Ranking słuchawek gamingowych – najlepsze słuchawki dla graczy

Ranking słuchawek gamingowych – najlepsze słuchawki dla graczy
Słuchawki gamingowe to must have miłośnika gier multiplayer. Dobry sprzęt pozwala odpowiednio wcześnie usłyszeć zbliżającego się przeciwnika, a także ułatwia komunikację z innymi graczami. Słuchawki dla graczy przydadzą się także osobom preferującym tryb jednoosobowy – pozwolą w pełni zanurzyć się w świecie gry, a także nie ściszać dźwięku, gdy inni domownicy położą się spać. Jakie słuchawki dla graczy wybrać? Nasz ranking słuchawek gamingowych prezentuje modele z dobrym stosunkiem jakości do ceny.
  
HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD
1 miejsce HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD
Ocena:9.5 / 10
339 zł
Zobacz recenzję
Logitech G Pro X
2 miejsce Logitech G Pro X
Ocena:9.0 / 10
459 zł
Zobacz recenzję
SteelSeries Arctis 5 (czarny)
3 miejsce SteelSeries Arctis 5 (czarny)
Ocena:9.0 / 10
399 zł
Zobacz recenzję
SteelSeries Arctis 7 (czarny)
4 miejsce SteelSeries Arctis 7 (czarny)
Ocena:8.5 / 10
699 zł
Zobacz recenzję
Razer Kraken X USB
5 miejsce Razer Kraken X USB
Ocena:8.0 / 10
189,99 zł
Zobacz recenzję
1

HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
słuchawki z mikrofonem HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD
 • Zewnętrzna karta dźwiękowa
 • Szeroka kompatybilność
 • Dźwięk 7.1 Virtual Surround
 • Odpinany mikrofon, który poprawia jakość dźwięku
 • Redukcja szumów otoczenia
 • Lekka konstrukcja

Nasz ranking słuchawek gamingowych otwierają HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD. Słuchawki, uznanego amerykańskiego producenta akcesoriów gamingowych, to sprzęt z którego korzystają także profesjonalni gracze. HyperX Cloud II zostały wyposażone w zewnętrzną kartę muzyczną. Wzmacnia ona dźwięk płynący z dynamicznych przetworników o średnicy aż 53 mm. Bardzo dobrą jakość audio zapewnia również szerokie pasmo przenoszenia (15 – 25 Hz) oraz wirtualnie generowany dźwięk przestrzenny 7.1. Aby nic nie przeszkadzało w rozgrywce słuchawki świetnie tłumią odgłosy otoczenia. Odłączany mikrofon, usuwa szumy i wzmacnia głos, zapewniając tak ważną dla graczy, płynną komunikację. HyperX Cloud II bardzo dobrze leżą na głowie, a dzięki odpięciu mikrofonu i minimalistycznemu designowi możesz korzystać z nich również poza domem. Te polecane słuchawki dla graczy posiadają szeroką kompatybilność – współpracują zarówno z komputerem (również Mac), jak i konsolami, w tym nowej generacji.

Typ  przewodowe, nauszne,
Pasuje do  PC/laptop, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, tablet/smartfon
Typ podłączenia  jack 3,5 mm + USB
Pasmo przenoszenia  15 Hz - 25 kHz
Kolor:
czarno-czerwony
2

Logitech G Pro X

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
słuchawki z mikrofonem Logitech G Pro X
 • Technologia mikrofonu BLUE VO!CE
 • Zewnętrzna karta dźwiękowa
 • Membrany 50 mm
 • Pianka zapamiętująca kształt
 • Dostrojone przez e-sportowców profile dźwiękowe
 • Kompatybilność tylko z PC/laptopem

Stworzone we współpracy z e-sportowcami Logitech G Pro X to kolejne przez nas polecane słuchawki gamingowe. Podobnie jak zwycięzca rankingu, zostały wyposażone w zewnętrzną kartę dźwiękową. Za pomocą aplikacji Logitech G HUB można ustawić, a następnie zaprogramować na karcie swoje ustawienia dźwięku lub skorzystać z przygotowanych przez profesjonalnych e-sportowców. Aplikacja pozwala na bardzo szeroką personalizację, w tym, dzięki technologii BLUE VO!CE, wybór filtrów głosu w czasie rzeczywistym. Technologia BLUE VO!CE odpowiada za bardzo dobrą jakość mikrofonu (który w razie potrzeby może być odpinany). Membrany o średnicy 50 mm otacza zapamiętująca kształt ucha pianka, dzięki czemu słuchawki mogą być użytkowane bardzo długo bez odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu. Model firmy Logitech trafił na nasz ranking słuchawek dla graczy również dlatego, że wygląda jak sprzęt klasy premium, a dzięki zastosowaniu stali i aluminium ma dużą wytrzymałość na uszkodzenia.

3

SteelSeries Arctis 5 (czarny)

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
słuchawki z mikrofonem SteelSeries Arctis 5 (czarny)
 • Przestrzenny dźwięk DTS Headphone:X
 • Dwukierunkowy mikrofon
 • Oddychające poduszki
 • Przetwornik dźwięku S1
 • Funkcja USB Chat Mix
 • Brak kompatybilności z konsolami Xbox Series

Słuchawki Steelseries Arctis 5 (czarny) zamykają podium naszego rankingu słuchawek gamingowych. Sprzęt duńskiego producenta oferuje DTS Headphone:X v2.0 – dźwięk przestrzenny 7.1 nowej generacji. Za wysoką jakość dźwięku (nie tylko w grach, ale również podczas oglądania filmów, czy słuchania muzyki) odpowiadają autorskie przetworniki S1. Pokrętło USB ChatMix, obsługiwane bez konieczności wychodzenia z gry, pomaga uzyskać jak najlepszy balans pomiędzy dźwiękami w grze, a tymi pochodzącymi z chatu. Autorski mikrofon ClearCast jest dwukierunkowy, a także zapewnia eliminację szumów z otoczenia oraz czysty głos. Poduszki, w których zastosowano oddychający materiał, umożliwiają niezwykle komfortową grę przez długi okres czasu. Steelseries Arctis 5 są lekkie, mają regulację głośności umieszczoną na słuchawce, a minimalistyczne i eleganckie podświetlenie pogodzi zarówno fanów tego typu rozwiązania, jak i użytkowników, którzy nie lubią tego typu dodatków. Jeśli jednak zastanawiasz się jakie słuchawki do Xbox Series X wybrać, to model Steelseries Arctis 5 może nie działać z nimi prawidłowo z powodu braku kompatybilności.

4

SteelSeries Arctis 7 (czarny)

Ocena naszego eksperta:
8.5 / 10
 • Bezprzewodowa łączność
 • Przestrzenny dźwięk DTS Headphone:X
 • Dwukierunkowy mikrofon
 • Oddychające poduszki
 • Przetwornik dźwięku S1
 • Funkcja USB Chat Mix
 • Cena
 • Plastikowy pałąk
 • Brak kompatybilności z konsolami Xbox Series

Steelseries Arctis 7 (czarny) to kolejne polecane słuchawki gamingowe duńskiej firmy i zarazem jedyny bezprzewodowy model w naszym rankingu słuchawek dla graczy. Komfort połączenia drogą radiową, nie oznacza straty jakości dźwięku – Steelseries Arctis 7 wyposażone są w łączność 2.4G zapewniającą stabilne, odporne na zakłócenia i bezstratne audio. W pełni naładowana bateria gwarantuje ponad 24 godziny ciągłego użytkowania. Po wyłączeniu słuchawek, dźwięk automatycznie przełącza się na głośniki. Model ma wszystkie rozwiązania, które opisaliśmy wyżej w modelu Steelseries Arctis 5: przestrzenny dźwięk DTS Headphone:X v2.0, przetworniki S1, pokrętło USB ChatMix, mikrofon ClearCast, oddychające poduszki Air Weave. Komunikacja bezprzewodowa ma oczywiście swoją cenę – słuchawki kosztują ponad 600 zł. Byłyby to jednak dobrze wydane pieniądze.

Typ  bezprzewodowe - radiowe, nauszne,
Pasuje do  PC/laptop, PlayStation 4, PlayStation 3, Nintendo Switch, tablet/smartfon
Typ podłączenia  radiowe
Pasmo przenoszenia  20 Hz - 20 kHz
Kolor:
czarny
699 zł
5

Razer Kraken X USB

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Przestrzenny dźwięk 7.1
 • Redukcja szumów
 • Unikalne podświetlenie
 • Zauszniki dopasowujące się do kształtu głowy
 • Regulacja głośności suwakiem na słuchawce
 • Tylko do PC
 • Jakość użytego plastiku

Nasz ranking słuchawek gamingowych zamyka Razer Kraken X USB. To sprzęt tańszy od poprzednich modeli (kosztuje poniżej 200 zł), ale posiadający rozwiązania gwarantujące wysoki poziom rozgrywki. Za dobrą orientację na polu bitwy odpowiada przestrzenny dźwięk 7.1, który mają te jedne z najlepszych słuchawek gamingowych. Przetworniki 40 mm zapewniają czyste tony i głęboki bas podczas słuchania muzyki, czy oglądania filmów i seriali. Mikrofon cechuje się szerokim obszarem nagrywania i bardzo dobrym tłumieniem odgłosów otoczenia. Zastosowanie pluszowych poduszek z pianki memory sprawia, że słuchawki Razer Kraken X USB świetnie dopasowują się do kształtu każdej głowy, a także zapewniają znakomite odcięcie od hałasów występujących w otoczeniu. Warto również wspomnieć, że naciskowi pałąka słuchawek na głowę zapobiega komfortowa sprężysta wyściółka, nie zawsze spotykana w modelach z tego przedziału cenowego.

Jakie słuchawki do konsol wybrać?

Konsole nowej generacji to urządzenia, które nie tylko zapewniają rewelacyjną jakość obrazu, ale również znakomitą jakość dźwięku. Więc jakie słuchawki do Xbox Series X wybrać? Konsola firmy Microsoft ma na razie tę przewagę nad PS5, że wspiera standard dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Wybierając dedykowany zestaw słuchawkowy do Xbox Series X warto zadbać, aby obsługiwał ten standard, gdyż wynosi on jakość rozgrywki na wyższy poziom. A jakie słuchawki do PS5 wybrać? Konsola Sony posiada własny system dźwięku przestrzennego Tempest 3D AudioTech (niewykluczone jednak, że w przyszłości również będzie obsługiwała Dolby Atmos) dobrze więc jakby słuchawki go wspierały. Jakie słuchawki do Xbox One i jakie słuchawki do PS4 wybrać? W tym przypadku można skorzystać z modelu, który wygrał nasz ranking słuchawek gamingowych. Jego kompatybilność z różnymi urządzeniami docenią z pewnością gracze, którzy lubią ogrywać najnowsze tytuły zarówno na konsolach jak i na komputerze.


Najlepsze słuchawki gamingowe – podsumowanie

Dobra jakość dźwięku w grach video jest ważna nie tylko podczas rozgrywki wieloosobowej, ale również w trybie single player. W obu przypadkach pozwala na pełną immersję i to bez obaw, że podczas nocnego grania nie pozwolimy zasnąć innym domownikom. 

Najważniejsze w słuchawkach dla graczy są jakość dźwięku z mikrofonu – taka, która będzie zrozumiała dla innych gamerów, a także jakość dźwięku płynącego z membran – taka, która pozwali określić położenie przeciwnika. Takie też słuchawki, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, wybraliśmy dla Was tworząc nasz ranking słuchawek gamingowych. Zastanawiając się jaki konkretnie model wybrać, musisz również przemyśleć, czy chcesz mieć łączność po kablu, czy też bezprzewodową, czy będziesz słuchawek gamingowych używał również do słuchania muzyki i oglądania filmów, czy ważne jest dla Ciebie podświetlenie RGB itp. Pięć przedstawionych w rankingu modeli to tylko część z oferowanych przez nas słuchawek dla graczy. Ich wybór jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.
Nasz ranking był pomocny? Polecamy także inne artykuły. Doradzamy, jakie słuchawki bezprzewdowe nauszne będą nadawały się nie tylko do gamingu, ale i do pracy przy komputerze czy oglądania filmów. Jeżeli jesteś osobą aktywną, sprawdź ranking słuchawek dousznych i wybierz model, który będzie trzymał sie mocno przy uchu podczas treningu.

Zobacz także: Ranking mikrofonów
100% osób oceniło ten ranking jako przydatny
100% osób oceniło ten ranking jako przydatny