Jaki telewizor do powieszenia na ścianie wybrać? Proponowane modele

Autor: Klaudia

Telewizory zawieszone na ścianie pojawiają się w wielu polskich domach, ponieważ ich montaż nie jest trudny, a można zaoszczędzić sporo miejsca. W takim wypadku nie ma konieczności zakupu półki pod telewizor.

Telewizor na ścianie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki telewizor do powieszenia na ścianie warto wybrać?
 2. jak zamontować telewizor na ścianie?
 3. jakie modele telewizorów do powieszenia na ścianie warto wziąć pod uwagę?

Telewizor do powieszenia na ścianie: jak go wybrać?

Wieszanie telewizora

Wybierając telewizor do powieszenia na ścianie, warto zwrócić uwagę na kilka czynników i parametrów technicznych. Szczególne znaczenie ma stwierdzenie, jak daleko będzie wisiał sprzęt od użytkowników, siedzących na przykład na kanapie lub leżących w łóżku. W przypadku, w którym telewizor będzie oddalony, warto wybrać jak największą przekątną ekranu. Następnie warto zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu. Dobrze postawić na 4K, chociaż Full HD też może być dobrym rozwiązaniem. To jednak nie wszystkie parametry, które należy wziąć pod uwagę. Telewizor, który może być powieszony na ścianie, jest oznaczony w swojej specyfikacji technicznej jako model VESA. Oznacza to, że można taki sprzęt zamontować na powierzchni płaskiej, a dokładniej na uchwycie. Jeśli dany telewizor nie ma oznaczenia VESA, mogą pojawić się problemy z montażem, jednak zawsze warto dopytać w sklepie lub wysłać maila do działu obsługi klienta, czy dany model może być powieszony.

VESA, czyli?

To skrót od Video Electronics Standards Association – określa on również odległości między otworami montażowymi w obudowie. Te parametry przydadzą Ci się zatem podczas wyboru odpowiednio dopasowanego uchwytu do telewizora.

Jak zamontować telewizor na ścianie?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak zamontować telewizor na ścianie. W rzeczywistości nie jest to trudne, chociaż wymaga odpowiedniego uchwytu oraz obecności co najmniej dwóch silnych osób. W tym miejscu warto dodać, że wybierając uchwyt, dobrze zdecydować się na taki, który ma spore maksymalne obciążenie, dzięki czemu nie pojawi się obawa, że telewizor spadnie. Można wybrać np. uchwyt Reinston EU007 32"-60", o maksymalnym obciążeniu 50 kilogramów, który pasuje do telewizorów o przekątnej od 32 do 60 cali. Dobierając uchwyt, należy także zwrócić uwagę na przekątną ekranu swojego telewizora, jak i jego wagę. Należy pamiętać też o odpowiedniej wysokości zawieszenia telewizora na ścianie. Można również znaleźć maskownicę kabli do telewizora na ścianie, która skutecznie ukryje wszelkie elementy, jakie negatywnie wpływają na wystrój pokoju. Mocowanie telewizora na ścianie nie jest więc bardzo trudne i nie wymaga pomocy fachowców, chyba że telewizor ma być umieszczony na ścianie z kamienia – wówczas jest to zadanie trudniejsze i konieczne może być skorzystanie z usług profesjonalistów. Warto wiedzieć, że telewizory do powieszenia na ścianie mają sporo zalet, takich jak:

 • oszczędność miejsca,
 • brak konieczności kupowania i stawiania specjalnego mebla – szafki pod telewizor,
 • większe możliwości dopasowania odpowiedniej wysokości powieszenia telewizora,
 • możliwość szybkiej regulacji telewizora w pionie i poziomie oraz zbliżenia go do ściany bądź większego od niej odchylenia,
 • telewizor na ścianie jest niedostępny dla dzieci czy domowych zwierząt,
 • uchwyt jest tańszy niż szafka,
 • to estetyczne i nowoczesne rozwiązanie,
 • uzyskanie wolnej przestrzeni pod telewizorem,
 • dodatkowe oświetlenie telewizora na ścianie, dzięki czemu można zmienić wygląd pomieszczenia.
 • 89,99 zł
 • 179,99 zł
 • 939 zł
 • 339 zł
 • 179,99 zł

Proponowane modele telewizorów do powieszenia na ścianie

Telewizor LG 55UK7550

Wybierając telewizor do powieszenia na ścianie, należy zwrócić uwagę na możliwości jego montażu, czyli sprawdzić, czy posiada oznaczenie VESA. Warto zadbać o to, aby sprzęt miał dużo funkcji dodatkowych, takich jak Smart TV, Android TV oraz możliwość podłączenia zewnętrznych portów (USB, HDMI i innych). Proponujemy następujące modele telewizorów do powieszenia na ścianie:

 • Samsung UE70RU7092U to duży, 70-calowy telewizor do powieszenia na ścianie, który posiada następujące funkcje: HDR, Smart TV, wi-fi, a także Bluetooth oraz dwa porty USB i trzy porty HDMI. Model odznacza się wyjątkową jakością obrazu dzięki rozdzielczości 4K.
 • LG 55UK7550 to 55-calowy telewizor, który został wykonany w najnowszej technologii, a doskonałą jakość obrazu zawdzięcza 4K UHD. Wśród dodatkowych funkcji można wymienić HDR, Smart TV, wi-fi oraz nagrywanie na USB.
 • Lin 32D1700 to mały, 32-calowy telewizor, który można powiesić na ścianie. Model jest w atrakcyjnej cenie, a mimo to posiada Smart TV, wi-fi oraz po dwa wejścia na HDMI i USB.
 • TCL 65EP640 to 65-calowy telewizor, który świetnie będzie prezentował się na dużej ścianie. Model wyposażony jest w Smart TV, wi-fi, Android TV oraz HDR i Bluetooth.
 • Hitachi 55HK6001W to 55-calowy telewizor z ekranem o rozdzielczości 4K, który można zamontować na ścianie. Model posiada trzy porty HDMI i 2 porty USB, a także funkcje takie jak Smart TV, HDR oraz wi-fi.
 • LG 32LM630B to mały, 32-calowy telewizor, który posiada funkcje takie jak: HDR, Smart TV, wi-fi, a także możliwość nagrywania na USB.

Czy to bezpieczne?

Wiele osób wciąż obawia się powiesić telewizor na ścianie, jednak prawidłowo dobrany uchwyt odpowiednio osadzony w ścianie daje pewność trwałości takiego mocowania. Jeśli masz wątpliwości, że sam potrafisz wykonać tę czynność tak, jak należy, możesz skorzystać z pomocy fachowca.

Warto pamiętać o tym, aby po zakupie konkretnego modelu dobrać odpowiedni uchwyt do telewizora na ścianę. Dzięki temu od razu powstaje kompletny zestaw i po montażu można rozpocząć oglądanie.

Dowiedz się jeszcze, jak rozstawić elementy kina domowego, żeby uzyskać najlepszy dźwięk.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów