Jaki soundbar wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest soundbar? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie? Jak odpowiednio ustawić soundbar? Co jest lepsze: soundbar czy kino domowe? Jaki soundbar wybrać w zależności od zastosowania? Jacy producenci soundbarów są godni polecenia?
Autor: Sara

Nawet najwyższej klasy telewizor nie jest w stanie dostarczyć tak dobrej jakości dźwięku jak kino domowe czy też soundbar. Pierwsza opcja zajmuje stosunkowo dużo miejsca, a do tego ceny zestawów często sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Drugie rozwiązanie jest znacznie prostsze w montażu i ustawieniu, nie kosztuje zbyt wiele, a mimo to oferuje świetne wrażenia podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. Jaki model wybrać i co warto wiedzieć przed zakupem sprzętu?

Zobacz także: Gdzie ustawić soundbar w pokoju?
 

Czym jest soundbar?

Zastanawiając się jaki soundbar wybrać, warto wiedzieć czym tak naprawdę jest to urządzenie. To pewien rodzaj głośnika, przeznaczonego specjalnie do telewizora, lecz nie tylko. Zwykle montuje się go pod telewizorem. Takie rozwiązanie jest o wiele prostsze w zainstalowaniu i użytkowaniu niż tradycyjne kino domowe. Potrzebujemy jedynie przewodu, którym podłączymy soundbar do telewizora. W zależności od modelu, urządzenie składa się z kilku głośników zamkniętych w jednej obudowie. Gwarantuje to świetną jakość dźwięku, a do tego możemy cieszyć się efektem przestrzenności, podobnie jak ma to miejsce przy zestawie kina domowego.

Zanim podejmiemy decyzję jaki soundbar wybrać, pamiętajmy że urządzenia można podzielić ze względu na liczbę głośników. Najczęściej spotykana jest konfiguracja 2.1 oraz 2.0. Na rynku znajdziemy też jednak bardziej zaawansowane propozycje, takie jak: 3.1, 4.1, 5.1, a nawet 7.1. Urządzenie możemy podłączyć również do dowolnego sprzętu. Nie musi to być telewizor – soundbary są kompatybilne także z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi, które łączymy zwykle za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth lub Wi-Fi.

Głównym celem soundbaru jest oczywiście dostarczanie najwyższej jakości dźwięku z efektem przestrzeni. W ten sposób uzyskujemy wrażenia zbliżone do tych znanych z kina domowego, często brzmienie nie różni się praktycznie w ogóle. Więcej informacji jaki soundbar wybrać znajdziemy w artykule Soundbar – co to jest? Jakie modele są najlepsze?. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy, by dostosować pełnoprawny zestaw audio lub nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca na rozstawienie głośników.

Aranżacja nowoczesnego pokoju z soundbarem pod telewizorem
 

Parametry - jaki soundbar wybrać?

Wybór soundbaru nie jest tak prosty, jak może się to wydawać. Dostępne na rynku urządzenia różnią się między sobą designem, parametrami technicznymi oraz funkcjonalnością. Więcej informacji o parametrach soundbarów znajdziemy w artykule Jaki soundbar wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?. Należy jednak pamiętać, by korzystać z oferty uznanych producentów, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję co do jakości.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

 • Kompatybilność – jest to oczywiście bardzo istotna kwestia. Sprzęt musi współgrać z dekoderami dźwięku w telewizorze czy też innym urządzeniu, do którego zamierzamy go podłączyć. Warto zwrócić uwagę również na złącza, aby podłączenie soundbaru było możliwe. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się przewód HDMI lub USB.
 • Ilość kanałów – ten parametr określa liczbę głośników oraz subwooferów w danym modelu. Im jest ich więcej, tym lepszy efekt przestrzenności uzyskujemy. Zapewnia to ponadto znacznie lepsze rozkładanie się dźwięku w pomieszczeniu. Decydując jaki soundbar wybrać, warto rozważyć model, który posiada co najmniej jeden subwoofer. W ten sposób uzyskamy wzmocnienie niskich tonów, brzmienie będzie pełne i bardziej realistyczne.
 • Pasmo przenoszenia – im szersze spektrum, tym lepiej. Większość urządzeń dostępnych na rynku oferuje pasmo przenoszenia od 20 do 20000 Hz. Bardziej zaawansowane modele mogą mieć lepsze parametry, ale wiąże się to ze znacznie wyższą ceną, przy dość niskim wzroście jakości dźwięku.
 • Moc wyjściowa – od tego parametru w dużej mierze zależy głośność urządzenia. Warto wiedzieć, że ogólna moc jest dzielona na każdy z głośników. Wyższe wartości nie oznaczają jednak lepszego brzmienia,co jest ważnym wskaźnikiem przed podjęciem decyzji jaki soundbar wybrać. Wskazuje to jedynie, jak dużo ciepła sprzęt jest w stanie rozprowadzić bez wystąpienia uszkodzeń.
 • Technologie dźwięku – producenci bardzo często implementują rozwiązania, które pozwalają dostosować brzmienie do osobistych preferencji. Dodatkowo niektóre z nich skutkują po prostu poprawą jakości dźwięku, a generowanie go to główne zadanie soundbaru. Warto zwrócić uwagę na modele, które są wyposażone między innymi w korektor dźwięku, regulację tonów oraz technologie takie, jak Dolby Atmos oraz Dolby Digital. To wszystko pozwoli uzyskać efekt możliwie jak najbardziej zbliżony do tego znanego z sali kinowej.
 • Łączność – dobrze wybrać soundbar, który jest wyposażony w moduł Bluetooth lub Wi-Fi. W ten sposób będziemy mogli odtwarzać muzykę prosto ze smartfona lub innego urządzenia mobilnego.
 • Montaż – w tej kwestii wiele zależy od osobistych preferencji. Niektóre modele można montować na ścianie za pomocą specjalnego, dołączonego przez producenta zestawu. Większość urządzeń wystarczy jednak ustawić pod telewizorem.
 • Dodatkowe funkcje – bardziej zaawansowane soundbary są wyposażone w odtwarzacz CD/DVD czy wbudowane radio. Takie rozwiązania rozszerzają funkcjonalność sprzętu. Warto wziąć to pod uwagę podejmując decyzję jaki soundbar wybrać.
 

Jak odpowiednio ustawić soundbar?

Aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt, należy pamiętać o odpowiednim rozstawieniu sprzętu w pomieszczeniu. Szczegółowe informacje na ten temat oraz wskazówki jaki soundbar kupić znajdziemy w artykule Gdzie ustawić soundbar w pokoju?. W większości przypadków soundbar jest ustawiony pod telewizorem na przygotowanej półce. Oczywiście w ten sposób wykorzystamy w pełni możliwości urządzenia, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Przykładowo jeżeli nie posiadamy miejsca na soundbar na półce, to koszt nowych mebli może być stosunkowo duży.

Sprzęt, który ustawimy na podłodze również spełni swoje zadanie. Należy jednak pamiętać o tym, by znajdował się na wprost oglądającego, gdyż pozwoli to uzyskać jak najlepszy efekt przestrzenności. Ciekawą opcją jest rozstawienie sprzętu w połowie odległości między widzem a telewizorem, lecz może to być uciążliwe, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach.

Niektóre modele mają dołączony zestaw do montażu na ścianie. W ten sposób możemy zawiesić urządzenie tuż pod telewizorem. To najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ skutkuje dużą oszczędnością miejsca i nie musimy wtedy kupować nowych mebli, jeśli ich nie posiadamy. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli zastanawiamy się jaki soundbar wybrać przy ograniczonej powierzchni pokoju. Sam montaż jest bardzo prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Należy jednak pamiętać, że w razie konieczności przeniesienia telewizora w inne miejsce, soundbar musimy zdjąć ze ściany wraz z całym stelażem lub uchwytami.

Zbliżenie na panel sterowania soundbaru
 

Soundbar czy kino domowe – co jest lepsze?

Oczywiście wiele zależy od preferencji osobistych oraz ilości miejsca na sprzęt w danym pomieszczeniu. Warto sprawdzić artykuł porównujący te dwa rozwiązania i podpowiadający jaki soundbar jest wart naszej uwagi – Soundbar czy kino domowe? Porównanie. Jak wiadomo, kino domowe wymaga dużego pokoju, by odpowiednio rozstawić wszystkie głośniki. Soundbary jednak mają wiele zalet, ze względu na które naprawdę warto na nie zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest cena – taka propozycja to stosunkowo niewielki wydatek, zwłaszcza gdy spojrzymy na możliwości, jakie oferuje.

Soundbar zajmuje także znacznie mniej miejsca niż kino domowe, ponieważ wymaga jedynie półki. A jeżeli jej nie mamy, to może być on ustawiony na podłodze lub zamontowany na ścianie pod telewizorem. Idealnie sprawdzi się też w niewielkich pomieszczeniach, gdzie i tak nie jesteśmy w stanie korzystać ze wszystkich opcji rozbudowanego zestawu audio 5.1 czy 7.1. Soundbary, mimo małego rozmiaru, oferują świetną jakość dźwięku oraz bardzo dobry efekt przestrzenności. To znacznie lepsza opcja niż używanie głośników wbudowanych w telewizor.

Takie rozwiązanie ma niestety również pewne wady. Soundbar nie może osiągnąć brzmienia porównywalnego z rozbudowanymi, zaawansowanymi technicznie zestawami kina domowego. Oszczędność budżetu oraz miejsca w pomieszczeniu może jednak okazać się ważniejsza niż niewielkie różnice w dźwięku. Soundbarów nie da się ponadto rozbudowywać. W zestawach kina domowego bez problemu dokupimy więcej głośników lub lepszy amplituner. Posiadają one zwykle także więcej możliwości, takich jak odtwarzacz Blu-ray czy pełnoprawny korektor dźwięku. W soundbarach niestety rzadko spotkamy tak dużo funkcjonalności.

Soundbar z zewnętrznym subwooferem na białym tle
 

Jaki soundbar wybrać w zależności od zastosowania?

Dobór sprzętu do konkretnych wymagań jest dość istotny. Rozważając jaki soundbar wybrać warto zapamiętać, że nie poleca się kupować urządzenia, z którego funkcji nie będziemy korzystać. Oczywiście im bardziej zaawansowany i rozbudowany soundbar, tym większy jest jego koszt. Urządzenia zbudowane w konfiguracji 3.1, 5.1 lub 7.1 pozwalają na uzyskanie dźwięku przestrzennego. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się szczególnie podczas oglądania filmów. Warto również wtedy zadbać o to, by dany model posiadał technologie takie, jak: Dolby Digital, Dolby Atmos czy DTS:X Surround. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie soundbaru.

Takie urządzenia można z powodzeniem wykorzystywać do słuchania muzyki. Wtedy dość istotna jest jakość dźwięku, przy czym nie potrzebujemy aż tak dużej liczby wbudowanych głośników. Zastanawiając się jaki soundbar wybrać, polecamy urządzenie w konfiguracji 2.0 lub 2.1, gdyż okaże się to w zupełności wystarczające. Dodatkowo decydując się na mniej rozbudowany sprzęt, zaoszczędzimy nieco pieniędzy. Najlepszą opcją będzie model z bezprzewodową łącznością i wbudowanym radiem. Uzyskamy w ten sposób dostęp do większej liczby utworów.

Z soundbarów korzystają również użytkownicy konsol, więc warto wiedzieć czym jest soundbar gamingowy i jaki soundbar do gier warto kupić. Granie w gry wideo ze sprzętem, który oferuje dobrą jakość dźwięku gwarantuje znacznie lepszą immersję. Nie przeoczymy też żadnego odgłosu czającego się za rogiem przeciwnika na wirtualnej arenie. Jeżeli zastanawiamy się jaki soundbar wybrać do gier, to i w tym przypadku nie warto wybierać mocno zaawansowanych konfiguracji 5.1 lub 7.1. Idealne będą mniejsze zestawy, takie jak 2.0 i 2.1.

Polecane soundbary
 • 1 899 zł
 • 1 299 zł
 • 1 899 zł
 • 3 599 zł
 • 1 149 zł
 

Godni polecenia producenci soundbarów

Ważną kwestią, przy rozważaniach jaki soundbar wybrać, jest jego marka. Polecamy wybierać modele od renomowanych firm z dobrymi opiniami. Gwarantuje to odpowiednio wysoką jakość. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, przy czym niektóre z nich to niestety podrobione konstrukcje lub urządzenia złożone z mało wydajnych elementów. Dobry producent jest również gwarancją żywotności i wytrzymałości soundbaru. Taki sprzęt będzie działał znacznie dłużej niż tanie, mocno ograniczone pod względem funkcjonalności, odpowiedniki. Nie zawsze warto oszczędzać.

Jaki soundbar wybrać? Bardzo dużą popularnością cieszą się konstrukcje od: JBL, Creative, LG, Samsung, Lark, Kruger&Matz, Sony, Panasonic, Trust oraz Sharp. Są one często polecane na różnych forach tematycznych. Powyżsi producenci dodatkowo ciągle udostępniają nowe rozwiązania w różnych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie w odniesieniu do konkretnych funkcjonalności oraz parametrów. Przed zakupem sprzętu należy sprawdzić opinie o interesującym nas modelu, by nie trafić na soundbar niskiej jakości, który nie oferuje wszystkiego, czego potrzebujemy.

Zbliżenie na czarny nowoczesny soundbar
 

Dobry soundbar do 500 złotych - czym kierować się przy wyborze?

Niski budżet oznacza niestety pewne kompromisy. Warto wiedzieć jaki soundbar wybrać, aby mimo ograniczonego budżetu cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem. Tańsze urządzenia nie oferują takich samych możliwości jak droższe odpowiedniki. Jeżeli nie chcemy wydać zbyt dużo, to powinniśmy skupić się głównie na modelach w konfiguracji 2.0 oraz 2.1. Polecamy sprawdzić ranking budżetowych urządzeń i wskazówek jaki soundbar z niższej półki warto kupić – Jak wybrać soundbar do 500 zł?. W zupełności wystarczą one do oglądania filmów, grania w gry czy słuchania muzyki. Jakość dźwięku jednak niestety nie będzie tak dobra jak w droższych rozwiązaniach lub zestawach kina domowego, ponieważ te posiadają więcej głośników, które oferują lepsze brzmienie. Jaki soundbar wybrać do 500 złotych?

Hitachi HSB280BT to jedna z najtańszych propozycji na rynku. Stworzono ją w konfiguracji 2.1, przy czym subwoofer nie jest wbudowany – w zestawie otrzymujemy po prostu osobny głośnik niskotonowy. Moc tego modelu to 70 W, ale musimy pamiętać, że jest to wartość całkowita. Nie należy się więc spodziewać zbyt głośnego dźwięku. Urządzenie wyposażono w moduł Bluetooth, dzięki czemu bez problemu połączymy się z nim za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Oddzielny subwoofer łączy się z soundbarem za pośrednictwem łączności bezprzewodowej, co zapobiega konieczności podłączania większej ilości okablowania. Instalacja sprzętu jest niezwykle prosta. Wystarczy wykorzystać jeden przewód HDMI oraz posiadać telewizor z takim właśnie złączem. Cena tego modelu to około 370 złotych, więc jest naprawdę atrakcyjna.

Warto również zwrócić uwagę na rozwiązanie od Sony, czyli HT-SF150. Tutaj otrzymujemy sprzęt o mocy całkowitej 120 W. Został on stworzony w konfiguracji 2.0, więc moc wyjściowa jest rozdzielana tylko na dwa głośniki. Nie uświadczymy tu jednak zbyt dobrej jakości niskich tonów, ponieważ w zestawie nie ma subwoofera. Ten model także posiada wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu połączymy się ze smartfonem i możemy z niego odtwarzać dowolne utwory. Producent zaimplementował też technologię Dolby Digital dla lepszego efektu przestrzenności podczas oglądania filmów. Soundbar posiada złącze HDMI, optyczne oraz port USB. Ciekawą opcją jest możliwość łączenia się z telewizorem bezprzewodowo, ale wymaga to sprzętu z modułem Bluetooth. Ten model otrzymamy za około 450 złotych.

Bardziej wymagający docenią natomiast Hitachi HSB460BT. To kolejna propozycja w konfiguracji 2.1. Również i tutaj znajdziemy oddzielny głośnik niskotonowy, który bez problemu połączymy z soundbarem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth. Producent zaimplementował także NFC, dzięki któremu podłączymy telefon jednym przyłożeniem do urządzenia. Sprzęt posiada też kilka technologii odpowiadających za efekt przestrzenności, takich jak Dolby Digital i DTS HD Master Audio. Moc wyjściowa wynosi tutaj 115 W – i jest to całkowita wartość. Urządzenie ma złącza HDMI oraz optyczne. Cena tego rozwiązania to około 500 złotych.

 

Jaki soundbar kupić do 1000 złotych?

W średniej półce cenowej bez problemu znajdziemy urządzenia, które posiadają wiele ciekawych funkcji oraz oferują świetną jakość dźwięku. Kilka godnych uwagi urządzeń oraz wskazówek jaki soundbar wybrać, znajdziemy w bardziej szczegółowym artykule – Ranking soundbarów do 1000 zł – TOP 8. Przykładem może być Sony HT-S350, który kosztuje 999 złotych. W zestawie znajdziemy smukły, nowoczesny soundbar oraz oddzielny subwoofer dla wzmocnienia niskich tonów. Ten model jest zbudowany w konfiguracji 2.1, mimo to oferuje znakomity efekt przestrzenności dźwięku. Producent zaimplementował technologie Dolby Audio oraz Dolby Digital. Urządzenie ma wbudowany moduł Bluetooth. Jego moc wyjściowa to aż 320 W. Sprzęt sprawdzi się więc świetnie także w większych pomieszczeniach. Do soundbaru dołączono również specjalny zestaw do montażu na ścianie.

Samsung HW-R550 to kolejna propozycja od jednego z najpopularniejszych producentów elektroniki. Za ten model przyjdzie nam zapłacić 900 złotych.. Nie jest więc aż tak drogi w porównaniu z funkcjonalnością, jaką oferuje. Urządzenie stworzono w konfiguracji 2.1, przy czym w zestawie znajduje się oddzielny subwoofer. Producent zaimplementował tutaj technologie Dolby Audio oraz DTS Digital Surround. Sprzęt posiada wbudowany moduł Bluetooth. Oferuje niezwykłą jakość dźwięku, również dzięki mocy wyjściowej na poziomie 320 W. Możemy bez problemu zamontować go na ścianie. Ten model ma też specjalny tryb gry, który dostosowuje brzmienie do wirtualnej rozgrywki, co warto wziąć pod uwagę rozważając jaki soundbar wybrać dla gracza.

W tym przedziale cenowym znajdziemy i bardziej rozbudowane konstrukcje, które oferują jakość dźwięku zbliżoną do kina domowego. Jedną z takich propozycji jest Samsung HW-R650. Możemy go kupić za około 1000 złotych. Liczba kanałów w tym przypadku to konfiguracja 3.1. Uzyskano w ten sposób bardzo mocny i wyraźny efekt przestrzenności. Wspomagają go technologie Dolby Audio, Dolby Digital oraz DTS Digital Surround. Moc wyjściowa tego modelu wynosi 340 W, więc urządzenie sprawdzi się również w większych pomieszczeniach. Sprzęt ma też wbudowany moduł Bluetooth. Niskotonowy głośnik, czyli subwoofer, to osobny sprzęt, który łączymy z soundbarem za pośrednictwem łączności bezprzewodowej.

Soundbar z napisem HELLO na wyświetlaczu
 

Soundbar do 1500 złotych - na które modele zwrócić uwagę?

Przy większym budżecie warto zwrócić uwagę na urządzenia bardziej zaawansowane pod względem wykorzystanych technologii i parametrów technicznych. Więcej informacji na temat modeli do 1500 złotych i wskazówek jaki soundbar z wyższej półki zakupić, znajdziemy w artykule Wybieramy soundbar do 1500 zł – który będzie najlepszy?. W tej cenie jakość dźwięku powinna stać na możliwie jak najwyższym poziomie, musimy więc sprawdzić brzmienie jeszcze przed zakupem. Jednym z ciekawych modeli jest Philips HTL3320/10. Kupimy go za około 1150 złotych. Sprzęt jest zbudowany w konfiguracji 3.1, oferuje zatem świetny efekt dźwięku przestrzennego. Wspomagają go technologie Dolby Audio i Dolby Digital. Urządzenie ma poza tym wbudowany moduł Bluetooth do łączenia się z subwooferem czy też smartfonem lub tabletem. Moc wyjściowa soundbaru wynosi 300 W – to w zupełności wystarczająca wartość także do większych pomieszczeń.

Warto zwrócić uwagę również na Sony HT-X8500. Zbudowano go w konfiguracji 2.1. Wyróżnia się jednak niespotykaną konstrukcją. Posiada wbudowany głośnik niskotonowy, czyli subwoofer. Wzmocnienie basów stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprzęt ma poza tym wiele przydatnych technologii, takich jak: Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DolbyTrue HD i wiele więcej. Wszystko to skutkuje niesamowitą jakością dźwięku zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Urządzenie posiada wbudowany moduł Bluetooth do łączenia się ze smartfonem czy tabletem. Moc wyjściowa wynosi tutaj 200 W i jest to wartość całkowita. Cena takiego rozwiązania to około 1300 złotych. Ten model współgra dodatkowo z HDR, więc jeżeli w telewizorze mamy taką funkcję, to będzie to idealny wybór. Warto ponadto zwrócić uwagę na smukłą, minimalistyczną obudowę, która doskonale wpasuje się do każdego pomieszczenia.

Dla osób, którym naprawdę zależy na jakości dźwięku, zbudowano między innymi JBL Bar 2.1 Deep Bass. Stworzono go w konfiguracji 2.1 z zewnętrznym subwooferem w zestawie. Urządzenie łączy się z nim za pośrednictwem wbudowanego modułu Bluetooth. Sprzęt posiada aż 300 W mocy wyjściowej – to wartość całkowita. Wyposażono go również w technologię Dolby Audio oraz Dolby Digital. Posiada on 2 złącza HDMI oraz port USB. Ten model wyróżnia się głębokim, realistycznym basem. Brzmienie jest pełne i czyste, przez co możemy korzystać z niesamowitego efektu przestrzenności. Koszt tego soundbaru to 1400 złotych.

Jaki soundbar jeszcze polecamy? Godny wyróżnienia jest jeszcze model Yamaha MusicCast YAS-306. Za cenę 1500 złotych otrzymujemy sprzęt, który obsługuje pełne 7.1. Subwoofer zaimplementowano wewnątrz urządzenia, zatem nie potrzebujemy zbyt dużo miejsca, aby rozstawić soundbar. Moc całkowita wynosi w tym wypadku 120 W. Nie jest to zbyt dużo, jednak w zupełności wystarczy do średniej wielkości pomieszczeń. Sprzęt ma wiele dodatkowych złącz, w tym: optyczne, koaksjalne, AUX oraz Ethernet. Producent zaimplementował kilka technologii ulepszających dźwięk, takich jak: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DolbyTrue HD i wiele więcej. W ten sposób możemy uzyskać efekt bardzo zbliżony do możliwości pełnoprawnego kina domowego. Ten model posiada także możliwość montażu na ścianie za pomocą specjalnego zestawu dołączonego w pakiecie.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link