Słuchawki bezprzewodowe – czy warto w nie zainwestować? Jakie mają zalety?

Autor: Henryk

Słuchawki bezprzewodowe to rozwiązanie, które spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Szczególnie cenią je osoby uprawiające sport, ale także miłośnicy gier komputerowych i fani korzystania z muzyki w trakcie poruszania się po mieście.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe
  2. jakie są zalety słuchawek bezprzewodowych
  3. jak wybrać dobre słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe – czy warto w nie zainwestować?

Słuchawki bezprzewodowe wiele osób uznaje za zakup wart swojej ceny. Profesjonalne modele tego typu urządzeń nie należą bowiem do najtańszych. Są także zdecydowanie droższe niż słuchawki tradycyjne. Spora część z osób, które wypróbowały modele bezprzewodowe, nie jest już gotowa się z nimi rozstać. Przede wszystkim słuchawki bezprzewodowe warto kupić, jeśli lubisz uprawiać sport w towarzystwie muzyki. Bieganie, ćwiczenia siłowe, fitness – wszystkie te aktywności można uprawiać oczywiście ze słuchawkami przewodowymi, natomiast jest to zwyczajnie niewygodne. Słuchawki bezprzewodowe gwarantują komfort ruchów, brak ograniczeń i jednocześnie wysokiej jakości dźwięk w uszach. Słuchawki bezprzewodowe za warte swojej ceny uważają również miłośnicy gamingu. W trakcie emocjonującej rozgrywki każdy dodatkowy kabel to zbędne utrudnienie. Część osób także w pracy sięga po słuchawki bezprzewodowe i podobnie jak większość innych użytkowników, chwali sobie to, że nie musi nieustannie zwracać uwagi na zwisający kabel. Słuchawki bezprzewodowe coraz częściej można zauważyć także u kierowców, którym umożliwiają one bezpieczną komunikację także podczas prowadzenia samochodu. W końcu z tego typu urządzeń korzysta coraz więcej osób w komunikacji miejskiej, przechadzających się po ulicach czy parkach.

Zalety słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe różnią się od tradycyjnych słuchawek przede wszystkim budową. Chodzi głównie o wyeliminowanie przewodu. Słuchawki bezprzewodowe do komunikacji z urządzeniem docelowym wykorzystują bowiem łączność Bluetooth, która zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. To jednak niejedyna zaleta słuchawek bezprzewodowych. Warto je także kupić ze względu na charakteryzującą je wysoką funkcjonalność. Dzięki specjalnym rozwiązaniom można nimi między innymi sterować smartfonem za pomocą komunikatów głosowych. Są oczywiście również bardziej wygodne. Zapewniają swobodę ruchów, w żaden sposób ich nie ograniczają. Nie plączą się, nie ma więc także ryzyka, że się przerwą, a w związku z tym przestaną poprawnie działać.

Polecane słuchawki
  • 399 zł
  • 1 089 zł
  • 819 zł
  • 279 zł
  • 239 zł

Jak wybrać odpowiednie słuchawki bezprzewodowe?

Dobre słuchawki bezprzewodowe są warte swojej ceny, natomiast nie trzeba na nie wydać majątku. Należy natomiast liczyć się z tym, że są nieco droższe od tradycyjnych słuchawek. Proste bezprzewodowe modele, które warte są rozważenia, kosztują czasem nieco mniej niż 100 zł, oczywiście te bardzo profesjonalne to koszt nawet 1000 zł. Wszystko więc zależy od budżetu i oczekiwań, natomiast na parę rzeczy od razu warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, do czego mają służyć słuchawki. Zupełnie inaczej szuka się bowiem słuchawek sportowych do intensywnych interwałów biegowych, a zupełnie na co innego zwraca się uwagę, jeśli mają one służyć do rozrywki gamingowej.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy słuchawek bezprzewodowych:

  • bezprzewodowe słuchawki nauszne (np. Sony WH-1000XM3, Marshall Major III Bluetooth) – najwygodniejsze, zasłaniają niemal całą małżowinę uszną, wyróżnia je także bardzo wysoka jakość dźwięku; minusem jest waga znacznie większa niż w przypadku innych typów słuchawek;
  • bezprzewodowe słuchawki dokanałowe (np. Huawei FreeBuds lite, Apple AirPods, Sony WF-1000XM3) – mniejsze, lżejsze, bardziej dyskretne, umieszcza się je bezpośrednio w kanale słuchowym, ich wadą jest natomiast ograniczony czas działania na jednym ładowaniu, nietrudno je także zgubić.

Słuchawki douszne warte są każdej ceny dla sportowców, osób aktywnie spędzających czas, które jednocześnie chcą korzystać z muzyki wysokiej jakości. Użytkownicy cenią je sobie również za dyskretną formę. Jeśli jednak jesteś melomanem, który w zaciszu domowym chce cieszyć się muzyką odtwarzaną w najlepszy możliwy sposób, postaw na słuchawki douszne. Zdaniem wielu zapewniają one najlepszą jakość dźwięku.

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, zwróć koniecznie uwagę na sposób regulacji głośności, możliwość połączenia się z kilkoma urządzeniami, wbudowany mikrofon oraz zaawansowane funkcje redukcji szumów. Warto zaznaczyć, że najnowsze modele są wyposażone nawet w panele dotykowe, rozpoznające gesty.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link