Data publikacji: 13 lutego 2017
Autor: Henryk
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

5 powodów, dla których warto mieć pod ręką słuchawki bezprzewodowe

Poleć znajomemu Drukuj

Słuchawki - niektórzy nie potrafią się z nimi rozstać, dla innych to zło konieczne. Nawet jednak wielcy przeciwnicy nakładania czegokolwiek na uszy doceniają ten wynalazek, bo dzięki słuchawkom można uniknąć naprawdę wielu konfliktów. Spośród całej gamy tych, które mamy do wyboru, warto zastanowić się nad zakupem słuchawek z mikrofonem. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dlaczego tak jest.

Oczywiście decydując się na zakup słuchawek z mikrofonem należy pamiętać, by nie popełnić podstawowego błędu - podczas poszukiwań idealnego modelu zwrócić uwagę musimy zatem nie tylko na sam mikrofon, ale także wszystkie inne cechy, które sprawiają, że słuchawki są wygodne i dobrze oddają dźwięki. W związku z tym konieczne będzie podjęcie decyzji odnośnie do konstrukcji - czy będą to słuchawki douszne, nauszne, otwarte, półotwarte czy zamknięte? Pomoże też określenie progu cenowego oraz przeznaczenie - ostatecznie słuchawki do gier powinny mieć lepsze odwzorowanie dźwięków otoczenia aniżeli te przeznaczone do biura.
 
Słuchawki z mikrofonem to jednak wybór bardzo uniwersalny - poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których powinny znaleźć się również w Twoim domu czy też biurze.


1. Uprość komunikację - wydawać by się mogło, że to oczywiste. Kiedy jednak często korzystasz z telefonu, zamiana tradycyjnego smartfonu na słuchawki z mikrofonem to doskonałe posunięcie. Dlaczego? Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: ile razy zdarzało Ci się podczas rozmowy coś zapisywać, czy dalej pracować przy komputerze? Nienaturalna pozycja, w której znajduje się wtedy ciało może powodować uporczywe bóle kręgosłupa a także potęguje stres, który odczuwamy nawet po pracy. Przy użyciu słuchawek wzrasta nasza produktywność - rezygnujemy bowiem z konieczności każdorazowego sięgania po telefon, wybierania numeru i rozłączania się po skończonej rozmowie. Mając słuchawki na głowie wszystkie te funkcje wykonać możemy nie odrywając dłoni od myszki i klawiatury, ewentualnie pozostawiając sobie wolne dłonie. Wreszcie też, zyskuje jakość połączenia - mikrofon przez cały czas znajduje się w jednym miejscu, przed naszymi ustami, dlatego też rozmówca słyszy nas głośno i wyraźnie.
 
2. Obniż rachunki - szukanie oszczędności prawdopodobnie nie jest obce nikomu z nas. Często jednak dobre rozwiązania mamy na wyciągnięcie ręki, ale jakoś uparcie nie chcemy z nich skorzystać. Najprostsze słuchawki z mikrofonem to z pewnością nie jest wydatek, który by był mocno zauważalny w naszych finansach - często może się okazać, że taki sprzęt można nabyć w cenie miesięcznego abonamentu, który płacimy za telefon. A przecież dzwoniąc w wiele miejsc za pomocą aplikacji komputerowych zrobimy to za darmo.
 
3. Korzystając ze słuchawek, nie przeszkadzasz innym - częstym problemem w przeprowadzeniu spokojnej rozmowy telefonicznej jest fakt, że w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, panuje gwar i chaos. Jeśli ta sytuacja wydaje Ci się znajoma, warto zainwestować w słuchawki wyposażone w mikrofon, który redukuje szumy otoczenia. Dzięki temu osoba, z którą rozmawiasz, słyszy Ciebie a nie to, co dzieje się w tle. Natomiast dzięki odpowiednio dopasowanym muszlom sam możesz skupić się na rozmawianiu, nie zaś wyławianiu potrzebnych informacji z morza dźwięków, które - chcąc nie chcąc - słyszysz.
 
4. Must have dla graczy - o tym pisaliśmy już tutaj, ale mówiąc o plusach słuchawek z mikrofonem trudno nie wspomnieć o dziedzinie, w której stają się nieodłącznym elementem zabawy. Komunikacja głosowa to w przypadku wieloosobowej rozgrywki ogromne ułatwienie, a gracze bardzo chętnie z niego korzystają. Co ciekawe, słuchawki z mikrofonem nie muszą być wykorzystywane tylko w domu - część nowoczesnych modeli ma bowiem możliwość schowania mikrofonu do obudowy, co czyni je dobrym sprzętem również do odtwarzaczy mp3 czy smartfonów.
 

5.
Mniej kabli - osobne podłączenie słuchawek i mikrofonu, a do tego obowiązkowo mysz i klawiatura. Jeśli do komputera podpięte są dodatkowo jeszcze inne urządzenia (telefon, dysk zewnętrzny itp.), to w plątaninie kabli możemy się zagubić. Nie bez powodu zatem urządzenia bezprzewodowe są tak bardzo popularne - dzięki nim zyskujemy tak potrzebną przestrzeń w miejscu pracy lub zabawy. Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem to olbrzymie ułatwienie dla tych, którzy taki sprzęt wykorzystują na co dzień - nic nie krępuje naszych ruchów, zyskujemy pełną swobodę i nie ryzykujemy, że zaczepimy o coś kablem, co często kończy się uszkodzeniem sprzętu. Oczywiście słuchawki bezprzewodowe nie są dla każdego, niemniej grupa odbiorców wykorzystująca zestaw słuchawkowy głównie do pracy będzie jak najbardziej zadowolona.
 
Proponowane produkty:
House of Marley Smile Jamaica Wireless (czarny) <%– –%>
House of Marley Positive Vibration 2 Wireless (denim) <%– –%>
House of Marley Positive Vibration 2 Wireless (czarny) <%– –%>
House of Marley Smile Jamaica Wireless (denim) <%– –%>
Xiaomi Mi Sports (biały) <%– –%>

Podsumowanie

Decydując się na słuchawki bezprzewodowe możemy zatem:
  • sprawić, że komunikacja za pomocą komputera będzie o wiele łatwiejsza;
  • wykorzystując alternatywne metody komunikowania, wyraźnie obniżyć rachunki za telefon;
  • w miejscu pracy nie będziemy przeszkadzać innym, a inni nie będą przeszkadzać nam - wybrane modele słuchawek mają opcję redukcji szumu otoczenia;
  • wirtualna rozrywka nabierze innego wymiaru;
  • pozbędziemy się kolejnych kabli.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   
 

Suszarka z jonizacją nie jest wyłącznie przeznaczona dla fryzjerów. Sprawdź, jaką możesz kupić do domu.


Zobacz więcej   

Znajdź nas