Najlepsze gry na Xbox One – TOP 15. Ranking 2022

Najlepsze gry na Xbox One – TOP 15. Ranking 2022
Premiera Xbox One odbyła się prawie dekadę temu, jednak konsola nadal zapewnia świetną zabawę. Ciągle wychodzą nowe, fajne gry na Xbox One. Wybraliśmy 15 najlepszych tytułów, na które warto zwrócić uwagę. Znalazły się tutaj produkcje z różnych gatunków, zarówno dla dorosłych, jak i młodszych graczy. Sprawdź nasz ranking gier Xbox One, by znaleźć coś dla siebie!
  
Red Dead Redemption II
1 miejsce Red Dead Redemption II
Ocena:10.0 / 10
109 zł
Zobacz recenzję
It Takes Two
2 miejsce It Takes Two
Ocena:10.0 / 10
149 zł
Zobacz recenzję
Forza Horizon 5
3 miejsce Forza Horizon 5
Ocena:9.5 / 10
249 zł
Zobacz recenzję
Elden Ring
4 miejsce Elden Ring
Ocena:9.5 / 10
259 zł
Zobacz recenzję
Wiedźmin 3
5 miejsce Wiedźmin 3
Ocena:9.0 / 10
89 zł
Zobacz recenzję
Rayman Legends
6 miejsce Rayman Legends
Ocena:8.0 / 10
69 zł
Zobacz recenzję
LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów
7 miejsce LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów
Ocena:8.0 / 10
159 zł
Zobacz recenzję
Minecraft Dungeons
8 miejsce Minecraft Dungeons
Ocena:7.5 / 10
159 zł
Zobacz recenzję
Assassin's Creed Valhalla
9 miejsce Assassin's Creed Valhalla
Ocena:7.0 / 10
259 zł
Zobacz recenzję
Just Dance 2022
10 miejsce Just Dance 2022
Ocena:7.0 / 10
279 zł
Zobacz recenzję
FIFA 22
11 miejsce FIFA 22
Ocena:7.0 / 10
299,99 zł
Zobacz recenzję
Cyberpunk 2077
12 miejsce Cyberpunk 2077
Ocena:7.0 / 10
119 zł
Zobacz recenzję
Farming Simulator 22
13 miejsce Farming Simulator 22
Ocena:7.0 / 10
219 zł
Zobacz recenzję
Dying Light 2
14 miejsce Dying Light 2
Ocena:6.5 / 10
179 zł
Zobacz recenzję
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
15 miejsce Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
Ocena:6.5 / 10
269 zł
Zobacz recenzję
1

Red Dead Redemption II

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja gra Red Dead Redemption II Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Ocena 97/100 i polecana gra na Xbox One wg Metacritic
 • 50–150 godzin rozgrywki
 • Dopracowany, obfitujący w szczegóły świat
 • Odważne, innowacyjne rozwiązania mechaniczne i fabularne
 • Dla niektórych: zbyt mało klasycznie rozumianej zabawy

Przedstawiamy najlepsze gry na Xbox One, rozpoczynając od Red Dead Redemption II. Ponad trzy tysiące osób pracowało nad tą produkcją osiem lat, więc jest to jeden z najbardziej rozbudowanych tytułów w naszym rankingu gier Xbox One. RDR II znajduje się w czołówce najdroższych gier w produkcji, a jednocześnie… najbardziej immersyjnych.

Akcja Red Dead Redemption II toczy się pod koniec XIX wieku, u schyłku Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w Arthura Morgana, jednego z najwyżej cenionych członków gangu. Do eksploracji otrzymujemy ogromny i żywy świat – przy produkcji zatrudniono ponad 1200 aktorów. Wszystkie postacie w grze mają konkretny rytm dnia oraz aktywnie komentują poczynania protagonisty.

Red Dead Redemption II jest idealną propozycją dla każdego fana Dzikiego Zachodu oraz westernów. Jeśli przeglądasz fajne gry na Xbox, szukając wciągającej produkcji na kilkaset godzin – właśnie o niej czytasz! 
Platforma  Xbox One
Data premiery  26.10.2018
Gatunek  akcja, przygodowa, strzelanka
Wersja językowa  polska (napisy)
2

It Takes Two

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Dynamiczna, zaskakująca rozgrywka
 • Ogromna pomysłowość poziomów
 • Świetna mechanika kooperacji
 • Współpraca „kanapowa” i sieciowa
 • Gra mogłaby być dłuższa

It Takes Two dowodzi, że fajne gry na Xbox One nie muszą być dziełem dużego studia. Obsypana nagrodami produkcja Hazelight Studios podbiła serca krytyków i graczy na całym świecie. O pewnej istotnej kwestii trzeba jednak wspomnieć od początku – jest to tytuł przeznaczony wyłącznie dla dwóch osób. Nie ma kampanii singleplayer, jak przystało na popularne gry na Xbox One. Dobrą wiadomością jest jednak to, że potrzeba tylko jednej kopii gry (również przy kooperacji sieciowej).

Kiedy już znajdziemy towarzysza gry, czeka nas niesamowita przygoda. It Takes Two ma bardzo różnorodny gameplay i zachwycające poziomy. Choć przejście gry zajmuje ok. 10–15 godzin, to ani na sekundę nie będziemy się nudzili. Gra Roku 2021 skupia się głównie na temacie relacji, jednak nie brakuje jej humoru. It Takes Two jest idealną pozycją dla par i przyjaciół. Gry niezależne od dawna uzupełniają najlepsze gry na Xbox One!

3

Forza Horizon 5

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Piękny i różnorodny świat Meksyku
 • Rozgrywka przystępna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy
 • Nowe tryby gry
 • Bogaty wybór aktywności na mapie
 • Ekranów ładowania mogłoby być mniej

Żaden ranking gier Xbox One nie może się obejść bez dobrej gry wyścigowej. Tutaj nie będzie niespodzianek – sztandarowym tytułem „zielonych” jest seria Forza Horizon. Najnowsza, piąta część zachwyca jakością grafiki. Tym razem przenosimy się do kolorowego i różnorodnego Meksyku. Mapa wynosi aż 107 km² (w Forza Horizon 4 było to 71 km²). Tytuł oferuje aż 11 biomów, m.in. kaniony, obszary wulkaniczne, dżungla, miasta itp. Można się ścigać na zróżnicowanych drogach w zmiennych warunkach pogodowych.

Wokół gry zgromadziła się liczna społeczność, dzięki czemu można współzawodniczyć z innymi osobami. W piątej części wprowadzono nowe tryby, takie jak EventLab oraz Horizon Arcade. Dzięki temu Forza Horizon 5 stała się jeszcze bardziej wciągająca i stanowi najlepsze gry na Xbox One. Nie ma mowy o nudzie nawet po kilkuset godzinach gry!

4

Elden Ring

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Otwarty, mroczny świat
 • Pomysłowi bossowie
 • Duże możliwości personalizacji protagonisty
 • 50–100 godzin rozgrywki (w zależności od umiejętności)
 • Szczątkowa fabuła

Czas na coś bardziej wymagającego w naszym zestawieniu najlepszych gier na Xbox One. Elden Ring to najnowsza produkcja studia FromSoftware, która zewsząd zgarnia maksymalne oceny. Jest to obowiązkowy tytuł dla każdego fana Dark Souls. Warto jednak zauważyć, że Elden Ring wprowadza kilka dużych zmian w mechanice.

Najnowsze gry na Xbox One często mają otwarty świat, FromSoftware także poszło w tę stronę. Gracze mają swobodę eksploracji, co znaczy, że starcia z bossami nie są już liniowe. Jeśli nie możemy pokonać konkretnego wroga, możemy zawrócić i pojechać w zupełnie inne miejsce. W ten sposób Elden Ring prawdopodobnie jest najbardziej przystępną grą z podgatunku soulslike. Aczkolwiek nie należy się za bardzo relaksować – produkcja pozostaje bardzo wymagającą i metodyczną grą, zmuszającą do rzucania padem. Polecamy zaopatrzyć się w zapasowe kontrolery Xbox One.

5

Wiedźmin 3

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
Promocja gra Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Ocena na Metacritic 91/100
 • Ogromny, różnorodny świat
 • Wspaniałe DLC do gry
 • Ciekawe zadania poboczne
 • Niektóre elementy gry nie zestarzały się dobrze

Nasz ranking gier Xbox One nie może się obejść bez dumy polskiej sceny gamingowej – Wiedźmina 3. Jeśli jakimś cudem ktoś jeszcze nie ograł tego tytułu, to właśnie nastał najwyższy czas! Trzecia część historii wiedźmina uważana jest za jedną z najważniejszych gier ubiegłej dekady. Studio CD Projekt Red wycisnęło maksimum mocy z ósmej generacji konsol, wyprzedzając inne popularne gry na Xbox One.

Przejście głównej fabuły zajmuje ok. 50 godzin, ale przygody Geralda na tym się nie kończą. Ogółem Wiedźmin 3 oferuje ponad kilkaset godzin wciągającej rozgrywki. Nieszablonowy świat zachęca do eksploracji, a widoki w siedmioletniej grze nadal potrafią zachwycić. Jest to tytuł absolutnie obowiązkowy dla każdego przeszukującego najlepsze gry na Xbox One!

6

Rayman Legends

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Ciekawe poziomy
 • Lokalny co-op do czterech osób
 • Dużo zawartości do odblokowania
 • Zróżnicowany poziom trudności
 • Brak możliwości współpracy sieciowej

Czy ośmioletnia produkcja potrafi zaangażować tak samo mocno jak najnowsze gry na Xbox One? Oczywiście, że tak! Dowodem na to jest Rayman Legends – piąta odsłona legendarnej serii zręcznościowych gier platformowych. Jest to idealny tytuł zarówno dla młodszych graczy (PEGI 7), jak i dorosłych: rodziców, par oraz przyjaciół.

Oprócz kampanii singleplayer Rayman Legends zapewnia kanapową współpracę do czterech osób. Warto zwrócić na ten tytuł uwagę, gdy się przegląda fajne gry na Xbox One wśród produkcji kooperacyjnych. Otrzymujemy mnóstwo godzin rozbudowanej i wciągającej rozgrywki! Rayman Legends oferuje dużo zawartości do odblokowania oraz specjalne wyzwania (np. poziomy muzyczne).

7

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
Promocja gra LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Pokrywa wszystkie dziewięć filmów
 • Typowy dla serii humor
 • Duży świat do eksplorowania
 • Ulepszony system walki
 • Zbyt mała różnorodność w walkach z bossami

W produkcjach z serii LEGO znajdziemy fajne gry na Xbox One, przedstawiające na swój sposób znane franczyzy. Najnowszą z nich jest LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów. Stanowi zwieńczenie serii LEGO Star Wars, gdyż bazuje na wszystkich dziewięciu filmach Gwiezdnych Wojen. W grze możemy się wcielić w ponad trzysta postaci z całej galaktyki (np. Luke Skywalker, Chewbacca, Darth Vader, Kylo Ren itp.). W produkcji z dużą dbałością odwzorowano znane miejsca z filmów, jak pustynia Geonosis czy bagna Dagobah.

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów jest grą z otwartym światem, więc w przerwie między epizodami fabularnymi możemy swobodnie eksplorować galaktykę i jej odległe planety. Jak na najnowsze gry na Xbox One przystało, tytuł prezentuje się bardzo dobrze pod kątem wizualnym. Jest to dobra propozycja dla młodszych graczy oraz par – klasycznie zaimplementowano tutaj tryb lokalnej współpracy. Dobrze będą się bawić również fani serii Gwiezdnych Wojen, odtwarzając znane sceny z filmów, okraszone charakterystycznym humorem.

Platforma  Xbox Series X, Xbox One
Gatunek  dla dzieci/familijna, platformowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
8

Minecraft Dungeons

Ocena naszego eksperta:
7.5 / 10
 • Przystępny dla każdego dungeon crawler
 • Różnorodność ekwipunku
 • Świetna zabawa dla młodszych i starszych
 • Główna kampania jest zbyt krótka

Minecraft jest tytułem niewymagającym prezentacji. Fenomen sceny gamingowej nie przestaje pozyskiwać nowych fanów na całym świecie oraz dopełnia rankingi gier Xbox One i innych platform. Jednak już mniej osób wie, że w tym uniwersum powstała inna produkcja – Minecraft Dungeons!

Jest to tytuł typu hack’n’slash w widoku izometrycznym. W grze przemierzamy proceduralnie generowane lochy, walcząc z wrogami i unikając pułapek. Jak to w dungeon crawlerach bywa, końcową misją jest pokonanie głównego bossa – Arcyzłosadnika.

W Minecraft Dungeons można grać w pojedynkę, jednak największą zabawę zapewnia tryb multiplayer. Przygodę mogą wspólnie przeżywać aż cztery osoby (przez internet lub lokalnie). Jest to superpropozycja dla młodszych graczy, którzy po zaznajomieniu się z głównymi mechanikami gatunku mogą później sięgnąć po inne polecane gry na Xbox One. Aczkolwiek dorośli również mogą się wciągnąć w Minecraft Dungeons!

9

Assassin's Creed Valhalla

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Dobrze oddany klimat wikińskich podbojów
 • Satysfakcjonujący system walki
 • Ciekawa fabuła
 • Uczucie powtarzalności po kilkudziesięciu godzinach

Ranking gier Xbox One kontynuujemy kolejną kultową serią, którą jest Assassin's Creed. Najnowszą jej odsłoną jest Assassin's Creed Valhalla. Tym razem akcja zabiera nas do IX-wiecznej Anglii – wcielamy się w wikinżkę (lub wikinga) o imieniu Eivor. Narracja jest najmocniejszym elementem dwunastej części serii. Warstwa fabularna trzyma w napięciu, a oprawa audiowizualna zachwyca.

AC Valhalla jest obowiązkową pozycją dla osób, które przeszukują najlepsze gry na Xbox One od Ubisoft. Fani serii Assassin's Creed wiedzą, czego oczekiwać: eksploracji, walki, szukania znajdziek i (powtarzalnych) side questów. Średnio możemy liczyć na 60 godzin rozgrywki (główna historia) lub 100 godzin z wykonywaniem misji pobocznych. Dodatkowe 10 godzin zapewnia DLC Dawn of Ragnarok.

10

Just Dance 2022

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Nowość gra Just Dance 2022 [kod aktywacyjny] Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Gra dla każdego – małego i dużego
 • Różne tryby tańczenia
 • Tryb multiplayer (również cross-play)
 • Większa liczba utworów wymaga wykupienia abonamentu

Pora wstać z kanapy i trochę się poruszać! Fajne gry na Xbox One to nie tylko RPG-i i platformówki. Just Dance to znana seria taneczna, która zmusi do bujania biodrami nawet największego ponuraka. Jest to idealny sposób na rozkręcenie każdej imprezy. Just Dance 22 sprawdzi się również jako narzędzie do samodzielnego trenowania sztuki tańca w zaciszu domowym. Dodatkowy tryb – Sweat Mode – pokazuje liczbę spalanych kalorii.

Nowa edycja Just Dance to ponad czterdzieści nowych utworów. Rywalizować możemy nie tylko na żywo, ale również poprzez sieciowy tryb wieloosobowy (również cross-play). W tegorocznej odsłonie znajdziemy zarówno klasyki, jak i najnowsze przeboje muzyki pop. Każdy znajdzie coś dla siebie, nie sposób ominąć tego tytułu, przeglądając najlepsze gry na Xbox One!

Platforma  Xbox Series X/S, Xbox One
Data premiery  04.11.2021
Gatunek  muzyka, taniec
Wersja językowa  angielska
Edycja:
Cyfrowa
11

FIFA 22

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Nowość gra FIFA 22 [kod aktywacyjny] Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X/S) (wsteczna kompatybilność)
 • Ulepszenie animacji i fizyki
 • Ogromna regrywalność
 • Dobry wybór na grę w towarzystwie
 • Brak większych zmian

Prezentując fajne gry na Xbox One, nie można ominąć kultowej serii o piłce nożnej. Z roku na rok cieszy się ona niesłabnącą popularnością. W najnowszej odsłonie – FIFA 2022 – skupiono się przede wszystkim na udoskonaleniu szaty graficznej. Wykorzystanie technologii HyperMotion sprawiło, że w FIFA 2022 otrzymaliśmy ponad cztery tysiące nowych animacji. Poprawiono również fizykę piłki i upłynniono interakcje pomiędzy zawodnikami.

Dzięki realistycznej prezentacji składów, strojów, stadionu i kibiców można poczuć niepowtarzalną atmosferę piłkarskich mistrzostw. Nasz ranking gier Xbox One nie mógłby się obejść bez najnowszej części FIFA!

12

Cyberpunk 2077

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja gra Cyberpunk 2077 Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Immersyjny świat
 • Duże możliwości personalizacji postaci
 • Gra aktorska
 • Dialogi
 • Bugi i glitche
 • Mechanika jazdy

CD Projekt Red kolejny raz uzupełnia najlepsze gry na Xbox One w naszym zestawieniu. Tym razem zamiast klimatu fantasy mamy dystopijny świat przyszłości. Jak wiadomo, Cyberpunk 2077 na premierę był grą mocno niedopracowaną, a chwilami nawet… niegrywalną. Aczkolwiek od grudnia 2020 roku sporo się zmieniło. Produkcja jest regularnie patchowana i rozwijana przez zespół „Redsów”. Nie jest tajemnicą, że Cyberpunk 2077 wygląda najlepiej na next-genach, ale liczący blisko dekadę Xbox One również daje radę.

Cyberpunk 2077 jest grą akcji RPG, która zabiera nas do miasta przyszłości – Night City. Ogromny i ciekawy świat, oryginalne postacie oraz wciągająca fabuła sprawiają, że będzie to dobry wybór, gdy chodzi o fajne gry na Xbox One.

Platforma  Xbox One
Data premiery  10.12.2020
Gatunek  akcja, przygodowa, RPG
Wersja językowa  polska (dubbing)
Edycja:
Standardowa
13

Farming Simulator 22

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Wprowadzenie pór roku
 • Łańcuchy produkcyjne nadają grze dodatkowej głębi
 • Niekończąca się (re)grywalność
 • Niezbyt przystępna dla nowicjuszy

Polecane gry na Xbox One mają otwarte światy, głęboką fabułę, ciekawą walkę… ale może by tak rzucić to wszystko i wyjechać na farmę? Na tę potrzebę odpowiada Giants Software! Szwajcarskie studio już od czternastu lat z sukcesem rozwija serię Farming Simulator. Gra ma miliony fanów na całym świecie i dopełnia najlepsze gry na Xbox One nie bez powodu. Bo cóż może być lepszego niż przejażdżka wirtualnym traktorem po długim dniu pracy?

Nowa część Farming Simulator stanowi powiew świeżości w serii. Tytuł nie tylko doczekał się lepszej oprawy audiowizualnej, ale również implementacji nowych mechanik. Do gry oficjalnie wprowadzono pory roku i łańcuchy produkcyjne, które tworzą element strategiczny. Wszystkich fanów symulatorów (i nie tylko) gorąco zachęcamy do przyjrzenia się najnowszej odsłonie serii!

219 zł
14

Dying Light 2

Ocena naszego eksperta:
6.5 / 10
Promocja gra Dying Light 2 Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Świetna mechanika parkouru
 • Sporo aktywności pobocznych
 • Satysfakcjonująca eksploracja świata
 • Nie najlepiej przemyślana fabuła

Opisując fajne gry na Xbox One, nie możemy ominąć Dying Light 2 – idealnej propozycji na „odmóżdżenie się” po trudnym dniu pracy lub nauki. Nie znajdziemy tutaj zbyt skomplikowanej fabuły ani nieszablonowych postaci. Otwarty świat, choć duży, jest pełny powtarzalnych misji. Jedno jest jednak pewne – jest parkour i są zombie!

Bieganie po ulicach i budynkach to główna czynność w Dying Light 2. Pod tym względem twórcy spisali się na medal – parkour przynosi ogrom frajdy. Sterowanie postacią jest intuicyjne, ale nie za łatwe, i stanowi satysfakcjonujące wyzwanie. Nadrabiając najnowsze gry na Xbox One, warto sięgnąć po Dying Light 2 – powinni to zrobić zwłaszcza fani produkcji zręcznościowych.

Platforma  Xbox One
Data premiery  04.02.2022
Gatunek  akcja, przygodowa, survival
Wersja językowa  polska (dubbing)
Edycja:
Standardowa
179 zł
259 zł
Taniej o 80 zł
Cena obowiązuje: 14.08.2022 - 04.09.2022
15

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Ocena naszego eksperta:
6.5 / 10
Nowość gra Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition [kod aktywacyjny] Gra na Xbox One (Kompatybilna z Xbox Series X)
 • Trzy gry w jednym
 • Ulepszone tekstury i dźwięki
 • Odświeżone sterowanie
 • Niektóre postacie wyglądają co najmniej dziwnie
 • Zmian mogłoby być więcej, a graficzne ulepszenia – bardziej konsekwentne

Ranking gier Xbox One kończymy z przytupem. Serii Grand Theft Auto nie trzeba nikomu przedstawiać. Najbardziej kultową częścią jest oczywiście GTA V wydane siedem lat temu. Piąta odsłona nadal cieszy się ogromną popularnością i znakomitymi ocenami. Na zawsze wpisała się na listę najlepszych gier na Xbox One.

Nie można jednak zapomnieć o wcześniejszych częściach: GTA III (2001), GTA: Vice City (2002) oraz GTA: San Andreas (2004). To właśnie te trzy gry wydano w odświeżonej wersji pod nazwą Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. W nowym wydaniu zmiany wprowadzono głównie w sferze audiowizualnej. Poprawiono jakość i rozdzielczość tekstur (budynków, dróg, samochodów) oraz ulepszono światło, odbicia i cienie. Jest to idealna okazja, by zapoznać się z tymi kultowymi grami, jak również ograć je kolejny raz! Pamiętajmy: dobre gry na Xbox One to nie tylko najnowsze tytuły!

Platforma  Xbox One
Data premiery  17.12.2021
Gatunek  akcja, przygodowa
Wersja językowa  polska (napisy), angielska
Edycja:
Cyfrowa Definitywna

Najlepsze gry na Xbox One – podsumowanie

 

Jak widać, jest z czego wybierać! Najlepsze propozycje – fajne gry na Xbox One przedstawiliśmy w naszym rankingu. Przy wyborze pod uwagę były brane takie czynniki, jak: recenzje graczy, grywalność, oprawa audiowizualna i ogólna jakość produkcji. W większości są to duże tytuły, ponieważ produkcje niezależne nie mają tak szerokiej dystrybucji, jak najnowsze gry na Xbox One.

Mamy nadzieję, że ranking gier Xbox One sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie! Polecamy również inne zestawienia:

Najlepsze gry na PC

Najlepsze gry na PS4

Najlepsze gry na PS5

 

80% osób oceniło ten ranking jako przydatny
80% osób oceniło ten ranking jako przydatny