Jaki ekspres do kawy wybrać? Poradnik krok po kroku

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są rodzaje ekspresów do kawy? Dlaczego należy zwracać uwagę na ciśnienie w ekspresie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu ciśnieniowego? Jakie dodatkowe funkcje w ekspresie do kawy mogą okazać się przydatne? Jakie rodzaje kaw można przygotować w ekspresie?
Autor: Józef

Świeżo zaparzona, aromatyczna, pachnąca kawa to dla wielu osób niezbędny element każdego poranka. Gorący napój potrafi sprawić, że zapominamy o najgorszej pobudce i jesteśmy gotowi normalnie funkcjonować przez cały dzień. Nie wiesz, czym należy kierować się przy wyborze ekspresu? Przeczytaj artykuł i zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi tego sprzętu.

Zobacz także: Jaka jest najlepsza kawa ziarnista do ekspresu?

Czy wiesz, że jedna filiżanka kawy uzupełnia:

 

Jaki ekspres do kawy wybrać? Poradnik krok po kroku

Na rynku urządzeń AGD dostępna jest obecnie szeroka gama ekspresów do kawy. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, iż grupa ta dzieli się na cztery rodzaje. Wśród nich wyróżniamy więc:

 • kolbowe (ręczne)
 • automatyczne
 • kapsułkowe
 • kawiarki

To jaki ekspres do kawy kupić, aby w pełni wykorzystać jego funkcje, zależy od wcześniejszego zapoznania się z dostępnymi modelami.

Ekspres kolbowy, nazywany również ręcznym lub mechanicznym, charakteryzuje się wyjątkowo prostą obsługą. Aby przygotować w nim kawę, należy wsypać zmieloną kawę do sitka znajdującego się w kolbie, a następnie włożyć je do urządzenia. Od głębokości sitka zależeć będzie ilość kawy, jaką możesz do niego wsypać. Z reguły pozwala ono na jednorazowe przygotowanie jednej lub dwóch filiżanek napoju. Aby zaparzyć kolejną porcję, należy opróżnić kolbę i oczyścić ją z fusów, co w przypadku przygotowywania naparu dla większej liczby osób okazać się niepraktyczne. Ekspresy kolbowe wyposażone są również w specjalną dyszę do spieniania mleka. Zyskujesz więc możliwość zaparzenia delikatniejszej, mlecznej kawy. Niektóre modele mają również elektroniczny regulator temperatury wody, który jest pomocny i pozwala na dobranie odpowiednich parametrów. Wadą ekspresu kolbowego jest fakt, iż nie posiada on wbudowanego młynka. Powinieneś więc kupować gotową zmieloną kawę lub jeśli zależy ci na aromacie świeżo mielonych ziaren, zainwestować w osobny młynek do kawy. Ekspresy kolbowe są bardzo popularne w kawiarniach i lokalach gastronomicznych, jednak mają dużą rzeszę fanów wśród użytkowników domowych, którzy cenią sobie sam proces parzenia kawy.

Osobom, które zastanawiają się jaki ekspres do kawy kupić, a mają mniejsze zacięcie baristyczne i tym, którzy chcą ograniczyć własny udział w parzeniu kawy do minimum, ale jednocześnie cieszyć się wysoką jakością napoju, polecamy ekspresy automatyczne. Ich dodatkowym atutem jest wbudowany młynek (ceramiczny lub stalowy), dzięki czemu samodzielnie mielą ziarna tuż przed zaparzeniem kawy. Ekspresy ciśnieniowe charakteryzują się również dość dużym ciśnieniem – zwykle wynosi ono co najmniej 15 barów. Większość modeli wyposażonych jest również w dyszę do spieniania mleka, dzięki czemu możliwe jest przygotowywanie delikatniejszych napojów (np. latte lub cappuccino). Najnowocześniejsze ekspresy są wysoce zautomatyzowane. Potrafią samodzielnie dobierać określone parametry (np. grubość ziaren, ilość wody oraz temperaturę przygotowania naparu), tak aby przygotować napój idealny. Ekspres automatyczny to wybór dla perfekcjonistów, którym zależy na możliwości przygotowywania różnych rodzajów kaw, jak i dla osób, które cenią sobie łatwość obsługi i wysoką jakość. Jego wadą jest dość wysoka cena. Jeśli zależy ci na poznaniu szczegółowych różnic między ekspresem automatycznym a kolbowym, przeczytaj artykuł jaki ekspres do kawy wybrać.

Ekspresy kapsułkowe to z kolei idealna propozycja dla osób ceniących sobie prostotę i minimalizm. Urządzenia te charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu nie zajmą dużo miejsca na blacie kuchennym. Jeśli jesteś przed podjęciem decyzji jaki ekspres do kawy kupić do niewielkiej kuchni, warto wziąć pod uwagę te modele. Dodatkowo są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu będziesz w stanie doskonale dopasować odpowiedni model do wystroju twojej kuchni. Są wyjątkowo proste w obsłudze – wystarczy włożyć kapsułkę do urządzenia i nacisnąć przycisk „start”, aby już po chwili móc cieszyć się aromatyczną kawą. Mnogość smaków i rodzajów kapsułek dostępnych na rynku daje ogromne pole do popisu i możliwość odkrywania nowych rozwiązań. Ekspres kapsułkowy to gwarancja niezwykłej wygody. Kawy przygotowywane są bardzo szybko, a użytkownik zostaje zwolniony z konieczności czyszczenia urządzenia – wystarczy tylko wyjąć z niego puste opakowanie po kapsułce. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekspresie na kapsułki. Podpowiadamy jaki ekspres do kawy wybrać.

Zanim zdecydujesz się jaki ekspres do kawy kupić, pamiętaj że kawiarka to najprostszy i najtańszy rodzaj ekspresu. Niewielki rozmiar umożliwia używanie jej zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży. Zdecydowaną wadą tego urządzenia jest długi czas parzenia kawy (nawet do 10 minut) i ograniczona pojemność, przez co jednorazowo możliwe jest przygotowanie napoju dla jednej lub dwóch osób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu, przeczytaj artykuł jaki ekspres do kawy wybrać.

 

Ciśnienie – jaki ekspres do kawy kupić, aby sprawdził się najlepiej?

Zastanawiając się jaki ekspres do kawy wybrać, warto pamiętać, że zasadą jest, że im wyższe ciśnienie w ekspresie, tym bardziej esencjonalna i lepsza jakościowo wychodzi kawa.

Wśród ekspresów z łatwością można wyróżnić dwie grupy urządzeń: niskociśnieniowe (3-4 bary) i wysokociśnieniowe (więcej niż 15 barów). Do pierwszej grupy należą przede wszystkim kawiarki i ekspresy kapsułkowe, do drugiej zaś modele automatyczne, kolbowe i niektóre kapsułkowe.

Wyższe ciśnienie daje gwarancję nie tylko pysznej, aromatycznej kawy, ale również krótszego czasu jej przygotowania. Gorąca woda przepuszczana przez ziarna pod wysokim ciśnieniem pozwala na wydobycie z kawy pełni aromatu i bogatej esencjonalności. Ciśnienie w ekspresie jest więc jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego urządzenia.

 

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Decydując się jaki ekspres do kawy kupić, jeśli chodzi o modele ciśnieniowe, należy szczególnie uważnie przyłożyć się do doboru wszystkich parametrów. Z racji tego, iż nie należy on do tanich urządzeń, powinniśmy dokonać jak najbardziej rozsądnego wyboru.

Oto najważniejsze aspekty, jeśli zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać:

 • rodzaj młynka – jak już wspomnieliśmy, ekspresy ciśnieniowe mają wbudowane młynki. Wyróżnić można udarowe i żarnowe. Pierwszy rodzaj jest obecnie rzadko wykorzystywany, gdyż w czasie mielenia kawy wytwarza wysoką temperaturę, która może sprawić, iż napar będzie gorzki. Młynki żarnowe są bardziej nowoczesne. Mogą być stalowe (bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia) lub ceramiczne (mniej hałaśliwe);
 • dysza do spieniania mleka – mają ją zarówno modele ręczne (kolbowe), jak i automatyczne. Odpowiada za regulację ciśnienia spieniania mleka;
 • system spieniania mleka – wyróżniamy modele z osobnym pojemnikiem na mleko, jak i takie z bezpośrednio wbudowanym elementem. Te drugie należą do znacznie wygodniejszych w użyciu. Więcej o spienianiu mleka przeczytasz w tym artykule;
 • możliwość podgrzewania filiżanek – jednym z najpopularniejszych baristycznych tricków jest odpowiednie podgrzanie naczynia, w którym podana będzie kawa, tak aby napar jak najdłużej zachował całe swoje smakowe bogactwo. Niektóre modele ekspresów posiadają specjalną płytę do podgrzewania filiżanek, dzięki czemu nie trzeba robić tego oddzielnie;
 • regulacja wysokości wylotu kawy – jest to aspekt czysto praktyczny, umożliwiający zaparzenie kawy w naczyniach różnej wielkości;
 • Wyświetlacz LCD – zdecydowanie ułatwia korzystanie z urządzenia i poprawia komfort jego użytkowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze idealnego ekspresu ciśnieniowego, kliknij tutaj. Podpowiemy jaki ekspres do kawy kupić.

 

Dodatkowe funkcje w ekspresie – jaki ekspres do kawy kupić?

Najnowocześniejsze ekspresy oprócz standardowej funkcji parzenia kawy oferują szeroką gamę dodatkowych udogodnień, które znacząco wpływają na komfort korzystania z urządzenia. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed podjęciem decyzji jaki ekspres do kawy kupić. Przedstawiamy listę wszystkich dostępnych opcji po to, abyś mógł wybrać te, które są ci najbardziej potrzebne.

Dzięki naszym poradom dowiesz się jaki ekspres do kawy wybrać. Oto one:

 • automatyczna regulacja mocy – urządzenie samodzielnie dobierze odpowiedni tryb działania do wybranego rodzaju kawy;
 • programator czasowy – umożliwia zaprogramowanie włączenia ekspresu na konkretną godzinę, dzięki czemu od razu po pobudce będzie czekać na ciebie świeżo zaparzona kawa;
 • dozowanie ilości kawy i wody – urządzenie samodzielnie zadecyduje o ilości składników, jakich należy użyć, aby przygotować wybraną przez ciebie kawę;
 • Thermoblock – zaawansowany system, dzięki któremu twoja kawa zawsze będzie miała idealną temperaturę;
 • możliwość sterowania smartfonem – niektóre modele oferują możliwość sterowania smartfonem przy pomocy Bluetootha. Dzięki tej opcji możesz chociażby włączyć ekspres i przygotować kawę bez konieczności podchodzenia do urządzenia, a także skomponować własne baristyczne przepisy i uzyskać praktyczne porady dotyczące konserwacji urządzenia;
 • podwójna dysza do kawy – rozwiązanie to umożliwia jednoczesne zaparzenie dwóch kaw, co jest niezwykle przydatne;
 • filtr do wody – usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia i zmiękcza ją, dzięki czemu ma delikatniejszy smak, a uzyskana kawa jest bardziej aromatyczna;
 • dysza do pary – za jej pomocą przygotujesz m.in. puszystą i gładką mleczną pianę;
 • możliwość podgrzania wody – ekspres z taką funkcją z powodzeniem zastąpi ci czajnik, gdyż będziesz mógł podgrzać w nim wodę w innym, niż zrobienie kawy, celu;
 • funkcja samoczyszczenia – zwalnia użytkownika ekspresu z konieczności dbania o jego czystość. Dzięki temu nie musisz pamiętać o regularnym czyszczeniu sprzętu i możesz mieć pewność, iż odpowiednia higiena będzie zawsze zachowana;
 • funkcja podgrzania mleka – umożliwia osobne podgrzanie samego mleka, dzięki czemu możesz dolać je od razu do kakao lub gorącej czekolady;
 • możliwość podświetlenia – to funkcja o wysokim walorze estetycznym. Podświetlone filiżanki będą prezentować się bardzo efektownie, szczególnie wieczorną porą;
 • funkcja Aroma Whirl Plus – umożliwia zaparzenie kawy w inny, niż tradycyjny, sposób. Polega on na wstępnym zwilżeniu ziaren, zaparzeniu ich i poddaniu wielokrotnemu wirowaniu, dzięki czemu przygotowana kawa będzie mieć jeszcze intensywniejsze walory smakowe i zapachowe.

Wymienione wyżej funkcje są jedynie dodatkowymi udogodnieniami, które należy dobierać indywidualnie do swoich potrzeb i upodobań.

 

Jaką kawę można przygotować w ekspresie?

Przed podjęciem decyzji jaki ekspres do kawy kupić, pamiętaj że każdy ekspres daje możliwość przygotowania espresso. Jest to podstawowa kawa z aksamitną warstwą piany, podawana w małej filiżance, przyrządzana zgodnie z tradycyjną włoską recepturą, z zachowaniem dokładnych proporcji. Do jego przygotowania potrzebne jest 25 ml wody i 7 g kawy. Tak przyrządzony napar charakteryzuje się niezwykle intensywnym, esencjonalnym smakiem, w którym w zależności od rodzaju ziaren wyczuwalne są inne nuty (od owocowych po mocno czekoladowe). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej tradycyjnej, włoskiej kawie, przeczytaj artykuł jaki ekspres do kawy wybrać, aby urządzenie spełniło twoje oczekiwania.

Espresso jest swoistą bazą do przygotowywania innych rodzajów kaw. Wśród nich należy wymienić:

 • doppio – to nic innego jak podwójne espresso przyrządzone z dwukrotnie większej ilości ziaren i podwojonej ilości wody;
 • lungo – espresso przygotowane z pojedynczej porcji ziaren i podwojonej ilości wody (około 45 ml);
 • americana – kawa przygotowana w dużym kubku z jednej porcji espresso;
 • ristretto – kawa przygotowana z jednej porcji ziaren, ale z o połowę mniejszej ilości wody. Charakteryzuje się dużą goryczą i ogromną intensywnością smaku;
 • con panna – tradycyjne espresso, które dekoruje się bitą śmietaną;
 • macchiato – espresso z dodatkiem spienionego mleka;
 • cappuccino – napój kawowy złożony z trzech części: espresso, mleka i delikatnej, puszystej pianki;
 • latte – napój kawowy podawany w wysokiej, przezroczystej szklance. Składa się z dużej ilości mleka i jednej porcji espresso.

Jak widać, możliwości jest mnóstwo, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w dowolnym momencie będziesz mógł wybrać dokładnie tę kawę, na którą masz ochotę.

 • 559 zł
 • 599 zł
 • 899 zł
 • 799 zł
 • 4 299 zł
 

Urządzenie do zabudowy – jaki ekspres do kawy wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się w swojej kuchni umieścić większość sprzętów w zabudowie, powinieneś wiedzieć, że oprócz zmywarki, kuchenki mikrofalowej czy piekarnika, możesz zabudować również ekspres do kawy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować jak największą spójność w aranżacji wnętrza i jak najmniej sprzętów pozostawić na blacie. Warto wiedzieć, jaki ekspres do kawy kupić. Do zabudowy w dużej mierze przygotowane są ekspresy automatyczne, zdecydowanie rzadziej spotykane są ekspresy kolbowe do zabudowy. Przygotowują one kawę w ten sam sposób, co urządzenia wolnostojące.

Więcej informacji o ekspresach do zabudowy, znajdziesz tutaj. Nasze wskazówki pomogą ci podjąć decyzję, jaki ekspres do kawy wybrać.

Istotną cechą ekspresów do zabudowy jest ich rozmiar – zazwyczaj mają one dokładnie 60 cm szerokości i 45 cm wysokości. To ważne przy podjęciu decyzji jaki ekspres do kawy wybrać. Modele do zabudowy można podzielić na dwie kategorie: te z osobnym pojemnikiem na wodę, który należy regularnie uzupełniać oraz takie, które wymagają stałego podłączenia do wody (samodzielnie pobierają wodę, wtedy kiedy jej potrzebują i nie musisz pamiętać o napełnianiu żadnego zbiornika). Ekspresu do zabudowy nie można jednak ustawić w dowolnym miejscu. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zapewnić mu odpowiednią wentylację. Między urządzeniem a tylną ścianą powinna znajdować się wolna przestrzeń o szerokości co najmniej 20 cm. Nie powinno się również ustawiać go w pobliżu chłodziarko-zamrażarki, gdyż emitowane przez nią ciepło mogłoby zakłócać prawidłową pracę ekspresu. Zanim jednak zdecydujesz jaki ekspres do kawy kupić z modeli do zabudowy, powinieneś wiedzieć o tym, iż w przypadku poważniejszej awarii urządzenia konieczne może okazać się rozmontowanie całej szafki kuchennej, w której się znajdowało.

 

W jaki sposób korzystać z ekspresu?

Jeśli wiesz jaki ekspres do kawy kupić, pamiętaj że to jeszcze nie wszystko. Od decyzji jaki ekspres do kawy wybrać, zależy też sposób użytkowania urządzenia Aby urządzenie służyło ci długie lata i było niezawodne, niezbędne jest odpowiednie z niego korzystanie. Pierwszą i najważniejszą zasadą obowiązującą nie tylko w przypadku ekspresów, ale wszystkich urządzeń AGD, jest dokładne przeczytanie instrukcji obsługi. Dzięki tej, wydawać by się mogło banalnej i oczywistej czynności, poznasz wszystkie funkcje urządzenia i sposób, w jaki należy z niego korzystać. Po dokładnym zapoznaniu się z jej treścią, niestraszne będą żadne migające ikonki czy diody. Będziesz mógł bez problemu zrozumieć sygnał, jaki daje urządzenie (np. przypomnienie o konieczności odkamienienia). Drugą istotną wskazówką dotyczącą korzystania z ekspresu jest to, żeby napełniać go tylko miękką wodą. Jeśli urządzenie wyposażone jest w filtr, nie musisz nic robić oprócz pamiętania o jego regularnej wymianie. Jeśli nie – warto wyposażyć się w dzbanek filtrujący. Twarda woda wpływa nie tylko na konieczność częstszego odkamieniania ekspresu, ale jej długotrwałe używanie może prowadzić również do uszkodzenia elementów mechanizmu urządzenia. Pamiętaj też o tym, żeby do pojemnika na wodę nie wlewać wody gorącej, mineralnej, a tym bardziej gazowanej. Do pojemnika na mleko należy wlewać tylko niepodgrzane mleko, natomiast do zbiorniczka na kawę ziarnistą nie powinno wsypywać się kawy uprzednio zmielonej. Należy również pamiętać o regularnym opróżnianiu pojemnika na zużyte fusy. W przeciwnym razie może dojść do poważnej awarii całego urządzenia. Jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, iż sprzęt będzie służyć ci przez długie lata w nienagannym stanie.

 

Czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy - poradnik

O ekspres do kawy, jak zresztą o każde urządzenie, należy odpowiednio dbać. Jedną z podstawowych zasad, które w tym przypadku obowiązują, jest regularne czyszczenie. Warto o tym pamiętać jeszcze przed podjęciem decyzji jaki ekspres do kawy kupić. Najmniej skomplikowany proces zachodzi w ekspresie kapsułkowym. Nie gromadzi on żadnych fusów, a w celu oczyszczenia urządzenia wystarczy jedynie wyjąć puste opakowanie po kawie. Również kawiarka jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Można szybko umyć ją pod bieżącą wodą, aby była gotowa do ponownego użycia. Ekspresy kolbowe są znacznie bardziej wymagające. Oprócz oczyszczenia kolby, należy również pamiętać o opróżnieniu pojemnika na fusy i wyczyszczeniu podkładki, na którą mogą kapać pozostałości naparu. Specjalnego czyszczenia wymagają też dysze wylotowe mleka i kawy. Ekspresy automatyczne z reguły wyposażone są w specjalnie zautomatyzowane tryby czyszczenia, dzięki czemu użytkownik zostaje zwolniony z przykrego obowiązku. Nadal jednak należy pamiętać o konieczności regularnego opróżniania pojemnika na fusy. Więcej informacji o czyszczeniu ekspresów do kawy znajdziesz w tym artykule. Podpowiemy jaki ekspres do kawy kupić, ponieważ niektóre modele wyposażone są w specjalne funkcje ułatwiające utrzymanie urządzenia w czystości. Można wymienić tu chociażby blokadę kapania (zabezpiecza podkładkę przed zabrudzeniami), automatyczne płukanie dyszy (każdorazowo po przyrządzeniu kawy) oraz wspomniany już wcześniej tryb czyszczenia i płukania. Oprócz czyszczenia należy pamiętać o regularnym odkamienianiu ekspresu. Niektóre modele wyposażone są w specjalny czujnik, który powiadamia cię o konieczności przeprowadzenia tego procesu. O odkamienianiu więcej przeczytasz tutaj. Nasze wskazówki pomogą ci podjąć decyzję jaki ekspres do kawy wybrać.

 

Jaki ekspres do kawy wybrać do 150 zł – czy to możliwe?

Zastanawiasz się jaki ekspres do kawy kupić, ale myślisz, że szansy na jego posiadanie pozbawia cię mocno ograniczony budżet? Nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku sprzętów AGD dostępna jest szeroka gama tanich ekspresów do kawy, które pomimo mniejszego zautomatyzowania i braku niektórych funkcji świetnie sprawdzają się w przygotowywaniu aromatycznego napoju.

Oto najlepsze dostępne modele, jeśli zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać:

 • Bosch CompactClass TKA3A031 – ekspres przelewowy o mocy 1100 W, w którym kawa zaparzana jest w specjalnym dzbanku. Naczynie o pojemności 1,25 litra pozwoli na jednorazowe przygotowanie kilku porcji kawy. Duża moc to gwarancja szybkiego nagrzewania się wody, a co za tym idzie – również przygotowywania kawy. Z dodatkowych funkcji tego modelu należy wymienić przede wszystkim blokadę kapania, funkcję automatycznego wyłączenia i opcję podtrzymywania temperatury w dzbanku przez długi czas;
 • Philips HD7461/20 – ekspres o mocy 1000 W i pojemności dzbanka wynoszącej 1,2 litra. Posiadając ten ekspres, nie musisz martwić się tym, czy wlałeś ilość wody wystarczającą do przygotowania napoju. Pomoże ci wskaźnik poziomu wody, czyli skala pokazująca, ile płynu znajduje się w zbiorniku. Kompaktowy rozmiar i niewielka waga sprawiają, iż jest to rozwiązanie idealne do niewielkich kuchni;
 • Eldom KA 30 Roddy – ekspres przelewowy o mocy 900 W. Kawa parzona jest w dzbanku o pojemności 1,2 litra. Wyposażony jest w specjalną płytę grzejną i funkcję podtrzymywania temperatury, dzięki czemu nie musisz martwić się o to, że kawa wystygnie zbyt szybko. Blokada kapania ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości, a podświetlany włącznik nadaje designerskiego wyglądu.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o tanich ekspresach do kawy, kliknij tutaj. Podpowiemy jaki ekspres do kawy wybrać.

 

Jaki ekspres do kawy kupić do 2000 zł?

Jeśli zastanawiasz się jaki ekspres do kawy kupić za 2000 zł, prezentujemy dwa najlepsze urządzenia w tym przedziale cenowym. Oto one:

 • Philips LatteGo Premium EP3243/50 – wysoce zautomatyzowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze ekspres do kawy umożliwiający przygotowanie aż 5 rodzajów kaw. Filtr AquaClean oczyszcza wodę i zabezpiecza urządzenie przed osadzającym się kamieniem, a system LatteGo z dużą prędkością miesza mleko z powietrzem w komorze spieniania, tworząc w ten sposób warstwę kremowej, mlecznej pianki o idealnej temperaturze. Jeśli chcesz poznać więcej modeli w tym zakresie cenowym, przeczytaj artykuł;
 • DeLonghi ECAM 22.360.B – ekspres ciśnieniowy, którego młynek oferuje aż 13 stopni regulacji grubości mielenia ziaren, co gwarantuje pełną kontrolę nad aromatem. Regulowana wysokość adaptera (aż o 14 cm) umożliwia przygotowanie kawy w szklankach o różnej wysokości, a podwójna dysza umożliwia zaparzenie dwóch espresso jednocześnie.

Ekspres do kawy to urządzenie, które pozwoli ci delektować się pysznym, aromatycznym napojem bez konieczności odwiedzania ulubionej kawiarni. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie wymienione wyżej wskazówki, decyzja jaki ekspres do kawy kupić, będzie zdecydowanie prostsza. Możesz być pewien, że wybierzesz urządzenie, które spełni wszystkie twoje oczekiwania i będzie służyć przez długie lata.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link