FIFA 21 wprowadzi kilka nowości i usprawnień na wirtualną murawę. Jakie są jej wymagania? Co o niej wiemy?

Co wiemy o grze
FIFA 21?

Gry FIFA to najpopularniejsza seria, w której możemy rozgrywać mecze piłki nożnej na wirtualnej murawie. Co roku otrzymujemy kolejną odsłonę, przy czym producent stara się dodawać ciągle nowe elementy, tryby czy funkcje. Oczywiście w 2020 pojawi się FIFA 21, w której uświadczymy kilku nowości czy zmian w składach. Co już wiemy o grze? Jakie będą jej wymagania oraz kiedy pojawi się na rynku?

Z tego artykułu dowiesz się:
  • jakie nowości pojawią się w grze FIFA 21;
  • jakie wymagania ma FIFA 21;
  • kiedy odbędzie się premiera gry i gdzie ją kupimy?

Jakie nowości pojawią się w grze FIFA 21?

Premiera FIFA 21 zbliża się dużymi krokami. Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy jest to, na jakie platformy gra zostanie wydana. PS4, Xbox One oraz PC to standard, więc co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Koniec obecnego roku okraszony jest jednak premierą nowej generacji konsol, czyli PS5 i Xbox One X. Producent przygotowuje się również na wydanie FIF-y 21 na te urządzenia. Możemy więc spodziewać się rewolucji, jeśli chodzi między innymi o aspekty graficzne.

W kolejnej odsłonie najpopularniejszej gry piłkarskiej ma pojawić się obsługa Ray-Tracingu. Oznacza to, że topowe karty graficzne oraz zbliżająca się generacja konsol będą mogły ukazać realistyczne światło. Nie jest to jednak jedyna rewolucja. EA mówi o ulepszonym dźwięku oraz całkowicie nowych modelach zawodników. Mecze na wirtualnej murawie będą więc jeszcze bardziej zbliżone do fotorealizmu. Animacje przy poruszaniu się piłkarzy powinny być na znacznie wyższym poziomie. Nie zauważymy swoistego „ślizgania się” modeli po boisku.

Warto zwrócić uwagę na świeży tryb Volta, który polega na rozgrywaniu meczów piłki halowej i ulicznej. Ma on być w znacznym stopniu rozbudowany, co może ucieszyć wielu graczy. Sama koncepcja spotkała się z ogromną aprobatą, więc producent na pewno wprowadzi i tutaj kilka nowości. Ciągle widzimy również przesłanki na temat trybu VAR, który ma pojawić się w FIFA 21. To symboliczna funkcja, lecz dodająca swoistego klimatu. Będziemy mogli w ten sposób poczuć się jak na prawdziwym meczu ulubionej drużyny.

Jakie wymagania ma FIFA 21?

W przypadku konsol ten aspekt można pominąć. Gra powinna działać wystarczająco płynnie na obecnej generacji, czyli PS4 i Xbox One. Możemy spodziewać się znacznie lepszej wydajności oraz grafiki na nadchodzących sprzętach od Microsoftu oraz Sony. Ich premiera jednak będzie mieć miejsce po pojawieniu się gry FIFA 21, ciężko więc tutaj mówić o potwierdzonych informacjach.

W przypadku komputerów osobistych musimy przygotować się na rewolucję w grafice. Minimalne wymagania, jakie podaje producent, nie są tak wysokie, jak można by się spodziewać. Gra potrzebuje jedynie procesora AMD Phenom II X4 965 lub Intel Core i3-2100. To dość stare konstrukcje, których koszt jest stosunkowo niski. Do tego wystarczą 8 GB pamięci RAM i karta graficzna GeForce GTX 660 lub odpowiednik od AMD. FIFA 21 zajmie około 50 GB miejsca na dysku twardym.

Zalecane wymagania, czyli te, w które powinniśmy celować, gdy zależy nam na płynnej grze w wysokich ustawieniach graficznych, niemal pokrywają się z FIFA 20. Potrzebujemy Intel Core’a i5 3550 lub odpowiednika AMD. Dodatkowo należy wyposażyć się w lepszą kartę graficzną, czyli GTX 670. W przypadku obsługi Ray Tracingu należy pamiętać, że taka funkcja wymaga minimum GeForce RTX 2070.

Kiedy odbędzie się premiera gry i gdzie ją kupimy?

FIFA 21 ma pojawić się 9 października na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Należy pamiętać, że premiera może być opóźniona z różnych przyczyn, jednak obecnie nie ma w tej kwestii żadnych informacji. Nie znamy na razie daty pojawienia się FIF-y 21 na konsole nowej generacji, szczegółowe dane na ten temat wypłyną zapewne niedługo po oficjalnym wypuszczeniu nowych konstrukcji od Sony i Microsoftu.

Cena gry będzie taka sama jak poprzednich odsłon w okresie premiery. Obecnie możemy bez problemu zamówić produkt w przedsprzedaży, przy czym należy pamiętać, że zostanie on wysłany dopiero 9 października. FIFA 21 dostępna jest w większości dobrych sklepów z elektroniką, znajdziemy ją między innymi w RTV Euro AGD. Wystarczy wybrać odpowiednią wersję gry na dany sprzęt – FIFA 21 PS4, FIFA 21 Xbox One, FIFA 21 PC. Za rozrywkę przyjdzie nam jednorazowo zapłacić ponad 200 złotych.

Warto wiedzieć, że dostępne są edycje mistrzowskie, które zawierają kilka bonusów ułatwiających grę. Otrzymamy ją również kilka dni przed oficjalną premierą, czyli 6 października. Przyjdzie nam za to zapłacić 300 złotych. Przedsprzedaż edycji mistrzowskich jest dostępna tylko na konsole PS4 oraz Xbox One – FIFA 21 – Edycja Mistrzowska PS4, FIFA 21 – Edycja Mistrzowska Xbox One.


Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów