Najnowszy Xbox One X – czym się różni od poprzedniej wersji?

Autor: Ola

Microsoft Xbox One S debiutował w 2016 r. jako odświeżona wersja konsoli Xbox One z 2013 r. Oprócz znacznych zmian wyglądu (biały kolor obudowy, 40% mniejsza, układ przycisków) poszerzono funkcje wyświetlania filmów do obsługi jakości 4K, zapewniono również wsparcie technologii High Dynamic Range. Kolejnym wcieleniem jest Xbox One X z premierą w 2017 r., który okrzyknięto najpotężniejszą konsolą na świecie. Czym konkretnie różni się od swojego poprzednika?

Najnowszy Xbox One X

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki jest najnowszy Xbox One X pod względem wydajności,

- jak zmieniła się jakość obrazu Xbox One X,

- jak najnowszy Xbox One X zmienił wygląd.

Rozgrywka na konsoli Microsoft Xbox OneJaki jest najnowszy Xbox One X – wydajność

Obie wersje Xbox One funkcjonalnie niczym się od siebie nie różnią. Obsługują te same gry i multimedia w 4K i HDR, pracują na identycznym systemie, akcesoriach, napędzie Blu-ray UHD. Konsole różnią się jednak ceną – Xbox One S jest tańszą opcją dla mniej wymagających osób, a Xbox One X jest droższy i o wiele bardziej wydajny. Ogromna różnica w wydajności sprawia, że pomiędzy obiema wersjami istnieje w tym względzie przepaść.

Najnowszy Xbox One posiada 8-rdzeniowy procesor X86 z taktowaniem 2.3 GHz oraz kartę graficzną o mocy 6 teraflopów z 40 dostosowanymi jednostkami obliczeniowymi o częstotliwości 1172 MHz. Konsola pozostaje chłodna dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia cieczą i przypominającym sprężarkę wentylatorowi promieniowemu. Pomimo dużej wydajności sprzęt pracuje nadzwyczaj cicho.

Takie podzespoły sprawiają, że urządzenie okrzyknięto najpotężniejszą konsolą na świecie. Według producenta posiada on o 40% większą moc obliczeniową w porównaniu do PlayStation 4 Pro.

PORADA EKSPERTA

Przed zakupem wersji konsoli Xbox One zastanów się, czy będziesz w stanie wykorzystać potencjał wersji X. Jeżeli nie masz wysokiej jakości telewizora 4K, a Twoja ulubiona gra nie została jeszcze ulepszona do najnowszej wersji, to nie będziesz mógł się cieszyć w 100% z możliwości, jakie daje Xbox One X. Wtedy lepszym wyborem może się okazać zakup starszej wersji.

Xbox One XJak zmieniła się jakość obrazu?

Procesor konsoli Microsoft Xbox One X pozwala uzyskać ulepszoną SI, realistyczne szczegóły i płynniejsze interakcje. Więcej pamięci (12 GB GDDR5) poprawiło szybkość i wydajność gier, a w związku z tym umożliwiło tworzenie większych światów i oddalenie horyzontów. Przepustowość pamięci wynosząca 326 GB/s sprawia, że grafika gier szybciej się ładuje, jest bardziej szczegółowa, dzięki czemu nic nie zakłóci Ci rozgrywki. Środowiska i postaci są bardziej realistyczne niż w poprzedniej wersji – mają bardziej naturalną i płynniejszą animację. Zwiększenie wydajności parametrów dało możliwość grania w fenomenalnej rozdzielczości 4K.

Aby się nią cieszyć, w całości trzeba jednak wybrać gry, które zostały unowocześnione do wersji X. Ich jakość jest oszołamiająca – zapewnia niebywałą ostrość, płynność i kolory. Efekt spotęguje podłączenie konsoli do dobrego telewizora 4K z HDR.

Gra w jakości Xbox One X może być znakomitym prezentem na święta. O innych propozycjach przeczytasz tutaj: Prezent dla chłopaka na święta – jakie gry na Xbox One wziąć pod uwagę.

Czy najnowszy Xbox One X zmienił wygląd?

Wydawać by się mogło, że 40-procentowy wzrost mocy będzie wymagał zastosowania większej obudowy. Tymczasem wersja X jest najmniejszą konsolą, jaką dotychczas stworzył Microsoft. Podobnie jak poprzednik może pracować w poziomie jak i w pionie.

Wygląd natomiast uległ znacznej zmianie. Zmieniono układ przodu obudowy i jedynie rozkład portów pozostał bez zmian. Wzornictwo konsoli jest nowoczesne, ale mimo wszystko dużo mniej atrakcyjne od poprzedniej wersji Xboksa. Najnowszy model stojący obok nowoczesnego telewizora raczej nie będzie się wyróżniał spektakularnym wyglądem.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów