Xbox One S vs Xbox One X – charakterystyka, parametry, różnice. Który model wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:jaka jest wydajność i parametry najnowszego Xbox One X co się zmieniło w jakości obrazu w modelu Xbox One X jaki jest wygląd nowego Xboxa One X
Autor: Ola

Konsola Xbox One S pojawiła się na rynku w 2016 roku. Zastąpiła Xbox One, która nie była tak zaawansowana pod względem technologicznym. W nowej wersji konsoli rozszerzono funkcje wyświetlania filmów do obsługi jakości 4K. Wbudowano także technologię High Dynamic Range. Kolejnym następcą modelu stał się Xbox One X. Jeśli chcesz kupić konsolę, przeanalizuj różnice.

Zobacz także: Xbox Series X a Xbox One – jakie są różnice?

Xbox One X vs Xbox One S – wydajność

Obie wersje Xbox One nie różnią się zbytnio od siebie pod względem funkcjonalności. Obsługują te same gry i multimedia w 4K i HDR, pracują na identycznym systemie, akcesoriach oraz napędzie. Ogromna różnica w wydajności sprawia jednak, że pomiędzy obiema wersjami jest różnica cenowa. Xbox One S jest tańszą opcją dla mniej wymagających osób. Xbox One X to zdecydowanie droższy i ultra wydajny model, na który mogą pozwolić sobie nieliczni.

Najnowszy Xbox One X ma 8-rdzeniowy procesor x86 z taktowaniem 2.3 GHz oraz kartę graficzną o mocy 6 teraflopów z 40 dostosowanymi jednostkami obliczeniowymi o częstotliwości 1172 MHz. zięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia cieczą i przypominającym sprężarkę wentylatorowi promieniowemu konsola pozostaje chłodna mimo wielu godzin grania. Xbox One X pracuje nadzwyczaj cicho, mimo że moc podzespołów sprawia, iż jest to najpotężniejsza konsola na świecie. Dysponuje ona mocą obliczeniową o 40% większą, niż konsole innych producentów. W kwestii wydajności potyczkę Xbox One S vs Xbox One X zdecydowanie wygrywa nowszy model.

Gdzie jest lepsza jakość obrazu – w Xbox One S czy X?

Która konsola cechuje się lepszą jakością obrazu – Xbox One X czy S? Śmiało możemy powiedzieć, że model X jest lepszy także i pod tym względem. Procesor konsoli Microsoft Xbox One X pozwala uzyskać ulepszoną SI, realistyczne szczegóły i płynniejsze interakcje. Więcej pamięci wpływa również na szybkość i wydajność gier. Przepustowość wynosząca 326 GB/s sprawia, że zdecydowanie szybciej ładuje się grafika. Jest też o wiele bardziej szczegółowa, więc nie ma ryzyka, że coś zakłóci twoją rozgrywkę. Poza tym środowisko i postacie są bardziej realistyczne niż w Xbox One S. Mają płynniejszą i bardziej naturalną animację.

Na Xbox One X można grać w rozdzielczości 4K, co wcześniej nie było możliwe przy gorszej wydajności modelu Xbox One S. Przed zakupem najnowszej konsoli zastanów się jednak, czy będziesz w stanie wykorzystać jej potencjał. Potrzebny będzie do tego telewizor 4K, a gra powinna zostać uaktualniona i ulepszona do modelu X. W innym wypadku nie będziesz mógł cieszyć się z rozgrywki i pozostanie ci tylko zakup Xbox One S.

  • 2 997 zł
  • 2 466 zł
  • 2 896 zł
  • 2 499 zł
  • 2 896 zł
  • 2 659 zł
  • 1 548 zł
  • 2 997 zł
  • 2 659 zł
  • 2 499 zł

Xbox One S vs Xbox One X – różnice w wyglądzie i cena

Wydawać by się mogło, że 40-procentowy wzrost mocy będzie wymagał zastosowania większej obudowy. Tymczasem wersja X jest najmniejszą konsolą, jaką dotychczas stworzył Microsoft. Podobnie jak poprzednik może pracować zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Zmieniono jej jedynie układ przodu obudowy. Rozkład portów i reszta gabarytów pozostała bez zmian. Wzornictwo konsoli jest nowoczesne, ale mimo wszystko dużo mniej atrakcyjne od poprzedniej wersji, czyli Xbox One S. Najnowszy model raczej nie będzie wyróżniał się spektakularnym wyglądem, lecz nie o to przecież chodzi. Wiadomo, że zapewnia on rozrywkę na najwyższym poziomie. Konsolę X można spersonalizować i dostosować pada do swoich potrzeb. W sprzedaży jest np. wersja Xbox One X Cyberpunk, która zachwyca odmiennym designem. Choć sporo kosztuje, z pewnością znajdzie chętnych.

Cena obu wersji Xbox One jest wysoka. Za konsolę S przyjdzie nam zapłacić blisko 1100 złotych. Ma ona 1 terabajtowy dysk i tylko jednego pada. Zestaw dla dwojga jest nieco droższy. Jego zakup to wydatek rzędu niemal 1400 złotych. Nowa wersja konsoli kosztuje dużo więcej. Za spersonalizowaną wersję zapłacimy 1800 zł. Do Xbox One możemy dokupić ponadto akcesoria. One także kosztują po kilkaset złotych. Doliczyć należy koszty gier, które nie należą do najtańszych. Za jedną będziemy musieli zapłacić około 100 złotych lub więcej, jeśli ma być dostosowana do najnowszej wersji.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link