Rodzaje słuchawek bezprzewodowych do TV. Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Z tego artykułu dowiesz się:jakie są rodzaje słuchawek bezprzewodowych jakie są zalety słuchawek bezprzewodowych co sprawdzić przed zakupem słuchawek bezprzewodowych jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora
Autor: Anna

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora to gadżet, który poprawia wygodę użytkowania urządzenia i pozwala się cieszyć pełnią dźwięku bez obawy o to, że przeszkadza on innym domownikom. Brak przewodu nie powoduje żadnych ograniczeń, dlatego w czasie oglądania można wykonywać obowiązki domowe lub ćwiczyć.

Zobacz także: Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych do telewizora

Mężczyzna z dousznymi słuchawkami bezprzewodowymi

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora powstały z myślą o wygodzie użytkownika. Zamiast przewodu mają wbudowany akumulator, który pozwala im działać przez ok. 20–30 godzin (np. Sony WH-1000XM2). Na rynku można spotkać także modele, które mają możliwość podłączenia przewodu z końcówką jack 3,5 mm (np. słuchawki Marshall Major III Bluetooth). Takie rozwiązanie pozwala używać słuchawek bezprzewodowych do TV również wtedy, gdy rozładuje się bateria.

W sklepach dostępne są również słuchawki bezprzewodowe do telewizora z dodatkowymi opcjami. Do najpopularniejszych należą: wbudowana regulacja głośności (np. Samsung Galaxy Buds SM-R170NZK), mikrofon (słuchawki Sennheiser HD 4.50 BTNC Wireless), redukcja zewnętrznego hałasu oraz inteligentne dostosowywanie głośności do otoczenia – taką funkcję mają m.in. słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3.

Rodzaje bezprzewodowych słuchawek do telewizora wyróżnia się także na podstawie typu łączności. Na rynku można spotkać słuchawki bezprzewodowe:

 • bluetooth – przeznaczone do telewizorów z wbudowanym modułem bluetooth (lub specjalnym adapterem), zapewniają stabilną transmisję oraz wysoką jakość dźwięku;
 • do telewizora Wi-Fi – łączą się z urządzeniem przy pomocy transmisji cyfrowej, która zapewnia wysoką jakość, jednak może być zakłócana przez router;
 • radiowe – ten rodzaj łączności jest najbardziej podatny na zakłócenia (np. gdy fala radiowa zetknie się ze ścianą), jednak mają największy zasięg i są kompatybilne z większością telewizorów.

Dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe do TV?

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają cieszyć się pełnią możliwości systemu audio bez obaw, że zakłóci to spokój innym użytkownikom. Jest to ważne zwłaszcza dla wielbicieli filmów akcji oraz osób, które czas na oglądanie telewizora mają tylko wieczorami.

Inną zaletą jest to, że bezprzewodowe słuchawki do telewizora nie ograniczają swobody ruchów i nie wymagają siedzenia blisko urządzenia. Użytkownik może poruszać się z nimi po całym domu lub zająć się innymi czynnościami podczas oglądania filmu (np. sprzątaniem lub treningiem). Niektóre modele słuchawek bezprzewodowych nie powodują zakłócenia w odbiorze, nawet gdy między nimi a telewizorem istnieje przeszkoda w postaci ściany.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora można ponadto wykorzystać do laptopa, smartfona lub odtwarzacza muzyki i cieszyć się dobrą jakością dźwięku w podróży, podczas jazdy na rowerze lub grając w gry komputerowe. Większość słuchawek bezprzewodowych do telewizora składa się, dzięki czemu zajmują one niewiele miejsca w torbie.

Polecane słuchawki
 • 199,99 zł
 • 199,99 zł
 • 1 269 zł
 • 259 zł
 • 89,99 zł

Na co zwrócić uwagę, kupując słuchawki bezprzewodowe?

Czarne nauszne słuchawki bezprzewodowe

Przed zakupem słuchawek bezprzewodowych do telewizora należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

 • typ łączności – ważne, aby słuchawki były kompatybilne z telewizorem (nie wszystkie mają wbudowaną usługę bluetooth);
 • zasięg – dystans, na który można oddalić się od telewizora bez spowodowania zakłóceń, w zależności od modelu słuchawek, może wynosić 9–100 metrów;
 • czas pracy baterii – informacja o tym, co ile godzin trzeba ładować akumulator;
 • pasmo przenoszenia – informuje o wartości wysokich i niskich tonów obsługiwanych przez dany rodzaj słuchawek;
 • czułość – informuje o tym, jaką maksymalną głośność uzyskuje dany sprzęt;
 • typ membrany – im większa i bardziej zamknięta, tym mniej zniekształca dźwięk i nie przenosi go na zewnątrz.

Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje, ponieważ często przy niewielkiej dopłacie można kupić lepszy model słuchawek bezprzewodowych do TV.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do telewizora nie powinno sprawiać większych problemów. W przypadku technologii bluetooth wystarczy włączyć oba urządzenia oraz wybrać pilotem w menu telewizora nazwę słuchawek.

Inaczej wygląda kwestia podłączenia słuchawek bezprzewodowych do telewizora bez bluetooth. Rozwiązaniem jest zakup specjalnego adaptera, który obsługuje ten typ łączności lub wybranie słuchawek, które łączą się przy pomocy bluetooth albo fal radiowych. W takim przypadku po włączeniu urządzenia również należy wybrać odpowiednią opcję w menu telewizora.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów