Data publikacji: 17 lipca 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora znacząco poprawiają wygodę użytkowania. Dzięki nim możesz z dowolnego miejsca w Twoim mieszkaniu cieszyć się nieskazitelnym dźwiękiem, bez ograniczania swobody ruchów. Zanim je kupisz, sprawdź, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora.


Kobieta ze słuchawkami bezprzewodowymi do telewizora

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie słuchawki bezprzewodowe do TV sprawdzą się najlepiej,
- w czym słuchawki bezprzewodowe mają przewagę nad przewodowymi,
- co wybrać? Bluetooth, Wi-Fi czy Radio,
- jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do TV – co sprawdzić przed kupnem?

Wybór dostępnych modeli na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego podczas porównywania ich parametrów, warto kierować się obiektywnymi kryteriami. Zanim kupisz słuchawki, sprawdź następujące właściwości:
  • zasięg: dystans na jaki możesz oddalić się od TV bez ryzyka zakłóceń. W zależności od ceny zasięg działania słuchawek waha się w przedziale od 9 do nawet 100 metrów,
  • czas działania: ilość godzin, po których nastąpi potrzeba naładowania baterii. W zależności od modelu wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin,
  • czułość: wartość określana w decybelach. Podaje, jak ciche i głośne dźwięki słuchawki są w stanie przenieść. Im większa czułość, tym sprzęt będzie głośniejszy,
  • pasmo przenoszenia: wskazuje wartość niskich i wysokich tonów obsługiwanych przez słuchawki. Jeżeli lubisz mocny bas, zwróć uwagę na dolną granicę, z kolei górna dotyczy najwyższych partii. Standardowa wartość wynosi 16-20 000 Hz,
  • membrana: im większa, tym dźwięk jest mniej zniekształcony, stąd przewaga modeli nausznych nad dousznymi i dokanałowymi.

Mężczyzna z dousznymi słuchawkami bezprzewodowymiPotęga wolności – słuchawki bezprzewodowe a przewodowe

Najważniejszą zaletą bezprzewodowych słuchawek do telewizora jest to, że nie musisz przejmować się długością kabla ograniczającego użytkowanie tego sprzętu. Ta kapitalna cecha daje pełną swobodę ruchów w Twoim mieszkaniu lub domu. Najlepsze modele zapewnią Ci możliwość przekazywania dźwięku do każdego miejsca Twojego lokum, bez względu na to, czy sygnał po drodze trafi na przeszkodę w postaci ścian lub sufitu.
Więcej informacji na temat różnic między słuchawkami bezprzewodowymi a przewodowymi dowiesz się z naszego poradnika Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Obecnie na rynku dominują 3 typy łączności bezprzewodowej – Bluetooth, Wi-Fi i Radio. Każdy z nich ma swoje mocne strony:
  • Bluetooth – najbardziej popularne rozwiązanie, zapewniające stabilność transmisji jak i jakość dźwięku. Umożliwia połączenie ze smartfonem lub laptopem. Do części telewizorów nieobsługujących tej technologii można dobrać adapter Bluetooth,
  • Wi-Fi – technologia cyfrowa, gwarantująca wysoką jakość dźwięku. Z racji wykorzystania sygnału Wi-Fi połączenie będzie się odznaczało dużą stabilnością. Jedynym mankamentem może być zakłócanie sygnału przez sąsiedztwo routera. Słuchawki wykorzystujące tę technologię są dość drogie,

  • Radio – najmniej zaawansowana technologia, ale wyróżnia się sporym zasięgiem – nawet do 100 m – i która działa z największą ilością urządzeń. Wadą jest podatność na zakłócenia, zwłaszcza te związane z występowaniem przeszkód w postaci ścian, które znajdują się między słuchawkami a telewizorem. Najlepiej zatem sprawdza się w przypadku słuchawek użytkowanych w tym samym pomieszczeniu co TV. Mają stosunkowo niską cenę. 

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Czarne nauszne słuchawki bezprzewodowe
W pierwszej kolejności sprawdź, czy Twoje urządzenie posiada technologię przesyłania dźwięku kompatybilną z telewizorem. Jeśli nie sprawdzisz tych parametrów przed zakupem, może się wtedy okazać, że nie sparujesz ze słuchawkami TV, bo nie obsługuje on Bluetooth. Można temu jeszcze zaradzić, kupując adapter np. Xenic TS-850TR, ale po co dwa razy płacić, skoro na rynku dostępne są telewizory z wbudowanym fabrycznie modułem? Gdy będziemy parować sprzęty, należy koniecznie sprawdzić, czy oba urządzenia działają w tej samej technologii.
Gdy mamy już wybrane urządzenia, samo sparowanie słuchawek bezprzewodowych do telewizora jest bardzo intuicyjne i następuje niemal automatycznie. Wystarczy włączyć oba sprzęty, a z menu wybrać opcję „Łącz bezprzewodowo”.

CIEKAWOSTKA

Wśród słuchawek możesz wybrać modele oferujące niespotykane doznania, przykładowo efekt wibracji działający na naszą czaszkę. Taką technologię o nazwie Bone Conduction zastosowano w otwartych słuchawkach bezprzewodowych AfterShokz Bluez 2S. Jest to zaskakująca właściwość, dająca miłe odczucie podobne do łaskotania.


80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Obudowy komputerowe do 400 zł – ranking TOP 7

Sprawdź, jaką obudowę komputera do 400 zł możesz kupić!
Zobacz więcej   

O czym pamiętać przy wyborze nowoczesnego smartfona?

Sprawdź, jak zdecydować, jaki nowoczesny telefon kupić!
Zobacz więcej   

Co jest ważne przy wyborze telefonu z dużym ekranem?

Przekonaj się, na jakie aspekty warto zwracać uwagę podczas wybierania polecanych smartfonów z dużym ekranem.
Zobacz więcej   

Znajdź nas