Zegarek z kamerą – jakie ma zalety i na co zwracać uwagę?

Autor: Grzegorz

W dzisiejszych czasach zegarki zyskują coraz bardziej intrygujące funkcje. Kiedyś były urządzeniami służącymi wyłącznie do wskazywania czasu. Obecnie jednak zegarki oraz smartwatche mogą odgrywać rolę znacznie bardziej zaawansowanych gadżetów i mają takie dodatki, jak np. kamery czy głośniki.

Zegarek z mini kamerą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są podstawowe informacje o zegarkach z kamerą;
  2. jakie są zalety zegarków z kamerą;
  3. na co zwracać uwagę przy zakupie tych urządzeń.

Zegarek z kamerą – podstawowe informacje

Smartwatch z dotykowym ekranem

Zegarek z kamerą często będzie określany mianem smartwatcha. To zapożyczone z języka angielskiego określenie w przełożeniu na język polski będzie „inteligentnym zegarkiem” albo „smartzegarkiem”. Takie nazewnictwo pojawia się ze względu na znacznie bardziej zaawansowane funkcje niż w przypadku tradycyjnego zegarka. Chodzi o dodatki w postaci ekranu dotykowego, systemu operacyjnego oraz, ogólnie rzecz ujmując, funkcji zbliżonych do smartfonów. Ze względu na bardzo małe wymiary oraz dyskretny wygląd, zegarek z kamerą będzie mógł kojarzyć się z urządzeniem pochodzącym prosto z filmów o szpiegach.

To doskonały moment, żeby zwrócić uwagę na fakt, iż smartwatche wyposażone w kamery mogą uchodzić za całkowicie standardowe urządzenia. Przez wielu jednak będą postrzegane jako gadżety szpiegowskie – czasem stosuje się określenie „zegarek szpiegowski” czy „zegarek z kamerą szpiegowską”. Niezależnie od tego, czy interesuje nas dyskretne nagrywanie ukrytą kamerą, czy też po prostu chcemy mieć błyskawiczny i wygodny dostęp do funkcji nagrywania, smartwatche wyposażone w kamery będą doskonałym wyborem.

Jakie zalety ma zegarek z kamerą?

Mini kamera w zegarku to dla wielu wygoda i przystępność. Co prawda nie każdy lubi smartwatche (zwolennicy tradycyjnego podejścia do tematu), jednak istnieje bardzo duża grupa fanów takich urządzeń. Dlaczego ludzie cenią sobie zegarki, które poza wskazywaniem czasu mają ogromną ilość dodatkowych funkcji? Ponieważ jest to wygodne i praktyczne. Za przykład wspomnianej wygody posłuży nam właśnie kamera w zegarku. Jeżeli chcemy sporządzić szybką notatkę głosową, lecz akurat nie mamy smartfona pod ręką, wtedy oczywiście idealny będzie smartwatch z funkcją nagrywania dźwięku lub dźwięku z obrazem. Mogą to być nawet takie sytuacje, jak np. trening w postaci biegania, na który nie zabieramy niczego, co mogłoby nam przeszkadzać. Innymi słowy, bardzo małe urządzenie znajdujące się na naszym nadgarstku będzie czymś, co zabierzemy ze sobą zdecydowanie częściej od innych gadżetów.

Zegarek z kamerą i dyktafonem może być idealnym rozwiązaniem do szybkiego sporządzania notatek głosowych, ale to nie wszystko. Kolejną zaletą będzie nagrywanie w dyskretny sposób. Czasem zwyczajnie znajdujemy się w sytuacji, w której nie wypada nam zajmować się telefonem, lecz mamy potrzebę wykonania zdjęcia lub krótkiego nagrania. W takiej chwili idealna może być właśnie kamera wbudowana w zegarek.

  • 199 zł
  • 1 899 zł
  • 429 zł
  • 229 zł
  • 349 zł

Na co zwracać uwagę przy zakupie zegarka z kamerą?

Kobieta ze smartwatchem na nadgarstku

W jakiej rozdzielczości możemy rejestrować obraz? Czy wysoka jakość nie ma dla nas dużego znaczenia? A może potrzebujemy mieć nagrania w jakości Full HD? Przykładem smartwatcha z ukrytą kamerą Full HD jest Xblitz Shock. Co jeszcze ma znaczenie, gdy zdecydujemy się na zakup naszego zegarka z ukrytą kamerą? Szybki rzut oka na wbudowaną pamięć, a także opcję korzystania z zewnętrznych nośników informacji (np. slot na kartę SD) pozwoli nam zrozumieć, ile wolnej przestrzeni do nagrywania będziemy mieć podczas korzystania z naszego smartwatcha z kamerą. Przykładowo w modelu Garett G11 użytkownik otrzymuje slot na kartę MicroSD do 32 GB.

Dodatkowe funkcje, stworzone dla naszej wygody, to istotny czynnik w inteligentnym zegarku. Skoro mamy w nim wbudowany mikrofon, to warto upewnić się, iż ma np. funkcję rozmowy głośnomówiącej. Takie rozwiązanie jest chociażby w modelu Garett G22. Jeżeli jesteśmy przy dodatkowych funkcjach, to należy wspomnieć również o aspekcie zdrowotnym. Opcje typu fitness pozwolą nam śledzić ilość spalonych kalorii oraz przebyty dystans. A skoro smartwatch zawsze będzie na naszym nadgarstku, to dobrze mieć takiego rodzaju udogodnienia. Znajdziemy to np. w modelu Goclever Chronos Connect 2, który jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem ceny.

Na koniec warto powiedzieć o bardziej oczywistych kwestiach. Pojemność akumulatora z pewnością będzie miała znaczenie i powinno się ją sprawdzić – im większa, tym dłuższe działanie bez kolejnego ładowania. Wielkość wyświetlacza będzie istotna dla naszego komfortu – najlepiej sprawdzić, z jakim rozmiarem pracuje się nam najwygodniej. Kompatybilność z systemami Android czy iOS to z kolei rzecz kluczowa, gdy zależy nam na łączeniu smartwatcha ze smartfonem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów