Data publikacji: 6 grudnia 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking telewizorów 32 cale – TOP 10

Poleć znajomemu Drukuj

Nie chcesz przytłaczać niewielkiego salonu? A może potrzebujesz urządzenia do pokoju gościnnego lub sypialni? We wszystkich tych sytuacjach doskonale sprawdzi się telewizor 32 cale. Szukając takiego sprzętu, zajrzyj do naszego rankingu z 10 modelami, które najczęściej wybierali nasi klienci. Zobacz nasze propozycje!

Telewizor 32 cale

LISTING PRODUKTÓW

Lin 32D1700

Manta 32LHN48L

Samsung UE32M5602

Philips 32PFS5823/12

Hitachi 32HB4T61

Sharp LC-32HG5242E

Thomson 32HB5426

Sony KDL-32WD750

LG 32LJ500V

Panasonic TX-32ES400E

Telewizor Lin 32D1700

Telewizor 32 cale  Lin 32D1700Nasze zestawienie otwiera model Lin 32D1700 – w którym małą przekątną ekranu doskonale rekompensuje obraz w jakości HD. Urządzenie posiada funkcje umożliwiające łączenie się z internetem przez WiFi, a zatem będziesz mieć szybki dostęp do swoich ulubionych serwisów YouTube, Netflix i nie tylko. Na uwagę zasługuje również specjalny system chowania kabli w tylnej części obudowy urządzenia. Dzięki temu przewody nie plątają się dookoła i nie psują estetyki aranżacji. Za szybką i płynną pracę sprzętu odpowiada 4-rdzeniowy procesor. To właśnie dzięki niemu możesz wykonywać kilka akcji jednocześnie, nie martwiąc się zupełnie tym, że telewizor będzie się zawieszać czy też zbyt wolno reagować na Twoje polecenia.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T (MPEG-4), DVB-T2, DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ SmartTV

+ Wi-Fi

+ menu w języku polskim

+ 2 wejścia HDMI

+ estetyczny wygląd

MINUSY

− nieco wolna aplikacja internetowa

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor Manta 32LHN48L

Telewizor 32 cale  Manta 32LHN48LTelewizor Manta 32LHN48L zachwyca przede wszystkim doskonałej jakości dźwiękiem. Wszystko za sprawą zintegrowanego systemu dźwięku przestrzennego oraz cyfrowej redukcji szumów – byś mógł zawsze cieszyć się perfekcyjną muzyką oraz dialogami w ulubionych filmach. Urządzenie wyposażono również w szereg dodatkowych wejść, które umożliwiają podpięcie zewnętrznych nośników. Na uwagę zasługują w szczególności złącza HDMI oraz USB – dzięki nim podłączysz chociażby pendrive z nagranym filmem czy też laptop – by cieszyć się obrazem na większym ekranie. Telewizor jest niewielki, a poza tym można go zamontować nawet na ścianie. Sprawia to, że nie zajmuje on dużo miejsca i sprawdza się nawet w tych wnętrzach, w których każdy skrawek przestrzeni jest istotny.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ zintegrowany system dźwięku przestrzennego

+ cyfrowa redukcja szumów

+ 3 złącza HDMI i 1 USB

+ możliwość montażu na ścianie

+ niski pobór mocy

MINUSY

− brak SmartTV i WiFi

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor Samsung UE32M5602

Telewizor 32 cale  Samsung UE32M5602Czym zaskakuje telewizor Samsung UE32M5602? Z pewnością jest to czujnik oświetlenia zewnętrznego, który wykrywa poziom jasności w pomieszczeniu i dopasowuje do niego parametry pracy ekranu. Dzięki temu barwy są zawsze perfekcyjnie nasycone, a balans czerni i bieli idealnie wyważony. Na uwagę zasługuje również sam dźwięk – w jakości Dolby Audio – z dodatkowymi funkcjami pozwalającymi na podbijanie wysokich lub niskich tonów. 4-rdzeniowy procesor doskonale radzi sobie z obsługą SmartTV – dostęp do internetu jest prosty, przeglądarka działa płynnie, a odtwarzane przez internet filmy nie zacinają się w trakcie oglądania. Telewizor w kolorze srebrnym cechuje się także estetyczną formą – ze smukłą obudową i cieniutkimi nóżkami. Można go również zawiesić na ścianie, by zajmował jeszcze mniej miejsca.

PARAMETRY

Zgodność z HD: Full HD, 1920 x 1080

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Edge LED

PLUSY

+ dodatkowe funkcje poprawy obrazu

+ system dźwięku przestrzennego

+ korektor dźwięku

+ możliwość połączenia z innymi urządzeniami poprzez Multiroom Link

+ możliwość połączenia z internetem przez WiFi

MINUSY

− średnio sprawdza się w dynamicznych scenach – brak HDR

OCENA PRODUKTU: 9/10

Telewizor Philips 32PFS5823/12

Telewizor 32 cale  Philips 32PFS5823/12Telewizor Philips 32PFS5823/12 to urządzenie pracujące na systemie operacyjnym Saphi. Dzięki temu korzystanie z niego jest naprawdę intuicyjne, a wszystkie aplikacje działają płynnie i bez uciążliwego zacinania. Sprzęt pobiera niewiele energii elektrycznej, a poza tym wyposażono go także w tryb eco – dzięki temu korzystanie z niego nie będzie generować wysokich kosztów eksploatacyjnych. Liczne wejścia HDMI i USB pozwalają nie tylko na odtwarzanie danych z zewnętrznych nośników, lecz również na nagrywanie na nie ulubionych filmów czy seriali. Uwagę użytkownika przyciągnie także sama estetyka telewizora. Ultracienka bryła z wąskimi krawędziami została wyposażona w smukłe nóżki, które nadają urządzeniu wizualną lekkość. Całość dopełnia srebrny kolor, który świetnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza.

PARAMETRY

Zgodność z HD: Full HD, 1920 x 1080

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T (MPEG-4), DVB-T2, DVB-T2-HD, DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ wyraźny obraz i doskonały kontrast

+ nowoczesna estetyka

+ SmartTV z systemem Saphi

+ nagrywanie na USB

+ tryb eco

MINUSY

− mała liczba aplikacji

OCENA PRODUKTU: 10/10

Telewizor Hitachi 32HB4T61

Telewizor 32 cale  Hitachi 32HB4T61Telewizor Hitachi 32HB4T61 to doskonały przedstawiciel rodziny SmartTV. Dzięki 4-rdzeniowemu procesorowi oraz bezpośredniemu połączeniu z domową siecią WiFi wszystkie funkcje internetowe działają bez zarzutu, umożliwiając Ci chociażby korzystanie z platform społecznościowych lub serwisów YouTube i Netflix bez konieczności podłączania laptopa. Niewielką przekątną ekranu z powodzeniem rekompensuje wysoka jakość obrazu. Urządzenie korzysta też z funkcji Picture Master, która umożliwia jego dodatkową poprawę – będziesz więc mógł cieszyć się wyrazistym obrazem i nasyconymi barwami w każdej sytuacji. Warto także wspomnieć o systemie dźwięku przestrzennego, dzięki któremu głośniki perfekcyjnie rozprowadzają fale dźwiękowe po całym wnętrzu – abyś mógł poczuć się niemalże tak jak na sali kinowej.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ krótki czas reakcji matrycy

+ Bluetooth i WiFi

+ duża liczba dodatkowych złączy

+ możliwość nagrywania na USB

+ system dźwięku przestrzennego

MINUSY

− brak regulacji wysokich i niskich tonów

OCENA PRODUKTU: 9/10

Telewizor Sharp LC-32HG5242E

Telewizor 32 cale  Sharp LC-32HG5242ETelewizor Sharp LC-32HG5242E to niewielki telewizor z dużymi możliwościami, które z pewnością Cię zaskoczą. Na które funkcje warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na optymalizację ruchu Active Motion 200, która pozwala na cieszenie się idealnym, nierozmazanym obrazem nawet w przypadku oglądania sportowych aktywności czy innych, szybkich akcji. Z pewnością przypadnie Ci też do gustu wyjątkowa jakość dźwięku zapewniana przez Dolby Digital Plus. Do Twojej dyspozycji jest również system dźwięku przestrzennego, dzięki któremu fale dźwiękowe będą równomiernie rozchodzić się po całym wnętrzu. Ty zaś poczujesz się niemalże tak jak na sali kinowej – otoczony dźwiękiem z każdej strony. Pamiętaj też o tym, że niskie i wysokie tony możesz dowolnie korygować – dopasowując je do swoich indywidualnych upodobań.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: HD Ready, 1366 x 768

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ zintegrowany korektor dźwięku

+ świetna płynność ruchomych obrazów

+ nasycone, a jednocześnie naturalne barwy

+ platforma Aquos Net+ z dostępem do aplikacji internetowych

+ możliwość nagrywania na nośniku USB

MINUSY

− dość długie uruchamianie

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Telewizor Thomson 32HB5426

Telewizor 32 cale  Thomson 32HB5426Co wyróżnia telewizor Thomson 32HB5426 spośród innych modeli z naszego zestawienia? Jest to możliwość sterowana jego pracą przy użyciu smartfona lub tableta – bez konieczności szukania pilota. Z pewnością docenisz to chociażby korzystając z internetu na urządzeniu – będziesz mógł używać wygodnej klawiatury na telefonie, przez co łatwiej wyszukasz materiały, które chcesz odtworzyć. Ważne jest również to, że oprogramowanie urządzenia można aktualizować z biegiem czasu – będziesz więc mógł cieszyć się wszystkimi nowinkami i udogodnienia zaproponowanymi przez producenta w późniejszym czasie. Producent zadbał także o to, by plączące się wokół odbiornika przewody nie zakłócały estetyki wnętrza. Kable zasilające można podpiąć z tyłu odbudowy, a dostęp do internetu jest bezprzewodowy – możesz więc cieszyć się nie tylko funkcjonalnością, lecz także estetyką telewizora.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ dobry kontrast

+ dźwięk Dolby Digital Plus

+ menu w języku polskim

+ przeglądarka internetowa

+ możliwość powieszenia na ścianie

MINUSY

− brak możliwości nagrywania na USB

OCENA PRODUKTU: 9/10

Telewizor Sony KDL-32WD750

Telewizor 32 cale  Sony KDL-32WD750Chcesz poczuć czysty dźwięk bez zakłóceń godny prawdziwej sali kinowej? A może zależy Ci na tym, by ekran – pomimo małej przekątnej – oferował niezapomniane wrażenia wizualne? Świetnie – telewizor Sony KDL-32WD750 to urządzenie, które idealnie spełni Twoje oczekiwania. Dzięki bezprzewodowemu dostępowi do internetu oraz wbudowanym aplikacjom takim jak YouTube, ipla czy Player możesz cieszyć się ulubionymi filmami czy serialami odtwarzanymi przez WiFi – bez podłączania do niego komputera. Chcesz nagrać ulubiony program, by obejrzeć go później? Skorzystaj z funkcji nagrywania na USB w jakości cyfrowej. Nie można też nie wspomnieć o smukłej formie i specjalnie uformowanej tylnej stronie odbiornika, gdzie umieszczono zaczepy do podwieszenia przewodów zasilających. Dzięki temu nawet po podwieszeniu go na ścianie będzie zachwycać Cię estetyczną formą.

PARAMETRY

Zgodność z HD: Full HD, 1920 x 1080

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T (MPEG-4), DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Edge LED

PLUSY

+ dźwięk przestrzenny

+ SmartTV

+ smukła, elegancka forma

+ płynny obraz nawet przy szybkich akcjach

+ możliwość ukrycia przewodów z tyłu

MINUSY

− zapominanie ustawień internetu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Telewizor LG 32LJ500V

Telewizor 32 cale  LG 32LJ500VW przypadku telewizora LG 32LJ500V z pewnością zachwyci Cię przede wszystkim czysty i wyrazisty dźwięk w jakości Dolby Audio. W połączeniu z systemem Virtual Surround Plus będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem równomiernie rozchodzącym się po całym pomieszczeniu – zupełnie tak jak na sali kinowej. Na uwagę zasługuje również funkcja True Motion 100, która dba o to, aby obraz zawsze był wyraźny, a barwy idealnie nasycone – nawet wtedy (a może przede wszystkim wtedy), gdy oglądasz mecze lub filmy akcji z dynamicznie zmieniającym się obrazem. Urządzenie posiada szereg dodatkowych złącz – m.in. wejście HDMI umożliwiające podłączenie komputera czy też USB, do którego podepniesz chociażby pendriva z ulubionymi filmami i serialami.

PARAMETRY

Zgodność z HD: Full HD, 1920 x 1080

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: Direct LED

PLUSY

+ Virtual Surround Plus – system dźwięku przestrzennego

+ nasycone kolory

+ wejścia USB i możliwość nagrywania na zewnętrzny nośnik

+ 2 wejścia HDMI

+ także do montażu naściennego

MINUSY

− brak korekcji niskich i wysokich tonów

− brak SmartTV

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Telewizor Panasonic TX-32ES400E

Telewizor 32 cale Panasonic TX-32ES400ECzym zaskoczy Cię telewizor Panasonic TX-32ES400E? Twoją uwagę przykuje tu w szczególności funkcja adaptacyjnego ściemniania podświetlenia. Co to oznacza w praktyce? Poziom jasności ekranu będzie się samoczynnie dopasowywać do tego, czy w pomieszczeniu jest jasno czy też ciemno – tak aby kolory zawsze wyglądały na perfekcyjnie nasycone, niezależnie od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Istotne jest także to, że urządzenie można z powodzeniem sparować z tabletem lub smartfonem. Dzięki temu jedno przesunięcie palcem pozwoli Ci na przerzucanie treści z małego ekranu na telewizor. O wysoki komfort oglądania zadba również zintegrowany system dźwięku przestrzennego VR-Audio True Surround. Funkcja ta sprawi, że dźwięk będzie dobiegał ze wszystkich stron jednocześnie – dla jeszcze intensywniejszych wrażeń akustycznych.

PARAMETRY

Zgodność z HD: HD Ready, 1366 x 768

Zakrzywiony ekran: nie

Tuner: DVB-T (MPEG-4), DVB-T2, DVB-C, analogowy

Technologia HDR: nie

Podświetlenie matrycy: LED

PLUSY

+ dynamiczny kontrast

+ czujnik oświetlenia zewnętrznego

+ dźwięk w jakości Dolby Audio

+ 2 złącza HDMI i 2 złącza USB

+ SmartTV

MINUSY

− nieporęczny pilot

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Przyglądają się powyższemu zestawieniu, z pewnością zauważysz, że mały ekran wcale nie musi równać się niższym parametrom technicznym. Wręcz przeciwnie – niewielkie modele zajmują mało miejsca, a jednocześnie zapewniają Ci taki sam komfort jak w przypadku tych o większej przekątnej ekranu. Kupując telewizor 32 cale koniecznie upewnij się zatem, czy posiada wszystkie funkcje, na których Ci zależy – takie jak możliwość połączenia z WiFi czy dużą liczbę dodatkowych wejść – a korzystanie z niego będzie się wiązać z wyjątkowym komfortem.

Jeśli szukasz jednak sprzętu z większym ekranem, zajrzyj do tego rankingu: Ranking telewizorów 55 cali – TOP 10. Zobacz również wszystkie telewizory dostępne w naszym asortymencie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas