Tanie telewizory do 1000 zł – najlepsze modele w 2024 roku

Tanie telewizory do 1000 zł – najlepsze modele w 2024 roku

Nie każdy potrzebuje drogiego TV z ekranem na całą ścianę. W mniejszych pomieszczeniach, a także w kuchni czy w dziecięcym pokoju może się lepiej sprawdzić telewizor np. 32-calowy. Czasem znaczącą zaletą jest właśnie mniejszy rozmiar ekranu, a z nim wiąże się często niższa cena – a to też ważny plus. Oto ranking najpopularniejszych tanich telewizorów. Modele są dość zróżnicowane, są wśród nich zarówno smart TV, jak i zwykłe telewizory. Sprawdź, który najbardziej ci odpowiada.

    

Tanie telewizory do 1000 zł – sprawdź najlepsze modele!

Blaupunkt BA40F4382QEB
1 miejsce Blaupunkt BA40F4382QEB
Ocena:10.0 / 10
890 zł
Zobacz recenzję
Sharp 40FH7EA
2 miejsce Sharp 40FH7EA
Ocena:10.0 / 10
1 099 zł
Zobacz recenzję
Sharp 32FH7EA
3 miejsce Sharp 32FH7EA
Ocena:10.0 / 10
799 zł
Zobacz recenzję
Sharp 32FA4E
4 miejsce Sharp 32FA4E
Ocena:10.0 / 10
599 zł
Zobacz recenzję
Sharp 24FA2E
5 miejsce Sharp 24FA2E
Ocena:10.0 / 10
499 zł
Zobacz recenzję
Sharp 32FH8EA
6 miejsce Sharp 32FH8EA
Ocena:10.0 / 10
999 zł
Zobacz recenzję
Manta 19LHN123D
7 miejsce Manta 19LHN123D
Ocena:9.5 / 10
499 zł
Zobacz recenzję
Sharp 24FH2EA
8 miejsce Sharp 24FH2EA
Ocena:9.5 / 10
799 zł
Zobacz recenzję
KIVI 40F740NB
9 miejsce KIVI 40F740NB
Ocena:9.0 / 10
999 zł
Zobacz recenzję
TCL 32S5200
10 miejsce TCL 32S5200
Ocena:9.0 / 10
690 zł
Zobacz recenzję
1

Blaupunkt BA40F4382QEB

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Funkcje smart TV, w tym dostęp do aplikacji streamingowych
 • System cyfrowej redukcji szumów
 • 3 porty HDMI pozwalają podłączyć np. konsolę, soundbar czy odtwarzacz Blu-ray
 • 2 porty USB umożliwiają wyświetlanie na TV filmów i zdjęć z dysków zewnętrznych czy pendrive'ów

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych tanich telewizorów zajął Blaupunkt BA40F4382QEB. To bardzo chętnie kupowany model, w ostatnich miesiącach cieszy się największą popularnością. Ma ekran wykonany w technologii LED, o przekątnej 40 cali – to jeden z większych modeli w tym zestawieniu – i rozdzielczości Full HD, częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz i funkcje smart TV. Obsługuje łączność bezprzewodową Wi-Fi.

Wysoka rozdzielczość zapewnia poprawne wyświetlanie szczegółów obrazu i dynamicznych scen. W oglądaniu nie przeszkadzają też zniekształcenia, ponieważ ten TV wspiera system cyfrowej redukcji szumów. A technologia LED sprawia, że obraz jest wyraźny i kontrastowy niezależnie od pory dnia i jasności oświetlenia w pomieszczeniu.

Jako smart TV ten telewizor korzysta z systemu Android TV, który daje dostęp do mnóstwa aplikacji, w tym tych umożliwiających oglądanie filmów i słuchanie muzyki na żądanie, jak Netflix, Prime Video, YouTube, Spotify. Dodatkowo ten model obsługuje Chromecast, możesz więc korzystając z tej przystawki, np. odtwarzać wideo czy zdjęcia ze smartfona. 

890 zł
RATY:
29,67 zł x 30 rat 0%
Raty tylko w sklepie stacjonarnym
2

Sharp 40FH7EA

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Funkcje smart TV, czyli dostęp do serwisów z filmami i muzyką
 • Wbudowany Chromecast pozwalający wygodnie korzystać z internetu i urządzeń w sieci domowej
 • Wygodny zestaw złączy (3 HDMI, 2 USB)
 • Łączność Wi-Fi i Bluetooth
 • Potrójny tuner

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych najmniejszych telewizorów przypadło 40-calowemu modelowi Sharp 40FH7EA. To smart TV wyświetlający obraz o jakości Full HD, jeden z droższych i większych w tym zestawieniu. Ma odświeżanie o częstotliwości 60 Hz.

System Android TV daje dostęp do tysięcy aplikacji, które można pobrać ze sklepu Google Play. Można korzystać z serwisów z filmami czy muzyką, jak Apple TV, Netflix czy Spotify albo Tidal. Wbudowana funkcja Chromecast sprawia, że bez konieczności podłączania kabli TV ma dostęp do sieci domowej i do internetu i może wyświetlać treści z komputera czy smartfona.

Potrójny tuner zapewnia odbiór kanałów telewizji kablowej, naziemnej oraz satelitarnej. Dzięki wejściom HDMI możesz podłączyć do telewizora kilka urządzeń jednocześnie, takich jak odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier czy dekoder satelitarny, a dzięki złączom USB – korzystać z treści zapisanych na pendrivie czy dysku zewnętrznym. Łączność Bluetooth umożliwia np. sparowanie z TV słuchawek bezprzewodowych.   

3

Sharp 32FH7EA

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Smart TV
 • Łączność Bluetooth i Wi-Fi
 • Wbudowany Chromecast
 • Specjalny Tryb gier
 • Elegancka bezramkowa konstrukcja
 • Trzy wejścia HDMI i dwa USB

Trzecie miejsce w rankingu tanich telewizorów zajął Sharp 32FH7EA. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Ma ekran o przekątnej 32 cale i bezramkową konstrukcję. Wyświetla obraz w jakości HD (1366 x 768 pikseli) z odświeżaniem do 60 Hz. Obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth i Wi-Fi oraz ma wbudowaną funkcję Chromecast, dzięki czemu można bezprzewodowo wyświetlać treści z komputera lub smartfona na ekranie telewizora. Pozwala korzystać z głosowego Asystenta Google, a funkcje smart TV realizuje, opierając się na systemie Android TV. Dzięki temu daje wygodny dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play i usług streamingowych, w tym Netflixa czy Spotify.

Z tego telewizora można także korzystać do grania w gry. Ma specjalny Tryb gier, który zapewnia najlepszy możliwy czas reakcji przy rozdzielczości 4K i naturalnych kontrastach.

Sharp 32FH7EA został wyposażony w potrójny tuner pozwalający na odbiór kanałów telewizji kablowej, naziemnej i satelitarnej. Ma trzy wejścia HDMI i dwa USB.

4

Sharp 32FA4E

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Przystępna cena
 • Wygodny zestaw złączy (3 HDMI i 2 USB)
 • Potrójny tuner
 • Obsługa Dolby Audio
 • Brak funkcji smart TV

Czwarte miejsce w rankingu najlepszych tanich telewizorów zajął Sharp 32FA4E. Ma 32-calowy ekran LED z częstotliwością odświeżania do 60 Hz, określany jako HD ready, co oznacza, że może wyświetlać obraz o wysokiej rozdzielczości. Nie jest to smart TV. Ma jednak aż trzy wejścia HDMI, dzięki czemu można do niego podłączyć kilka urządzeń naraz, np. odtwarzacz Blu-ray, konsolę do gier czy dekoder satelitarny. Dwa wejścia USB pozwalają na podłączanie takich nośników jak pendrive’y czy dyski zewnętrzne i oglądanie zapianych na nich filmów czy zdjęć.

Telewizor został wyposażony w potrójny tuner pozwalający na odbiór kanałów w standardzie DVB-C (telewizja kablowa), DVB-T/T2 (telewizja naziemna) oraz DVB-S/S2 (telewizja satelitarna).

Do zalet tego TV należy obsługa Dolby Audio, dzięki której można się cieszyć dźwiękiem przestrzenny. 

Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
573 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
504 zł
5

Sharp 24FA2E

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Przystępna cena
 • Wygodny zestaw złączy (3 HDMI i 2 USB)
 • Potrójny tuner
 • Obsługa Dolby Audio
 • Brak funkcji smart TV

Na piątym miejscu wśród najtańszych telewizorów znalazł się Sharp 24FA2E. To model bardzo podobny do przedstawionego wyżej TV tego producenta, różni się tym, że ma mniejszy ekran (24 cale) i niższą cenę. Również może wyświetlać obraz o wysokiej rozdzielczości – jest określany jako HD Ready, i nie ma funkcji smart TV. Dzięki trzem wejściom HDMI można do niego podłączać wygodnie inne urządzenia, jak konsola czy odtwarzacz, a dwa złącza USB umożliwiają odtwarzanie filmów zapisanych na pendrivie czy dysku przenośnym. Obsługa Dolby Atmos to sugestywny dźwięk przestrzenny w filmach. A potrójny tuner daje dostęp do kanałów TV kablowej, naziemnej i satelitarnej. 

6

Sharp 32FH8EA

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Funkcje smart TV
 • Obsługa Bluetooth
 • Wbudowany Chromecast
 • Wygodny zestaw złączy (3 HDMI i 2 USB)
 • Potrójny tuner

Szósty wśród najlepszych tanich telewizorów okazał się Sharp 32FH8EA. Ma 32-calowy ekran LED wyświetlający obraz Full HD z częstotliwością odświeżania do 60 Hz. Również ma wygodny zestaw złączy – trzy HDMI i dwa USB. Co ważne ten model to smart TV – dzięki systemowi Android TV pozwala korzystać z kilkuset aplikacji ze sklepu Google Play oraz z bogatej oferty serwisów streamingowych z filmami, jak Disney+, Apple TV, Netflix, Prime Video, oraz z muzyką, jak Spotify i Tidal. Co ważne ten model obsługuje też łączność Bluetooth, dzięki czemu jest możliwe bezprzewodowe połączenie z zewnętrznymi akcesoriami, takimi jak słuchawki. A wbudowany Chromecast umożliwia połączenie tego TV z internetem i z domową siecią oraz bezprzewodowe odtwarzanie treści z komputera czy smartfona. A potrójny tuner pozwala na odbiór telewizji we wszystkich standardach – kablowej, satelitarnej i naziemnej.

Ten telewizor został wyposażony w system dźwiękowy stworzony z myślą o wymagających słuchaczach. Jest wyposażony w specjalne, dwudrożne głośniki o szerokim zakresie reprodukcji dźwięku, które zapewniają wysoką precyzję, dynamikę i naturalne brzmienie.

Producent podkreśla też, że jego modele z serii FH przetwarzają materiały zakodowane za pomocą kodeka AV1 w sposób sprzętowy, co zapewnia wysoką jakość treści oglądanych w streamingu.

7

Manta 19LHN123D

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Możliwość podłączenia do gniazdka zapalniczki samochodowej 12 V
 • Niski pobór energii
 • Wbudowane głośniki o mocy 2 × 3 W
 • Niska cena
 • Brak funkcji smart TV

Siódme miejsce w naszym zestawieniu najtańszych telewizorów to model Manta 19LHN123D. Ma mały, 19-calowy ekran HD Ready wykonany w technologii LED. Nie ma funkcji smart TV. Jest to prosty, nieduży telewizor, który sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu, ale także w domku letniskowym, na działce czy w kamperze. Można go podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej 12 V (w zestawie jest odpowiednia przejściówka). Warto też zwrócić uwagę na wbudowane głośniki o mocy 2 × 3 W i na to, że obsługiwana technologia dźwięku to Dolby Digital Plus (dźwięk przestrzenny uzyskamy, podłączając odpowiednie urządzenia zewnętrzne).

8

Sharp 24FH2EA

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Funkcje smart TV
 • Kodek wideo HEVC (H.265) 10-bit
 • Obsługa Bluetooth
 • Wbudowany Chromecast
 • Wygodny zestaw złączy (3 HDMI i 2 USB)
 • Potrójny tuner

Ósmy wśród najlepszych najtańszych telewizorów jest Sharp 24FH2EA. To nieduży smart TV z systemem Android TV. Ma 24-calowy ekran HD REady wykonany w technologii LED. Podobnie jak inne modele tego producenta ma wygodny zestaw złączy: trzy HDMI i dwa USB, a także obsługuje Bluetooth. Oznacza to, że współpracuje z takimi urządzeniami, jak konsola do gier, odtwarzacz Blu-ray, przenośna pamięć, słuchawki bezprzewodowe. Jako smart TV Sharp 24FH2EA pozwala korzystać z mnóstwa aplikacji dostępnych w Google Play oraz oglądać filmy i słuchać muzyki z serwisów streamingowych. Ma także wbudowany Chromecast, dzięki czemu można podłączyć TV do internetu i sieci domowej oraz bezprzewodowo wyświetlać na ekranie telewizora treści z komputera czy smartfonu.

Ten model jest również wyposażony w potrójny tuner, a wiec odbiera TV naziemną, satelitarną i kablową. 

9

KIVI 40F740NB

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Smart TV
 • 40-calowy ekran
 • Wyraźny i szczegółowy obraz
 • Automatyczna optymalizacja kontrastu

Dziewiąte miejsce w rankingu TV do 1000 zł to KIVI 40F740NB. Jest to pierwszy w tym zestawieniu telewizor z 40-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Częstotliwość odświeżania wynosi 50–60 Hz. KIVI 40F740NB to smart TV – wykorzystuje system Android TV i daje dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play oraz usług streamingowych, można więc oglądać filmy online. Wyraźny i szczegółowy obraz pozwala uzyskać technologia Ultra Clear, która przetwarza każdy fragment kadru, zwiększając ostrość obiektów. Funkcja Super Contrast Control natomiast automatycznie optymalizuje kontrast, przetwarzając lokalnie fragmenty obrazu.

Ten model ma elegancką, bezramkową konstrukcję. W zestawie dodano zgrabne, metalowe podstawki.

999 zł
RATY:
33,30 zł x 30 rat 0%
Raty tylko w sklepie stacjonarnym
10

TCL 32S5200

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Smart TV
 • Bezramkowy design
 • Żywe kolory i duża szczegółowość
 • Dźwięk przestrzenny Dolby Audio
 • Dwa złącza HDMI i jedno USB

Dziesiąte miejsce wśród najlepszych tanich telewizorów zajął TCL 32S5200. Jego najważniejsze cechy to nowoczesny, bezramkowy design, jakość obrazu HDR (1366 x 768 pikseli) z odświeżaniem do 60 Hz i system smart TV: Android TV, który pozwala korzystać ze streamingu, czyli na przykład Netflixa czy Spotify, a także YouTube'a czy Twitcha oraz aplikacji z Google Play. Można nim sterować za pomocą głosowego Asystenta Google. TV współpracuje z Google Home.

Obraz wyświetlany przez TCL 32S5200 wyróżniają żywe kolory i duża szczegółowość. Dodatkowo kontrast wzmacnia technologia Micro Dimming, która analizuje obraz telewizyjny w około stu oddzielnych strefach w celu dostosowania jasności. Dźwięk przestrzenny – bogaty i mocny – zapewnia technologia Dolby Audio.

Telewizor obsługuje łączność Wi-fi i Bluetooth. Ma dwa złącza HDMI i jedno USB – można do niego podłączyć konsolę czy dysk zewnętrzny.

Ranking tanich telewizorów – podsumowanie

 

Wszystkie modele w rankingu tanich telewizorów mają ekrany LED, większość – o przekątnej 32 cali i rozdzielczości HD. Są jednak wyjątki. W zestawieniu znajdziemy zarówno TV 40-calowy, jak i 24-calowy, który w dodatku stanowi ciekawostkę, bo jest przystosowany do podróży, na przykład kamperem.

Najtańsze telewizory w zestawieniu nie mają funkcji smart TV. To najprostsze modele do odtwarzania programu TV, ale dzięki złączom HDMI i USB można do nich podłączać takie urządzenia, jak odtwarzacz DVD czy dysk zewnętrzny, a to zwiększa swobodę i pozwala oglądać ulubione filmy o dogodnej porze.

Droższe modele to smart TV wykorzystujące system Android TV, a więc dające wygodny dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play i do serwisów streamingowych, w tym do YouTube’a czy Netflixa. Często mają też specjalny tryb dla graczy, który dodatkowo optymalizuje grafikę na potrzeby gier.  

W tym przedziale cenowym nie należy oczekiwać zaawansowanych technologicznie rozwiązań i kinowych wrażeń, ale można dobrać model, który precyzyjnie trafia w nasze potrzeby i robi to, co ma robić telewizor, to znaczy wyświetla program TV i filmy. 

Jeżeli rozważasz zakup telewizora, przeczytaj poradnik, a także zapoznaj się z rankingami TV z ekranami: 50 cali, 55 cali, 65 cali, 75 cali oraz 85 (i więcej) cali.

 

Zobacz także: Ranking dekoderów DVB-T2
Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!