Prezent na święta: co dla dziewczynki w wieku 9-11 lat?

Autor: Klaudia

Wybór prezentów na święta nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie gdy do obdarowania jest wiele osób w różnym wieku. Jeśli nie wiesz, co można sprezentować dziecku, skorzystaj z tego poradnika. Dowiesz się z niego, jaki prezent pod choinkę nadaje się dla dziewczynki w wieku 9-11 lat.

Prezent na święta dla dziewczynek 9-11 lat

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie gry planszowe nadają się na prezent pod choinkę,

- czy dobrym pomysłem na prezent świąteczny jest telefon,

- dlaczego aparat fotograficzny może być świetnym prezentem na święta,

- jaki tablet graficzny wybrać dla dziewczynki w wieku 9-11 lat,

- że niektóre pojazdy elektryczne mogą stanowić idealny prezent dla dziecka.

Prezenty na święta dla dziewczynki 9-11 lat – gry planszowe

Jednym z najlepszych pomysłów na prezent świąteczny dla dziewczynki w tym wieku, ale także innych dzieci, są bez wątpienia gry planszowe. Szczególnie rozwijające będą te, w które gra się w parę osób. Gry planszowe poprzez zabawę uczą między innymi:
 • zdolności komunikacyjnych,
 • wyobraźni,
 • refleksu,
 • zdolności do logicznego myślenia,
 • współpracy,
 • radzenia sobie z problemami,
 • radzenia sobie w konfrontacji,
 • zdrowej reakcji na różne sytuacje.

GRY PLANSZOWE VS. GRY KOMPUTEROWE

Socjologowie i psychologowie podkreślają wyższość gier planszowych nad komputerowymi. Jeśli zależy Ci, aby dziecko rozwijało swoje umiejętności społeczne i nie izolowało się od otoczenia, wybierz właśnie taki prezent na święta. Możesz pomóc swojej córce w rozpoczęciu przygody z grami planszowymi poprzez organizowanie wspólnych rozgrywek. Planszówki stanowią rozrywkę dla całej rodziny, ale możesz także zaprosić do domu rówieśników swojego dziecka i zaproponować im wspólną zabawę.

Jedną z polecanych gier dla dzieci w wieku 9-11 lat, w tym dla dziewczynek, jest gra planszowa Rebel Dixit, która może stanowić świetny pomysł na prezent pod choinkę. Polega ona na zabawie w skojarzenia i snucie historii, dlatego świetnie pobudza wyobraźnię i kreatywność. Pięknie ilustrowane karty, drewniane pionki-króliki i plansza sprawiają, że gra jest ciekawa i estetyczna.

Smartfon dla dziewczynki 9-11 lat – czy to dobry prezent pod choinkę?

Twoja córka powoli staje się nastolatką i ma coraz większe potrzeby, a także staje się coraz bardziej samodzielna? To nieuniknione. Kontakt z rówieśnikami jest niezwykle ważny w jej wieku. Z pewnością ma już telefon, dzięki któremu sam możesz sprawdzić, czy jest bezpieczna. Nieunikniona jest też presja rówieśników i szkoły – Twoje dzieci z pewnością marzą o smartfonie lub już go mają. Jeśli chcesz uszczęśliwić swoją córkę w wieku 9-11 lat telefonem, który służy nie tylko do dzwonienia, ale pozwoli jej na:
 • zabawę – smartfon w rękach dziecka służy w dużej mierze jako przenośne urządzenie do gier,
 • robienie zdjęć – nie musisz kupować osobnego aparatu fotograficznego, żeby umożliwić dziecku frajdę z fotografowania otoczenia i siebie,
 • dostęp do Internetu, czyli do informacji i rozrywki, ale także sposób na komunikację ze światem i rozwój kompetencji społecznych.

Rozważ kupno smartfona w ramach prezentu na święta. To może być gest zaufania w stronę dziecka, a także nagroda za dobre wyniki w szkole i bezproblemowe przestrzeganie zasad, które obowiązują w domu.

Wśród wszystkich smarftonów odpowiednim dla dziewczynki może być Xiaomi Redmi S2. Różowa obudowa, duża pojemność, 2 dobre aparaty (z przodu i z tyłu) oraz system doskonale dostosowany do grania nawet w najbardziej zaawansowane gry sprawia, że stanowi on doskonały pomysł na prezent pod choinkę dla dziewczynki w wieku 9-11 lat.
 • 399 zł
 • 439 zł
 • 589 zł
 • 498 zł
 • 329 zł

Fujifilm Instax mini 9

Aparat instant jako prezent dla dziecka

Ta propozycja szczególnie ucieszy dziewczynki. To one częściej niż chłopcy wykazują potrzebę wykazania swojej kreatywności, dlatego fotografia to dziedzina, którą chętnie eksplorują. Aparat może stanowić więc świetny pomysł na prezent świąteczny dla dziewczynki w wieku 7-11 lat. Szczególnym jego wariantem jest zaś model, który umożliwia natychmiastowy wydruk zdjęcia. Takie nowoczesne polaroidy zachwycą koleżanki Twojej córki i umilą wszystkie spędzane wspólnie chwile. Co więcej, aparat natychmiastowy wprowadzi dziecko w arkana fotografii tradycyjnej, która w czasach smartfonów i kompaktów cyfrowych została niemal całkowicie zapomniana. W ten sposób młoda osoba pozna i nauczy się jej odsłony analogowej.

Jaki aparat natychmiastowy wybrać
 na prezent pod choinkę dla dziewczynki w wieku 9-11 lat? Np. Fujifilm Instax Mini, który nie tylko przyda się dzieciom do zarajestrowania ich zabaw i przyjacielskich spotkań, ale stanowi również piękny, kolorowy gadżet. Aparat automatycznie łapie ostrość i ustawia ekspozycję, dlatego nie musisz się martwić umiejętnościami fotograficznymi swojego dziecka. Sprawisz mu świetną zabawę!

Pomysł na prezent świąteczny dla małej artystki – tablet graficzny

Jeśli Twoja córka albo siostrzenica czy inna ważna dla Ciebie dziewczynka w wieku 9-11 lat wykazuje zainteresowanie i zdolności rysownicze, doskonałym prezentem pod choinkę może być tablet graficzny, który stanowi doskonały sposób na połączenie nowoczesnej technologii i tradycyjnie wykonywanego rysunku. Dzięki niemu to, co rysuje Twoja córka, będzie od razu pojawiało się w programie graficznym na komputerze i pozwoli na edytowanie go w wersji digital. W ten sposób pracują współcześni graficy i ilustratorzy. Jeśli więc chcesz, aby dziewczynka, dla której wymyślasz prezent na święta, rozwijała się w tym kierunku i miała przy okazji dużo zabawy, możesz wybrać tablet graficzny.

Jaki model wybrać dla dziewczynki w wieku 9-11 lat? Doskonale nadawać się będzie tablet graficzny Garett Tab2, który stanowi podstawowe urządzenie tego typu. Nie podłączysz go do komputera, jednak pozwolisz dziecku na artystyczne wyżywanie się, ćwiczenie rysunku czy choćby robienie notatek.

Pomysł na prezent świątecznyPrezent na święta z przyszłości – jaki pojazd elektryczny dla dziewczynki?

Pojazdy elektryczne, takie jak hulajnogi czy deskorolki, to coraz częściej spotykane gadżety, które umożliwiają poruszanie się. Są przeznaczone nie tylko dla dorosłych czy nastolatków. Niektóre z nich nadają się także dla dzieci i to nie tylko dla chłopców. Jeśli Twoja dziewczynka lubi się ruszać i spędzać czas na świeżym powietrzu, a także jeździć na wycieczki, z pewnością ucieszy ją elektryczna deskorolka, np. Kawasaki KX-PRO6,5A 6,5". Pojazd posłuży jej nie tylko do samodzielnych eskapad z rówieśnikami w bezpiecznych i przystosowanych dla dzieci miejscach, ale również do rodzinnych wycieczek, które zorganizujesz. Pamiętaj jednak, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dziecka i upewnij się, że jeździ w przystosowanych do tego miejscach.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link