Ranking nawilżaczy powietrza 2024 – najlepsze nawilżacze! Jaki wybrać?

Ranking nawilżaczy powietrza 2024 – najlepsze nawilżacze! Jaki wybrać?

Suchość skóry, zaczerwienienie spojówek, elektryzowanie się włosów i tkanin czy wzmożona produkcja kurzu to typowe oznaki zbyt suchego powietrza w domu. Sygnałem są też częste alergie i infekcje oddechowe domowników oraz rozsychanie się drewnianych mebli. Jak temu zapobiec? Użyj nawilżacza powietrza. Oto ranking najlepszych modeli, dzięki którym szybko osiągniesz pożądaną wilgotność w domu. Poprawisz swoje samopoczucie i zdrowie oraz zadbasz o wyposażenie wnętrz.

    

Najlepsze nawilżacze

Stadler Form Oskar
1 miejsce Stadler Form Oskar
Ocena:10.0 / 10
479 zł
Zobacz recenzję
Philips HU4803/01
2 miejsce Philips HU4803/01
Ocena:10.0 / 10
619 zł
Zobacz recenzję
Smartmi Evaporative Humidifier 3 HU518001EU
3 miejsce Smartmi Evaporative Humidifier 3 HU518001EU
Ocena:10.0 / 10
679 zł
Zobacz recenzję
Raven EN008
4 miejsce Raven EN008
Ocena:10.0 / 10
299 zł
Zobacz recenzję
Smartmi Rainforest Humidifier
5 miejsce Smartmi Rainforest Humidifier
Ocena:10.0 / 10
699 zł
Zobacz recenzję
Raven EN003X
6 miejsce Raven EN003X
Ocena:10.0 / 10
349 zł
Zobacz recenzję
Philips HU3916/10
7 miejsce Philips HU3916/10
Ocena:10.0 / 10
899 zł
Zobacz recenzję
Raven ENE001
8 miejsce Raven ENE001
Ocena:9.5 / 10
349 zł
Zobacz recenzję
Vesta EUH04
9 miejsce Vesta EUH04
Ocena:9.0 / 10
249 zł
Zobacz recenzję
Stadler Form Ben
10 miejsce Stadler Form Ben
Ocena:9.0 / 10
480 zł
Zobacz recenzję
Vesta EUH03
11 miejsce Vesta EUH03
Ocena:9.0 / 10
109 zł
Zobacz recenzję
1

Stadler Form Oskar

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Duża wydajność – 370 g/godz.
 • Duży zasięg – do 40 m²
 • Solidne wykonanie
 • Dość cicha praca
 • Higrostat
 • Bezpieczny dla zwierząt
 • Łatwy do czyszczenia
 • Antybakteryjna kostka z jonami srebra Ionic Silver Cube
 • Duży pojemnik na wodę – 3,5 l
 

Na szczycie rankingu nawilżaczy powietrza stanął szwajcarski Stadler Form Oskar. To model ewaporacyjny, który w naturalny sposób uwalnia niewidoczną gołym okiem mgiełkę wodną. Ponieważ nie emituje ultradźwięków, mogących drażnić zwierzęta, jest bezpieczny dla wszystkich domowników. Wyróżnia się stabilnością, wytrzymałością i elegancją. Klienci chwalą go za staranne wykonanie z mocnych materiałów odpornych na zarysowania, minimalistyczną formę i ukryte przyciski. Przede wszystkim jednak doceniają wydajną pracę urządzenia (emisję 370 g pary wodnej w ciągu godziny), a także duży zasięg działania – do 40 m².

Atutami najlepszego nawilżacza powietrza są też cicha praca, małe zużycie energii oraz prosta obsługa. Wodę wlewasz tu do specjalnie zaprojektowanego dozownika z boku obudowy, możliwe jest również dodawanie olejków eterycznych. Za pomocą wbudowanego higrostatu bez problemu ustawiasz pożądaną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. W trybie nocnym przyciemniasz kontrolki oraz prędkość wentylatora – by urządzenie nie przeszkadzało ci w wypoczynku.

Na uwagę zasługują również kostki Ionic Silver Cube z jonami srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii i wirusów w wodzie.

Promocja z kodem rabatowym Piąty produkt za 1 zł! 
Raty 1. RATA GRATIS! 
Moc  18 W
Pojemność zbiornika na wodę  3,5 l
Wydajność  370 ml/h
Funkcje dodatkowe  dozownik zapachu, tryb nocny, wskaźnik niskiego poziomu wody
Kolor:
biały
2

Philips HU4803/01

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Technologia NanoCloud
 • Funkcja automatyczna
 • 3 tryby poziomów nawilżenia
 • Numeryczny wyświetlacz
 • Czujnik Healthy Air Protect
 

Srebrny medalista w naszym zestawieniu to model ewaporacyjny Philips HU4803/01. Holenderski producent zastosował w nim technologię NanoCloudbezpieczną i naturalną metodę nawilżania powietrza. Umożliwia ona parowanie mikrocząsteczek wody, do których (z uwagi na małe wymiary) z trudem przyczepiają się drobnoustroje. W porównaniu ze zwykłym nawilżaczem ultradźwiękowym gwarantuje nawet 99% mniej bakterii w powietrzu. Mikrodrobinki wody nie przenoszą też osadów wapiennych, równomiernie rozchodzą się po pomieszczeniu. Maksymalny zasięg działania urządzenia to 25 m².

Jak przystało na najlepsze nawilżacze powietrza, również ten model potrafi automatycznie utrzymywać zalecany poziom wilgotności. Poza funkcją automatyczną pozwala ustawiać trzy tryby poziomów nawilżenia oraz tryb nocny. Jego panel sterowania z wyświetlaczem umożliwia m.in. programowanie czasu pracy na 1, 4 lub 8 godz.

Philips HU4803/01 może się też pochwalić czujnikiem Healthy Air Protect – gdy skończy się woda w nawilżaczu, urządzenie samo się wyłącza, a czerwona kontrolka sygnalizuje, że czas nalać świeżą wodę do zbiornika.

Raty 1. RATA GRATIS! 
Moc  15 W
Pojemność zbiornika na wodę  2 l
Wydajność  220 ml/h
Funkcje dodatkowe  funkcja automatyczna, kontrola wilgotności, technologia NanoCloud, tryb nocny, wskaźnik niskiego poziomu wody, wyłącznik czasowy, wyświetlacz LCD
3

Smartmi Evaporative Humidifier 3 HU518001EU

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Duża wydajność – 350 g/godz.
 • Czujniki temperatury i wilgotności
 • Inteligentny wyświetlacz LED
 • Duży pojemnik na wodę – 5 l
 • Tryb samoczyszczenia
 • Tryb suszenia
 • Aplikacja Mi Home
 • Komendy głosowe
 • Wysoka jakość wykonania
 • Jony antybakteryjne
 

W naszym rankingu nawilżaczy powietrza nie mogło zabraknąć Smartmi Evaporative Humidifier 3 HU518001EU. To nowoczesny model ewaporacyjny, który dba o komfort i zdrowie użytkowników – jest zautomatyzowany i prosty w obsłudze. Ma duży, bo aż 5-litrowy zbiornik na wodę, pozwalający na 14 godzin pracy urządzenia. Nie wymaga zdejmowania obudowy w momencie uzupełniania płynu (wodę wlewa się tu przez żaluzje na górze nawilżacza). Znajdujący się na froncie wyraźny wyświetlacz LED służy też jako panel sterowania. Umożliwia m.in. ustawienie trybu auto, w którym sprzęt samodzielnie dopasowuje parametry pracy do warunków w pomieszczeniu, wybranie jednej z trzech prędkości wiatraka lub zaprogramowanie timera. Jasność ekranu można zminimalizować albo całkowicie zredukować (co sprawdza się zwłaszcza w nocy).

Smartmi cechuje duża wydajność nawilżanianawet 350 g na godzinę. Według producenta model idealnie się sprawdza we wnętrzach do 50 m². Dzięki wbudowanym czujnikom na bieżąco monitoruje wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu. Przy czym pozwala użytkownikowi na indywidualne ustawienia poziomu wilgotności (w przedziale 30–60%).

Działa dość cicho, z głośnością 34–50 dB. Oferuje tryby nocne i samoczyszczenia, blokadę Child Lock czy funkcję osuszania dysków i zbiornika (przydatną, gdy chcesz zrobić dłuższą przerwę w eksploatacji sprzętu). Jak przystało na najlepszy nawilżacz, współpracuje z aplikacją mobilną i smartfonem – nadaje się do obsługi zdalnej, reaguje nawet na komendy głosowe.

Duży punkt przyznajemy Smartmi także za staranne wykonanie z wysokiej jakości materiału ABS. Zastosowana w nim technologia IonPure prowadzi do uwalniania pod wpływem wilgoci jonów srebra, które mają właściwości antybakteryjne.

Promocja z kodem rabatowym Piąty produkt za 1 zł! 
Raty 1. RATA GRATIS! 
Pojemność zbiornika na wodę  5 l
Wydajność  350 ml/h
Funkcje dodatkowe  aplikacja Mi Home, kontrola wilgotności, możliwość indywidualnego ustawienia zakresów nawilżania, panel dotykowy, programowanie czasu pracy, wskaźnik niskiego poziomu wody
4

Raven EN008

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
nawilżacz ultradźwiękowy Raven EN008 Higrostat 4l Jonizacja 20m2
 • Dobra wydajność – 350 ml/godz.
 • Zdalne sterowanie
 • Funkcje ciepłej i zimnej mgiełki
 • 5 poziomów nawilżenia
 • Tryb automatyczny
 • Duży zbiornik na wodę – poj. 4 l
 • Tacka na olejki
 • Atrakcyjna cena
 

Do najlepszych nawilżaczy powietrza dołączył Raven EN008. To model ultradźwiękowy, który za pomocą oscylatora ultradźwiękowego rozbija wodę na cząsteczki o śr. 1–5 µm. Cechuje go dobra wydajność – w ciągu godziny może wypuścić do pomieszczenia nawet 350 ml wody. Pojemny 4-litrowy zbiornik na wodę pozwala mu na wiele godzin nieprzerwanej pracy. W trybie automatycznym dąży do osiągnięcia optymalnej wilgotności powietrza, po czym zmniejsza intensywność nawilżania. Natomiast w trybie normalnym pozwala na ustawienie aż pięciu poziomów intensywności (by to zrobić, wystarczy przesunąć palcem po odpowiednim pasku sterowania).

Jest w stanie emitować zarówno ciepłą, jak chłodną mgiełkę. W pierwszym przypadku wytwarza parę wodną, wolną od bakterii i drobnoustrojów. W drugim – wykorzystuje funkcję plazmy (ulepszonej jonizacji), oczyszcza powietrze z kurzu, bakterii, dymu papierosowego itp. Dzięki tacce na olejki może się również sprawdzać w roli aromatyzera.

Model Raven EN008 jest przewidziany do pomieszczeń o powierzchni do 20 m². O jego wysokiej trzeciej pozycji w rankingu nawilżaczy powietrza zdecydowało wiele elementów, m.in. zdalne sterowanie za pomocą pilota oraz niewygórowana cena. Dodatkowy plus przyznajemy mu za wygląd – formę nawiązującą do sprzętu audio.

Moc  110 W
Pojemność zbiornika na wodę  4 l
Rodzaj mgiełki  zimna i ciepła
Wydajność  350 ml/h
Funkcje dodatkowe  funkcja plazmy, możliwość użycia olejków eterycznych, tryb nocny, wyświetlacz LED
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
273 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
243 zł
5

Smartmi Rainforest Humidifier

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Dobry design
 • 3 tryby pracy
 • Zdalne sterowanie przez aplikacje Smartmi Link i Apple HomeKit
 • Kompatybilny z Google Assistant i Amazon Alexa
 • Kompaktowe wymiary (22 × 22 × 42,2 cm)
 • Duży pojemnik na wodę – 3 l
 • Tryb samooczyszczenia
 

Kolejny najlepszy ewaporacyjny nawilżacz powietrza – Smartmi Rainforest Humidifier – wyróżnia się na tle konkurencji wzornictwem. Przykuwa uwagę okienkiem, po którym od wewnątrz spływają krople imitujące tropikalny deszcz, okrągłym kształtem oraz złotymi akcentami. U góry ma elegancki panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem LED. Jest nie tylko ładny, ale też inteligentny. Oferuje trzy tryby pracy: Auto, Max i Sleep. W pierwszym automatycznie dobiera intensywność nawilżania do warunków panujących w pomieszczeniu, w drugim – pracuje na wysokich obrotach, a w trzecim – delikatniej, spokojniej.

Dzięki łączności Wi-Fi można go obsługiwać na smartfonie lub tablecie za pomocą aplikacji mobilnych Smartmi Link i Apple HomeKit. Reaguje też na komendy głosowe Google Assistant i Amazon Alexa.

Po napełnieniu zbiornika wodą (poj. 3 l) urządzenie może pracować nawet do 15 godzin. Co ciekawe nie trzeba wyjmować tu zbiornika czy dozownika, wodę uzupełnia się, lejąc ją bezpośrednio na kopułowy wyświetlacz. Efektowne i przede wszystkim szybkie rozwiązanie.

Brawa należą się Smartmi Rainforest Humidifier również za niskie zużycie prądu, tryb samooczyszczenia zbiornika oraz zmywalny filtr polimerowy, który zapobiega namnażaniu się bakterii, pleśni i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Raty 1. RATA GRATIS! 
Pojemność zbiornika na wodę  3 l
Funkcje dodatkowe  aplikacja mobilna, tryb nocny, współpraca z Apple HomeKit, wyświetlacz LED
6

Raven EN003X

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Oryginalne wzornictwo
 • Dobra wydajność – 300 ml/godz.
 • 6 poziomów nawilżenia
 • 3 tryby pracy
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Duży zbiornik na wodę – poj. 4 l
 • Dobra cena
 

Jeśli szukasz dobrego nawilżacza powietrza, który będzie jednocześnie oryginalną ozdobą pokoju, spójrz na Raven EN003X. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Intryguje geometryczną formą i głębokim czarnym kolorem. Idealnie odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach.

To model wykorzystujący technologię ultradźwiękową. Emituje mgiełkę wodną, której intensywność można ustawić na jednym z sześciu dostępnych poziomów (z łatwością dopasujesz ją więc do swoich preferencji). Urządzenie dysponuje trzema trybami pracy – automatycznym, ciągłym i nocnym. Pracuje bardzo wydajnie – nawet 13 godzin po jednorazowym napełnieniu zbiornika wodą (sekret to m.in. duża pojemność naczynia, aż 4 l). Elektroniczny higrostat Raven EN003X kontroluje na bieżąco wilgotność powietrza, aktualne wartości widoczne są na wyświetlaczu LED.

A do jak dużych pomieszczeń producent poleca ten model? O powierzchni do 20 m². Jednak nawet w mniejszych pokojach przydaje się dołączony do nawilżacza gadżet – pilot zdalnego sterowania. Dzięki niemu można obsługiwać urządzenie bez wstawania z kanapy lub łóżka.

Raty 1. RATA GRATIS! 
Moc  30 W
Pojemność zbiornika na wodę  4 l
Wydajność  300 ml/h
Funkcje dodatkowe  tryb nocny, wyświetlacz LED
7

Philips HU3916/10

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Technologia NanoCloud
 • Duża wydajność – 300 ml/godz.
 • 3 poziomy nawilżenia
 • Tryby – automatyczny i nocny
 • Stylowy design
 • Kompaktowe wymiary (25 × 25 × 37,5 cm)
 • Cicha praca
 

Jaki najlepszy nawilżacz powietrza wybrać do pokoju dziecka? Na przykład ewaporacyjny Philips HU3916/10. Dzięki nowoczesnej technologii NanoCloud uwalnia mikrodrobinki wody niezdolne do przenoszenia bakterii, wirusów, alergenów czy osadów wapiennych. Można stosować w nim wodę prosto z kranu. Równomiernie nawilża powietrze, nie tworzy białych plam wokół urządzenia. Pracuje cicho – w trybie nocnym na poziomie 33 dB (głośność porównywalna z szeptem), a w trybie automatycznym poniżej 50 dB (szum deszczu).

Jest niezwykle czuły na zmieniające się warunki zewnętrzne. Jego cyfrowe sensory co 3 sekundy mierzą wilgotność powietrza. Sprawiają, że urządzenie automatycznie dostosowuje pracę do zaprogramowanych ustawień. Zapewnia 3-stopniową regulację prędkości i nawilżenia powietrza: 40%, 50% i 60%.

Model Philips HU3916/10 trafił do naszego rankingu nawilżaczy powietrza również dzięki świetnej wydajności (300 ml/godz.). Sprawdza się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach – do 45 m².

Atutem urządzenia jest także jego elegancki wygląd (stonowana kolorystyka, nieinwazyjny wyświetlacz) oraz kompaktowe wymiary.

Promocja z kodem rabatowym Piąty produkt za 1 zł! 
Raty 1. RATA GRATIS! 
Moc  25 W
Pojemność zbiornika na wodę  3 l
Wydajność  300 ml/h
Funkcje dodatkowe  technologia NanoCloud, tryb nocny, wskaźnik niskiego poziomu wody, wyłącznik czasowy
8

Raven ENE001

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
nawilżacz ewaporacyjny Raven ENE001 5l 16m2
 • Funkcje 3 w 1: nawilżanie, oczyszczanie, aromatyzowanie
 • Prosta obsługa
 • 3 prędkości pracy
 • Duży zbiornik na wodę – poj. 5 l
 • Niskie zużycie prądu
 • Kompaktowe wymiary (22 × 22 × 31 cm)
 • Brak kontrolki braku wody i automatycznego wyłącznika
 

Ósme miejsce na liście najlepszych nawilżaczy powietrza należy do Raven ENE001. To urządzenie ewaporacyjne, które wykorzystuje proces naturalnego odparowywania wody. Bardzo proste w obsłudze. Łączy zalety nawilżacza, oczyszczacza i aromatyzera powietrza. Zasysa powietrze z pomieszczenia, przepuszcza je przez filtrującą matę ewaporacyjną, miesza z drobinkami wody i uwalnia w formie delikatnej mgiełki. Jego duży, bo aż 5-litrowy, pojemnik na wodę nie wymaga częstego uzupełniania. O poziomie napełnienia zbiornika informuje podświetlany na zielono wskaźnik znajdujący się na froncie obudowy. Nawilżacza nie wyposażono w kontrolkę braku wody i automatyczny wyłącznik.

Do obsługi urządzenia służy tylko jeden przycisk – włączysz i wyłączysz nim nawilżacz oraz wybierzesz jeden z trzech poziomów pracy. Jeśli chcesz, by urządzenie pełniło funkcję aromatyzera, musisz wyjąć na chwilę filtr i wkropić olejki eteryczne na wgłębienie nad kratkami wentylacyjnymi.

Raven ENE001 służy do nawilżania powietrza we wnętrzach do 16 m². Na plus przemawiają za nim kompaktowe wymiary oraz niskie zużycie prądu.

Raty 1. RATA GRATIS! 
Pojemność zbiornika na wodę  5 l
Funkcje dodatkowe  funkcja oczyszczanie powietrza, kontrolka braku wody, podświetlenie LED
9

Vesta EUH04

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Duża wydajność – 350 ml/godz.
 • Higrostat
 • Funkcja lampki nocnej
 • Duży pojemnik na wodę – 5 l
 • Filtr ceramiczny
 • Automatyczny wyłącznik
 • Dobra cena
 

Vesta EUH04 – kolejny w naszym rankingu nawilżaczy powietrza – model ultradźwiękowy uwalnia zimną mgiełkę, którą docenisz zwłaszcza w trakcie upałów latem lub w sezonie grzewczym w zimie. Urządzenie cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Wydajność nawilżania wynosi tu 350 ml/godz., a maksymalny zasięg pracy – 20 m². Całkiem nieźle jak na urządzenie budżetowe! Pochwały należą się mu również za wielostopniową regulację poziomów nawilżenia oraz higrostat, który kontroluje wybrany poziom nawilżenia. Plus otrzymuje też za filtr ceramiczny wychwytujący osady wapienne.

Pojemnik na wodę jest w tym modelu całkiem duży, bo aż 5-litrowy – nie potrzebuje więc częstego uzupełniania. Przezroczyste ścianki ułatwiają monitoring poziomu płynu. Nie musisz się jednak martwić, że urządzenie się zepsuje, kiedy zabraknie wody w zbiorniku. Co się wtedy stanie? Samoczynne wyłączenie nawilżacza.

A może, poza najlepszym nawilżaczem, szukasz także lampki nocnej do sypialni lub pokoju dziecka? Vesta EUH04 wyposażono w funkcję dekoracyjnego oświetlenia.

10

Stadler Form Ben

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Realistyczny efekt płomieni
 • Funkcja aromatyzera
 • Podświetlany wskaźnik poziomu wody
 • Kompaktowe wymiary (33,8 × 20,6 × 13,4 cm)
 • Bardzo cicha praca
 • Brak higrostatu
 • Brak automatycznego wyłącznika
 

Nawilżacz powietrza wyglądający jak biokominek? Tak, to Stadler Form Ben. Ten jeden z najlepszych nawilżaczy ultradźwiękowych wyróżnia podświetlenie mgiełki wodnej Amber Light i efekt płomieni niczym w kominku. Jeśli lubisz taką stylistykę, już wiesz, który model wybrać. Jego zalety nie kończą się jednak na stronie wizualnej. Ben bardzo dobrze nawilża powietrze w pomieszczeniach do 25 m². Za pomocą prostego w obsłudze suwaka (z tyłu urządzenia) umożliwia płynną regulację wydajności nawilżenia. Ma wyjmowany zbiornik na wodę o poj. 2,5 l oraz podświetlany wskaźnik ilości płynu. Co ważne zarówno podświetlenie wskaźnika, jak i mgiełki można w każdej chwili zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć.

Pod względem akustycznym jest bardzo dyskretny w działaniu, emituje głośność na poziomie 27–30 dB. Dobrze sprawdza się również w roli aromatyzera.

Do naszego rankingu nawilżaczy powietrza trafił także dzięki niewielkim wymiarom, opływowym kształtom oraz dwóm wersjom kolorystycznym – czarnej i białej.

Promocja z kodem rabatowym Piąty produkt za 1 zł! 
Raty 1. RATA GRATIS! 
Moc  24 W
Pojemność zbiornika na wodę  2,5 l
Funkcje dodatkowe  dozownik zapachu, efekt płonącego kominka, wskaźnik niskiego poziomu wody
Kolor:
czarny
11

Vesta EUH03

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Małe wymiary
 • Automatyczne wyłączanie
 • Bardzo atrakcyjna cena
 • Brak higrostatu
 • Tylko dwa poziomy nawilżania
 

Ostatnie miejsce w rankingu nawilżaczy powietrza zajmuje model niskobudżetowy Vesta EUH03. To sprzęt z technologią ultradźwiękową, nieskomplikowany technicznie i dziecinnie prosty w obsłudze (z jednym przyciskiem funkcyjnym). Kosztuje naprawdę niewiele, więc nic dziwnego, że brak w nim higrostatu, jonizatora czy kilku trybów pracy (ma tylko dwa poziomy wydajności nawilżenia). Dobrze sprawdza się w roli podręcznego nawilżacza powietrza.

Urządzenie idealnie nadaje się do małych mieszkań. Zajmuje bowiem niewiele miejsca (25 × 19 × 28 cm), a jego maks. zasięg działania wynosi 20 m². Po jednorazowym napełnieniu zbiornika – o poj. 2,3 l – może pracować nawet 14 godz. Uwalnia zimną mgiełkę wodną, która nie pozostawia na meblach czy podłodze białych osadów wapiennych (brawa dla producenta za użycie filtra ceramicznego zatrzymującego m.in. minerały).

Tak jak najlepsze nawilżacze model Vesta EUH03 dysponuje funkcją automatycznego wyłączania – gdy skończy się woda w zbiorniku, wstrzymuje działanie i włącza lampkę kontrolną. Po uzupełnieniu płynu samodzielnie wraca do pracy.

 

Ranking nawilżaczy powietrza – podsumowanie


Nawilżacze powietrza zyskują coraz większą popularność wśród naszych klientów. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy gorące grzejniki lub ogrzewanie kominkowe czy podłogowe wysuszają powietrze w domu, pogarszając nasz komfort życia. Zwłaszcza, ale nie tylko. Także wiosną i latem w pomieszczeniach może panować zbyt mała wilgotność powietrza. A jaka powinna być optymalna? Między 40% a 60%, w zależności od temperatury wnętrza. Na przykład: 40–45% wilgotności dla 21–22⁰C w pokoju i ok. 55–60% dla 19–20⁰C.

Niedostateczna wilgotność powietrza w domu może prowadzić do pogorszenia naszego samopoczucia – senności, zmęczenia, braku koncentracji. Może wywoływać częstsze infekcje alergiczne i oddechowe, nasilać objawy astmy. Powodować suchość skóry, zaczerwienienie spojówek, elektryzowanie się włosów. Źle wpływa na zdrowie małych dzieci – utrudnia im nawet oddychanie i sen. W przesuszonym wnętrzu gorzej też rosną rośliny, unosi się za to więcej kurzu.

Najlepsze nawilżacze powietrza są w stanie szybko poprawić wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu. Na szczególną uwagę zasługują modele z higrostatem, które kontrolują poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniach, dążąc do osiągnięcia ustawionej przez ciebie wartości. Nowoczesne urządzenia potrafią jonizować powietrze, neutralizować nieprzyjemne zapachy (np. dym papierosowy). Uwalniają powietrze od bakterii i kurzu. Pełnią funkcję aromatyzerów. Mają sporo przydatnych funkcjonalności, np. obsługę zdalną, cyfrowy wyświetlacz, kilka trybów pracy (w tym cichy – nocny), kontrolkę braku wody i automatyczny wyłącznik.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz modele ewaporacyjne, które w naturalny sposób odparowują wodę i równomiernie nawilżają wnętrza (bez widocznej mgiełki). Przeważnie są bardziej zaawansowane technologicznie od urządzeń ultradźwiękowych, ale przez to też droższe. Nawilżacze ultradźwiękowe to natomiast specjaliści od zimnej mgiełki i niskiego zużycia energii. Wykorzystywane przez nie ultradźwięki mogą być jednak nieprzyjemne dla zwierząt. Ostatnia grupa – urządzenia parowe – odpowiadają za ciepłą mgiełkę, powodując też delikatny wzrost temperatury we wnętrzu.

 

Zobacz także: Nawilżacze powietrza
Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!