Jakie kino domowe wybrać? Poznaj opinie naszych klientów

Autor: Klaudia

Kino domowe stanowi centrum domowej rozrywki, gdzie możesz oglądać filmy jak w sali kinowej. Dostarczy ono Tobie i Twojej rodzinie niesamowitych doznań audiowizualnych. Dzięki niemu będziesz mógł odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Przy wyborze zestawu dla siebie warto się kierować opiniami innych klientów, którzy mają już doświadczenie w użytkowaniu sprzętu. Jakie zestawy kina domowego polecają nasi klienci?

Zestaw kina domowego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym się wyróżniają dobre kina domowe,

- jakie kina domowe są najlepiej oceniane,

- które kino domowe warto kupić.

Dobre kino domowe – czym się kierować?

Dobre kino domoweDobre zestawy kina domowego składają się z amplitunera, odtwarzacza DVD lub Blu-ray oraz kolumn. Najpopularniejszym układem kolumn jest pięć głośników oraz jeden subwoofer, które dostarczają przestrzenny dźwięk i dobre wrażenia dźwiękowe. Duży wpływ na jakość dźwięku będzie miał również parametr określający maksymalną moc wyjściową podawany w watach. Podaje on nie tylko poziom głośności dźwięku, ale również jego głębię, dynamikę i czystość. Również rozmieszczenie sprzętu odgrywa niebagatelną rolę podczas słuchania, o czym szerzej piszemy w artykule Jak rozstawić elementy kina domowego, by uzyskać najlepszy efekty dźwiękowy.

Jeżeli jakość dźwięku jest dla Ciebie najważniejsza i dysponujesz większym budżetem, warto zapoznać się z zestawem Pioneer VSX-S520B, Kruger & Matz Passion KM0504. Pawciox ocenił go w samych superlatywach: Rewelacja! Świetny zestaw, który fantastycznie się sprawdza. Filmy ogląda się dzięki niemu jak w kinie, jakość dźwięku naprawdę powala. Basy super! Kolejną polecaną propozycją jest Pioneer VSX-832-B, Taga Harmony TAV-606 v.3, o którym Audiofil napisał: Głośniki Taga po kalibracji mikrofonem grają jak w kinie, nawet przy bardzo niskim poziomie głośności. Razem z subwooferem Yamahy tworzą idealny dźwięk przy filmach jak i muzyce (nawet sąsiad przyszedł sprawdzić co tak pięknie gra).

Jeżeli masz problem z wyborem głośników do swojego zestawu kina domowego, zobacz poradnik Jakie głośniki do kina domowego wybrać.

PORADA EKSPERTA

Jakości dźwięku nie ocenisz na podstawie technicznego opisu – nic nie zastąpi Twojego ucha. Zanim kupisz głośniki, posłuchaj, jak brzmią. Na test weź ze sobą ulubione płyty z muzyką, których słuchasz najczęściej. W ten prosty sposób porównasz jakość dźwięku i ocenisz, czy warto kupić głośniki.

Jakie kina domowe są najlepiej oceniane?

SONY BDV-E4100Listę najlepiej ocenianych zestawów kina domowego w naszym sklepie otwiera Sony BDV-E4100. Ten bestseller klienci wybierają przede wszystkim za dobry stosunek jakości do ceny. Asia wystawiła mu taką opinię: Kino domowe jak na tak niski budżet sprawuje się super, głośniki działają dobrze, sprawnie, obraz super. Z kolei Marek podkreśla, że za tę cenę otrzymasz stosunkowo bardzo dobrą jakość dźwięku: Jako budżetowy zestaw super, czyta dużo formatów video z dysku, z napisami radzi sobie bez problemu. Start zajmuje chwilkę, ale to jedyna niedogodność, jaką zauważyłem, jakość dźwięku i obrazu bardzo dobra.

Kolejnym modelem jest Samsung HT-F6550W, który klienci polecają z powodu bezprzewodowego połączenia głośników oraz wysokiej jakości dźwięku. Dobre zdanie o tym sprzęcie ma Damiano: Super zestaw kina domowego. Rewelacyjny dźwięk i duży plus za bezprzewodową komunikację. Po remoncie mieszkania w sam raz. Podobne odczucia ma Seba: Sprzęt naprawdę godny polecenia, choć wiadomo, że nie dorówna "dużym klockom" i drewnianym kolumnom. Podsumowując – jeżeli ktoś chce zestaw o małych gabarytach, który gra naprawdę na dobrym poziomie, to gorąco polecam!!!

Które kino domowe kupić – opinie użytkowników

Wielu z naszych klientów wybrało zestaw Yamaha MusicCast RX-V483, Pure Acoustic NOVA 6 ze względu na różnorodność funkcji oraz płynność pracy. Zwrócił na to uwagę Sławek, który pozostawił taki komentarz: Funkcji jest mnóstwo, wszystko udało się skonfigurować, połączyć, nic się nie wiesza, wszystko działa od razu bez żadnych kombinacji. Na funkcjonalność jak i jakość dźwięku również zwraca uwagę użytkownik XXX: Solidna konstrukcja, doskonałe wyposażenie, imponujący dźwięk wielokanałowy. W połączeniu z zestawem głośników Pure Acoustic NOVA 6 otrzymujemy bardzo solidne centrum domowej rozrywki. Polecam!

Szukasz kolejnych informacji na temat wyboru zestawu kina domowego? Zobacz nasz poradnik: Jak wybrać zestaw kina domowego? Kilka praktycznych wskazówek.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów