Jaki telewizor 32 cale wybrać? Proponowane modele

Autor: Joanna

Telewizor 32-calowy to doskonały wybór dla osób, którym zależy na mniejszym ekranie i dodatkowych funkcjach. Producenci oferują nie tylko rozwiązania typu Smart TV, lecz także połączenie po wi-fi oraz dodatkowe wejścia na USB.

Telewizor 32 cale stojący na białej komodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym się kierować przy wyborze telewizora 32 cale?
 2. na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?
 3. jakie modele telewizorów 32-calowych są godne polecenia?

Telewizor 32 cale: najważniejsze parametry i funkcje

Mężczyzna ogląda film na telewizorze 32 cale

Wybierając telewizor 32 cale, warto zwrócić uwagę na jego wymiary, które mogą się nieco różnić w zależności od modelu. Nie chodzi o samą przekątną ekranu, tylko o ramki oraz szerokość danego urządzenia. Zwykle taki sprzęt ma około 75 centymetrów szerokości i 45 centymetrów wysokości. Dodatkowo, należy także wziąć pod uwagę inne parametry różnych modeli telewizorów, takie jak:

 • Rozdzielczość ekranu, dzięki czemu można stwierdzić, jaka będzie jakość obrazu – oczywiście im większa rozdzielczość, tym lepiej, dlatego warto zdecydować się na Full HD.
 • Format obrazu, czyli proporcje ekranu.
 • Rodzaj matrycy. Warto wybrać LCD, ponieważ taki telewizor jest cienki, zajmuje mało miejsca, a matryca daje dobrą jakość,
 • Współczynnik kontrastu.

Kolejną ważną cechą telewizorów są funkcje dodatkowe, wśród których można wyróżnić:

 • Połączenie z internetem, dzięki czemu można korzystać z sieci oraz różnych aplikacji. Warto wybrać telewizor 32 cale w formie smart TV, czyli właśnie urządzenia z podłączeniem do Internetu,
 • Złącza i dodatkowe wejścia, takie jak USB oraz HDMI, dzięki czemu można odtwarzać własne materiały z nośników zewnętrznych.
 • Tryby, na przykład dynamiczny, sportowy, kinowy, które przydają się amatorom sportu lub filmów.
 • Android TV lub Apple TV dla osób, którym zależy na połączeniu ze smartfonem lub tabletem,
 • Łatwy i wygodny w trakcie użytkowania pilot.

CZY WIESZ, ŻE...

Ekran o przekątnej 32” i proporcjach 16:9 ma wymiary około 71 x 40 cm. Całościowy rozmiar telewizora (ekran z ramką) zależy od konkretnego modelu – na przykład Sony KDL-32WD750 bez podstawy ma wymiary 71,7 x 42,9 x 6,1 cm .

Obecnie raczej nie warto inwestować w telewizor 32 cale z efektem 3D, ponieważ jest niewiele filmów, które wykorzystują tę technologię. Co więcej, na małym ekranie efekt nie będzie aż tak zauważalny. Lepiej jest skoncentrować się na rozdzielczości, matrycy i dodatkowych funkcjach. Należy zaznaczyć, że w przypadku telewizorów 32-calowych nie zawsze wykorzystywane są wszystkie najnowsze technologie i innowacje, ponieważ takie telewizory cieszą się stosunkowo małą popularnością. Jeszcze na początku XXI wieku 32-calowy sprzęt wydawał się bardzo duży, jednak obecnie jest to raczej urządzenie z małym ekranem. Właśnie dlatego producenci bardziej koncentrują się na większych modelach. Warto jednak wiedzieć, że można znaleźć dobry telewizor 32-calowy z trybem Full HD, a także z technologią 4K oraz możliwością podłączenia do internetu.

Polecane telewizory
 • 4 499 zł
 • 1 599 zł
 • 829 zł
 • 5 999 zł
 • 21 949 zł

Proponowane modele telewizorów 32-calowych

Telewizor 32 cale w niewielkim salonie

Na rynku dostępne są różne modele telewizorów 32 cale, które różnią się parametrami technicznymi, ceną, a także jakością wykonania oraz funkcjami dodatkowymi. Prezentujemy kilka godnych polecenia sprzętów:

 • Philips 32PFS5823/12 to telewizor 32 cale ze Smart TV, wi-fi oraz dodatkowymi portami (USB oraz HDMI). Model posiada technologię Pixel Plus, a także system operacyjny Saphi. Ekran Full HD zapewnia doskonałe doznania, a dodatkową zaletą jest elegancki i nowoczesny wygląd sprzętu.
 • Samsung UE32N5372 to telewizor 32 cale z Full HD, wi-Fi, a także portem USB. Dodatkowo, wykorzystano technologię HyperReal, która pozwala na dokładne odwzorowanie wszystkich szczegółów i elementów.
 • LG 32LK510B to 32-calowy telewizor HD Ready, który posiada złącze USB. Udoskonalona technologia LED pozwala na odbieranie dobrej jakości obrazu, a dodatkowo sprzęt zużywa mało energii elektrycznej.
 • Sony KDL-32WE610 to model z 32-calowym ekranem, który obsługuje technologię High Dynamic Range, a dodatkowo Full HD gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Sprzęt może być połączony z siecią wi-fi, a technologia S-Force Front Surround zapewnia dźwięk kinowy.
 • Hitachi 32HE2000 to telewizor dostosowany do odbioru obrazu z jakością HD, który pozwala na nagrywanie programów przez złącze USB. Dodatkową zaletą jest wyposażenie sprzętu w zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji.

Telewizory 32-calowe potrafią zaskakiwać, ponieważ na rynku można znaleźć sporo godnych polecenia modeli. Właśnie dlatego taki sprzęt może być świetnym wyborem do małego salonu albo do kuchni lub sypialni. Wybierając telewizor, warto jednak zwrócić uwagę na porty i dodatkowe funkcje, a także jakość obrazu.

Potrzebujesz większego telewizora? Przeczytaj artykuł Jaki telewizor 50 cali kupić

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów