Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Funkcje dodatkowe ekspresów przelewowych

  • Filtrowanie wody - W przygotowywaniu kawy kluczową rolę odgrywa woda. Powinna być świeża, o neutralnym smaku i bez żadnego zapachu. Filtr znajdujący się w ekspresie dba o czystość wody oraz zapobiega osadzaniu się kamienia.
  • Parzenie innych napojów - Ekspres, oprócz parzenia kawy, umożliwia także przygotowywanie innych napojów. Możesz w nim np. zaparzyć herbatę.
  • Programowanie czasu startu - Ekspres umożliwia zaprogramowanie czasu startu. Możesz np. ustawić wieczorem godzinę uruchomienia urządzenia, a obudzi Cię zapach świeżo zaparzonej kawy.
  • Regulacja mocy kawy - Urządzenie umożliwia ustawienie mocy kawy zgodnie ze swoim upodobaniami. Można wybrać słabą, normalną lub mocną, aby zaparzyć napój o idealnym dla siebie smaku.
  • Wskaźnik poziomu wody - Skala informująca o ilości wody znajdującej się w zbiorniku. Dzięki niej wiadomo, czy należy dolać wodę, czy może ilość znajdująca się obecnie wystarczy na przygotowanie kawy.
  • Wyświetlacz - Informuje o pracy urządzenia. Ułatwia programowanie ekspresu. W zależności od modelu może pokazywać aktualną godzinę.

Polecamy artykuły:
Jaki ekspres do kawy kupić?
Jak wybrać ekspres, który przygotuje Twoją ulubioną kawę?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację