Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj naczynia - ekspres

Wybierając ekspres przelewowy, zadecyduj o rodzaju i pojemności naczynia, do którego spływa zaparzona kawa. Jeżeli jesteś w domu jedyną osobą, która pije kawę, wybierz model z kubkiem lub dwiema filiżankami. Jeżeli chciałbyś przygotowywać napar dla większej liczby osób, dobrym wyborem jest ekspres z termosem lub dzbankiem, które mogą pomieścić nawet do 12 filiżanek kawy.

  2 kubki
Ekspres posiada dwie dysze do nalewania kawy. Wystarczy podstawić pod nie 1 lub 2 kubki. Nie musisz brudzić dodatkowych naczyń.
Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają same lub do domów, gdzie mało domowników pije kawę.
  Dzbanek
W ekspresie kawa przelewa się bezpośrednio do dzbanka, który można potem spokojnie przenieść na stół.
Dzbanek spełnia swoją rolę w większych gospodarstwach domowych lub podczas spotkań towarzyskich.
  Termos
Podobnie jak w dzbanku, to do niego spływa zaparzana kawa. Termos od dzbanka różni się tym, że dłużej utrzymuje stałą temperaturę kawy.

Polecamy artykuły:
Jaki ekspres do kawy kupić?
Jak wybrać ekspres, który przygotuje Twoją ulubioną kawę?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację