Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wtyczki, gniazda kable komputerowe

  • D-Sub, inaczej VGA. jest standardowym złączem analogowym, służącym do podłączania monitora lub telewizora do komputera. Złącza VGA mają zwykle niebieską, plastikową obudowę oraz etykiety z kolorowymi oznaczeniami. Analogowe złącze, wykorzystywane jest w urządzeniach i zakończeniach przewodów do połączeń w transmisji sygnałów wizyjnych pomiędzy urządzeniami elektronicznymi. Standardowe złącza D-sub mają 9, 15, 25, 37, 50 lub 60 pinów. Standard D-sub jest określeniem sposobu fizycznej budowy złącza, a nie przeznaczeń komunikacyjnych.
  • DVI - typ złącza pozwalającego na podłączenie monitora lub telewizora do karty graficznej komputera. Przesyła jedynie sygnał Video. Złącza DVI (Digital Video Interface) mają zazwyczaj białą, plastikową obudowę oraz etykiety z kolorowymi oznaczeniami. Występuje w trzech wariantach: DVI-A DVI-D DVI-I
  • FireWire - rodzaj złącza, które pozwala na bardzo szybką wymianę danych pomiędzy takimi urządzeniami jak komputer, kamery wideo, twarde dyski, pamięci masowe itp. Transfer danych za pośrednictwem złącza FireWire jest znacznie szybszy i stabilniejszy niż za pośrednictwem złącza USB 2.0. W zależności od standardu FireWire oferuje transmisję danych na poziomie: 100, 200, 400 i 800 Mb/s. Długość kabla ograniczona jest do 4,5 metra. Urządzenia podłączone do magistrali FireWire są równouprawnione, dzięki czemu transmisja może odbywać się bezpośrednio pomiędzy nimi, bez pośrednictwa komputera.
  • HDMI - multimedialny interfejs przeznaczony do przesyłania nieskompresowanego, cyfrowego sygnału audio i wideo wysokiej rozdzielczości (High Definition Multimedia Interface). Zapewnia aktualnie najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Pozwala łączyć ze sobą urządzenia takie jak telewizory LCD , monitory, kamery i aparaty cyfrowe, odtwarzacze Blu-ray i DVD, konsole gier, rzutniki, komputery itp.
  • RJ45 - rozwiązanie umożliwiające połączenie urządzeń z internetem oraz wymianę danych między nimi w sieci LAN (Local Area Network). W tej technologii najczęściej używanym medium jest kabel ze złączem RJ-45, z przewodami skręconymi parami, zwanym także skrętką.
  • USB - rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego, umożliwiającego połączenie różnych urządzeń elektronicznych (np.: telewizora z pendrive lub dyskiem HDD, kamery wideo z komputerem, aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego z telewizorem bądź komputerem, drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego z komputerem itp.)
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów