Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

DVI (Digital Video Interface)

 
Typ złącza pozwalającego na podłączenie monitora lub  telewizora do karty graficznej komputera. Przesyła jedynie sygnał Video. Złącza DVI (Digital Video Interface) mają zazwyczaj białą, plastikową obudowę oraz etykiety z kolorowymi oznaczeniami. Występuje w trzech wariantach:

  • DVI-A (złącze analogowe, przesyła tylko dane analogowe)
  • DVI-D (złącze cyfrowe, przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI)
  • DVI-I (złącze analogowo-cyfrowe, przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej ).
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację