Wybieramy cichą lodówkę do kuchni

Z tego artykułu dowiesz się:czym cechują się ciche lodówki jaką nowoczesną lodówkę wolnostojącą kupić jaką cichą lodówkę do zabudowy wybrać
Autor: Anna

Czasy, gdy hałaśliwa praca lodówki w kuchni mogła zbudzić osoby śpiące w innych pomieszczeniach bezpowrotnie minęły. Nowoczesne lodówki wyróżniają się teraz nie tylko doskonałą funkcjonalnością i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, ale i cichszym działaniem. Na ten ostatni aspekt trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów, ponieważ na rynku dostępne są wciąż dość głośne urządzenia AGD.

Zobacz także: Jaką lodówkę kupić? Poradnik krok po kroku

Dobra lodówka to cicha lodówka

Cicha lodówka zapewni Ci komfort podczas codziennego gotowaniaRozpiętość w zakresie głośności działania lodówek jest całkiem spora. Ogólnie przyjętym standardem stały się jednak urządzenia emitujące hałas na poziomie 40-45 dB. Warto jednak wspomnieć, że ciągle można trafić w sklepach na modele, w których wartość ta określana jest na aż 60 lub więcej decybeli, co można porównać z głośnością rozmowy. Takie sprzęty mogą skutecznie zakłócić codzienny sen, a w czasie gotowania będą źródłem dyskomfortu i przeszkodzą w słuchaniu radia. Ponadto hałas przekraczający 65 dB może być już niebezpieczny dla zdrowia, szczególnie jeśli ma się z nim do czynienia przez długi czas.

Obecnie coraz częściej można znaleźć ciche lodówki, których głośność plasuje się na tym samym poziomie, co cicho nastawionego radia – szacowana na 40 dB. Kupisz jednak i modele, gdzie poziom hałasu określany jest na ponad 30 dB i to właśnie na nie należy zwrócić największą uwagę. Pamiętaj jednak, że niemożliwie jest wybranie dobrej lodówki działającej niemal bezgłośnie – jest to urządzenie zaawansowane technologicznie, wykorzystujące do pracy wentylatory i agregaty, których działania nie da się całkowicie wygłuszyć.

Klasy energetyczne lodówki

Czy wiesz że...

Nie wiesz, jak sprawdzić głośność lodówki? Informacja o poziomie hałasu generowanego przez lodówkę umieszczana jest na etykiecie energetycznej w prawym dolnym rogu – oznaczona jest symbolem głośnika i fal dźwiękowych.

Klasy energetyczne lodówki

Którą nowoczesną lodówkę wybrać, by zachować ciszę w kuchni?

Cicha lodówka Sharp SJ-EX820F-SL 36 dBW ofercie naszych sklepów znajdziesz sporo nowoczesnych lodówek, których poziom hałasu nie przekracza 40 dB. Spośród nich wyróżniliśmy dla Ciebie kilka najcichszych, ale wysoce funkcjonalnych urządzeń:

  • Sharp SJ-EX820F-SL – 36 dB to poziom hałasu, który można uplasować pomiędzy głośnością tykającego zegara a cicho nastawionym radiem – trzeba się zatem liczyć z lekkim szumem, ale nie powinien on w żadnym stopniu przeszkadzać w codziennym życiu.
  • Bosch KGN39MI4A – takim samym parametrem może pochwalić się ta cicha lodówka. Jednocześnie wyróżnia ją doskonała klasa energetyczna A+++ oraz system No Frost.
  • Samsung RB33N341MSS – nieco głośniejsza nowoczesna lodówka Samsunga pracuje na poziomie głośności 38 dB. Wynik ten jest wciąż bardzo satysfakcjonujący, a urządzenie przy okazji zachwyca swoją nowoczesną linią, oszczędnym działaniem czy też obecnością wyświetlacza elektronicznego.
  • LG GSJ760WBXV – szukając dobrej lodówki z wieloma funkcjami, trzeba się liczyć również z nieco wyższym poziomem generowanego hałasu. Nie jest to jednak znacząca różnica, co widać po tym modelu – 39 decybeli to niewiele więcej od najcichszych lodówek w naszym asortymencie, a w zamian za delikatnie wyższą głośność otrzymasz m.in. kostkarkę czy dystrybutor wody.

Cicha lodówka do zabudowy

Również dla miłośników zabudowy kuchennej dostępne są ciche lodówki. Co ciekawe, łatwiej wśród nich znaleźć modele o poziomie hałasu 35 dB – przykładem może być nowoczesna lodówka Indesit B 18 A1 D/I wyróżniająca się korzystną ceną, funkcjonalny model Bosch KIS87KF31 z trybem wakacyjnym czy też lodówka Whirlpool ART 6502A+ cechująca się klasycznym designem.

Nieco głośniejsze, bo 36-decybelowe urządzenia takie jak Electrolux ENN2832AOW czy też AEG SCB61821LS w niczym nie ustępują poprzednikom pod kątem głośności, a często oferują jeszcze więcej funkcji użytkowych przydatnych na co dzień.

Jeśli kupiłeś cichą lodówkę, a zdaje Ci się, że pracuje zbyt głośno, koniecznie sprawdź, czy urządzenie jest odpowiednio wypoziomowane oraz czy zachowałeś zalecane odległości ustawienia lodówki od innych elementów wyposażenia kuchni.

Chcesz, by Twoja kuchnia była maksymalnie funkcjonalna i nowoczesna? Sprawdź również inne nasze artykuły o lodówkach, np. Lodówka z wbudowanym ekranem – czy warto ją kupić.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link