Tablet jako telefon, czyli jak dzwonić z tabletu

Z tego artykułu dowiesz się:czy z tabletu można dzwonić jak wybrać tablet z funkcją telefonu jak dzwonić z tabletu bez modułu GSM
Autor: Sara

Tablety multimedialne służą przede wszystkim do korzystania z internetu i aplikacji, a ich spore wymiary pozwalają wygodnie czytać i oglądać filmy na ich ekranie. Niewiele osób wie jednak, że można też wykorzystać tablet jako telefon i dzwonić z niego na numery komórkowe. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się tablet z funkcją telefonu i jak prowadzić rozmowy za jego pomocą – sprawdź!

Zobacz także: Tablet czy smartfon? Czym się różnią i jakie mają zalety?

Tablet jako telefon – czy z tabletu można dzwonić?

Chłopiec dzwoni z tabletuWiększość tabletów to spore urządzenia – 10-calowy ekran świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów i seriali, przeglądania internetu, korzystania z aplikacji czy nawet robienia notatek. Duże wymiary tych urządzeń ułatwiają też robienie i edytowanie zdjęć. Gabaryty tabletu nie zachęcają jednak, przynajmniej na pierwszy rzut oka, do korzystania z nich jak z telefonu komórkowego. Czy słusznie?

Tabletu wyposażonego w slot na kartę SIM możesz używać tak samo, jak swojego smartfona – nie tylko łącząc się z internetem LTE, ale także wysyłając wiadomości SMS czy dzwoniąc na numery komórkowe i stacjonarne.

Funkcja telefonu to nie jedyne niestandardowe zastosowanie tabletu – możesz go z powodzeniem wykorzystać również jako dodatkowy monitor do komputera. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Tablet jako monitor – jak skonfigurować tablet jako dodatkowy ekran do PC.
Polecane tablety
  • 4 899 zł
  • 1 999 zł
  • 6 799 zł
  • 2 799 zł
  • 2 799 zł
Przydatne funkcje tabletu – co warto o nich wiedzieć?

Czy wiesz że...

Gabaryty tabletu nie są przeszkodą, by wygodnie dzwonić za jego pomocą. Większość modeli posiada interfejs Bluetooth, dzięki któremu możesz podłączyć urządzenie do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Jeśli go nie posiadasz, wystarczy, że użyjesz zwykłych słuchawek z mikrofonem.

Przydatne funkcje tabletu – co warto o nich wiedzieć?

Tablet z funkcją telefonu – jak wybrać?

Tablet z funkcją telefonu Huawei MediaPad T3 10 16GB LTECzy każdy tablet może pełnić funkcję telefonu? Niestety nie – wiele modeli tych urządzeń polega wyłącznie na połączeniu z Wi-Fi, a co za tym idzie – nie posiada wejścia na kartę SIM. Ta z kolei jest niezbędna w tablecie z funkcją telefonu.
Jeśli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia, które połączy funkcjonalność tabletu i możliwość dzwonienia oraz wysyłania SMS-ów, rozglądaj się za modelami obsługującymi łączność 3G albo LTE. To właśnie tablety z modemem posiadają moduł GSM i najczęściej pozwalają na użycie karty SIM.
Przykładowe tablety z funkcją telefonu, na które warto zwrócić uwagę, to:

Jak dzwonić z tabletu bez modułu GSM?

Jeśli Twój tablet nie jest wyposażony w moduł GSM czy slot na kartę SIM, a chcesz z niego dzwonić, również jest to możliwe. Wymaga to jednak korzystania z bramki VoIP. Jest to technologia przekazywania głosu za pośrednictwem łącza internetowego. W ten sposób możesz dzwonić z każdego tabletu na numery komórkowe czy stacjonarne.
Alternatywą dla tabletu z funkcją telefonu jest phablet, czyli typ urządzenia znajdujący się pomiędzy standardowym smartfonem a małym tabletem. Więcej o phabletach przeczytasz tutaj.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link