Tablet jako monitor – jak skonfigurować tablet jako dodatkowy ekran do PC?

Autor: Joanna

Praca przy użyciu dwóch lub nawet trzech monitorów staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Na dodatkowych ekranach możesz otworzyć potrzebne Ci dokumenty, pliki czy strony internetowe, zaś na głównym prowadzić obliczenia, przygotowywać projekty czy pisać sprawozdania. Jeśli jednak nie masz dodatkowych monitorów w domu lub w biurze, możesz wykorzystać w tej funkcji tablet – dowiedz się, jak go podłączyć i skonfigurować!

Tablet jako dodatkowy monitor przydaje się w czasie pracy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kiedy tablet jako monitor może się przydać,

- jak skonfigurować tablet i komputer,

- czy można używać także innych urządzeń w roli drugiego monitora.

Czy warto wykorzystać tablet jako monitor dotykowy?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie stanowisko do pracy z tylko jednym monitorem. Często podczas wykonywania zadań biurowych należy korzystać z wielu źródeł, dodatkowych plików i programów, a ciągłe przełączanie się pomiędzy aplikacjami i stronami jest zwyczajnie niewygodne i wydłuża czas pracy. W związku z tym drugi, a często i trzeci monitor, staje się niemal niezbędny.

Tablet posłuży Ci jako dotykowy monitor w komputerzeZ tego rozwiązania coraz chętniej korzystają także studenci i uczniowie – nie tylko do nauki, ale i w celach prywatnych. Możesz np. uruchomić swoją ulubioną grę na głównym monitorze lub oglądać kolejne odcinki serialu, a na mniejszym, dotykowym ekranie tabletu włączyć swoje media społecznościowe i pozostać w kontakcie z bliskimi czy też wejść na relację online z meczu czy innych zawodów sportowych.

Tablet sprawdzi się jednak głównie jako monitor podglądowy lub wykorzystywany do mało wymagających celów. Świetnie nadaje się do przeglądania stron internetowych, włączania dokumentów itp., ale zadania wymagające zachowania szybkiej reakcji obrazu lepiej pozostawić głównemu ekranowi lub specjalnie przystosowanemu do tego monitorowi.

Jak podłączyć drugi monitor – tablet?

Zadanie to na szczęście nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalistycznej wiedzy o komputerach. Aby możliwe było przesyłanie obrazu z komputera na tablet konieczne będzie zainstalowanie odpowiedniego programu, a czasami również sterowników na urządzeniach. Dostępnych jest bardzo dużo aplikacji, które sprawdzą się w tym przypadku – możesz wybrać płatne programy, które zapewnią szybkie przesyłanie obrazu w niezłej jakości, albo też darmowe.

CZY WIESZ, ŻE...

Warto zaznaczyć, że wiele bezpłatnych aplikacji dorównuje swoimi możliwościami tym płatnym, można je zatem przetestować, zanim zdecydujesz się na wydanie kilkudziesięciu złotych na płatne programy.

Jak podłączyć tablet do komputera? Po zainstalowaniu programu możesz zrobić to na różne sposoby, choć zależą one od wybranej aplikacji. Niektóre pozwalają na podłączanie tabletu poprzez USB, inne za pośrednictwem Wi-Fi (w tym przypadku urządzenia koniecznie muszą znajdować się w tej samej sieci!), jeszcze inne dopuszczają obie opcje. Jeśli już udało Ci się wszystko poprawnie podłączyć, na ekranie tabletu powinien pojawić się obraz z monitora. Potrzebna będzie zatem jeszcze zmiana w systemie, by obraz nie był powielany, lecz rozszerzony – zrobisz to łatwo w ustawieniach ekranu.

Polecane tablety
  • 6 199 zł
  • 3 099 zł
  • 1 999 zł
  • 2 799 zł
  • 10 199 zł

Tablet jako monitor – czy można tak podłączyć również inne urządzenia?

Kiano Intelect X1 HDOkazuje się, że metoda ta będzie równie skuteczna na smartfonach, jednak to rozwiązanie nie jest aż tak popularne ze względu na sporo mniejsze ekrany telefonów. Jeśli jednak potrzebujesz monitora poglądowego w domu lub w pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego komórkę – cały proces konfiguracji przebiega w jego przypadku tak samo. Co więcej, do komputera PC możesz podłączyć nawet laptopa, by ten spełniał rolę dodatkowego ekranu! Możliwości jest naprawdę wiele, a to, jak podłączyć drugi monitor, nie powinno sprawić Ci trudności.

Posiadacze tabletów mogą więcej – jeśli i Ty jesteś fanem tego typu urządzeń mobilnych, koniecznie zaopatrz się w model z dostępem do internetu sieci komórkowych. Przeczytaj nasz artykuł: Internet w podróży – jaki tablet z modemem LTE wybrać.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link