Data publikacji: 3 listopada 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Tablet w dłoń, czyli pełna kontrola nad sprzętem

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Tablety trafiły pod strzechy – jeszcze niedawno mogło się wydawać, że kupno drogiego sprzętu przeznaczonego jedynie do konsumpcji treści jest zupełnie niepotrzebne. Obecnie zyskały one zdecydowanie więcej możliwości, a ceny niektórych modeli sprawiły, że są to urządzenia dostępne niemal dla każdego. Dzisiaj tabletów z dużymi, wygodnymi i wyraźnymi ekranami używa się nie tylko do surfowania po Internecie.


Niemniej z udogodnień, które dostarcza nam sieć web korzystamy każdego dnia, często nie zdając sobie z tego sprawy. Kupowanie biletów komunikacji miejskiej za pomocą QR kodów, zakupy w sklepie internetowym czy też powiadomienia wysyłane na nasze urządzenie, kiedy jesteśmy w pobliżu sklepu w którym możemy skorzystać z promocji to sytuacje, które stały się na tyle naturalne, że przestajemy się nad nimi zastanawiać. Mówi się jednak, że kto stoi w miejscu ten się cofa, a za rogiem czai się kolejna rewolucja – czas panować nad naszym domem z poziomu urządzenia mobilnego.
 
 
Mówi się, że rutyna zabija, ale to często te codzienne czynności pozwalają nam na odprężenie, sprawiają, że wreszcie możemy poczuć się jak w domu po całym dniu spędzonym w pracy. Przy okazji jednak wielu z nas traci mnóstwo czasu na dojazdy, który można spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób. A gdyby przygotować dom na przyjęcia nas samych wracając z miejsca pracy? Gdyby stojąc w korku włączyć ogrzewanie i zapalić światło w garażu, kuchni i pokoju? Może jeszcze ewentualnie zagotować wodę na herbatę oraz włączyć radio i telewizor? Nagrzać mury? Zdalnie sterowany system ogrzewania domu, elektryczny czajnik z modułem Wi-Fi czy też lampy LED utrzymujące połączenie z siecią – to wszystko jest w zasięgu ręki każdego z nas. Całością natomiast najwygodniej zarządzać z poziomu tabletu.
 
Szalenie popularną użytecznością, bardzo chętnie wykorzystywaną przez posiadaczy mobilnych urządzeń jest współdzielenie plików multimedialnych między urządzeniami z różnych rodzin. Najlepszym obecnie rozwiązaniem tego typu cieszy się amerykańska marka Apple, producent popularnych iPadów. Ich technologia AirPlay pozwala na bardzo intuicyjne zarządzanie treścią na dużym ekranie za pomocą tabletu lub smartfona. Dzięki temu sterowanie telewizorami z linii smart staje się o wiele łatwiejsze niż za pomocą tradycyjnego pilota. Zresztą Smart TV w połączeniu z urządzeniem mobilnym daje zdecydowanie więcej możliwości. Jedną z nich jest kontrola rodzicielska – ze względu na szereg różnych życiowych sytuacji nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować treści, jakie trafiają do naszej pociechy. A telewizor podłączony do sieci to potencjalnie nieskończone źródło niebezpiecznych miejsc, w które przypadkiem może trafić dziecko. Szaleństwem byłoby jednak rezygnować z ogromnego potencjału, jaki mają takie rozwiązania. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w aplikację, która zablokuje możliwość odwiedzania stron o treści wątpliwej jakości.

Proponowane Towary:

Huawei MediaPad T3 10 16GB Wi-Fi (szary)
Lenovo TAB 2 A7-10F
Huawei MediaPad T3 10 16GB LTE (szary)
Huawei MediaPad M3 Lite 10 32GB LTE (szary) + etui
Huawei MediaPad T3 8 16GB Wi-Fi (szary)
Tablet w dłoni sprawi również, że nie przegapimy ani jednego odcinka swojego ulubionego serialu. Co prawda tradycyjna telewizja wciąż trzyma się nie najgorzej, to z pewnością niebawem trafi do lamusa, a jej miejsce zajmą między innymi systemy Video On Demand, czyli filmy na życzenie. Jeśli jednak z różnych względów jesteśmy tradycjonalistami i oglądamy seriale zgodnie z rozkładem narzucanym przez operatora to czasem przyjdzie nam nagrać odcinek, na który z różnych – najczęściej losowych – przyczyn się nie wyrobimy. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby za pomocą tabletu nagrać aktualny epizod i cieszyć się nim później. Takie rozwiązanie jest jednak coraz częściej wypierane przez inne, zdecydowanie prostsze – znów z poziomu tabletu łączymy się z serwisem oferującym VOD a następnie przesyłamy obraz na telewizor.

Tablet, który często mamy przy sobie może służyć również jako urządzenie do odbierania powiadomień na temat tego, co się dzieje w domu. Praca gospodyni domowej to nierzadko zajęcie na pełen etat – aby w domu było czysto i schludnie trzeba dbać o każdy detal. Może się jednak wydawać, że ogrom obowiązków spoczywających na barkach jednej osoby to zbyt dużo. Warto zatem wspomóc się w takiej sytuacji rozwiązaniami technologicznymi. Żarówki, które wysyłają odpowiednie powiadomienia zanim się przepalą, doniczki, które analizują wilgotność gleby w zależności od posadzonej weń rośliny czy też lodówka, która samodzielnie tworzy listę zakupów adekwatną do dnia tygodnia – wszystkie te małe rzeczy pozwalają na złapanie oddechu oraz sprawiają, że chociaż wciąż odpowiedzialni za wszystko jesteśmy my, to mamy kompetentnego pomocnika.
 
Musimy jednak pamiętać, że w ramach połączenia sieciowego sprzęty pracują na zasadzie synergii – ich wspólna suma możliwości jest większa niż każdego urządzenia z osobna. Warto też całość zaplanować odpowiednio wcześniej: najlepiej, jeśli produkty będą pochodzić od tego samego producenta, wtedy nie będziemy musieli się martwić, czy faktycznie wszystko będzie kompatybilne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
3 2
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Najgorętsze premiery gier w październiku

Poznaj najbardziej wyczekiwane premiery gier w październiku.
Zobacz więcej   

10 najwydajniejszych smartfonów wg AnTuTu (sierpień 2017)

Ranking AnTuTu przedstawia najszybsze smartfony. Które smartfony znajdują się w zestawieniu? Który z nich zajął 1. miejsce w sierpniu 2017? Przeczytaj nasz artykuł.
Zobacz więcej   

Kalendarz przetworów

Zastanawiasz się, jak rozplanować przygotowanie przetworów? Zapoznaj się z pomocnym kalendarzem. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas