Internet w podróży – jaki tablet z modemem LTE wybrać?

Autor: Joanna

Kupując tablet, koniecznie upewnij się, że posiada on wbudowany modem – wiele urządzeń tego typu, w szczególności tych tańszych, nie posiada możliwości łączenia się z internetem sieci komórkowych, a jedynie z Wi-Fi, co mocno ogranicza ich funkcjonalność. Dowiedz się, jak wybrać dobry tablet z modemem LTE i ciesz się dobrym połączeniem z internetem gdziekolwiek jesteś!

Tablet z LTE przyda Ci się podczas licznych podróży

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co lepiej wybrać – tablet z modem czy bez,

- na co się zdecydować – tablet z modemem 3G czy LTE,

- jaki tablet LTE kupić.

Tablet z modemem czy bez?

Podróżowanie z tabletem LTE jest o wiele przyjemniejszeJednym z ważniejszych kryteriów podczas kupowania tabletu powinna być obecność modemu. Kiedy jest ona niezbędna? Tablet z wbudowanym modemem to niezbędny dodatek dla wszystkich osób, które często podróżują – i nie chodzi tylko o dalekie wyprawy po całym świecie, ale przede wszystkim o codzienne powrotu do domu autobusami i pociągami, które zajmują sporo czasu. Posiadając wówczas tablet z modemem LTE, możesz spędzić drogę do domu tak, jak lubisz – korzystając z mediów społecznościowych, oglądając filmy i seriale online czy pracując. Tablet zadowoli też miłośników dobrej książki. Zobacz nasz artykuł: Czytnik ebooków czy tablet – co wybrać do elektronicznego czytania.

Kiedy nie warto decydować się na tablet z wbudowanym modemem? Kiedy wracasz do domu z pracy samochodem lub też mieszkasz na tyle blisko, że droga zajmuje Ci niewiele czasu. Poza tą szczególną sytuacją będziesz mógł bowiem korzystać z internetu w tablecie wszędzie gdzie się znajdziesz, podłączając go do sieci Wi-Fi – w pracy, domu, u znajomych, a także w ulubionych restauracjach i innych miejscach publicznych.

Tablety z 3G czy też tablet LTE?

To pytanie jest bardzo istotne, ponieważ różnica cenowa pomiędzy tabletami z modemem 3G a tabletami z LTE jest dość duża. Pierwsze urządzenia będą obsługiwały sieć trzeciej generacji – taki internet będzie sporo wolniejszy od LTE, ale ma też swoje zalety. Zasięg sieci 3G jest bardzo duży i rozpowszechniony na całą Polskę, więc wybierając tablet 3G, masz pewność, że posłuży Ci on w podróży. W przypadku sieci LTE, czyli czwartej generacji, jej zasięg jest świetny w dużych miastach, jednak może okazać się problematyczny w mniejszych miejscowościach. Jeśli zatem mieszkasz w niewielkiej miejscowości, sprawdź, czy zasięg LTE ją obejmuje, zanim zdecydujesz się wydać więcej pieniędzy na zakup tabletu z wbudowanym modemem.

CZY WIESZ, ŻE...

Zasięg sieci LTE w Polsce ciągle się powiększa i z pewnością osiągnie takie rozmiary jak w przypadku 3G. Do tego czasu jednak mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą się wstrzymać z zakupem tabletu LTE i zamiast niego wybrać tablety 3G.

Jaki tablet LTE wybrać – poznaj dostępne modele

Huawei MediaPad T3 10 16GB LTEJeśli sprawdziłeś już, czy w Twoim miejscu zamieszkania zasięg LTE jest dobry i zdecydowałeś się na zakup tabletu z wbudowanym modemem, sprawdź, jakie urządzenia są godne polecenia:

  • Lenovo Yoga Book 10,1" – tablet Lenovo z modemem zachwyca nie tylko pod kątem obsługi sieci czwartej generacji, ale i doskonałych podzespołów. Znajdziesz w nim 64 GB pamięci wbudowanej oraz aż 4 GB pamięci RAM, co da Ci spore możliwości korzystania z aplikacji. Tablet Lenovo LTE jest godny uwagi ze względu na dobrą baterię o pojemności 8500 mAh.
  • Samsung Galaxy Tab A 7.0 LTE SM-T285 – tablet Samsunga zachęca do zakupu swoją wyjątkowo niską ceną przy zachowaniu niezłych parametrów technicznych. Niektórych może zniechęcić jednak mały, 7-calowy wyświetlacz.
  • Huawei MediaPad T3 10 16GB LTE – nieco więcej zapłacisz za tablet z LTE Huawei, jednak otrzymasz urządzenie z dużym ekranem i cieszące się najlepszymi opiniami wśród naszych klientów.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link