Smartwatch z kartą SIM – propozycje modeli dla dorosłych i dzieci

Autor: Joanna

Jeśli zależy Ci na tym, aby móc odbierać i wykonywać połączenia np. podczas biegania, a nie masz jak nosić ze sobą telefonu, idealnym rozwiązaniem będzie smartwatch z kartą SIM. Co więcej, umożliwia on również pisanie SMS-ów. Dlaczego jeszcze warto się zdecydować na taki zegarek? Odpowiadamy, omawiając kilka interesujących modeli.

miejsce na kartę SIM

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki smartwatch na kartę SIM będzie najlepszy dla dorosłych;
 2. jaki smartwatch na kartę SIM będzie najlepszy dla dzieci;
 3. jak włożyć kartę SIM do smartwatcha.

Smartwatch na kartę SIM – propozycje dla dorosłych

mężczyzna ze smartwatchem

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych smartwatchy z kartą SIM dla dorosłych, których zakup zdecydowanie warto rozważyć. Każdy model oprócz funkcji dzwonienia został wyposażony w dodatkowe udogodnienia, dzięki czemu może być on np. pulsometrem, licznikiem kalorii czy też dyktafonem. Wiele smartwatchy umożliwia również robienie zdjęć oraz filmów. A to dopiero początek.

Garett Expert

To jeden z czołowych modeli tej marki, dostępny w RTV EURO AGD w kilku wariantach kolorystycznych. Posiada on wejście na kartę Nano SIM. Pracuje w systemie Android, w wersji 5.1 Lollipop.Ma wbudowaną kamerę o rozdzielczości 2.0 megapikseli oraz czujnik mierzący puls, czyli tzw. pulsometr. Garett Expert obsługuje sieć o częstotliwości 3G. Do tego jest wyposażony m.in. w dyktafon, licznik kroków oraz licznik kalorii.

Goclever Chronos Connect 2

Czy można zaawansowane technologie połączyć z atrakcyjną ceną? Jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe. Goclever Chronos Connect 2 to model idealny na każdą kieszeń, łączący w sobie funkcję smartwatcha oraz telefonu. Wyposażony jest w slot na kartę Micro SIM. Umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń i da się go łączyć ze smartfonem. Ten multimedialny zegarek pozwala również na korzystanie z trybu głośnomówiącego. Urządzenie posiada też licznik kalorii.

Garett G26

Szukasz wodoszczelnego smartwatcha z kartą SIM? Proszę bardzo! Garett 26 to zegarek z wodoodporną obudową, wbudowanym aparatem oraz miernikiem aktywności fizycznej. Posiada on wejście na kartę Micro SIM oraz pozwala na wyświetlanie na ekranie powiadomień prosto ze smartfona. Głośnik i mikrofon umożliwiają swobodne wykonywanie i odbieranie połączeń podczas treningu. Wyposażony jest on również w monitor snu, który liczy przespane godziny. Dodatkowo posiada też krokomierz i dyktafon.

 • 1 899 zł
 • 229 zł
 • 1 359 zł
 • 349 zł
 • 429 zł

Zegarek z kartą SIM dla dzieci – jaki wybrać?

kobieta dotykająca ekran smartwatcha

Dorośli kupują zazwyczaj smartwatch z kartą SIM dla dzieci w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Oprócz możliwości nawiązywania i odbierania połączeń, oferuje też GPS oraz przycisk SOS. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Garett Kids Smile

To jeden z najpopularniejszych smartwatchy zaprojektowanych z myślą o dzieciach. Jest on wyposażony w specjalny przycisk SOS, który od razu po przyciśnięciu powiadomi o niebezpieczeństwie. Co więcej, rodzic może odpowiednio go ustawić oraz wybrać numery, na które dziecko może dzwonić oraz z których może otrzymywać połączenia. Garett Kids Smile dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych: różowej, czarnej oraz niebieskiej – dzięki temu można wybrać model zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Smartwatch ma wejście na kartę Nano SIM.

Garett Kids 4

Jeśli boisz się, że urządzenie mogłoby się zepsuć dziecku w czasie deszczu, koniecznie wybierz zegarek Garett Kids 4 z wodoszczelną obudową. Dzięki temu będzie ono też mogło swobodnie myć z nim ręce. Co więcej, jest on również odporny na pył. Za jego pomocą w każdym momencie możesz ustalić, gdzie aktualnie znajduje się Twoje dziecko. Co więcej, dostaniesz powiadomienie, jeśli wejdzie ono na nieoznaczony teren. Smartwatch posiada wejście na kartę Micro SIM.

Karta SIM do smartwatcha – jak z niej korzystać?

We wszystkich wymienionych modelach można włożyć do środka kartę SIM. Niekiedy jednak pojawiają się problemy z przeprowadzaniem tej czynności prawidłowo. Co zrobić zatem, kiedy włożysz kartę SIM, a smartwatch nadal jej nie rozpoznaje? W takich przypadkach najlepiej zmienić adapter do karty lub też prawidłowo dociąć kartę i umieścić ją bez adaptera. Problemy związane z umieszczeniem karty SIM z adapterem mogą dotyczyć m.in. karty Nano SIM czy Micro SIM.

Jak zatem prawidłowo włożyć kartę do smartwatcha?

 1. Otwórz znajdującą się z tyłu klapkę.
 2. Wyjmij akumulator ze środka.
 3. Włóż kartę SIM we właściwe miejsce. Może się to odbywać na kilka różnych sposobów, m.in. poprzez wciskanie lub włożenie do szufladki. Inną metodą jest przesunięcie blaszki slotu do góry, włożenie karty oraz jej zasunięcie złotymi stykami do dołu – wszystko zależy od mechanizmu, w który jest wyposażony dany smartwatch.
 4. Włóż akumulator do środka.
 5. Przykryj akumulator klapką i ją dociśnij.
 6. Uruchom smartwatch z kartą SIM.

Jeśli pojawią się problemy z włożeniem karty SIM, nie warto tego robić na siłę. Znacznie lepiej poprosić o pomoc sprzedawcę lub konsultanta w sklepie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów