Data publikacji: 14 lutego 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking piekarników elektrycznych do 1000 zł

Poleć znajomemu Drukuj

Piekarnik elektryczny jest lepszy od gazowego m.in. pod tym względem, że ma więcej funkcji. Możesz w upiec w nim ciasto lub mięso, ale także przygotować delikatną zapiekankę z owocami lub bezę. Sprawdzi się w nowym budownictwie bez instalacji gazowej. Obejrzyj nasz ranking piekarników elektrycznych, by znaleźć urządzenie, w którym przetestujesz nawet najbardziej wymagające przepisy.

ranking piekarników elektrycznych RTV EURO AGD

LISTING PRODUKTÓW

Candy FCS605X

Electrolux EEB4231POX

Amica EB6541 Classic

Amica DEBM 6421 AA

Amica EB7541HB FINE

Amica EB7551B Fusion

Indesit IFW 6544 IX.1

Candy FCS605X

Elektryczny piekarnik do zabudowy Candy FCS605XW rankingu piekarników elektrycznych nie mogło zabraknąć miejsca dla modelu Candy FCS605X. To urządzenie bardzo atrakcyjne cenowo – sprawdzi się, gdy masz do dyspozycji mniejszy budżet. Ten piekarnik elektryczny został wyposażony w termoobieg i opiekacz, dzięki którym wykonasz ulubione potrawy szybko i z zadowalającym efektem. Przed poparzeniem rąk o szkło chroni zestaw podwójnych szyb, między którymi dochodzi do stałej cyrkulacji powietrza. Ponieważ komora piekarnika elektrycznego Candy FCS605X ma aż 65 litrów, wygodnie przygotujesz w nim obiad dla całej rodziny – żaden głodny brzuch nie będzie musiał długo czekać na swoją porcję. Z uwagi na łatwą w czyszczeniu emalię znajdującą się w komorze wymycie piekarnika zajmie Ci chwilę. Docenisz też wysoką klasę energetyczną urządzenia (A), gdy nadejdzie dzień płacenia rachunków za prąd. Piekarnik elektryczny Candy FCS605X jest bardzo elegancki, więc sprawdzi się w kuchni osób ceniących estetykę wykonania. Dzięki dotykowemu panelowi wyjątkowo łatwo obsłużysz urządzenie. Poinstruujesz też innych domowników, by mogli wypróbować swoje ulubione przepisy.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 65 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 56,7 cm

Sterowanie: elektroniczne - pokrętła, dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

Kolor frontu: srebrno-czarny

PLUSY

+ łatwa w czyszczeniu emalia wyściełająca komorę piekarnika elektrycznego

+ 5 funkcji piekarnika

+ wyświetlany czas trwania programu

+ chłodzenie obudowy

+ podwójne szyby drzwi piekarnika

MINUSY

− wytłaczane prowadnice, które są mniej odporne od teleskopowych 

brak chowanych pokręteł

 

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Electrolux EEB4231POX

Elektryczny piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POXProsty i elegancki piekarnik elektryczny znajdziesz wśród produktów z serii Inspiration marki Electrolux. Wybierając urządzenia z tej linii, skompletujesz spójne wizualnie wyposażenie kuchni. Electrolux EEB4231POX to piekarnik elektryczny o klasie energetycznej A, co sprawia, że podczas korzystania z niego możesz zaoszczędzić na rachunkach za pobór energii elektrycznej. Urządzenie ma aż 9 nowoczesnych funkcji, w tym termoobieg i grill. Dzięki termoobiegowi zawsze podasz dania tak samo ciepłe z każdej strony. Unikniesz przypalenia delikatniejszych potraw oraz zaserwowania ich gościom, gdy będą jeszcze zimne w środku. Skorzystasz również z opiekacza, by ciasto, pieczywo lub zapiekanka były świeże i chrupiące. Chowane pokrętła w panelu piekarnika elektrycznego Electrolux EEB4231POX to rozwiązanie jednocześnie ułatwiające utrzymanie urządzenia w czystości – na pokrętłach nie osadzi się tłuszcz, oraz zabezpieczające – zaciekawione dziecko samo nie uruchomi piekarnika ani nie zmieni parametrów podczas pieczenia. Z kolei dzięki chłodzeniu obudowy zadbasz o stan mebli znajdujących się tuż przy piekarniku.
Przeczytaj poradnik wyboru piekarnika, by dowiedzieć się, na jakie parametry zwracać uwagę podczas porównywania modeli.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 72 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,4 x 56,7 cm

Sterowanie: elektroniczne – chowane pokrętła, przyciski na froncie piekarnika

Kolor frontu: srebrno-czarny

PLUSY

+ 9 funkcji piekarnika

+ chłodzenie obudowy zapobiegające niszczeniu mebli przylegających do piekarnika

+ łatwa w czyszczeniu emalia ułatwiająca utrzymanie piekarnika w czystości

+ możliwość grillowania potraw

+ wyświetlany czas dotychczasowej pracy

MINUSY

− klasyczne drabinki zamiast prowadnic teleskopowych, co zapewnia mniejszy komfort wkładania i wyciągania potraw


 

OCENA PRODUKTU: 8/10

Amica EB6541 Classic

Elektryczny piekarnik do zabudowy Amica EB6541 ClassicCenisz wygodę korzystania z urządzeń w kuchni? Piekarnik elektryczny Amica EB6541 Classic może przypaść Ci do gustu. Ma 8 nowoczesnych funkcji pieczenia, korzysta z termoobiegu, ma opcję szybkiego nagrzewu, jeśli potrawę trzeba podać „na już”, a dzięki programatorowi Ts zyskujesz pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Aby wygodnie i bezpiecznie wkładać i wyciągać potrawy z piekarnika elektrycznego Amica EB6541 Classic, skorzystasz z prowadnic teleskopowych. Z kolei podczas sprzątania docenisz chowane pokrętła, na których nie będzie się osadzał tłuszcz, oraz zastosowanie w komorze piekarnika łatwej w czyszczeniu emalii Easy Clean. Aby zachwycić rodzinę lub gości, przetestujesz funkcję supergrilla. Zorganizujesz sezon grillowy nawet w środku zimy! Ponieważ piekarnik elektryczny ma 65 litrów, upieczesz w nim kilka potraw jednocześnie – żaden gość nie będzie musiał długo czekać na ciepły posiłek. Z kolei dziecko nie oparzy się, gdy dotknie frontu piekarnika, bo jego nagrzewaniu zapobiega system potrójnych szyb.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 65 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 56,7 cm

Sterowanie: elektroniczne - chowane pokrętła, dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

Kolor frontu: srebrno-czarny

PLUSY

+ szyba refleksyjna obniżająca temperaturę frontu

+ 8 funkcji piekarnika

+ prowadnice teleskopowe

+ równomierne pieczenie

+ supergrill

MINUSY

− brak

 

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Amica DEBM 6421 AA

Elektryczny piekarnik do zabudowy Amica DEBM 6421 AAWygodnie, szybko i bezpiecznie możesz piec również w piekarniku elektrycznym Amica DEBM 6421 AA. Ma nieco mniejszą pojemność od pozostałych modeli zaprezentowanych w niniejszym rankingu piekarników elektrycznych, jednak wciąż zmieścisz w nim kilka potraw lub porcji jednocześnie. Jeśli ktoś odwiedzi Cię niespodziewanie lub domownik wróci z dworu zmarznięty, rozgrzejesz go gorącym posiłkiem dzięki funkcji szybkiego nagrzewu. Możesz też rozmrażać produkty podczas pieczenia, bez konieczności wcześniejszego wystawiania ich z zamrażalnika. Funkcje ochronne takie jak zimne drzwi czy chłodzenie obudowy sprawią, że po pierwsze nikt się nie oparzy, gdy dotknie frontu piekarnika elektrycznego, a po drugie przystające do urządzenia meble nie ulegną zniszczeniu. Amica DEBM 6421 AA odznacza się wygodnym i czytelnym wyświetlaczem elektronicznym, na którym na bieżąco skontrolujesz ustawione parametry czy czas pracy. Łatwa w czyszczeniu malia Easy Clean zastosowana wewnątrz komory ułatwi i skróci proces sprzątania po przygotowaniu posiłku.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 62 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 57,5 cm

Sterowanie: elektroniczne - chowane pokrętła, dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

Kolor frontu: lustrzany

PLUSY

+ automatyczne programowanie

+ 8 funkcji piekarnika

+ funkcja rozmrażania

+ chłodzenie obudowy

+ szybki nagrzew

MINUSY

− zmniejszona pojemność względem innych modeli zaprezentowanych w rankingu piekarników, co jednak stanowi zaletę dla posiadaczy mniejszych kuchni oraz singli

 

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Amica EB7541HB FINE

Elektryczny piekarnik do zabudowy Amica EB7541HB FINEZ większej liczby nowoczesnych funkcji skorzystasz podczas użytkowania piekarnika elektrycznego Amica EB7541HB FINE. Dzięki supergrillowi przygotujesz doskonałą karkówkę, szaszłyki czy kiełbaski, nawet jesienią i zimą. Termoobieg zapobiegnie przypieczeniu się potrawy z jednej strony i niedopieczeniu z drugiej. Ponadto potrawa stojąca na wyższym piętrze będzie gotowa w tym samym czasie co znajdująca się niżej, a domownicy dostaną posiłek równocześnie. W piekarniku elektrycznym Amica EB7541HB FINE zastosowano szybę refleksyjną, dzięki której dochodzi do obniżenia temperatury frontu – nie oparzysz się, gdy przypadkowo dotkniesz szkła. W komorze piekarnika znajdują się drabinki boczne oraz prowadnice teleskopowe z funkcją blokowania w wybranej pozycji. Wszystko po to, by przygotowywanie dań było wygodniejsze i bezpieczniejsze. Łatwa w czyszczeniu emalia Easy Clean wyściełająca komorę piekarnika elektrycznego Amica EB7541HB FINE ułatwi Ci wyczyszczenie go po pieczeniu mięsa czy ciasta. Ponadto po wewnętrznej stronie drzwi znajdziesz poradnik z przepisami, dzięki któremu upewnisz się, że wykonujesz danie poprawnie i że efekt podbije serca Twoich gości.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 65 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 57,7 cm

Sterowanie: elektroniczne - pokrętła, dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

Kolor frontu: czarny

PLUSY

+ szyba refleksyjna

+ 10 funkcji piekarnika

+ 2 blachy o zaokrąglonych brzegach dla łatwiejszego użytkowania

+ duża pojemność komory piekarnika

+ prowadnice teleskopowe z funkcją Stop

MINUSY

brak chowanych pokręteł

 

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Amica EB7551B Fusion

Elektryczny piekarnik do zabudowy Amica EB7551B FusionJeżeli zależy Ci na oszczędzaniu pieniędzy na prądzie, możesz zdecydować się na piekarnik elektryczny Amica EB7551B Fusion. To model o pojemności 65 litrów, idealny do średnich i małych kuchni. Z uwagi na elegancki czarny front stanowi ozdobę nowoczesnego pomieszczenia. Front jest również zawsze chłodny dzięki funkcji zabezpieczającej „zimne drzwi”. Kiedy Twoje dziecko zechce popatrzeć, jak rośnie jego ulubiona drożdżówka z truskawkami, nie poparzy rączek. Z uwagi na zastosowanie w piekarniku elektrycznym Amica EB7551B Fusion programatora Ts, masz większy wpływ na sterowanie urządzeniem. Podczas wypróbowywania nowego przepisu wykorzystasz 1 z 10 nowoczesnych funkcji, by Twoja potrawa była doskonała. Po zakończeniu pracy nie będziesz miał wiele do sprzątania. Amica EB7551B Fusion została pokryta łatwą w czyszczeniu emalią Easy Clean, a do tego w piekarniku działa czyszczenie katalityczne – odpowiednie wkłady wchłaniają tłuszcz i inne zanieczyszczenia w trakcie pieczenia potrawy. Jeśli odwiedzą Cię niezapowiedziani goście, nakarmisz ich w krótkim czasie dzięki funkcji szybkiego nagrzewu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 65 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 57,5 cm

Sterowanie: elektroniczne - chowane pokrętła, dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika

Kolor frontu: czarny

PLUSY

+ wygodne w użytkowaniu prowadnice teleskopowe

+ 10 funkcji piekarnika

+ katalityczne czyszczenie

+ możliwość rozmrażania produktów w piekarniku

+ ochrona „zimne drzwi”

MINUSY

− wytłaczane prowadnice, które są mniej odporne od teleskopowych 

brak chowanych pokręteł

 

OCENA PRODUKTU: 9/10

Indesit IFW 6544 IX.1

Elektryczny piekarnik do zabudowy Indesit IFW 6544 IX.1Piekarnik elektryczny Indesit IFW 6544 IX.1 wybierają osoby, którym zależy równocześnie na wysokiej funkcjonalności urządzenia oraz estetyce wykonania. Ten model jest bardzo elegancki i ma dużą, przejrzystą szybą – z łatwością podejrzysz, w jakim stanie znajduje się aktualnie potrawa. Ma 8 nowoczesnych funkcji pieczenia, w tym tryb przeznaczony do wypiekania chleba, rozmrażanie, supergrill oraz termoobieg Eco. Podczas pracy piekarnik elektryczny Indesit IFW 6544 IX.1 przyczynia się do optymalizacji opłat za prąd, ponieważ ma klasę energetyczną A. Po zakończeniu pieczenia usłyszysz sygnał końca pracy. Możesz też wykorzystać automatyczne wyłączenie piekarnika elektrycznego, nastawiając konkretny czas pracy, np. gdy będziesz musiał wyjść do sklepu po dodatkowe składniki do potrawy lub wyprowadzić psa. Warto też poświęcić uwagę funkcji Freasy Cook, która uruchamia wszystkie grzałki i wentylator w piekarniku elektrycznym, co umożliwia szybkie przygotowanie dań bez konieczności wcześniejszego rozmrażania produktów.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 71 litrów

Wymiary: 59,5 x 59,5 x 55,1 cm

Sterowanie: elektroniczne - pokrętła na froncie piekarnika

Kolor frontu: srebrno-czarny

PLUSY

+ zwiększona pojemność piekarnika

+ łatwe do zdemontowania na czas mycia prowadnice typu drabinki

+ oświetlenie halogenowe

+ termoobieg Eco

+ automatyczne programowanie

MINUSY

brak chowanych pokręteł

 

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

W przedstawionym wyżej rankingu piekarników elektrycznych zaprezentowaliśmy 7 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli kosztujących mniej niż 1000 zł. Każdy odznacza się co najmniej 8 nowoczesnymi funkcjami. Zwróć uwagę, jakie to funkcje i zastanów się, czy będziesz z nich korzystał. Przemyśl też, który piekarnik elektryczny pasuje do Twojej kuchni pod względem designu, koloru oraz wielkości. Zobacz, jakie rozwiązania w nim zastosowano: jakiego typu ma prowadnice i czy komora jest łatwa w czyszczeniu. Przejrzyj wszystkie piekarniki elektryczne dostępne w RTV EURO AGD, by zyskać szerszy pogląd i porównać wytypowane przez nas modele z innymi, także droższymi. Zapoznaj się z rankingiem piekarników do zabudowy do 1500 zł, jeśli możesz sobie pozwolić na zwiększenie budżetu.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów