Ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy – najlepsze modele

Ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy – najlepsze modele

Piekarnik z mikrofalą to urządzenie uniwersalne – łączy funkcje standardowych piekarników i kuchenek mikrofalowych w jednym sprzęcie. Nie tylko oszczędzasz miejsce w kuchni, ale przyspieszasz też przygotowywanie jedzenia, bo zyskujesz tryb, w którym działają zarówno grzałki, jak i mikrofale. Piekarnik i mikrofala w jednym to ciekawe rozwiązanie, dlatego przygotowaliśmy ten ranking. Sprawdź, które modele są najchętniej wybierane w naszym sklepie.

   

Najlepsze piekarniki z mikrofalą do zabudowy

Samsung NQ5B4353HBK
1 miejsce Samsung NQ5B4353HBK
Ocena:10.0 / 10
2 899 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 099 zł
Zobacz recenzję
Bosch CMG633BB1
2 miejsce Bosch CMG633BB1
Ocena:10.0 / 10
3 999 zł
Zobacz recenzję
Amica AMMB44E2GCB X-Type
3 miejsce Amica AMMB44E2GCB X-Type
Ocena:10.0 / 10
2 499 zł
Zobacz recenzję
Samsung NQ5B5763DBK
4 miejsce Samsung NQ5B5763DBK
Ocena:10.0 / 10
3 199 zł
Zobacz recenzję
Amica AMMB44E3GCB Q-TYPE
5 miejsce Amica AMMB44E3GCB Q-TYPE
Ocena:9.0 / 10
2 489 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 499 zł
Zobacz recenzję
1

Samsung NQ5B4353HBK

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Kompaktowy wymiar: wysokość 45,6 cm
 • Łączenie grzałek i mikrofal
 • 20 programów automatycznych
 • Zdalne sterowanie – aplikacja SmartThings Cooking
 • Naczynie Pure Steam Bowl do gotowania na parze w zestawie

Nasz ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy otwiera Samsung NQ5B4353HBK. Jego wymiary to: szerokość – 59,5 cm, wysokość – 45,6 cm, głębokość – 57 cm. Ma pojemność 50 litrów, przygotujesz w nim więc i większe potrawy, i różne dania jednocześnie na różnych poziomach. Możesz w nim korzystać z tradycyjnych grzałek, mikrofali i trybu łączonego. Ten piekarnik ma 20 programów automatycznych i 5 programów odmrażania. Skorzystasz na przykład z funkcji grilla czy grilla i mikrofal jednocześnie albo termoobiegu czy opcji podtrzymywania ciepła.

Mikrofala ma 7-stopniową regulację mocy, a całym urządzeniem sterujesz z poziomu dotykowego panelu na froncie piekarnika. Urządzenie ma także moduł Wi-Fi, więc jego pracą możesz także zarządzać zdalnie w aplikacji SmartThings Cooking, w której znajdziesz również porady, przepisy czy planer menu.

Samsung NQ5B4353HBK ma wnętrze wykonane z emalii łatwoczyszczącej i opcję czyszczenia parowego, więc bez problemu utrzymasz czystość komory. Piekarnik ma też blokadę panelu sterowania, by nikt przez przypadek nie włączył urządzenia i nie zmienił parametrów. W zestawie otrzymujesz też Pure Steam Bowl, czyli naczynie do gotowania na parze, co jeszcze zwiększa możliwości tego sprzętu.

Promocja z kodem rabatowym Drugi tańszy produkt 33% taniej 
Czyszczenie piekarnika  parowe, emalia łatwoczyszcząca
Sterowanie  elektroniczne - dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika
Gorące rabaty
2 899 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 099 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką: 3 099 zł
Cena promocyjna z kodem: RGO17073107C
(obowiązuje do 31.07.2024 do 23:45)
2

Bosch CMG633BB1

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Kompaktowy wymiar: wysokość 45,5 cm
 • Łączenie grzałek i mikrofal
 • Technologia Termoobieg 4D
 • 14 programów automatycznych

Drugi w kolejności jest Bosch CMG633BB1. Wymiary zewnętrzne: 59,5 cm × 45,5 cm × 54,8 cm (szerokość × wysokość × głębokość), przekładają się na 45 litrów pojemności. Ten piekarnik z mikrofalą do zabudowy ma 3 poziomy pieczenia i dzięki technologii Termoobieg 4D, która odpowiada za równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza, można piec na nich jednocześnie. Możesz w nim używać tylko funkcji piekarnika, tylko mikrofali albo trybu łączonego, który przyśpiesza przygotowywanie potraw. Skorzystasz w nim też z funkcji grilla czy opcji podgrzewania jedzenia.

Ten piekarnik ma 14 programów automatycznych, dzięki którym urządzenie samo dopasuje odpowiednie parametry pracy, 5-stopniową regulację mocy mikrofal, szybko się nagrzewa i jest łatwe w obsłudze. Dzięki dotykowemu panelowi na froncie piekarnika i pierścieniowi sterującemu bez problemu wybierzesz właściwe ustawienia.

Wnętrze Bosch CMG633BB1 jest wykonane z emalii łatwoczyszczącej, drzwi są wykonane w technologii SoftOpen i SoftClose. Są tu także blokada przed zmianą ustawień, zimne drzwi czy wyłącznik kontaktowy drzwi, które zwiększają bezpieczeństwo podczas pracy urządzenia.

3

Amica AMMB44E2GCB X-Type

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Kompaktowy wymiar: wysokość 45,5 cm
 • Łączenie grzałek i mikrofal
 • 13 programów automatycznych
 • Front z powłoką TouchFree

Amica AMMB44E2GCB X-Type to trzeci piekarnik z mikrofalą do zabudowy w naszym rankingu. Ma pojemność 44 litry, wymiary 59,5 cm × 45,5 cm × 56,9 cm (szerokość × wysokość × głębokość) i 2 poziomy pieczenia. Funkcje piekarnika i mikrofali w jednym wykorzystasz na przykład w czasie grillowania – połączenie grzałek i mikrofal w opcji Combigrill skraca czas przygotowania jedzenia.

Ten piekarnik zapewnia równomierną dystrybucję ciepła – zarówno gdy używasz go jako piekarnika, dzięki termoobiegowi, jak i jako mikrofalówki – system MultiWave to kilka punktów emisji mikrofal wewnątrz urządzenia. Amica AMMB44E2GCB X-Type ma 13 programów gotowych, w których po wybraniu wagi i rodzaju produktu urządzenie samo dobiera parametry pracy. Znajdziesz wśród nich np. chleb, drób i ryby, ciasto czy warzywa. Są też 2 opcje rozmrażania – czasowe i wagowe.

Wnętrze urządzenia jest wykonane ze stali nierdzewnej, sterowanie jest elektroniczne – dotykowy panel na froncie piekarnika, drzwi są wykonane w systemie Soft Close, a panel sterowania można zablokować, co zabezpiecza przed przypadkową zmianą ustawień. Front z powłoką TouchFree jest łatwy do utrzymania w czystości – nie zostają na nim np. ślady palców.

4

Samsung NQ5B5763DBK

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Kompaktowy wymiar: wysokość 45,6 cm
 • Łączenie grzałek i mikrofal
 • 20 programów automatycznych
 • Zdalne sterowanie – aplikacja SmartThings Cooking
 • Funkcja Air Fry
 • Możliwość dodania pary do pieczenia
 • Naczynie Pure Steam Bowl do gotowania na parze w zestawie
 • Funkcja deodoryzacji

Miejsce czwarte rankingu piekarników z mikrofalą do zabudowy należy do Samsunga NQ5B5763DBK. To 50-litrowe urządzenie ma 59,5 cm szerokości, 45,6 cm wysokości, 57 cm głębokości i umożliwia przygotowywanie jedzenie na kilku poziomach jednocześnie, z 5 dostępnych. Oferuje 20 programów automatycznych, 5 programów rozmrażania i 7-stopniową regulację mocy mikrofal. Z urządzenia możesz korzystać jak z tradycyjnego piekarnika, mikrofalówki i w trybie łączonym – mikrofale i grzałki, który zapewnia bardziej równomierne ogrzewanie i szybszy efekt.

To jednak nie wszystko, co umożliwia Samsung NQ5B5763DBK. Dzięki niemu skorzystasz także z funkcji Air Fry, czyli smażenia gorącym powietrzem, jak we frytkownicy beztłuszczowej. Do zestawu jest dołączona specjalna taca do takiego przygotowania jedzenia. W tym piekarniku możesz też skorzystać z dodatku pary – wodę wlewa się do dołączonego naczynia. Z piekarnikiem dostajesz też Pure Steam Bowl do gotowania na parze – uzyskasz z nim efekt parowaru w swoim piekarniku.

Urządzenie ma sterowanie elektroniczne – ustawienia wybierasz pokrętłem i z poziomu dotykowego panelu na froncie piekarnika. Możesz też ustawić parametry w aplikacji SmartThings Cooking i zarządzać jego pracą zdalnie, np. skorzystać z funkcji podtrzymywania ciepła. W aplikacji znajdziesz też przepisy z całego świata czy możliwość ułożenia jadłospisu.

Wnętrze piekarnika jest pokryte antybakteryjną, łatwą w czyszczeniu powłoką Ceramic Inside™, a w utrzymywaniu czystości pomaga także opcja czyszczenia parowego. Jest tu także funkcja deodoryzacji, która usuwa z komory piekarnika zapachy przygotowywanych potraw.

5

Amica AMMB44E3GCB Q-TYPE

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Kompaktowy wymiar: wysokość 45,5 cm
 • Łączenie grzałek i mikrofal
 • 13 programów automatycznych

Nasze zestawienie popularnych piekarników z mikrofalą do zabudowy zamyka Amica AMMB44E3GCB Q-TYPE. To urządzenie polskiej marki jest funkcjonalnie bardzo zbliżone do modelu z miejsca trzeciego – różnią się głównie wyglądem, więc możesz lepiej dopasować sprzęt do stylu swojej kuchni.

Amica AMMB44E3GCB Q-TYPE ma 59,5 cm szerokości, 45,5 cm wysokości, 56,9 cm głębokości, a takie wymiary zewnętrzne przekładają się na 44 litry pojemności. Ma 2 poziomy pieczenia. Możesz skorzystać z tradycyjnego pieczenia, mikrofal i trybu łączonego, np. funkcja Combigrill łączy grzałki i mikrofale. Piekarnik ma 13 programów automatycznych, jak choćby mięso, warzywa czy ciasto. Wystarczy wybrać jeden z nich i podać wagę, a urządzenie dopasuje parametry pracy.

Z termoobiegiem rozkład ciepłego powietrza jest równomierny, podobnie jak mikrofal – system MultiWave to kilka punktów emisji mikrofal wewnątrz urządzenia. Ustawienia wybierzesz z poziomu dotykowego panelu sterowania na froncie piekarnika. Dostępne są tutaj na przykład rozmrażanie wagowe i czasowe.

Wnętrze modelu AMMB44E3GCB Q-TYPE jest wykonane ze stali nierdzewnej, drzwi są w systemie SoftClose, a panel sterowania można zablokować, co zabezpiecza go przed przypadkową zmianą ustawień.

Gorące rabaty
2 489 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 499 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką: 2 699 zł
Cena promocyjna z kodem: RGO17073107C
(obowiązuje do 31.07.2024 do 23:45)

Ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy – podsumowanie


To krótkie zestawienie przedstawia 5 popularnych w naszym sklepie modeli piekarników z funkcją mikrofali do zabudowy. Wszystkie są urządzeniami o kompaktowych wymiarach, czyli przy około 60 cm szerokości mają około 45 cm wysokości. Wśród sprzętów tego typu znajdziesz też urządzenia pełnogabarytowe, czyli o wysokości około 60 cm, ale jest ich zdecydowanie mniej.

Piekarnik i mikrofala w jednym to nie tylko oszczędność miejsca – zamiast dwóch urządzeń jedno – ale także większa funkcjonalność. Zyskujesz więc w kuchni miejsce, np. na dodatkową szafkę czy blat – jeszcze więcej, gdy kupisz urządzenie kompaktowe – i dodatkowy tryb pracy. Bo oprócz pełnowartościowego tradycyjnego piekarnika i pełnowartościowej kuchenki mikrofalowej masz do dyspozycji jeszcze tryb łączony. Pracują w nim zarówno grzałki, jak i mikrofale, więc twoje jedzenie jest przygotowywane jeszcze skuteczniej i jeszcze szybciej.

Takie urządzenia sprawdzą się świetnie w małych kuchniach, w których liczy się każdy centymetr. Dzięki piekarnikowi z mikrofalą nie musisz rezygnować z żadnej z tych funkcjonalności. To także dobry wybór do domów, w których piekarnik jest używany sporadycznie, od czasu do czasu, a częściej korzysta się z mikrofali. To kompaktowe urządzenie sprawdzi się również wtedy, gdy chcesz zabudować obok siebie kilka sprzętów, np. piekarnik z mikrofalą, piekarnik parowy, ekspres do kawy, a do tego dołożyć choćby szufladę grzewczą.

 

Piekarnik i mikrofala w jednym – na co zwrócić uwagę


Wybór urządzeń tego typu jest całkiem spory – rozpiętość cenowa także jest duża. Gdy wybierasz piekarnik z mikrofalą do zabudowy, zwróć uwagę nie tylko na jego wymiary czy pojemność – pamiętaj, że jest ona mniejsza w porównaniu ze standardowym piekarnikiem, przedstawione modele mają od 44 litrów do 50 litrów. Istotne są także takie parametry, jak:

 • klasa energetyczna – im wyższa, tym mniej energochłonne jest urządzenie;
 • programy automatyczne – ułatwiają przygotowywanie posiłków, bo możesz skorzystać z zaprogramowanych ustawień, więc to ważne, by były i by wśród nich znalazły się takie, które ułatwią ci gotowanie;
 • funkcjonalność – to i tak urządzenia wielofunkcyjne, ale różnią się funkcjami dodatkowymi, zwróć na to uwagę, jeśli szukasz konkretnych cech, np. chcesz sterować urządzeniem zdalnie czy mieć termosondę albo pirolizę;
 • wyposażenie – półki, ruszty, tace – im więcej, tym lepiej; sprawdź też, czy można na przykład dokupić wyposażenie, gdy twoje się już zniszczy;
 • wygląd – piekarniki z mikrofalą do zabudowy znajdziesz w różnym wykończeniu, spróbuj więc dopasować urządzenie także do pozostałych sprzętów i całej kuchennej aranżacji, funkcjonalność i estetyka powinny iść w parze.

Więcej szczegółów o wyborze piekarnika znajdziesz w naszym poradniku o tym, jaki piekarnik do zabudowy wybrać.

 • 2 699 zł
 • 3 869 zł
 • 3 499 zł
 • 4 199 zł
 • 3 999 zł
 • 5 999 zł
 • 6 599 zł
 • 6 999 zł
 • 3 299 zł
 • 2 899 zł
  Zakres od A+++ do D Karta produktu
Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!