Ranking piekarników parowych do zabudowy

Ranking piekarników parowych do zabudowy
Para w piekarniku oznacza ciągłe nawilżanie – mniej spieczone pieczywo, bogatsze w witaminy warzywa, bardziej soczyste mięso, a do tego obróbkę szybszą i z mniejszą ilością tłuszczu. W takim urządzeniu możesz gotować samą parą, połączyć ją z tradycyjnym pieczeniem ciepłym powietrzem albo... w ogóle parę wyłączyć. Ranking piekarników parowych do zabudowy prezentuje popularne „sześćdziesiątki” o zbliżonej pojemności 71 do 77 l, z termoobiegiem umożliwiającym gotowanie kilku potraw jednocześnie. W standardzie zazwyczaj prowadnice teleskopowe na jednym poziomie oraz praca w klasie energetycznej A+.
  
Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp
1 miejsce Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp
Ocena:10.0 / 10
2 299 zł
Zobacz recenzję
Bosch HSG636BB1
2 miejsce Bosch HSG636BB1
Ocena:9.0 / 10
5 299 zł
Zobacz recenzję
Amica ED57369BA+ X-Type Steam
3 miejsce Amica ED57369BA+ X-Type Steam
Ocena:9.0 / 10
2 999 zł
Zobacz recenzję
Beko BIS15300X
4 miejsce Beko BIS15300X
Ocena:8.0 / 10
1 299 zł
Zobacz recenzję
Whirlpool OAS KC8V1 BLG
5 miejsce Whirlpool OAS KC8V1 BLG
Ocena:7.0 / 10
1 299 zł
Zobacz recenzję
1

Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja piekarnik elektryczny parowy Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp
 • termosonda
 • wysoka temperatura (do 300 ⁰C)
 • szybkie nagrzewanie
 • duży wysuwany pojemnik na wodę (900 ml)
 • ładny panel dotykowy
 • instrukcja z dokładnymi wskazówkami dla ponad stu potraw
 • brak paneli katalitycznych

Para, powietrze i… termosonda – najlepszy piekarnik parowy do zabudowy musi mieć elektroniczny termometr z długim szpikulcem, który wbijasz w potrawę. Połączony przewodem z piekarnikiem, stale monitoruje temperaturę jedzenia i podpowiada, kiedy zakończyć obróbkę termiczną (wcześniej ustawiasz żądany poziom). Na chowanym pokrętle – takie mają wszystkie urządzenia z rankingu piekarników parowych do zabudowy, dziś to standard – zestaw programów. Wśród nich klasyczne: pieczenie, grzanie dolne, szybkie grillowanie, a także związane z parowaniem: termoobieg z parą czy nawilżanie. Temperatura sugerowana jest automatycznie, korekty dokonasz wygodnie za pomocą drugiej gałki. Kontrola czasu na eleganckim panelu dotykowym. Kolejne plusy: nieco większa pojemność od standardu – 72 l – i adekwatnie duży wysuwany pojemnik na wodę (aż 900 ml!). Stan napełnienia sygnalizowany jest na wyświetlaczu oraz dźwiękiem.

Jaki piekarnik parowy do zabudowy kupić z bogatego portfolio Electroluxa? Producent oferuje kilka „porządnie uporządkowanych” serii urządzeń tego typu. W najtańszej 600 SteamBake para przeznaczona jest głównie do ciast (kwestia niższej temperatury. W 700 Steam Crisp – to także „nasz” Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp – również do mięs i zapiekanek. 800 SteamBoost to już gotowanie parowe – z naciskiem na „gotowanie” (a nie pieczenie) wysoką temperaturą gazu. Jest wreszcie 900 SteamPro, umożliwiający przyrządzenie potraw modną, czasochłonną i precyzyjną metodą sous vide.

Ostatni atut, który warto odnotować: instrukcja z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi ponad setki dań, przygotowywanych w wielu trybach. Np. fasolę suszymy nieco dłużej niż paprykę, a truskawki rozmrażamy nieco dłużej niż pstrąga. Są nawet „informacje dla ośrodków przeprowadzających testy zgodne z normą IEC 60350-1”, jak sprawdzać pieczenie szarlotki, a jak biszkoptu. Ewentualny minus: brak czyszczenia katalitycznego „ze spalaniem” przypalonych resztek (brak paneli pokrytych emulsją katalityczną) – mamy tylko czyszczenie parowe z ich „zmiękczaniem”. 
Zakres od A+++ do D Karta produktu
Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Promocja Nawet 2000 zł zwrotu  PromocjaPromocja
2 299 zł
2 799 zł
Taniej o 500 zł
Cena obowiązuje: 22.06.2022 - 30.06.2022
2

Bosch HSG636BB1

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • design: trzyekranowy panel z dotykowym pokrętłem
 • trzy ekrany wyświetlające m.in. zdjęcie dania
 • kilkadziesiąt programów do konkretnych potraw
 • termoobieg na czterech poziomach
 • szybkie nagrzewanie
 • miękkie zamykanie i otwieranie drzwiczek
 • chłodny front
 • liczne akcesoria do dokupienia
 • brak prowadnic teleskopowych (możliwość dokupienia)
 • brak paneli katalitycznych

Jaki piekarnik parowy do zabudowy wybrać? Najdroższy! Bosch HSG636BB1, czyli Series 8 – najwyższa seria urządzeń Boscha - oznacza m.in. sterowanie za pomocą trzyekranowego panelu z dotykowym pokrętłem. Uroda tej symetrii jest prestiżowa i oryginalna! Za pomocą interfejsu wybierzesz jeden z kilkudziesięciu programów do konkretnych potraw (funkcję nazwano Perfect Chef). Pojawiają się pełne nazwy (a nie tajemnicze skróty), prosta i przyjemna czynność. Co więcej, kiedy podejmiesz decyzję, na wyświetlaczu pojawi się zdjęcie dania – rewelacja! Wśród trybów parowych są odgrzewanie (do 180 ⁰C), gotowanie (do 100 ⁰C), rozmrażanie (do 60 ⁰C) oraz… fermentowanie (czyli wzrastanie) ciasta (do 50 ⁰C). Szybkie nagrzewanie, zawsze przydatne. Ciekawa opcja w ustawieniach czasu – uwaga! – szabasowa… Oznacza możliwość zaprogramowania trzy dni do przodu (aby w sobotę nie dotykać elektroniki!).

Miękki ruch „zawsze chłodnych” drzwiczek, z efektownym hamowaniem i przy zamykaniu, i przy otwieraniu (opadają dostojnie, niczym winda załadunkowa naczepy). Dziwi brak prowadnic teleskopowych w zestawie, najlepsze piekarniki parowe do zabudowy powinny je mieć! Ten element da się dokupić – do jednego albo trzech poziomów. A poziomów jest aż pięć. W tymi miejscu trzeba wspomnieć o „termoobiegu 4D” – ranking piekarników parowych nie zawiera innego urządzenia, które promuje się takim hasłem.

Nie ma też termosondy, szkoda! A gdzie pojemnik z wodą? Nie widać wlotu… Otóż jest efektownie schowany za wysuwanym mechanicznie panelem. Odchyla się cała góra frontu, wyciągasz plastikowe pudełeczko, z którym idziesz pod kran. Pomysłowe, choć nie do końca ergonomiczne.

Zakres od A+++ do D Karta produktu
Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Czyszczenie piekarnika  emalia łatwoczyszcząca, powłoka absorbująca tłuszcz
Sterowanie  elektroniczne - dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika
3

Amica ED57369BA+ X-Type Steam

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
piekarnik elektryczny parowy Amica ED57369BA+ X-Type Steam
 • duża pojemność (o 6 l więcej od standardu)
 • szybkie nagrzewanie
 • chłodny front
 • 19 programów do konkretnych potraw
 • rozbudowany panel dotykowy
 • podwójne oświetlenie halogenowe
 • pięć blach i pojemników z zestawie

Większa pojemność od konkurentów z rankingu najlepszych piekarników parowych, o niemal 10%. Ciekawe, że przy tych samych rozmiarach obudowy możliwe są takie różnice pojemności. Do wnętrza Amica ED57369BA+ X-Type Steam załadujesz 77 l jedzenia (zamiast standardowych 71 l)! Nagrzewanie do 150°C w 3 min – w tym trybie urządzenie włącza natychmiast grzałkę wentylatora, grzałkę opiekacza oraz wentylator termoobiegu. Urządzenie ma aż 19 gotowych programów, z których tzw. „szybki rozgrzew” wykorzystują: pizza, lasagne, focaccia, zapiekanki z makaronem i warzywna, biszkopt i ciasto z owocami (na początku konieczne będzie korzystanie z instrukcji, aby wybrać odpowiedni numer trybu – ciężko zapamiętać oznakowania typu P04). Jest nawet ustawienie suszenia owoców czy grzybów (a ten tryb wcale nie jest normą najlepszych piekarników parowych).

Przy tych wszystkich zabiegach termicznych szyba pozostanie ledwie ciepła – wentylator utrzyma 35°C. Na rozbudowanym panelu dotykowym możesz też ustawić inne opcje, np. zarumienianie (grzałka górna) lub przypiekanie (dolna). Oczywiście mamy równomierne pieczenie na kilku poziomach (termoobieg) oraz czyszczenie katalityczne – włącz piekarnik na 250 ⁰C, a panele z emaliowaną porowatą powłoką rozłożą resztki jedzenia oraz tłuszcz w godzinę. Wodę wlewasz do wysuwanego półlitrowego pojemnika. Jaki piekarnik parowy do zabudowy wybrać? Tu w zestawie jest aż pięć „wkładów”: blacha do wilgotnych ciast, mrożonek i dużych pieczeni, blacha do pieczywa i ciastek, ruszt do grilla, pojemnik do mięs oraz pojemnik perforowany do ryb i warzyw. Ciekawostka: podwójne oświetlenie halogenowe (z obu stron, na różnych wysokościach), to też rzadkość!

Zakres od A+++ do D Karta produktu
Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Sterowanie  elektroniczne - dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika
Seria  X-Type
Kolor:
czarny
2 299 zł
2 999 zł
Taniej o 700 zł
Gorąca wyprzedaż
Cena z kodem: RGW23063006C
(obowiązuje do 30.06.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
4

Beko BIS15300X

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
Promocja piekarnik elektryczny parowy Beko BIS15300X
 • ładny panel dotykowy i elegancki wyświetlacz
 • miękkie zamykanie drzwiczek
 • brak paneli katalitycznych
 • klasa energetyczna A (niżej od konkurencji)

Pełna nazwa urządzenia: Beko BIS15300X Steam Assistant. Ten „asystent” ze wsparciem pary piecze mięsiwa i wypieka ciasta, a także czyści swe wnętrze, zmiękczając zanieczyszczenia. Być może to najlepszy piekarnik parowy do zabudowy na niższej półce cenowej? Popularne rozwiązanie konstrukcyjne: wyciągany pojemnik na wodę (300-mililitrowa tuba) chowany na froncie, tuż obok gałki wyboru trybu. Wśród ciekawych opcji: rozmrażanie parowe oraz pieczenie 3D, czyli potraw na trzech poziomach jednocześnie, z wykorzystaniem termoobiegu. Czas ustawiasz na eleganckim panelu dotykowym – wygląda lepiej niż u wielu konkurentów. Sześć poziomów zaczepienia blach, cicho zamykane drzwiczki – ergonomia i przyjemność codziennego użytkowania! Tylko klasa energetyczna A – oznacza stopień niżej niż konkurenci.

1 299 zł
1 549 zł
Taniej o 250 zł
Gorąca wyprzedaż
Cena obowiązuje: 23.06.2022 - 30.06.2022
5

Whirlpool OAS KC8V1 BLG

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • wyjmowana szybka
 • obudowa „niezbierająca odcisków”
 • dobra cena!

Jaki piekarnik parowy do zabudowy wybrać? Może najtańszy w naszym zestawieniu?! Whirlpool OAS KC8V1 BLG umożliwia przyrządzanie trzech potraw, tak aby zapachy się nie przenikały (jedna nad drugą) – to kwestia cyrkulacji powietrza termoobiegu z grzałką kołową. Ładny design, ergonomia; pokrętła na panelu z czarnego szkła są oczywiście wciskane, a obudowa nie zbiera odcisków palców. Dziewięć programów, w tym trzy parowe (mięso, ryby, chleb). Pomysłowe nazwy trybów: turbo grill, gotowanie maxi (duże kawałki mięsa), ekotermoobieg (do gotowania na kilku poziomach). Samoczyszczące panele katalityczne pochłaniają tłuszcz (zaleca się nagrzanie pustego piekarnika na godzinę do 200°C) i są łatwe w czyszczeniu ręcznym. Ułatwione jest też czyszczenie wyciąganej szyby – kolejne oryginalne rozwiązanie. To może być najlepszy piekarnik parowy do zabudowy w cenie niewiele ponad 1000 zł!

Zakres od A+++ do D Karta produktu
Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Odbierz zwrot Do 2500 zł zwrotu!  PromocjaPromocja
1 099 zł
1 299 zł
Taniej o 200 zł
Gorąca wyprzedaż
Cena z kodem: RGW22063006C
(obowiązuje do 30.06.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym

Podsumowanie


Poznałeś pięć popularnych urządzeń pięciu popularnych producentów, które zakwalifikowały się do naszego rankingu piekarników parowych do zabudowy. W ofercie naszego sklepu są ich oczywiście dziesiątki, także innych firm (Whrilpool, Candy, Indesit, Samsung, Siemens…) – koniecznie przejrzyj pozostałe produkty, jeśli wciąż nie wiesz, jaki piekarnik parowy do zabudowy wybrać!
80% osób oceniło ten ranking jako przydatny
80% osób oceniło ten ranking jako przydatny