Ranking odkurzaczy wodnych – najlepsze modele

Ranking odkurzaczy wodnych – najlepsze modele
Autor: Jacek
Nie ma jednej definicji takiego urządzenia. Nasz ranking odkurzaczy wodnych to ranking odkurzaczy z filtrem wodnym – prezentujemy modele, które wciągają zanieczyszczenia i płyny do pojemnika napełnianego wodą. Z maszyny wydostaje się czyste powietrze pozbawione kurzu i alergenów, które zostają „uwięzione” w cieczy. Oto trzy popularne sprzęty trzech producentów!
   
Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
1 miejsce Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Ocena:10.0 / 10
999 zł
Zobacz recenzję
Thomas MultiClean X10 Parquet
2 miejsce Thomas MultiClean X10 Parquet
Ocena:10.0 / 10
1 499 zł
Zobacz recenzję
MPM Bora 2400 MOD-47
3 miejsce MPM Bora 2400 MOD-47
Ocena:8.0 / 10
549 zł
Zobacz recenzję
1

Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • 3w1: pranie dywanów i tapicerki, odkurzanie z filtrem wodnym lub bez niego
 • największa moc
 • kilkanaście końcówek, m.in. turboszczotka i ssawka do rozlanych płynów
 • zintegrowany schowek na akcesoria
 • cena
2100 W – ranking odkurzaczy z filtrem wodnym wygrywa urządzenie mocne (choć w zestawieniu wcale nie najmocniejsze). Spore, głośne, ciężkie, na kółkach, pod dużym ciśnieniem wytryskuje przez wężyk wodę z detergentem, natychmiast ją zasysając do ssawki. Podobnie jak maszyna z miejsca drugiego, to model 3w1: Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO służy do prania dywanów i tapicerki, do odkurzania z filtrem wodnym lub do zwykłego odkurzania (kurz trafia do worka). Odkurzanie z filtrem wodnym – tu wspieranym filtrem HEPA – to jednocześnie oczyszczanie powietrza, przy tej mocy jest naprawdę skuteczne! Bogaty wybór akcesoriów w komplecie: dwie ssawki piorące, ssawka do wciągania płynów, szczotka z naturalnym włosiem do parkietów, szczotka uniwersalna z separatorem drobnych przedmiotów, przełączalna szczotka rolkowa... Jest też turboszczotka o regulowanej długości włosia. Zintegrowany schowek na akcesoria w obudowie mieści trzy małe nasadki – pomysłowe i ergonomiczne rozwiązanie. Najdłuższy zasięg pracy – aż 12 m, automatycznie zwijany kabel – ranking odkurzaczy wodnych docenia takie cechy! W zestawie detergenty piorące Bosha, niwelujące nadmiar piany.
Odbierz prezent Prezent dla Ciebie  PromocjaPromocja
Sklep marki Wejdź do sklepu  PromocjaPromocja
2

Thomas MultiClean X10 Parquet

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • 4w1: pranie dywanów i tapicerki, mopowanie, odkurzanie z filtrem wodnym lub bez niego
 • 10 końcówek
 • możliwość dokupienia akcesoriów
 • pilot radiowy w uchwycie
 • torba na akcesoria
 • niewielki pojemnik na wodę
Sprawdzona jakość, atest Deutsche Haut-und Allergiehilfe, w sprzedaży od siedmiu lat (ewolucja tej kategorii produktowej jest niespieszna…) – jeden z kilku modeli niemieckiej firmy specjalizującej się właśnie w takich maszynach. Ranking odkurzaczy z filtrem wodnym na drugim miejscu prezentuje urządzenie wyposażone w szczotkę do jednoczesnego odkurzania i zmywania podłogi z wymiennymi mikrofibrowymi szmatkami do parkietu i do płytek, przez które przesącza się woda. Czyli poza praniem, odkurzaniem z filtrem wodnym lub bez niego jest tu też funkcja mopowania ze ściąganiem nadmiaru płynu. Liczba w nazwie Thomas MultiClean X10 Parquet informuje o dziesięciu elementach zestawu, wśród ssawek są takie do prania tapicerki czy dywanów i takie do odkurzania na sucho. Co więcej, możesz dokupić np. turboszczotkę albo filtr cyklonowy. Firma produkuje własne środki czyszczące, jeden otrzymujesz w komplecie. W uchwycie pilot radiowy do regulacji siły ssania, włączania i wyłączania – ranking odkurzaczy wodnych nie ma innego modelu z takim patentem! Niewielki pojemnik na wodę: 1,8 l, czyli ponad 3 l mniej niż w Boschu. Ale to idzie w parze z rozmiarami maszyny – ta jest trochę bardziej kompaktowa.
3

MPM Bora 2400 MOD-47

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • wysoka moc
 • filtracja trzystopniowa
 • zbiornik zamykany wytwarzanym podciśnieniem
 • 5 szczotek, w tym miniturboszczotka
 • uchwyt na akcesoria
 • składana rączka
 • lżejszy od konkurentów
 • brak funkcji prania dywanów i tapicerki (brak natrysku)
Po dwóch niemieckich produktach czas na krajowy. Ranking odkurzaczy z filtrem wodnym (wersja „top 3”) zamyka MPM Bora 2400 MOD-47 z najmocniejszym silnikiem: aż 2400 W! W zestawie są ssawki umożliwiające wciąganie rozlanych płynów, ale nie ma tu funkcji prania, woda wędruje tylko w jednym kierunku – do maszyny. Czyli to nieco inne, mniej wszechstronne urządzenie od konkurentów. Taki odkurzacz jest wciąż jednak dobry oczyszczaczem parkietów, dywanów i powietrza, zastosowano tu nie tylko filtr wodny, ale i HEPA (możesz go skropić dołączonym olejkiem zapachowym) oraz podwójny dyfuzor. Przezroczysty zbiornik szczelnie zamykany wytwarzanym podciśnieniem – fajnie widać, jak szaleje filtrująca woda. W komplecie m.in. miniturboszczotka.

Podsumowanie


Czy ten ranking odkurzaczy wodnych udzielił odpowiedzi na twoje pytania? Więcej na temat tej technologii piszemy w artykułach:

Zalety i wady odkurzacza z filtrem wodnym

Jak działa odkurzacz z filtrem wodnym

Jeśli rozważasz też kupno innego odkurzacza, sprawdź koniecznie:

Ranking odkurzaczy bezworkowych

Ranking odkurzaczy

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link