Ranking odkurzaczy piorących – najlepsze modele – jaki wybrać?

Ranking odkurzaczy piorących – najlepsze modele – jaki wybrać?
Zakup urządzenia z naszego rankingu odkurzaczy piorących umożliwi pranie dywanów i tapicerki we własnym zakresie! Taka maszyna wytryskuje pod ciśnieniem przez wężyk wodę z detergentem i natychmiast ją wciąga do wbudowanego zbiornika przez ssawkę. Wielofunkcyjne, ergonomiczne urządzenia są także „zwykłymi” odkurzaczami – niektóre z filtrem wodnym. Przedstawiamy najlepsze odkurzacze piorące, wszystkie niemieckie!
  
Karcher SE 4001
1 miejsce Karcher SE 4001
Ocena:10.0 / 10
769 zł
Zobacz recenzję
Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
2 miejsce Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Ocena:10.0 / 10
999 zł
Zobacz recenzję
Thomas MultiClean X10 Parquet
3 miejsce Thomas MultiClean X10 Parquet
Ocena:10.0 / 10
1 399 zł
Zobacz recenzję
1

Karcher SE 4001

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
odkurzacz wielofunkcyjny Karcher SE 4001
 • Specjalistyczna maszyna do prania
 • Duży pojemnik także na wodę czystą
 • Ergonomiczna konstrukcja

Najlepszy odkurzaczy piorący z naszego zestawienia jest… najtańszy! Nie tylko najtańszy w zestawieniu, ale też najtańszy w portfolio uznanego producenta – model wyróżniamy za doskonały stosunek jakości do ceny! Charakterystycznie żółto-czarny Karcher SE 4001 to profesjonalna maszyna piorąca, z 4-litrowymi zbiornikami na wodę brudną i czystą (u obu konkurentów pojemnik na wodę czystą jest znacznie mniejszy). Gdy ten pierwszy się zapełni, zdejmujesz górną część obudowy z silnikiem, a dół dzięki uchwytowi staje się „wiadrem” – łatwo je opróżnisz. Pojemnik na wodę czystą jest przezroczysty i wyjmuje się go równie prosto. Może nie jest to szczytowe osiągnięcie designu, ale ergonomię dopracowano w każdym szczególe. W urządzeniu przechowasz akcesoria (kilka ssawek, 2-metrowy wąż), a 7,5–metrowy kabel zawiesisz na haku. Po dokupieniu filtra kartridżowego oraz worków filtracyjnych zwycięzca rankingu odkurzaczy piorących może być również zwykłym odkurzaczem. To masywna, duża konstrukcja, lecz przemieszcza się zgrabnie na aż sześciu kółeczkach 360 stopni („fotelowych”)!

2

Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
 • Odkurzanie z filtrem wodnym
 • Moc
 • Zasięg
 • Kilkanaście końcówek, w tym turboszczotka
 • Schowek na akcesoria

Aż 2100 W – ranking odkurzaczy piorących wyróżnia Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO za wyjątkową moc! To maszyna wielofunkcyjna. Nie tylko wypierzesz za jej pomocą dywany i tapicerkę, ale i odkurzysz mieszkanie z wykorzystaniem filtra wodnego (wspieranego filtrem HEPA). To oznacza, że zanieczyszczenia – a także rozlane płyny – trafiają do pojemnika napełnianego wodą. Powietrze, które wydostaje się z urządzenia, jest w ten sposób oczyszczane, pozbawione alergenów oraz kurzu. Zdaniem wielu to najlepszy odkurzacz piorący z funkcją odkurzania na sucho – zamiast filtra wodnego można stosować tradycyjne worki. W komplecie aż kilkanaście końcówek, trzy umieścisz w zintegrowanych schowku... Klienci szczególnie cenią turboszczotkę o regulowanej długości włosia! Najdłuższy zasięg pracy – aż 12 m. Fajnie, że w zestawie są również detergenty piorące Boscha, które niwelują nadmiar piany.

Wielorabaty Piąty produkt za 1 zł! 
Drugi wybrany produkt za 1 zł Mop Vileda za 1 zł! 
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
893 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
874 zł
949 zł
999 zł
Taniej o 50 zł
EKOnomiczne obniżki
Cena z kodem: REO13081708C
(obowiązuje do 17.08.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
3

Thomas MultiClean X10 Parquet

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet
 • Odkurzanie z filtrem wodnym
 • Mopowanie
 • Aż 10 końcówek
 • Możliwość dokupienia akcesoriów
 • Pilot radiowy w uchwycie
 • Torba na akcesoria
 • Małe zbiorniki na wodę

„Czyszczenie z wodą jest w naszym DNA” – chwali się producent. To chyba najmniej rozpoznawalna marka, jaką prezentuje ten ranking odkurzaczy piorących, ale firma Thomas – założona przez niejakiego Roberta Thomasa –  ma już wiek tradycji! A znajdujący się w sprzedaży od ośmiu lat model Thomas MultiClean X10 Parquet może pochwalić się atestem stowarzyszenia Deutsche Haut-und Allergiehilfe. Pod względem uniwersalności zastosowań to najlepszy odkurzacz piorący – poza praniem, odkurzaniem z filtrem wodnym i bez niego umożliwia też mopowanie – jest tu szczotka do jednoczesnego odkurzania i zmywania podłogi zakończona mikrofibrową szmatką (do płytek lub parkietu), przez którą sączy się woda. Skoro „X10”, to 10 końcówek. Jakby było mało, możesz dokupić np. turboszczotkę. W sprzedaży jest też kompatybilny filtr cyklonowy. Unikatowe rozwiązanie – pilot do regulacji siły w uchwycie, dla tych, co nie lubią się schylać za często. Na plus rozmiar maszyny – jest kompaktowa. Na minus mniejsze pojemniki na wodę niż u konkurentów. I Karcher, i Bosch, i Thomas produkują również detergenty – tu jeden płyn dostajesz w zestawie.

Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
1 196 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
1 196 zł
1 299 zł
1 399 zł
Taniej o 100 zł
EKOnomiczne obniżki
Cena z kodem: REO13081708C
(obowiązuje do 17.08.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym

Podsumowanie
 

Pranie metodą ekstrakcji oznacza natrysk materiału wodą z detergentem i natychmiastowe jej odessanie do zbiornika. Z dywanów i tapicerki, materaca w sypialni czy fotela samochodowego usuwany jest ten sposób nie tylko rozpuszczony brud, ale i roztocza oraz alergeny. Środki czyszczące wlewane są do pojemnika w urządzeniu. Ranking odkurzaczy piorących wygrywa maszyna wyspecjalizowana, z największym zbiornikiem na wodę z płynem – tylko Karcher chwali się tą pojemnością. Nic dziwnego, u konkurentów jest kilkakrotnie mniejsza.

Dla wielu najlepszy odkurzacz piorący musi być jednak czymś więcej. Maszyną wielofunkcyjną typu dwa, trzy czy nawet cztery w jednym. Pod tym względem wygrywa firma Thomas, której urządzenie:

·         pierze na mokro wodą z detergentem,
·         mopuje,
·         odkurza z wykorzystaniem filtra wodnego
·         odkurza z wykorzystaniem worków.

   

Wielofunkcyjność przejawia się też w liczbie ssawek i końcówek, po tym względem najlepiej prezentuje się Bosch, do którego są m.in.

·         ssawka piorąca,
·         ssawka do wciągania płynów,
·         szczotka z naturalnym włosiem do parkietów,
·         szczotka uniwersalna z separatorem drobnych przedmiotów,
·         szczotka rolkowa,
·         turboszczotka.


Do tego najlepsze odkurzacze piorące mają oczywiście rurę składaną bądź teleskopową (wzdłuż której rozciąga się wężyk do cieczy z płynem) oraz długi, elastyczny wąż. Przy zakupie zwróć również uwagę na:

·         moc urządzenia,
·         pojemność zbiornika na wodę brudną,
·         pojemność zbiornika na wodę z detergentem,
·         zasięg pracy,
·         filtry.

Sprawdź również inne zestawienia:

Najlepsze odkurzacze

Najlepsze odkurzacze pionowe

Najlepsze odkurzacze bezworkowe

Najlepsze roboty sprzątające

Najlepsze odkurzacze wodne

Najlepsze odkurzacze workowe 

Zobacz także: Odkurzacze piorące
Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę