Ranking myszek gamingowych do 200 zł – najlepsze modele!

Ranking myszek gamingowych do 200 zł – najlepsze modele!
Nasz ranking myszek gamingowych do 200 zł prezentuje pięć starannie wyselekcjonowanych modeli pięciu czołowych producentów. Cechy wyróżniające? Sensor optyczny o wysokiej rozdzielczości – gaming to precyzja. Programowalne przyciski z możliwością zapisu profilu w pamięci urządzenia – gaming to personalizacja. Najczęściej oświetlenie LED, również zmieniane zgodnie z twoją wolą – gaming to styl. Nasze najlepsze myszki gamingowe do 200 zł to urządzenia sprawdzone w e-bojach!
  
SteelSeries Rival 3
1 miejsce SteelSeries Rival 3
Ocena:10.0 / 10
149,99 zł
Zobacz recenzję
Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)
2 miejsce Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)
Ocena:10.0 / 10
129,99 zł
Zobacz recenzję
A4tech Bloody Blazing A60
3 miejsce A4tech Bloody Blazing A60
Ocena:9.0 / 10
89,99 zł
Zobacz recenzję
SPC Gear LIX (czarny)
4 miejsce SPC Gear LIX (czarny)
Ocena:9.0 / 10
119,99 zł
Zobacz recenzję
Genesis Krypton 555
5 miejsce Genesis Krypton 555
Ocena:9.0 / 10
89,99 zł
Zobacz recenzję
1

SteelSeries Rival 3

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
mysz komputerowa SteelSeries Rival 3
 • Precyzja charakterystyczna dla droższych myszek
 • Wytrzymałość
 • Pamięć 5 profili
 • Aplikacja komputerowa z wtyczkami do wielu gier

SteelSeries Rival 3 i długo, długo nic. Najlepsza myszka gamingowa do 200 zł jest zdecydowanie najchętniej kupowana, najchętniej oglądana – mistrzyni na tej półce. Kolejne „naj” – to najtańsza myszka popularnego duńskiego producenta akcesoriów do grania. Precyzyjny sensor optyczny (TrueMove Core bazujący na klasycznym PMW 3331) – do 8500 dpi. A w bardziej zrozumiałych wymiarach: „śledzenie ruchu 1 do 1”, prędkość odczytu 7,6 m/s i przyspieszenie 35 G. Mechaniczne przełączniki (60 mln kliknięć) – te same, co w najdroższych myszkach SteelSeries. Wytrzymałe materiały – ma być znacznie trwalsza od „standardowej”. Jest lekka i ergonomiczna, niemal symetryczna, świeci w trzech strefach 16,8 mln kolorów. Ma sześć programowalnych przycisków. Pod pokładem trzy wymienne teflonowe ślizgacze. Elastyczny przewód – jakby z półki wyżej. Uwaga, uwaga – model występuje też w wersji bezkablowej, myszki bez ogonka. Niestety, w takim wydaniu to już nie jest myszka do 200 zł, lecz nieznacznie droższa. Po stronie komputera aplikacja SteelSeries Engine, rozbudowana, z wtyczkami do wielu popularnych gier. Takie parametry jak np. stan zdrowia postaci mogą być sygnalizowane kolorem oświetlenia myszki!

2

Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Solidna, dopracowana, sprawdzona
 • Pamięć 5 profili
 • Aplikacja komputerowa z wtyczkami do wielu gier
 • Wersje kolorystyczne obudowy

Oto główny rywal Rival 3 w rankingu myszek gamingowych do 200 zł. Logitech G102 Lightsync jest z nią często zestawiany – oba produkty obecne są na rynku od dłuższego czasu i wciąż wiodą prym w sprzedaży. Sześć przycisków, podobna rozdzielczość maksymalna – w tym wypadku 8000 dpi. Przyspieszenie nieco mniejsze, ale wciąż bardzo przyzwoite, jak na myszkę do 200 zł – 30 G. Dobrze widoczna różnica – model z miejsca drugiego występuje w kilku kolorach, np. awangardowym liliowym, sprawdź aktualną ofertę. W wersji czarnej wydaje się całkiem niepozorny. Dopóki nie podłączysz go do portu USB. Nie bez powodu nazywa się Lightsync – podświetlenie płynie na pasku LED. Aplikacja komputerowa G Hub pozwala nie tylko na samodzielne ustawianie iluminacji i profili, nie tylko na pobieranie ustawień do gier, ale też ustawień udostępnianych przez użytkowników. Między innymi z tego powodu zdaniem wielu to najlepsza myszka do 200 zł.

3

A4tech Bloody Blazing A60

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • 8 przycisków
 • Szybkie przełączniki
 • Przewód z oplotem
 • Gamingowy przepych
 • Mniej intuicyjna aplikacja

Na początek słowo wyjaśnienia dotyczące nomenklatury: Bloody to marka tajwańskiej firmy A4tech, niekiedy występuje tylko pod „krwawą” nazwą, bez jej pierwszego członu. A4tech Bloody Blazing A60 to barokowy, młodzieżowy, najmocniej odpicowany model wśród najlepszych myszek do 200 zł z tego zestawienia. To nie jest sprzęt dla miłośników minimalizmu. To sprzęt dla miłośników przepychu. Świeci się nie tylko pasek, ale migają też wszystkie łapki na obudowie, prawdziwa dyskoteka. Ma osiem – a nie sześć – przycisków. Ich szybkie przełączniki optomechaniczne Light + Strike do aktywacji wykorzystują sensor podczerwieni. Opleciony, dość sztywny kabel. Mniejsza czułość od zwycięzców rankingu myszek do 200 zł – 4000 dpi. W sam raz do domowego grania, zazwyczaj i tak suwamy maksymalnie na 1600 dpi. Aplikacja trochę mniej przyjazna niż u zwycięzców zestawienia.

4

SPC Gear LIX (czarny)

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
mysz komputerowa SPC Gear LIX (czarny)
 • Waga 59 g
 • Duże teflonowe ślizgacze
 • Miękki przewód z oplotem
 • Wersje kolorystyczne obudowy

Zagadka: dlaczego SPC Gear LIX jest LIX? To najlepsza myszka do 200 zł produkcji krajowej (!), ale czytaj „po rzymsku”. Liczba 59 oznacza wagę wyrażoną w gramach, konkurencja jest znacznie cięższa, nawet dwukrotnie. Ultralekki szkielet o strukturze plastra miodu redukuje pocenie się dłoni podczas długich sesji, a przez otwory wydostaje się oświetlenie. Z tyłu modelu, który zajmuje czwarte miejsce w rankingu myszek gamingowych do 200 zł, jest też pasek LED. Spójrz na zdjęcia – spód z czterema teflonowymi ślizgaczami (w komplecie zapasowe) też ma perforacje. Czy taka konstrukcja à la ser szwajcarski jest bezpieczna? Jak najbardziej, elektronikę pokryto warstwą ochronną, sześć przycisków działa bez zarzutu! Na plus również bardzo miękki kabel z oplotem i sensor 6400 dpi. Dla bardziej wymagających jest też model LIX Plus, szybszy i bardziej precyzyjny. Ale nieco droższy i mniej popularny.

Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
90 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
81 zł
5

Genesis Krypton 555

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Waga 70 g
 • Wytrzymałość
 • Gumowane boki
 • Pamięć profilu
 • 7 przycisków
 • Przewód z oplotem
 • Cena!

Ranking myszek gamingowych do 200 zł zamyka drugi model produkcji krajowej. Genesis Krypton 555 jest zdecydowanie najtańszym produktem w zestawieniu, za 200 zł kupisz dwie sztuki i zostanie nawet reszta! A płacisz za kolejną lekką (70 g) konstrukcję z perforacjami. Aż siedem przycisków (dpi pod palcem wskazującym), przełączniki mechaniczne o żywotności do 60 mln kliknięć! Sensor Pixart PMW3333, czyli przyspieszenie 35 G i rozdzielczość 8000 dpi – to najważniejsze. Gumowane boki i nylonowy oplot kabla. Pod spodem ślizgacze teflonowe. Dodatkowe w zapasie. Fajny korpus, lekko chropowaty. Możliwość zapisania ustawień w urządzeniu. „Trzy piątki” to mocne zamknięcie zestawienia, zdaniem wielu najlepsza myszka gamingowa do 200 zł – i w tej cenie kupisz dwie!

Ranking myszek gamingowych do 200 zł  – podsumowanie


Dziękujemy za lekturę rankingu myszek gamingowch do 200 zł. To czysta esencja, najbardziej popularne modele. Jeżeli szukasz szerszego zestawienia, zawierającego przede wszystkim droższe produkty, oto nasz główny ranking myszek gamingowych. Skoro kupujesz takie urządzenie, zwróć uwagę na:

Sensor

Ze względu na sensor odczytujący położenie – serce każdej myszki – wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń:

·         myszki gamingowe z sensorem optycznym – zdecydowanie bardziej popularne, wszystkie najlepsze myszki gamingowe do 200 zł z tego zestawienia;
·         myszki gamingowe z sensorem laserowym.

Kiedyś myszki laserowe były „z urzędu” uważane za lepsze – działają precyzyjnie na różnych typach powierzchni, oferują lepszą rozdzielczość odczytu. Lecz sprawa jest znacznie bardziej zniuansowana. W 2022 r. sytuacja wygląda tak, że większość producentów w ogóle zrezygnowała z lasera. Wybierając myszkę do 200 zł, najprawdopodobniej wybierasz optyczną!

Typ łączności

·         myszki gamingowe przewodowe – znacznie chętniej kupowane, kabel to w praktyce gwarancja niezawodności transmisji;
·         myszki gamingowe bezprzewodowe – z odbiornikiem radiowym wpinanym do gniazda USB, rzadziej to modele Bluetooth. Niektóre urządzenia mają w zestawie opcjonalny kabel – sam wybierasz rodzaj połączenia.

Stara gamingowa prawda głosi, że kabel to bezpieczeństwo. Spójrz na profesjonalnych zawodników, zawsze grają „po kablu”… Myszka bezprzewodowa potrzebna jest w mniej typowych sytuacjach, np. kiedy grasz w pewnym oddaleniu od komputera.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

·         rozdzielczość i przyspieszenie – większa rozdzielczość maksymalna i większe przyspieszenie oznaczają lepszy sensor. W praktyce gamingowej nie będziesz zapewne jednak wykorzystywał maksimum, tylko niższe wartości;
·         liczba przycisków – w standardzie najlepszych myszek gamingowych do 200 zł jest sześć, niekiedy siedem. Inną kategorię stanowią myszki do gier MMORPG, z 16-18 przyciskami, większość pod kciukiem;
·         żywotność przycisków – liczona w dziesiątkach milionów kliknięć;
·         oprogramowanie – ranking myszek gamingowych do 200 zł wygrywają modele z bardzo przyjazną aplikacją do personalizacji ustawień, to nie przypadek;
·         pamięć wbudowana – pozwala na przechowywanie profili poszczególnych użytkowników;
·         ergonomia, design, podświetlenie – czyli to, co widać na pierwszy rzut oka!

Zajrzyj również do pozostałych rankingów:

·         Ranking myszek gamingowych do 100 zł;
·         Ranking myszek gamingowych do 150 zł.
 

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę