Ranking myszek gamingowch do 100 zł

Ranking myszek gamingowch do 100 zł
Autor: Paweł
Co powinna mieć myszka gamingowa do 100 zł? Sensor optyczny o wysokiej rozdzielczości (popularny PMW3325 lub zbliżony). Programowalne przyciski – naszym standardem jest sześć, w tym służący do zmiany DPI w locie – profil zapisywany w pamięci urządzenia. Pasek LED z trybami do wyboru – światło stałe, pulsujące, śledzące… Każdy producent ma własne oprogramowanie komputerowe. Uwaga, nasz ranking myszek gamingowch do 100 zł pokazuje też modele minimalnie droższe, ceny są oczywiście ruchome.
  
A4tech Bloody J95 RGB Pixart
1 miejsce A4tech Bloody J95 RGB Pixart
Ocena:10.0 / 10
119,99 zł
Zobacz recenzję
Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)
2 miejsce Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)
Ocena:10.0 / 10
139,99 zł
Zobacz recenzję
SPC Gear LIX (biały)
3 miejsce SPC Gear LIX (biały)
Ocena:9.0 / 10
109,99 zł
Zobacz recenzję
Genesis Krypton 510
4 miejsce Genesis Krypton 510
Ocena:9.0 / 10
109,99 zł
Zobacz recenzję
HyperX Pulsefire Core
5 miejsce HyperX Pulsefire Core
Ocena:9.0 / 10
119,99 zł
Zobacz recenzję
Tracer Gamezone Reika RGB
6 miejsce Tracer Gamezone Reika RGB
Ocena:7.0 / 10
64,99 zł
Zobacz recenzję
1

A4tech Bloody J95 RGB Pixart

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • 9 przycisków
 • przełączniki optomechaniczne
 • podpórka pod kciuk
 • duże aluminiowe ślizgacze
 • wygląd aplikacji komputerowej
Coś dla tych, którzy lubią gamingowy przepych! Bloody to marka tajwańskiej firmy A4tech, urządzenie sprzedawane jest też tylko pod „krwawą” nazwą, bez jej pierwszego członu. A4tech Bloody J95 RGB Pixart ma wszystko, co powinna mieć myszka gamingowa do 100 zł – a nawet znacznie droższa! Czyli dziewięć przycisków (w tym czerwony „podwójny fire” i trzy do obsługi makr), gumową, bieżnikowaną podpórkę pod kciuk, czerwone aluminiowe ślizgacze, szybkie przełączniki optomechaniczne Light Strike (do aktywacji wykorzystują sensor podczerwieni), kabel w oplocie (dość sztywny). Komputerowy program do personalizacji sprzętu wizualnie mocno przestrzały, ale równie mocno rozbudowany, zawiera nawet płatne opcje do lekkiego „oszukiwania” w rywalizacji. Ranking myszek gamingowch do 100 zł zwycięża model o… najniższej czułości maksymalnej – ale 5000 DPI z zapasem wystarczy do „zwykłego” grania. Pewnie przesuwasz mysz na 400, 800 czy 1600 DPI, a do zawodowego e-sportu i tak potrzeba bardziej profesjonalnego sprzętu.
2

Logitech G102 LIGHTSYNC (czarny)

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • solidna, dopracowana, sprawdzona
 • przyspieszenie 30 G
 • wersje kolorystyczne obudowy
Symetryczna i nieduża, z elastycznym gumowym kablem bez przeplotu, na spodzie pięć drobnych teflonowych ślizgaczy. W wersji czarnej wygląda jak mysz biurowa. Dopóki jej nie podłączysz! Wtedy zaczyna się błyskoteka paska LED, eksponującego też dwa klasyczne dodatkowe przyciski przy kciuku. Ma je każda myszka gamingowa do 100 zł z tego zestawienia. Logitech G102 Lightsync to następca modelu G102, o lepszym przyspieszeniu (30 G; większość przeciwników nie przekracza 20 G) i taką samą wysoką czułością 8000 DPI – to maksimum na tej półce cenowej. Ranking myszek gamingowch do 100 zł na drugim miejscu umieszcza sprzęt minimalnie powyżej tej granicy. To najtańszy gamingowy model Logitecha, dostępny także w wersji białej, niebieskiej, a nawet – uwaga! – liliowej.
119,99 zł
139,99 zł
Taniej o 20 zł
Cena z kodem: AKCRABPKR0921
(obowiązuje do 30.09.2021 do 23:45)
3

SPC Gear LIX (biały)

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • 59 g
 • duże teflonowe ślizgacze
 • miękki przewód z oplotem
 • wersje kolorystyczne obudowy
Dlaczego nazywa się SPC Gear LIX? Odcyfruj ostatni człon „po rzymsku”. To oczywiście liczba 59. I waga tego – polskiego! – urządzenia wyrażona w gramach. Szkielet „o strukturze plastra miodu” jest nie tylko ultralekki, ale i redukuje pocenie się dłoni podczas długich sesji, a przez otwory wydostaje się oświetlenie LED (do tego pasek z tyłu). Dziurawy jest też spód z czterema teflonowymi ślizgaczami (zapasowe w zestawie). Inne myszki gamingowe do 100 zł są cięższe. Dla porównania: Bloody waży powyżej 100 g, a Logitech 85 g. Nie obawiaj się wilgoci, elektronikę pokryto warstwą ochronną. Sześć przycisków, bardzo miękki kabel w przeplocie. Dwie wersje kolorystyczne – wolisz SPC Gear LIX białą czy czarną? Sensor 6400 DPI. Jest też model SPC Gear LIX Plus o rozdzielczości 12 000 DPI, ale… za drogi, nie wciągniemy go w ranking myszek gamingowch do 100 zł.
4

Genesis Krypton 510

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • gumowane uchwyty boczne
 • nylonowy oplot
Polska marka Genesis króluje na dolnej półce cenowej – ma około 10 modeli myszek gamingowych do 100 zł. W popularnym Genesis Krypton 510 klasyczny układ z sześcioma przyciskami, są gumowane boki, jest nylonowy oplot kabla. Trzy ślizgacze plus trzy w zapasie. Na duży plus przyjemny, lekko chropowaty korpus i rozdzielczość 8000 DPI. Ranking myszek gamingowch do 100 zł na czwartym miejscu wyróżnia urządzenie, które w momencie pisania tekstu właśnie tyle kosztuje!
5

HyperX Pulsefire Core

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • 7 przycisków
 • przyspieszenie 30 G
 • teksturowane uchwyty boczne
 • duże ślizgacze
To najtańsza myszka uznanej amerykańskiej marki – kiedy HyperX Pulsefire Core sprzedawany jest w promocji, idealnie domyka cenowo kategorię myszek gamingowych do 100 zł. To też pierwszy model w rankingu myszek gamingowch do 100 zł bez paska LED, tu świeci się tylko logo firmy. Grzeczny symetryczny design (niesymetrycznie są oczywiście rozstawione klawisze – z lewej strony), teksturowane uchwyty boczne, dwa bardzo duże ślizgacze z tyłu i przodu, dość sztywny przewód z oplotem.
6

Tracer Gamezone Reika RGB

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • 67 g
 • teksturowane uchwyty boczne
 • cena
Najtańszy model zamykający ranking myszek gamingowch do 100 zł to zarazem naj… droższy model w portfolio polskiej firmy. Jak widać „myszka gamingowa do 100 zł” to ciekawa subkategoria produktowa, w której spotykają się dwa tak różne przedsiębiorstwa jak Logitech i Tracer. Tracer Gamezone Reika RGB ma lepszą rozdzielczość maksymalną niż niektóre droższe myszki, bo aż 7200 DPI (np. w urządzeniu z miejsca piątego to 6200 DPI). Niewielkie teflonowe ślizgacze, teksturowane uchwyty, pleciony kabel (dość krótki: 1,5 m, standard to 1,8 czy nawet 2 m).

Podsumowanie

Sprawny czujnik, ergonomiczny kształt, szybkość prowadzenia po macie i odczytu pozycji, precyzyjność, żywotność klawiszy i ich liczba – przekołeś się, jakie cechy mają wzorowe myszki dla graczy. Podświetlenie to efektowny dodatek, ale w niektórych przypadkach również funkcjonalna podpowiedź: który tryb rozdzielczości masz włączony lub ile życia zostało twojej postaci. 

Kompletujesz resztę akcesoriów gamingowych? Zapraszamy do innych naszych artykułów, np.:
Monitor gamingowy 4K jaki jest najlepszy i jaki wybrać
Ranking foteli gamingowych

A może potrzebujesz myszki innego typu? Wiemy też coś o tym:
Mysz bluetooth do laptopa do tabletu jaką wybrać
Najlepsze myszki bezprzewodowe do 100 zł 

Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link