Prezenty na święta – co dla chłopca w wieku 6-8 lat?

Autor: Klaudia

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka od 6 do 8 roku życia? Maluchy w tym wieku szybko się uczą poprzez zabawę – dlatego też warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać zabawkę, która przyczyni się do jego rozwoju. Zobacz, jakie pomysły na prezent świąteczny dla chłopca w tym wieku przygotowaliśmy i pozwól nam się zainspirować!

Prezent na mikołaja dla dziecka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki prezent pod choinkę kupić małemu miłośnikowi motoryzacji,

- czy konsola sprawdzi się w roli świątecznego prezentu,

- jak wykorzystać krótkofalówki w zabawie na świeżym powietrzu,

- czy warto kupować waveboard jako prezent na święta dla chłopca,

- co kupić młodemu miłośnikowi sportu.

Pomysł na prezent świąteczny dla chłopcaPomysł na prezent świąteczny dla małego miłośnika czterech kółek

Twój maluch z zapartym tchem obserwuje nowinki ze świata motoryzacji, a sportowym samochodom mógłby przyglądać się bez niemalże bez końca? Z pewnością ułatwi Ci to znalezienie takiego prezentu pod choinkę, który wprawi go w zachwyt – wystarczy tylko poszukać czegoś związanego z szeroko pojętym tematem czterech kółek.

Wybór prezentów inspirowanych motywami samochodowymi jest ogromny – możesz wybierać spośród elektrycznie sterowanych pojazdów, torów wyścigowych z małymi autkami czy też klasycznych samochodów, które umożliwią maluchowi pokonywanie wielometrowych tras na dywanie własnego pokoju. Największą frajdę sprawisz mu jednak, jeśli pod świątecznym drzewkiem znajdzie prawdziwy pojazd, w którym będzie mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca – zobacz np. ten model z napędem elektrycznym.

Konsola jako prezent na święta? Dlaczego nie!

Wciąż słyszy się o szkodliwym wpływie, jaki wywierają na dzieci gry na PC oraz konsolę. Okazuje się jednak, że jeśli gra jest dobrana do ich wieku i niesie za sobą przesłanie edukacyjne, może stać świetnym sposobem na zachęcenie malucha do nauki i odkrywania świata poprzez zabawę. Warto więc kontrolować to, z jakich gier korzysta maluch – i podsuwać mu wartościowe propozycje.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, zakup konsoli do gier wydaje się być świetnym pomysłem na prezent świąteczny. Zobacz np. prezentowany tutaj Xbox One z pojemnym dyskiem i 8-rdzeniowym procesorem. Do zestawu dobierz również grę – zajrzyj do tej kategorii, a z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie maluchowi do gustu!

Podchody – zabawa z Twojego dzieciństwa w unowocześnionej wersji

Chcesz, by twoje dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu zamiast marnować czas przed komputerem? Pamiętasz zabawę w podchody, w którą z pewnością bawiłeś się z kolegami, gdy byleś dzieckiem? Sprezentuj maluchowi zestaw, który zachęci go do zabawy w unowocześnioną wersję tej rozrywki – wystarczy Ci do tego zestaw krótkofalówek, taki jak ten przedstawiony tutaj. Zbierzcie razem drużynę, ustalcie tajne hasła, planujcie strategię i wymieniajcie się ważnymi informacjami na odległość jak za dawnych lat!

Waveboard jako prezent pod choinkę dla chłopca – tak czy nie?

Szukasz pomysłu na prezent świąteczny dla małego miłośnika nowinek technologicznych? Waveboard z ciekawymi funkcjami z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę! W przypadku chłopca do 8 lat najlepiej postawić na model o niższych parametrach i mniejszej prędkości – taki jak chociażby ta deskorolka elektryczna. Urządzenie zapewni mu optymalne bezpieczeństwo i jednocześnie sporo frajdy – a przy tym rozwinie jego zmysł równowagi i zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Sprawdź też inne pojazdy elektryczne z naszej oferty – znajdziesz tu nowoczesne hulajnogi oraz szereg ochraniaczy, dzięki którym taka zabawa stanie się bardziej bezpieczna!

Garett Kids 4

Prezent na mikołaja da dziecka kochającego sport

Wydaje Ci się, że smartwatche to coś, z czego skorzystają jedynie dorośli sportowcy? Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko spojrzeć, jak dużą część elektronicznych zegarków z naszego asortymentu zajmują te przeznaczone dla maluchów. Korzystając z nich, dziecko nie tylko zmierzy czas wykonania jakiejś czynności, lecz również umożliwi mu wykonywanie specjalnych zadań wyznaczonych przez rodzica i zdobywanie specjalnych nagród. W takie funkcje wyposażony jest chociażby ten smartwatch od Garett.

WARTO WIEDZIEĆ

Zegarki elektroniczne dla dzieci to również prawdziwa gratka dla rodzica. Mogą bowiem dać maluchowi nieco więcej swobody, a jednocześnie wciąż nad nim czuwać dzięki nowoczesnym funkcjom takim jak geolokalizacja.

Dysponujesz konkretnym budżetem na prezent na mikołaja dla dziecka? Skorzystaj z naszego rankingu, w którym zebraliśmy propozycje na świąteczny upominek do 400 zł – sprawdź, czy znajdziesz tu coś, co Cię zainteresuje!
 

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny