Prezenty dla kawoszy – jak wybrać?

Autor: Łukasz

Robienie różnych rodzajów kawy można ułatwić w prosty sposób. W tym celu wykorzystuje się ekspresy ciśnieniowe, młynki, spieniacze do mleka i inne tego typu urządzenia. Są to idealne rozwiązania, jeśli chodzi o prezent dla kawoszy na dowolną okazję. W zestawieniu zebraliśmy kilka najlepszych propozycji, które świetnie sprawdzą się jako upominek dla miłośników kawy oraz podobnych napojów. Sprawdź poradnik!

Zobacz także: Karta prezentowa, Prezenty dla niej

Prezent dla kawosza – propozycja nr 1 – Kawa

Jest to dość oczywisty wybór, który mimo wszystko sprawdzi się idealnie na każdą okazję. Miłośnicy docenią smak napojów przygotowywanych z produktów wysokiej jakości. Jeśli chodzi o prezent dla kawoszy – warto zwrócić uwagę na preferencje obdarowywanych przed zakupem odpowiednich produktów. Mimo wszystko próbowanie całkiem nowych smaków może być naprawdę ciekawe i dla osoby zainteresowanej kawą będzie świetnym upominkiem na urodziny, święta, imieniny czy dowolną inną okazję.

Na rynku znajdziemy wiele godnych polecenia produktów. Przed zakupem kawy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj napoju oraz gramaturę. Najlepiej wybierać większe opakowania, ponieważ w takim wypadku zapłacimy po prostu mniej. Najczęściej natrafimy na kawę ziarnistą oraz w kapsułkach. Pierwsza opcja wymaga oczywiście młynka i odpowiednich akcesoriów do przygotowania. Bardzo często oferuje jednak świetny smak z najwyższej półki – idealnie sprawdzi się jako prezent dla kawoszy. Rozwiązania w kapsułkach są przeznaczone do odpowiednich ekspresów. Jeśli dana osoba posiada taki sprzęt, będzie to całkiem dobry wybór, jednak należy pamiętać, że produkty te nie są najlepsze pod względem jakości. Mimo wszystko odpowiednie ustawienie urządzenia na pewno sprawi, że przygotujemy smaczny, aromatyczny napój.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

Oprócz rodzaju i gramatury kawy należy zwrócić uwagę na jej typ. Tych jest stosunkowo dużo, przy czym, jeśli nie pijemy takich napojów zbyt często, można kierować się opiniami w internecie lub sugestiami obeznanych osób. Warto zwrócić uwagę na najczęściej polecane produkty, takie jak Lavazza Crema Aroma. Na rynku znajdziemy szereg ciekawych rozwiązań, także dość egzotycznych i drogich. Kawa ziarnista lub w kapsułkach idealnie sprawdzi się jako prezent dla kawoszy. Wybór odpowiedniego produktu zależy od dostępnego budżetu oraz preferencji miłośnika tego napoju.

Polecane kawy i herbaty
 • 199,99 zł
 • 199,99 zł
 • 24,99 zł
 • 29,99 zł
 • 49,99 zł

Prezent dla kawosza – propozycja nr 2 – Ekspres ciśnieniowy

Jest to podstawowy sprzęt, który powinien znaleźć się w kuchni każdego miłośnika kawy. Pozwala on na szybkie i wygodne przygotowywanie różnych napojów od café latte po ristretto. Dostępne opcje zależą jednak od wybranego modelu. Ekspres ciśnieniowy prócz zaoszczędzonego czasu oferuje także naprawdę dobrą jakość kawy. Bardziej zaawansowane modele na rynku zadziwiają zarówno smakiem, jak i wyglądem przygotowywanych napojów. Jeśli chodzi o prezent dla kawoszy – ekspres ciśnieniowy będzie idealnym wyborem, o ile dysponujemy odpowiednim budżetem.

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu należy zwrócić uwagę między innymi na typ ekspresu. Obecnie na rynku znajdziemy modele automatyczne, kapsułkowe i kolbowe. Wybór zależy od umiejętności przygotowywania kawy oraz innych napojów. Niektóre modele potrzebują także dodatkowych akcesoriów – na przykład młynka do mielenia ziaren. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe nie wymagają zbyt wiele wiedzy czy umiejętności. Napoje są przygotowywane w 100% przez samo urządzenie. Kapsułkowe ekspresy ciśnieniowe również są stosunkowo proste w obsłudze. Należy jednak pamiętać, że zakup kapsułek jest kosztowny oraz mało ekologiczny. Kolbowe rozwiązania polecane są najbardziej zaawansowanym kawoszom.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Oczywiście należy zwrócić uwagę na dostępne napoje, jakie może przygotować wybrany sprzęt. Im jest ich więcej, tym lepiej. Jednym z najczęściej polecanych modeli, wyposażonych w wiele przydatnych funkcji, jest DeLonghi Dinamica ECAM 350.55SB. Na prezent dla kawoszy najlepiej wybierać urządzenia, które mają jak najwięcej opcji. Niektóre rozwiązania są wyposażone we wbudowany młynek, co jest dodatkową zaletą, ponieważ nie trzeba kupować kolejnego sprzętu.

 • 2 999 zł
 • 2 399 zł
 • 499 zł
 • 2 599 zł
 • 7 399 zł

Prezent dla kawosza – propozycja nr 3 – Młynek do kawy

Miłośnicy kawy bardzo często tworzą niesamowite napoje przy użyciu standardowych ziaren. Wymaga to uprzedniego ich rozdrobnienia. Do tego znajdziemy na rynku polecane urządzenia – młynki do kawy. Taki sprzęt pozwoli w naprawdę szybki i prosty sposób zmielić ziarna, potrzebne do przygotowania ulubionego napoju. Wiele urządzeń na rynku oferuje także szereg dodatkowych funkcji, takich jak regulacja rozdrobnienia kawy czy praca pulsacyjna, aby mielenie było skuteczniejsze.

Elektryczny młynek to świetne rozwiązanie i pomysł na prezent dla kawoszy. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Najważniejsza jest moc urządzenia. Określa ona siłę, z jaką ziarna kawy będą rozdrabniane. Im większa jest ta wartość, tym efektywniejsze okaże się urządzenie. Warto wybierać rozwiązania oferujące moc na poziomie około 100 W lub więcej. Prócz tego bardzo ważna jest pojemność danego modelu. Determinuje ona, jak dużo ziaren możemy umieścić w pojemniku. Większość najpopularniejszych rozwiązań oferuje od 80 do nawet 300 g. Na prezent dla kawoszy najlepiej wybierać urządzenia wyposażone w duży pojemnik oraz dysponujące funkcją regulacji rozdrobnienia ziaren.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Producenci dbają o bezpieczeństwo użytkowania elektrycznych młynków do kawy. W tym celu implementowane są takie rozwiązania, jak antypoślizgowe nóżki lub zabezpieczenia przed uruchomieniem sprzętu bez pokrywy. Bardziej zaawansowane modele mają także funkcję, która zapobiega przypadkowemu włączeniu. Warto zwrócić uwagę na młynki do kawy od uznanych producentów, takich jak DeLonghi, Bosch czy Eldom. Jednym z najlepszych dostępnych obecnie modeli na rynku jest DeLonghi KG89. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy jednak od dostępnego budżetu.

Polecane młynki do kawy
 • 1 199 zł
 • 729 zł
 • 399 zł
 • 1 049 zł
 • 599 zł

Prezent dla kawosza – propozycja nr 4 – Spieniacz do mleka

Taki sprzęt jest niesamowicie przydatny podczas przygotowywania niektórych napojów. Dla przykładu café latte lub café macchiato wymagają spienionego mleka, aby gotowa kawa prezentowała się dobrze oraz broniła się również smakiem. Wiele ekspresów ciśnieniowych ma wbudowany spieniacz do mleka, jednak nie każdy miłośnik napojów posiada taki sprzęt. W innym wypadku warto zaopatrzyć się w osobne urządzenie, które przyda się w wielu sytuacjach.

Na prezent dla kawoszy można też wybrać spieniacz do mleka, oferujący dobre parametry oraz stworzony z solidnego materiału. Jednym z ciekawszych modeli w tym wypadku jest Jura Spieniacz mleka Hot & Cold. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów takich urządzeń – ręczne i automatyczne. Pierwsze działają dzięki małemu kółku z metalowej sprężyny. Po wciśnięciu przycisku mechanizm zaczyna się kręcić – wystarczy wtedy umieścić go bezpośrednio w pojemniku z mlekiem. Należy jednak pamiętać, że ten proces może trwać nawet kilka minut, a efekt będzie zależał w dużej mierze od umiejętności użytkownika. Jako prezent dla kawosza znacznie lepszym wyborem będzie automatyczny spieniacz do mleka. Taki sprzęt nie wymaga żadnej interakcji prócz naciśnięcia jednego przycisku. Dodatkowo piana jest znacznie lepszej jakości, a sprzęt wytwarza ją niemal natychmiastowo. Niektóre bardziej zaawansowane rozwiązania oferują także funkcję szybkiego podgrzewania mleka.

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

Warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry spieniaczy do mleka. Jednym z nich jest oczywiście moc. Im większa, tym szybciej można wytworzyć dużą ilość puszystej piany. W automatycznych modelach decyduje ona również o podgrzewaniu – przy wyższej mocy cały proces zajmie znacznie mniej czasu. Należy pamiętać, że niektóre urządzenia pracują po podłączeniu do kontaktu, natomiast inne wymagają standardowych baterii AAA lub akumulatorów. Najlepiej wybrać automatyczny spieniacz do mleka, ponieważ niweluje to konieczność ładowania czy wymieniania zasilania co jakiś czas. Bardzo ważnym parametrem jest także pojemność urządzenia. Decyduje o ilości piany, jaką można jednorazowo wytworzyć.

 • 689 zł
 • 449 zł
 • 599 zł
 • 309 zł
 • 819 zł

Prezent dla kawosza – propozycja nr 5 – Kawiarka

Taki sprzęt służy do klasycznego parzenia kawy bez użycia ekspresów ciśnieniowych i przelewowych. To idealny prezent dla kawoszy ze względu na możliwość przygotowywania napoju w pełni samodzielnie. Tutaj wiele zależy od osobistych umiejętności i szczegółów, które mocno mogą zmienić ostateczny smak. Miłośnicy kawy docenią również historię powstania kawiarki oraz jej użyteczność. Można przygotować naprawdę dobry napój w zaledwie kilka chwil, a cena jest w tym wypadku znacznie niższa, niż ma to miejsce przy ekspresach ciśnieniowych i przelewowych.

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje kawiarek, czyli manualne i elektryczne. Jeśli chodzi o prezent dla kawoszy, którzy lubią tradycyjne rozwiązania – dobrym wyborem będzie pierwsza opcja. Taki sprzęt w zupełności wystarczy do przygotowywania świetnej kawy, oczywiście jeśli wykorzystamy składniki odpowiedniej jakości oraz mamy pewne umiejętności i wiedzę. Przy wyborze należy tutaj zwrócić uwagę między innymi na pojemność oraz materiał, z jakiego wykonano dany model. Najlepiej wybierać rozwiązania ze stali nierdzewnej ze względu na trwałość. Możemy także zdecydować się na kawiarkę elektryczną. Takie urządzenie cały proces przeprowadza automatycznie. Wystarczy tylko kupić sprzęt z odpowiednio dużą mocą, po czym można przystąpić do przygotowywania napojów.

Gdy wybieramy prezent dla kawoszy i zamierzamy kupić dobrą kawiarkę, powinniśmy zwrócić uwagę na markę danego modelu. Obecnie najlepsze rozwiązania na rynku znajdziemy w ofercie firm Eldom, Ariete i KitchenAid. Jednym z godnych polecenia modeli w tym wypadku jest Eldom KA 40 Aromatica. Wiele zależy jednak od dostępnego budżetu oraz preferencji użytkownika.

Polecane kawiarki
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny