Jaki prezent kupić dla 12-latka pod choinkę? Podpowiedzi

Autor: Joanna

Prezent dla 12-latka pod choinkę należy kupować bardzo uważnie. To już nie jest czas, kiedy sprawdzi się każda zabawka. Zupełnie co innego trzeba kupić na prezent chłopcu, który lubi sport i temu, który fascynuje się robotami. Są także dzieci, które docenią książki, choć więcej fanów mają gry.

Co sprawi radość chłopcu w wieku 12-14 lat

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki smartfon kupić na prezent dla 12-latka
 2. czy robot to dobry pomysł na świąteczny prezent
 3. jakie gry kupić dla 12-latka
 4. czy warto spróbować podarować dziecku książkę

Smartfon i smartwatch jako prezent pod choinkę dla 12-latka

Czytnik e-booków to znakomity prezent dla dziecka, które uwielbia czytać książki

Prezentem, który ucieszy większość 12-latków jest z pewnością najnowszy smartfon. O ile dla wielu wujków i cioć może to być pewne zaskoczenie, o tyle naprawdę duża część 12-latków marzy o najnowszym modelu iPhone’a. Oczywiście jest to dość drogi prezent, zawsze więc można pomyśleć o zakupie nieco starszego modelu lub smartfona innego producenta. Dobrym wyborem na pewno będzie Apple iPhone X 256GB, który wyróżnia się stalową obudową dodatkowo chroniącą telefon przed zniszczeniem podczas upadku. Kupując smartfon na prezent pod choinkę dla 12-latka, zdecydowanie trzeba zabezpieczyć ekran dodatkową szybką. W innym wypadku może okazać się, że po kilku dniach lub tygodniach konieczne będzie wykupienie usługi wymiany szybki od ekranu, a nierzadko jest to dość kosztowne zlecenie.

Wybierając telefon dla 12-latka, warto wziąć pod uwagę:

 • jakość ekranu – do aplikacji i gier, z których dziecko będzie korzystać, potrzebne są: szeroka paleta barw, wysoki kontrast i dobra widoczność pod światło;
 • procesor i pamięć RAM – zwróć uwagę, że wiele aplikacji, tak edukacyjnych, jak i przeznaczonych do zabawy, zajmuje sporo miejsca. Dlatego postaw na model z minimum 2 GB pamięci RAM i 2-rdzeniowym procesorem;
 • pojemność baterii – nie chcesz przecież ryzykować, że smartfon szybko się rozładuje i kontakt telefoniczny z dzieckiem nie będzie możliwy.

Przy okazji zwróć uwagę na różnego rodzaju obudowy dostępne dla danego modelu. Być może uda Ci się znaleźć etui z ulubionym bohaterem kreskówek dziecka.

Aktywnym 12-latkom, którzy trenują sport lub po prostu świetnie się bawią na boisku, można podarować smartwatcha (np. Garett Teen Set 2). Dzięki licznym statystykom dziecko może sprawdzać osiągane prędkości na rowerze czy podczas biegu, a rodzice mają możliwość monitorowania jakości i długości snu pociechy. Warto wybrać zegarek wodoodporny. Nie bez znaczenia może się okazać także jego odporność na uderzenia i zarysowania.

Polecane gry planszowe
 • 59,99 zł
 • 64,99 zł
 • 144,99 zł
 • 44,99 zł
 • 129,99 zł

Czy robot to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

Wśród prezentów pod choinką może znaleźć się przygodowa gra planszowa dla całej rodziny

Prezent pod choinkę dla 12-letniego miłośnika programowania i robotyki znaleźć będzie bardzo łatwo. Jeśli dziecko ma w szkole takie zajęcia, z pewnością ucieszy się z nowego zestawu, który może testować w domu. Wielu producentów zabawek dla dzieci ma w swojej ofercie zestawy do robotyki. Co ważne, sporą część z nich zaprojektowano tak, aby przy okazji zabawy nimi 12-latek mógł poszerzać swoją wiedzę z matematyki, historii, a nawet języka polskiego. Generalnie dobrym pomysłem są zabawki interaktywne i zdalnie sterowane.

Jeśli nauczysz dziecko bezpiecznie sterować dronem, to taki prezent na święta okaże się fantastyczny. To doskonały pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Zdalnie sterowany UGo UDR-1213 to miniaturowy dron, który da więcej frajdy niż tradycyjny latawiec. Chłopiec może wykonywać dronem akrobacje nawet do wysokości 80 metrów nad ziemią (np. Forever Sky Soldier Tower Defence). Nowoczesne drony dla dzieci mają też kamery, które pozwalają na robienie zdjęć i kręcenie filmów. Taki prezent może cieszyć dziecko bardzo długo.

Gry jako prezent na święta dla 12-latka

Miniaturowy dron to świetny pomysł na prezent świąteczny dla chłopca, który interesuje się robotami

12-latek, który kocha gry komputerowe będzie Ci z pewnością niezwykle wdzięczny za nową grę przygodową. Doskonale sprawdzają się te osadzone w fantastycznym świecie. To nie tylko dobra zabawa. Pamiętaj, że gry przygodowe z fabułą znakomicie rozwijają zarówno wyobraźnię, jak i słownictwo dziecka. Przy okazji możesz postawić na grę anglojęzyczną, która będzie stanowić dodatkowe wsparcie w nauce języka obcego.

Nie musisz jednak ograniczać się wyłącznie do gier komputerowych – planszówki dla 12-latka to także dobry świąteczny prezent. W grach strategicznych może on ćwiczyć logiczne myślenie oraz kreatywność. Przy okazji gry z innymi dziecko świetnie rozwija swoją empatię i myślenie przyczynowo-skutkowe.

Prezent na święta dla 12-letniego miłośnika książek

Książka to prezent pod choinkę, z którego niejeden 12-latek się mimo wszystko ucieszy. Tutaj jednak musisz zasięgnąć rady rodziców – jakie książki lubi, co aktualnie czyta, które książki z danej serii już ma. Oczywiście możesz postawić również na nowsze technologie i wyposażyć dziecko w czytnik e-booków (np. inkBOOK Lumos 6" WiFi). Coraz więcej książek, także tych dla dzieci, jest wydawanych w taki sposób. Niejeden 12-latek z pewnością dobrze wykorzysta tego typu prezent. Pamiętaj, że ekran powinien być podświetlany w szczególny sposób, aby oczy nie męczyły się tak bardzo, jak przy korzystaniu z komputera.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link