Prezent świąteczny dla fotografa – propozycje do 200, 500 i 1000 zł

Autor: Ola

Jaki prezent dla fotografa do 200, 500 i 1000 zł warto kupić? Oto kilka sprawdzonych propozycji zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących pasjonatów. Sprawdź te pomysły na prezenty pod choinkę i wybierz idealne akcesorium: obiektyw, kartę pamięci a może super plecak?

prezent dla fotografa pod choinkę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki prezent dla fotografa do 200 zł nadaje się pod choinkę,

- co na prezent pod choinkę możesz kupić dla fotografa do 500 zł,

- jakie są propozycje prezentów świątecznych dla fotografów do 100 zł.

Co na prezent dla fotografa do 200 zł

Fotografia nie jest najtańszym hobby, może jednak łatwo stać się też opłacalnym zawodem. Jeśli masz w domu pretendującego fotografa, możesz uszczęśliwić go w święta prezentem, który albo pomoże mu rozwijać pasję, albo przyda się w pracy. I wcale nie musisz wydawać kroci! Możesz zacząć od sprawdzenia tego, jakie akcesoria są absolutnie niezbędne każdemu pasjonatowi fotografii. Oto niektóre propozycje prezentów dla fotografów na święta, na które nie wydasz więcej niż 200 zł:

co na prezent dla fotografa

 • karty pamięci – każdy fotograf z pewnością ma chociaż jedną kartę, możesz mieć jednak pewność, że kart nigdy dość. A szczególnie dobrych. Doskonałym pomysłem na prezent dla fotografa do 200 zł może być zatem karta pamięci, która jest nie tylko bardzo pojemna, ale i trwała – nie ma nic gorszego niż utrata zapisanych zdjęć z powodu usterki tego akcesorium. Za kwotę do 200 zł możesz mieć SanDisk Extreme o pojemności nawet do 128 GB. To bardzo szybki i wytrzymały model. Dowiedz się tutaj, jak wybierać karty pamięci;
 • torby i etui na obiektywy – asortyment, bez którego żaden nieco bardziej zaawansowany fotograf się nie ruszy. Jeśli wiesz, że to właśnie tego brakuje Twojemu młodemu pasjonatowi, sprawdź np. podstawową torbę Arkas CB 40706, w której można zmieścić całkiem pokaźny zestaw sprzętowy lub etui na obiektyw Camrock L240, który można przytwierdzić do pasa;
 • filtry do obiektywów – ten rodzaj akcesoriów do aparatów z pewnością nada się na prezent dla fotografa, który powoli staje się profesjonalistą. Przed zakupem filtra koniecznie dowiedz się, jakiej średnicy powinien być (sprawdzisz to na obiektywie). Jeśli zupełnie nie wiesz, jaki model kupić, możesz postawić na sprawdzony filtr Hoya, który doceni każdy fotograf;
 • statywy – Twój fotograf dalej go nie ma? Święta będą zatem doskonałym czasem, żeby to zmienić. Odpowiednim statywem w ramach prezentu pod choinkę może być Camrock TE68, który świetnie nadaje się zarówno na początek, jak i dla bardziej zaawansowanych fotografów.
co dla fotografa pod choinkę – filtr do obiektywu

PORADA

Dysponując budżetem rzędu 200 zł możesz zrobić swojemu fotografowi niespodziankę i w ramach prezentu pod choinkę stworzyć spersonalizowany zestaw drobnych akcesoriów dla niego. W komplecie może znaleźć się np. karta pamięci, filtr i torba. Sprawdź powyższe kategorie i samodzielnie wybierz te modele, które nadają się na prezent dla fotografa. Kilka mniejszych akcesoriów połączonych w jeden upominek z pewnością ucieszy każdego pasjonata.

Prezenty na święta dla fotografa za mniej niż 500 zł

prezent dla fotografa pod choinkę do 500 zł – lampa błyskowa
Porównujemy – statyw w prezencie pod choinkę dla fotografa
Polecane karty pamięci
 • 39,99 zł
 • 34,99 zł
 • 459 zł
 • 39,99 zł
 • 39,99 zł

Co na prezent dla fotografa do 1000 zł?

W tej kategorii możesz zaszaleć, chociaż ze szczęścia z pewnością oszaleje ten, którego obdarujesz na święta. W kwestii prezentu dla fotografa do 1000 zł możesz już swobodnie poruszać się wśród poważnego sprzętu i akcesoriów, które pomogą mu rozwijać pasję lub karierę. Sprawdź zatem takie pomysły na prezent pod choinkę dla fotografa, jak:

prezenty świąteczne dla fotografa – akcesoria

 • obiektywy – możesz mieć pewność, że każdy obiektyw wzbudzi w obdarowanym pasjonacie fotografii niepohamowaną radość. Co jednak wybrać? Możesz postawić na klasyki i optykę wyspecjalizowaną, np. do robienia portretów lub fotografowania architektury. W pierwszej kategorii świetnie sprawdzi się choćby Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor, który wyróżnia się bardzo dużą jasnością, przez co można go wykorzystać do robienia zdjęć nawet w gorszym świetle. To typowa portretówka, zachwyci więc każdego fotografa, który uwielbia robić zdjęcia ludziom. Inną propozycją może być także szerokokątny obiektyw do fotografowania w pomieszczeniach czy typowych ujęć architektonicznych i zdjęć ulicznych - Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM. Martwisz się, że obiektyw nie będzie pasował? Możesz dobierać model po marce albo dokupić adapter – sprawdź, jak go dobrać. Upewnij się jeszcze, jakie są rodzaje obiektywów.

CZY WIESZ, ŻE…

Obiektywy stałoogniskowe co prawda nie pozwalają na żadne zbliżanie i nie zadowolą fanów zoomów, jednak mają one znaczne zalety. Przede wszystkim zapewniają lepszą jakość obrazu, ponieważ ich mechanizm może być dokładniejszy. Są również jaśniejsze i mniej narażone na usterki.

Dowiedz się więcej o obiektywach stałoogniskowych tutaj.

prezent dla fotografa – plecak na sprzęt

 • plecak lub torbę dla profesjonalisty – za budżet do 1000 zł możesz swobodnie sprezentować fotografowi naprawdę wygodny i funkcjonalny plecak do przenoszenia sprzętu, gdzie zmieści wszystkie swoje obiektywy, akcesoria i aparat lub kilka korpusów. Takim pro modelem jest choćby Lowepro ProTactic 450 AW, który zmieści nawet 2 lustrzanki z obiektywem, 8 dodatkowych obiektywów lub lampy błyskowe, a nawet statyw. Dla fotografa pracującego w zawodzie taki plecak będzie na wagę złota, ale możesz go równie dobrze sprezentować pasjonatowi, który po prostu dorobił się już trochę sprzętu i uwielbia plenery. Odpowiednie przenoszenie drogich obiektywów i aparatów, to nie tylko kwestia wygody, ale i ochrona cennego sprzętu.

Wiesz już, jaki prezent pod choinkę dać fotografowi? Zobacz jeszcze, co możesz sprezentować molowi książkowemu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę