Prezent na Święta dla chłopaka – jak wybrać?

Autor: Ola

Święta to okazja do spędzenia czasu z rodziną i najbliższymi. W tym okresie zwykle wręczamy sobie nawzajem prezenty, by dodatkowo sprawić, że ten czas będzie przepełniony radością. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na upominki dla bliskich. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na Święta dla chłopaka wybrać, to sprawdź nasze zestawienie najciekawszych rozwiązań!

Zobacz także: Karta prezentowa

Prezent na Święta dla chłopaka – Propozycja nr 1 – Głośnik przenośny

Głośniki przenośne stanowią idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które lubią słuchać muzyki także poza domem. Charakteryzują się one zwykle kompaktowym rozmiarem, przez co bez problemu można zabrać je ze sobą w dowolne miejsce. Podczas dokonywania wyboru warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ofertę uznanych producentów, takich jak: JBL, Sencor czy Fresh ‘n Rebel. W ten sposób otrzymujemy gwarancję co do żywotności urządzenia oraz jego brzmienia. Jeśli chodzi o prezent na Święta dla chłopaka, to porządny głośnik przenośny doskonale sprawdzi się w tej roli. Należy jednak wybrać właściwy model.

Propozycje dostępne na rynku różnią się niektórymi parametrami. Najważniejszy z nich to moc. To od niej zależy między innymi maksymalna głośność urządzenia oraz czystość dźwięku. Im wyższa wartość, tym lepiej. Trzeba również zwrócić uwagę na czas działania na jednym ładowaniu. Zależy to też oczywiście od pojemności baterii. Głośnik przenośny powinien ponadto charakteryzować się dobrym brzmieniem. W tym aspekcie najlepsze będą konstrukcje z dodatkowymi subwooferami, ponieważ w ten sposób dźwięk będzie głębszy oraz bardziej przystępny.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Jeśli chodzi o prezenty dla niego na Święta, to wybrany sprzęt powinien być odpowiednio wytrzymały. Szczególnie gdy ma często działać w trudnych warunkach atmosferycznych, czy też jest narażony na uszkodzenia mechaniczne. Większość modeli, takich jak JBL Flip 5, jest odporna między innymi na: wodę, kurz, pył oraz upadki lub zadrapania. W ten sposób nie musimy przejmować się ewentualnym zniszczeniem sprzętu, nawet podczas dłuższej podróży lub przy wymagających warunkach.

Prezent na Święta dla chłopaka – Propozycja nr 2 – Smartwatch

Inteligentne zegarki stają się obecnie niesamowicie popularne. Dzieje się tak ze względu na bardzo dużo funkcji, które oferują. Są znacznie lepszym wyborem niż standardowe rozwiązania, pokazujące tylko godzinę i datę. Smartwatche mogą na przykład wykonywać pomiary podczas aktywności fizycznej. Jest to więc idealny wybór na prezent na Święta dla chłopaka, który uprawia jakiś rodzaj sportu. Zegarek mierzy między innymi czas treningu, przebyty dystans, a nawet spalone kalorie. Później można sprawdzić swoje statystyki w aplikacji mobilnej.

Smartwatche mogą również pomóc zadbać o zdrowie użytkownika. Bardziej zaawansowane modele posiadają czujnik tętna oraz mierzą jakość snu czy poziom natlenienia krwi. Wszystkie te informacje są wygodnie zapisywane w aplikacji mobilnej na smartfonie. Często uzyskujemy podpowiedzi, jak poprawić nasz stan zdrowia w oparciu właśnie o te dane. Inteligentny zegarek możemy połączyć z telefonem bezprzewodowo. Dzięki temu stosowna funkcja umożliwia pokazywanie powiadomień bezpośrednio na smartwatchu. Jest to niezwykle wygodne i przydatne, ponieważ często możemy także w ten sposób odbierać lub odrzucać połączenia przychodzące.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Taki sprzęt posiada więc szereg naprawdę przydatnych funkcji. Jego dodatkową zaletą jest niezwykła wytrzymałość. Na prezent na Święta dla chłopaka warto wybrać model odporny na wodę, pył oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Doskonały przykład to Huawei WATCH GT 2 Pro. W ten sposób będzie można używać go wszędzie i być pewnym, że nie ulegnie zniszczeniu. Najlepiej korzystać z oferty uznanych producentów, takich jak: Huawei, Samsung czy Garmin – daje to gwarancję co do jakości i żywotności sprzętu.

 • 999 zł
 • 209 zł
 • 84,90 zł
 • 999 zł
 • 2 499 zł

Prezent na Święta dla chłopaka – Propozycja nr 3 – Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe to znakomita opcja dla osób, które lubią słuchać muzyki w czasie podróży komunikacją miejską, spaceru czy też treningu. Charakteryzują się niesamowitą wygodą podczas użytkowania. Nie musimy przejmować się przeszkadzającym kablem, a samo połączenie jest najczęściej bardzo szybkie i proste. Większość modeli oferuje ponadto naprawdę dobrą jakość dźwięku, zatem będzie to świetny wybór, jeśli chodzi o prezent na Święta dla chłopaka. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów przed zakupem.

W pierwszej kolejności należy zdecydować, jaka budowa słuchawek będzie najlepsza. Na rynku najpopularniejsze są dokanałowe, nauszne oraz douszne konstrukcje. Wiele zależy tutaj od zastosowania oraz osobistych preferencji lub dostępnego budżetu. Jeśli możemy wydać dużo, to powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na słuchawki True Wireless. Są to standardowe pchełki bez żadnych przewodów. Posiadają one często także wiele przydatnych, dodatkowych funkcji.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

Gdy na prezent na Święta dla chłopaka wybierasz słuchawki bezprzewodowe, to bardzo ważne jest ich brzmienie. Największy wpływ na to ma między innymi pasmo przenoszenia. Najlepiej, aby miało ono możliwie jak najszerszy zakres, ponieważ gwarantuje to głęboki, świetnej jakości dźwięk. Prócz tego polecamy wybrać urządzenie, które posiada wbudowany mikrofon, takie jak Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2. Możemy dzięki niemu prowadzić rozmowy bez konieczności wyciągania smartfona.

Słuchawki bezprzewodowe bardzo często mają poza tym możliwość sterowania głośnością oraz przewijania utworów za pomocą dotyku lub przycisków. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne między innymi podczas treningu lub spaceru. Nie musimy wtedy wyciągać smartfona za każdym razem, jak chcemy tylko zmienić muzykę.

Polecane słuchawki
 • 219 zł
 • 529 zł
 • 139,99 zł
 • 199,99 zł
 • 599 zł

Prezent na Święta dla chłopaka – Propozycja nr 4 – Golarka męska

Aby zadbać o swój zarost, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Golarka męska to podstawowe urządzenie, które pozwala w prosty i szybki sposób ścinać nawet naprawdę gęste włosy. Jest to idealna propozycja na prezent na Święta dla chłopaka, ponieważ na pewno okaże się dość przydatna. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych urządzeń w różnych przedziałach cenowych, przez co każdy powinien wybrać coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów oraz producenta danego modelu.

Obecnie najlepsze golarki męskie znajdziemy w ofercie marek: Philips, Braun oraz RAVEN. Przed zakupem musimy sprawdzić przede wszystkim, jaki system golący posiada dany model. Mogą to być głowice, które gwarantują wysoki poziom wygody podczas użytkowania oraz nie powodują żadnych problemów w postaci podrażnień skóry lub zacięć. Mamy także do wyboru golarki, które działają na zasadzie podłużnych, wąskich ostrzy. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie wyższą precyzję golenia oraz często jest bardziej efektywne, aczkolwiek wolniejsze.

Jeśli chodzi o taki prezent świąteczny dla chłopaka, to zwróćmy uwagę na zasilanie wybranej golarki. Najlepiej wybierać modele bezprzewodowe, które musimy ładować. Nie będą przeszkadzać wtedy żadne przewody, przez co korzystanie z urządzenia okaże się znacznie wygodniejsze. Oczywiście w takim wypadku należy sprawdzić też czas działania na jednym ładowaniu. Im jest on dłuższy, tym lepiej. Golarka męska powinna również działać zarówno na sucho, jak i na mokro. Wtedy mamy pewność, że nie ulegnie uszkodzeniu po zalaniu i możliwe będzie mycie sprzętu pod bieżącą wodą.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych golarek męskich. Jednym z najlepszych modeli obecnie dostępnych jest Philips OneBlade Pro Face + Body QP6620/20. Jednak równie dobrze możemy postawić na tańsze modele, wyposażone na przykład w 3 głowice. Wiele zależy tutaj od dostępnego budżetu. Jeśli chodzi o taki prezent na Święta dla chłopaka, to najlepiej zdecydować się na zaawansowane sprzęty dobrej jakości, ponieważ wystarczą one na znacznie dłuższy czas.

Polecane golarki męskie
 • 59,99 zł
 • 579 zł
 • 840 zł
 • 1 699 zł
 • 149 zł

Prezent na Święta dla chłopaka – propozycja nr 5 – Czytnik e-booków

Chwila relaksu przy dobrej lekturze jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Idealny prezent na Święta dla chłopaka, który lubi czytać, to czytnik e-booków. Tego typu sprzęt pozwala zabrać ze sobą całą bibliotekę w dowolne miejsce. Sama obsługa i korzystanie z urządzenia są proste oraz wygodne. Bardzo często takie rozwiązanie zastępuje tradycyjne, papierowe książki na rzecz e-booków. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

W czytnikach e-booków najważniejszy jest wyświetlacz. Najlepiej, aby był on możliwie jak największy oraz obsługiwał wysoką rozdzielczość. Dzięki temu czytanie stanie się po prostu wygodniejsze, a wzrok nie będzie się męczył. Takie urządzenia są najczęściej wyposażone w ekran E-Ink. Jego największą zaletą jest to, że wygląda bardzo podobnie do standardowej, papierowej strony z tekstem. Na uwagę zasługuje ponadto dodatkowe podświetlenie wyświetlacza. Dzięki niemu możemy korzystać ze sprzętu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Poza tym czytnik e-booków powinien posiadać odpowiednio dużo pamięci wbudowanej. Najpopularniejsze modele na rynku, takie jak Amazon Kindle Paperwhite 4, są wyposażone w aż 8 GB. Wystarczy to na ogromną ilość pobranych książek. Wiele zależy tutaj od tego, jak dużo plików chcemy przechowywać jednocześnie w urządzeniu. Jeśli chodzi o taki prezent pod choinkę dla chłopaka, to najlepiej wybrać urządzenie obsługujące Wi-Fi lub Bluetooth. Dzięki temu możliwe będzie łatwiejsze pobieranie i kopiowanie e-booków za pomocą łączności bezprzewodowej.

Polecane czytniki e-booków
 • 1 549 zł
 • 499 zł
 • 549 zł
 • 649 zł
 • 549 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link