Przejdź do opisu produktu

AlcoSense Excel

alkomat

AlcoSense
nr kat.
1173415

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Rodzaj  elektrochemiczny
Funkcje dodatkowe  alarm, alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatnich pomiarów, termometr, zegar
Zobacz pełny opis produktu

Opis produktu

AlcoSense Excel Alkomat Elektrochemiczny

Standardowy model alkomatu elektrochemicznego brytyjskiej firmy AlcoSense. Oferuje wyjątkową dokładność wskazań i niezwykłą funkcjonalność za rozsądną cenę. Wyróżniony projekt bryły alkomatu został wykorzystany w modelach AlcoSense Pro i AlcoSense Ultra.

Charakterystyka:

  • 1,8 calowy kolorowy wyświetlacz LCD
  • Czujnik elektrochemiczny 64mm2 – mniejsza wersja czujnika używanego przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Możliwość ustawienia limitu dla dowolnego kraju na świecie
  • Przypomnienie o rekalibracji
  • Projekt alkomatu wyróżniony za wzornictwo

Dokładność alkomatu elektrochemicznego

Urządzenie wyposażono w profesjonalny czujnik wielkości 64mm2. Jest to pomniejszona wersja sensora 200mm2 używanego przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz innych krajach Unii Europejskiej. Wielu producentów twierdzi, że ich wyroby są wyposażone w "czujniki policyjne" lub podobne do policyjnych wyłącznie dlatego, że za wynik pomiaru odpowiada sensor elektrochemiczny. Sensor Excela jest dokładnie tego samego typu, jak czujniki stosowane przez służby mundurowe i różni się od nich wyłącznie wielkością sensora. Urządzenie zapewnia niezwykłą w tym przedziale cenowym precyzję pomiaru.

Detektor ciśnienia i objętości próbki powietrza. Funkcja kompensacji temperatury

W celu zbadania poziomu alkoholu we krwi, pobrana próbka powietrza powinna pochodzić z głębi płuc i wynosić objętość jednego litra. Jeśli test wykonywano na mniejszej objętości powietrza alkomaty mogą dawać niedoszacowane i niespójne wyniki.

Wiele alkomatów korzysta z zegara oszacowującego czas potrzebny do wydmuchnięcia z płuc powietrza o pojemności około jednego litra. Próbka pobrana w ten sposób może jednak nie być dokładna z uwagi na to, że użytkownicy wykonując testy wydmuchują próbkę pod różnym ciśnieniem, a co za tym idzie objętość wydychanego powietrza może ulegać znacznym wahaniom. Prowadzi to często do przeprowadzenia pomiaru na zbyt małej próbce wydychanego powietrza i uzyskania błędnego wyniku.

AlcoSense Excel nie polega na zegarze, ale mierzy objętość powietrza wydychanego podczas testu a pomiar jest pobierany w momencie gdy próbka wynosi jeden litr. Zapewnia to największą możliwą dokładność. Niezawodność uzyskanych testów wynika również z tego, że odczyty alkomatu są dostrajane do temperatury.

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

AlcoSense Excel jest wyposażono w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,15 ‰ BAC. Oznacza to, że oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

Dowolny limit na świecie

Alkomat AlcoSense Excel posiada intuicyjne w obsłudze menu, dzięki któremu można szybko i bezproblemowo ustawić dowolny limit zawartości alkoholu. W tym celu należy wybrać jednostkę miary zawartości alkoholu w organizmie; mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu) lub ‰BAC (zawartość alkoholu we krwi) oraz wartość współczynnika BBR (z ang. blood-breath ratio). Funkcja zmiany limitu jest szczególnie korzystna podczas wyjazdów za granicę. Wszystkie obowiązujące limity oraz współczynniki BBR dostępne są w instrukcji obsługi dołączonej do alkomatu.

Projekt nagradzany za wzornictwo

W 2018 AlcoSense Excel zdobył nagrodę German Design Awards. Otrzymał nominację w kategorii Doskonały Projekt w zakresie urządzeń medycznych oraz projektów związanych z transportem.

Klarowny i dokładny wynik

Alkomat posiada 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie mierzy zawartość alkoholu w organizmie dostarczając czytelny dla użytkownika wynik. Dostępne jednostki miary: zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l) lub promili we krwi (‰BAC). Gdy wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy urządzenie poinformuje o tym użytkownika. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

Pamięć wyników testów

Excel przechowuje w pamięci urządzenia aż do 24 ostatnich wyników testów.

Intuicyjne oprogramowanie

Oprogramowanie modelu Excel jest łatwe w obsłudze i intuicyjne. Informacje pokazywane na wyświetlaczu są czytelne, co pozwala na łatwe korzystanie z poszczególnych funkcji urządzenia.

Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Excel w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

Powiadomienie o rekalibracji

Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Excel został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okres ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Urządzenie zostanie poddane procesowi kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie alkomatu jest niezwykle ważne, aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

 

Zakres temperatury użytkowania

Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

Alkomat AlcoSense Excel poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Excel nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Excel chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Excel przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów.

Gwarantowana jakość i niezawodność

AlcoSense Excel wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

Dane techniczne

alkomat AlcoSense Excel

Rodzaj  elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,01 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Precyzja pomiaru  +/- 0,15 ‰ BAC
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Liczba ustników w komplecie  5
Zasilanie  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
Funkcje dodatkowe  alarm, alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatnich pomiarów, termometr, zegar
Parametry fizyczne   
Waga (z bateriami) 147 g
Wymiary  55 x 107 x 29 mm
Wymiary opakowania  20 x 13 x 5 cm
Waga z opakowaniem  0,40 kg
Wyposażenie   
  karta gwarancyjna, instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Producent   
Nazwa producenta / importera  APN Promise S.A.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: AlcoSense
  • Możliwość kalibracji: tak
  • Wymaga ustnika: tak

Ocena klientów

5 na podstawie 88 ocen
5
(88)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • precyzja pomiaru
  • łatwość użycia
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Polecam!!!
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
12-09-2020,
K123
Potwierdzony zakup

Jestem bardzo zadowolona. Produkt spełnia wszystkie moje oczekiwania. Prosty w obsłudze, ładny design, można śmiało nosić w torebce. Gorąco polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Solidne urządzenie
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
08-09-2020,
Bromar
Potwierdzony zakup

Do tej pory miałem do czynienia jedynie z tanimi alkomatami. Ciekawe jest ustawianie limitów dla danego kraju i licznik czasu pozostałego do kalibracji. Do pomiaru mogą być użyte dostarczane ustniki, ale również słomki co ratuje w przypadku braku ustnika.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Excel Alkomat Elektrochemiczny
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
29-09-2020,
Szkółka
Potwierdzony zakup

Alkomat naprawdę godny polecenia. Bardzo dobre wykonanie, łatwa obsługa, szybki pomiar i analiza wyników.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Opinia o produkcie
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
26-01-2021,
Cathi
Potwierdzony zakup

Produkt bardzo dobrej jakości, świetnie sie sprawdza do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Bardzo łatwy w użyciu.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Strzał w dziesiątkę
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
16-01-2021,
Mm
Potwierdzony zakup

Wykonanie, jakość i obsługa na najwyższym poziomie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
03-12-2020,
Incognito
Potwierdzony zakup

Narazie wszystko super

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo udany zakup
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
02-03-2021,
ROSO
Potwierdzony zakup

Alkomat godny polecenia. Bardzo dobre wykonanie, łatwa obsługa, szybki pomiar i analiza wyników. Mam go 3 miesiące i sprawuje się doskonale. Polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Porządne urządzenie
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
28-12-2020,
Aras
Potwierdzony zakup

Szybkość pracy, pewność pomiarów. Porownanie z policyjnym daje identyczne wyniki. Polecam

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
POLECAM
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
28-12-2020,
PIKOZ
Potwierdzony zakup

Od dawna szukałem alkomatu który zapewni wiarygodny wynik i trafiłem na AlcoSense Excel. Przeczytałem opinie, zobaczyłem też że alkomat zwyciężył w teście Automoto i to ostatnie przekonało mnie do zakupu. Użytkuję go od kilkunastu dni i na razie jestem bardzo zadowolony. Wyniki były weryfikowane z alkomatem policyjnym i nie było różnic. Urządzenie jest łatwe w konfiguracji i użytkowaniu. POLECAM.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Alkomat
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
01-01-2021,
Barau
Potwierdzony zakup

Bardzo funkcjonalny, łatwy w użytkowaniu alkomat. Precyzyjny wynik, alkomat spełnia wszystkie moje oczekiwania. Polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytanie i odpowiedzi

Możesz pomóc innym użytkownikom zadając pytanie dotyczące AlcoSense Excel

Powiadom mnie o pytaniach jeśli się pojawią

Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących AlcoSense Excel, wpisz 1173415 w wyszukiwarce euro.com.pl.