Prezent na mikołajki dla dziecka do 200 zł – TOP 10

Autor: Klaudia

Szukasz idealnego prezentu na mikołajki? Aby był on wartościowy dla dziecka, czyli jednocześnie niósł mu radość z zabawy i miał walor edukacyjny, przygotowaliśmy dla Ciebie 10 najlepszych propozycji. Nasze prezenty na mikołajki dla dzieci nie przekraczają 200 zł i są zróżnicowane tematycznie. Możesz dobrać je do zainteresowań swojego podopiecznego, by sprawić mu ogromną radość i wprowadzić w świąteczny klimat.

Prezent na mikołajki na dzieci powinien być przemyślany: rozrywkowy, ale i edukacyjny

LISTING PRODUKTÓW

3Doodler START – zestaw podstawowy

Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek CJV64

UGo Pocket Zephir

Motorola TLKR T40

VARTA Minions Night Light 3AA

The Sims 4: Psy i Koty

Klein Lampa czołowa 1619M00L2B

Braun Oral-B D12 Frozen Kids + pasta Oral-B Stages Frozen

JBL T110BT

SanDisk Clip Jam 8GB

Długopis 3D 3Doodler START - zestaw podstawowy

Długopis 3D 3Doodler START – zestaw podstawowy jest bezpieczny dla dzieci, bo nie się nim nie poparząDługopis 3D 3Doodler Start to nowatorskie akcesorium do rysowania przestrzennego, zaprojektowane z myślą o dzieciach od 8 roku życia. Sprawdzi się jako prezent mikołajkowy i przyniesie podopiecznemu mnóstwo radości. W podstawowym zestawie długopis 3D pojawia się wraz z przewodem micro-USB do ładowania oraz książką projektów, z której dziecko może czerpać inspiracje. Został wyposażony w aż 48 EKO-wkładów, dzięki czemu można zaprojektować wiele konstrukcji w różnych kolorach. Co ważne, długopis zapewnia dziecku bezpieczeństwo – wydobywający się z wnętrza plastik jest ciepły, ale nie parzy. Można go od razu kształtować w palcach. Wkłady do długopisu 3D 3Doodler Start wykonane zostały z materiałów bezpiecznych, nietoksycznych, wolnych od BPA i biodegradowalnych. W pełni naładowany długopis będzie działał nawet przez godzinę bez przerwy, sprawiając frajdę najmłodszym członkom rodziny. Po podłączeniu do ładowania można z niego nadal korzystać.

PARAMETRY

Wiek dziecka: od 8 roku życia

Czas działania: 45-60 min

Ilość EKO-wkładów: 48

Dodatkowe akcesoria: kabel micro-USB

Książka projektów: tak

PLUSY

+ Pozwala rozwijać kreatywność dzieciom w wieku szkolnym

+ Po podłączeniu do ładowania można go nadal używać

+ Dziecko wykona wiele konstrukcji, zanim wkłady się skończą

+ Brak konieczności dokupowania zasilacza

+ Podpowiedzi dla dzieci, które nie miały jeszcze do czynienia z długopisem 3D

Zabawka edukacyjna Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek CJV64

Zabawka edukacyjna Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek CJV64 jest dostosowana do dzieci o różnym wieku i o różnych umiejętnościachŚwietnym pomysłem na prezent na mikołajki dla maluszka – nawet takiego, który nie przekroczył jeszcze roku – jest zabawka edukacyjna Fisher PriceSzczeniaczek Uczniaczek CJV64. Miękki pluszak o przyjaznym wyglądzie uśmiechniętego pieska działa na trzech poziomach edukacyjnych. Na pierwszym, przeznaczonym dla dzieci od 6 miesiąca, rozbudza ciekawość za pomocą dźwięków i podstawowych słów. Na drugim, dla dzieci od 12 miesiąca, maluch słucha prostych poleceń i wykonuje je. I wreszcie na trzecim, od 18 miesiąca, dziecko samo odgrywa role i pozwala swojej wyobraźni rozkwitać. Zabawka edukacyjna Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek CJV64 prezentuje piosenki, wypowiedzi i dźwięki odpowiednio dobrane do umiejętności dziecka. Migoczące w rytm muzyki serduszko zabawki edukacyjnej przykuje uwagę i rozbawi podopiecznego.

PARAMETRY

Wiek dziecka: od 6 miesięcy

Poziom 1: odkrywanie

Poziom 2: zachęcanie

Poziom 3: naśladowanie

Świecące elementy: tak

PLUSY

+ Możliwość podarowania zabawki nawet maluszkowi

+ Od 6 miesiąca dziecko rozpoznaje dźwięki i podstawowe słowa

+ Od 12 miesiąca dziecko czuje się zachęcone do działania

+ Od 18 miesiąca dziecko bawi się w odgrywanie ról i ma dużą wyobraźnię

+ Dodatkowe elementy skupią wzrok maluszka i zainteresują go

Dron UGo Pocket Zephir

Dron UGo Pocket Zephir bez trudu wykona skomplikowane akrobacjePrezentem na mikołajki dla dzieci nieco starszych, np. chodzących do podstawówki, może być dron UGo Pocket Zephir. Choć to urządzenie elektroniczne dorosłym raczej nie kojarzy się z zabawką, model UGo Pocket Zephir dostosowany jest do możliwości dzieci. Rozwija ich umiejętności manualne oraz strategiczne. Na jednej baterii można wykonać lot 6-minutowy, co sprawia, że podopieczny musi się pilnować, by nie przekroczyć czasu, inaczej zabawka spadnie. Dron UGo Pocket Zephir bez trudu wykona skomplikowane akrobacje, ponadto ma 3 tryby prędkości. Dzięki funkcji obrotu 3D o 360° dziecko może naśladować lot nowoczesnych śmigaczy. Wykorzysta go i na otwartej przestrzeni, i w domu, ponieważ dron ma niewielkie wymiary. Jest zasilany klasyczną baterią. Jako prezent mikołajkowy dostarczy najmłodszym dużo frajdy a także nauczy odpowiedzialności i dbałości o delikatne przedmioty.

PARAMETRY

Typ zabawki: zdalnie sterowana

Rozmiar: miniatura

Żyroskop: 6-osiowy

Czas lotu: 6 min

Zasięg: do 80 m

PLUSY

+ Rozwija umiejętności manualne i strategiczne

+ Dziecko może wygodnie przenosić zabawkę

+ Stabilność i pewne prowadzenie drona

+ Możliwość wykonywania w tym czasie akrobacji

+ Na otwartej przestrzeni dron poleci wysoko

Zestaw krótkofalówek Motorola TLKR T40

Zestaw krótkofalówek Motorola TLKR T40 to idealny prezent na mikołajki dla rodzeństwaKrótkofalówki można wykorzystać do lepszej komunikacji całej rodziny, np. na zakupach, podczas zwiedzania innych miast, na plaży czy w trakcie zabawy: w domu i na zewnątrz. Jeśli podarujesz zestaw krótkofalówek Motorola TLKR T40 jako prezent mikołajkowy swojemu dziecku, na pewno znajdzie tysiąc nowych sposobów na wykorzystanie go! Urządzenia działają na odległość nawet 4 km, więc ułatwią rozmawianie przed snem rodzeństwu zamieszkującemu w innych pokojach, a nawet przyjaciołom ze stojących obok siebie bloków. Mają aż 8 wbudowanych kanałów, więc dziecko poprowadzi rozmowy z kilkoma przyjaciółmi, ustalając plan zabawy w kolejnym dniu czy omawiając trudne zadanie domowe. Ponieważ na ekranie pojawia się informacja o stanie naładowania baterii, łatwo uzupełnić akumulator, by nie musieć przerywać zabawy. W zestawie Motorola TLKR T40 znajdują się 2 krótkofalówki, więc możesz potraktować go nawet jako prezent na mikołajki dla zżytego rodzeństwa w podobnym wieku.

PARAMETRY

Częstotliwość pracy: 446 MHz

Liczba kanałów: 8

Maksymalny zasięg: 4 km

Wyszukiwanie kanału: tak

Wskaźnik naładowania baterii: tak

PLUSY

+ Standardowa częstotliwość daje połączenie dobrej jakości

+ Możliwość prowadzenia niezależnych rozmów z kilkoma użytkownikami

+ Idealny zestaw do zabawy w domu i na podwórku

+ Pomoc w ustaleniu kanału, na którym czeka odbiorca

+ Dzięki bieżącemu kontrolowaniu poziomu naładowania wyczerpana bateria nie przerwie zabawy

Lampka nocna VARTA Minions Night Light 3AA

Lampka nocna VARTA Minions Night Light 3AA wyłącza się automatycznie, gdy dziecko zaśnieJeśli Twoje dziecko kocha Minionki, idealnym prezentem na mikołajki dla niego będzie lampka nocna VARTA Minions Night Light 3AA. To urządzenie jednocześnie efektowne (stanowi ozdobę pokoju i uzupełni bogatą kolekcję Minionków Twojej córki czy syna) i użyteczne (kiedy dziecko boi się zasypiać po ciemku, stanie się jego ochroną przed potworami). Lampka zasilana jest łatwo dostępnymi bateriami AA – wystarczy mieć ich kilka w zapasie, by dziecko cieszyło się mocnym i czystym światłem LED zawsze, kiedy go potrzebuje. Ponadto światło ma barwę ciepłej bieli, dzięki czemu wprowadza do pokoju przyjemny, domowy, rodzinny klimat. Lampka nocna VARTA Minions Night Light 3AA ma wbudowane dwie diody – nie musisz ich wymieniać. W pełnym trybie pracy wyłącza się automatyczne po 30 minutach, a w trybie energooszczędnym po 60 minutach – dziecko zdąży do tego czasu zasnąć, a Ty nie obudzisz go, przychodząc i wyłączając lampkę. Jeśli ustawisz ją bezpośrednio przy łóżku, możesz korzystać z trybu przyciemniania, wówczas intensywne światło nie rozbudzi malucha i nie zachęci do zabawy w środku nocy.

PARAMETRY

Źródło światła: wbudowane LED

Klasa energetyczna: A++

Przyciemnianie: tak

Automatyczne wyłączanie: tak

Zasilanie bateryjne: AA

PLUSY

+ Mocne i czyste światło

+ Oszczędność w opłatach za prąd

+ Idealne rozwiązanie, gdy dziecko boi się zasypiać przy zgaszonym świetle

+ Lampka zgaśnie po 30 lub 60 minutach, gdy dziecko już śpi

+ Łatwa i szybka wymiana baterii

Dodatek do gry The Sims 4: Psy i Koty

Dodatek do gry The Sims 4: Psy i Koty przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 roku życiaPomysł na prezent na mikołajki dla dzieci lubiących gry komputerowe oraz wykazujących szczególną empatię w stosunku do zwierząt to dodatek do gry TheSims 4: Psy i Koty. Twoja pociecha nie może mieć czworonoga, bo cierpi na alergię? A może już ma psa lub kota, ale nigdy nie traci ochoty do zabawy z nim? Dzięki dodatkowi do gry The Sims 4: Psy i Koty da odpocząć żywemu zwierzęciu i zorganizuje sobie czas na własną rękę. Gra przeznaczona jest dla dzieci z późnej podstawówki – powyżej 12 roku życia. Jest familijna i symulacyjna, jednak może zawierać sceny przemocy. Dzięki dostępnemu w niej narzędziu dziecko może dostosować do swoich upodobań wszystkie cechy psów i kotów, od wyglądu po cechy zachowania. Po raz pierwszy w historii serii The Sims może również założyć zwierzętom stroje. Zwierzaki stają się elementami simsowej rodziny prowadzonej przez dziecko. Dzięki dbaniu o ich parametry życiowe uczy się odpowiedzialności, ale także zarządzania. Poza tym dodatek do gry The Sims 4: Psy i Koty to świetna rozrywka. Jeśli Twoja pociecha jest miłośnikiem The Sims, na pewno o tym wiesz!

PARAMETRY

Platforma: komputer PC

Gatunek: dla dzieci/familijna, symulacja

Przedział wiekowy (PEGI): 12+

Wersja językowa: polska (napisy)

Wymagania sprzętowe: do uruchomienia wymagana jest gra The Sims 4

PLUSY

+ Kompatybilność z komputerem

+ Gra nie zawiera agresji ani wulgaryzmów

+ Poziom gry dobrany do umiejętności dziecka z późnej podstawówki

+ Dziecko umie obsługiwać dodatek do gry, jeśli zna The Sims 4

Zabawka Klein Lampa czołowa 1619M00L2B

Zabawka Klein Lampa czołowa 1619M00L2B to miniatura narzędzia marki BoschZabawka Klein Lampa czołowa 1619M00L2B przypadnie do gustu jako prezent mikołajkowy dzieciom, które pasjonują się pracą taty w warsztacie. Jeśli chętnie podpatrują, jak majsterkuje – tworzy nowe rzeczy i naprawia zepsute – chętnie będą mu towarzyszyć. Nauczą się naśladować ruchy i rozwiną pasję, a może nawet drzemiący w nich talent. Lampę czołową 1619M00L2B częściej wpisują na listę prezentów na mikołajki chłopcy, ale sprawdzi się także jako podarunek dla dziewczynki – niech sama wybierze, czym woli się bawić i co sprawia jej większą radość. Nieocenionym prezentem ze strony rodziców bowiem jest danie możliwości dokonania własnego wyboru. Zabawka Klein Lampa czołowa 1619M00L2B działa na dwa paluszki AA, które zostały dołączone do kompletu. Warto mieć kilka na wymianę, by zabawa nie została przerwana w wyniku zgaśnięcia światła. Zabawka jest odwzorowaniem urządzenia marki Bosch – stanowi jego miniaturę. Pozwala maluchowi zapoznać się z prawdziwymi narzędziami w przystępnej, dopasowanej do jego wieku formie.

PARAMETRY

Wiek dziecka: od 3 lat

Odpowiednik: miniatura urządzenia marki Bosch

Rodzaj: warsztat

Zasilanie: 2 baterie AA

Regulacja paska: tak

PLUSY

+ Zabawkę można podarować już przedszkolakowi

+ Miniatura prawdziwego narzędzia dla dorosłych

+ Zabawka rozbudza zainteresowanie pracami w warsztacie

+ Baterie w zestawie

+ Dostosowana do głowy dziecka

Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B D12 Frozen Kids + pasta Oral-B Stages Frozen

Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B D12 Frozen Kids + pasta Oral-B Stages Frozen jest kompatybilna z aplikacją zachęcającą do mycia zębówJeśli chcesz sprawić przyjemność swojej córce lub synowi – dziecku, które oczarowała bajka Frozen i które do dziś śpiewa „Mam tę moc” – podaruj mu w ramach prezentu mikołajkowego szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B D12 Frozen Kids + pasta Oral-B Stages Frozen. Praktyczne urządzenie posiada w zestawie pastę do zębów, na tubce której również pojawiają się bohaterowie popularnej zimowej bajki. Szczoteczka jest dostosowana do małych dziecięcych zębów i dziąseł. Ponieważ zasila ją akumulator (znajduje się w zestawie), dobrze leży w dziecięcej dłoni i łatwo się nią manewruje. Jeśli dziecko za szybko kończy mycie zębów, pobierz aplikację Disney Magic Timer, dzięki której zostanie zachęcone do kontynuowania zabiegu pielęgnacyjnego. Jak działa? Podczas mycia na ekranie wyświetla się obraz, który odsłania się powoli w trakcie mycia zębów. Mało tego, za regularne korzystanie z aplikacji dziecko zdobywa odznaki i nagrody! Podaruj mu szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B D12 Frozen Kids – prezent mikołajkowy efektowny i użyteczny.

PARAMETRY

Typ aparatu: szczoteczka dla dzieci

Zasilanie: akumulatorowe

Kolor obudowy: różowo-niebieski

Funkcje dodatkowe: aplikacja Disney Magic Timer

Końcówka wymienna: tak

PLUSY

+ Urządzenie dopasowane do zębów i dziąseł dzieci

+ Łatwe manewrowanie szczoteczką podczas mycia zębów

+ Idealny dla każdego dziecka bez względu na płeć

+ Aplikacja zachęca dzieci do dłuższego mycia zębów

+ Po zużyciu końcówki można wymienić ją na nową

Słuchawki bezprzewodowe JBL T110BT (szare)

Słuchawki bezprzewodowe JBL T110BT (szary) pozwalają na sparowanie ze smartfonemStarszemu dziecku jako prezent na mikołajki możesz podarować słuchawki bezprzewodowe JBL T110BT, które wykorzysta np. podczas chodzenia do szkoły i wracania z niej. Może słuchać na nich muzyki lub nagranego wcześniej materiału na sprawdzian. Są to słuchawki douszne, więc bardzo dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz i trzymają się w uszach nawet przy energicznych ruchach, np. gdy dziecko będzie musiało podbiec do autobusu. Z urządzeniem przenośnym łączą się za pomocą Bluetooth, są więc kompatybilne z każdym nowoczesnym smartfonem. Pozwalają na 6 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki, a ładują się bardzo szybko: w zaledwie 2 godziny. Ponieważ został wbudowany w nie mikrofon, po sparowaniu z komórką pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych. Podaruj dziecku słuchawki bezprzewodowe JBL T110BT jako pożyteczny prezent mikołajkowy! Sprawdź też inne gadżety do telefonu w artykule: Najpopularniejsze akcesoria do telefonu – zobacz, co wybrać!.

PARAMETRY

Typ słuchawek: douszne

Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz

Transmisja bezprzewodowa: Bluetooth

Mikrofon: tak

Czas grania: 6 godzin

PLUSY

+ Tłumią dźwięki z zewnątrz i dobrze trzymają się w uszach

+ Dostosowane do urządzeń przenośnych, np. smartfona

+ Wykorzystywanie popularnej technologii dostępnej w wielu urządzeniach

+ Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych

+ Wystarczający czas pracy do dotarcia do szkoły i powrotu, a nawet słuchania muzyki na przerwach

Odtwarzacz audio/MP3 SanDisk Clip Jam 8GB (czerwony)

Odtwarzacz audio/MP3 SanDisk Clip Jam 8GB (czerwony) ma klips zapobiegający upadkowi urządzeniaPrezentem na mikołajki dla dzieci starszych jest np. odtwarzacz audio/MP3 SanDisk Clip Jam 8GB. Pojemne urządzenie przenośne pozwala na słuchanie ulubionej muzyki także poza domem – w drodze do szkoły, podczas spaceru z psem czy wyprawy do sklepu. Ma aż 8 GB pojemności, więc Twoje dziecko nagra na nim kilka ulubionych albumów muzycznych – może też rozszerzyć pamięć dzięki czytnikowi kart pamięci micro-SD/SDHC. Na wyświetlaczu sprawdzi, jaka piosenka brzmi teraz i jaka zostanie odtworzona za chwilę. Menu jest w języku polskim, więc łatwo się po nim poruszać. Odtwarzacz audio/MP3 SanDisk Clip Jam 8 GB ma także wbudowane radio – pozwala na śledzenie najnowszych hitów. Można nagrywać na nim pliki w formatach: AAC, MP3, WAV, WMA. Korektor dźwięku dostosuje odpowiednie częstotliwości do stylu słuchanej przez dziecko muzyki, a mocny klips zapobiegnie upadkowi urządzenia przy wykonywaniu energicznych ruchów, np. gdy dziecko będzie biegło.

PARAMETRY

Pamięć wbudowana: 8 GB

Wyświetlacz: OLED 128x64

Wbudowane radio: tak

Obsługiwane formaty audio: AAC, MP3, WAV, WMA

Korektor dźwięku: tak

PLUSY

+ Duża pojemność pozwala na przechowywanie całych albumów

+ Wygodne odczytywanie danych

+ Możliwość słuchania najnowszych hitów

+ Możliwość nagrywania piosenek w wielu formatach

+ Dźwięk dobrej jakości

Podsumowanie

Prezent na mikołajki dla dzieci powinien być dostosowany do ich wieku oraz zainteresowań. W niniejszym rankingu zaproponowaliśmy 10 urządzeń, które możesz podarować maluchowi, przedszkolakowi lub dziecku szkolnemu. Niektóre mają wyraźniej zaznaczony walor edukacyjny – zwróć na nie szczególną uwagę. Niech prezent mikołajkowy będzie nie tylko efektowny, ale także pożyteczny. Szczoteczka elektryczna do zębów? Interaktywny pluszak? Lampka nocna? A może odtwarzacz muzyczny? To ciekawe i zróżnicowane propozycje. Sprawdź też nasze typy prezentów na mikołajki dla dzieci do 400 zł.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link