Prezent dla rowerzysty – jak wybrać?

Autor: Anna

Jazda na rowerze to prawdopodobnie obok biegania i pływania najczęściej podejmowana aktywność fizyczna. Zapaleni rowerzyści jeżdżą na swoich dwóch kółkach niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Jaki prezent dla rowerzysty będzie pożyteczny podczas wycieczek? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje ułatwią wybór odpowiedniego upominku.

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla rowerzysty - Propozycja nr 1 – Uchwyt do telefonu

Pierwsza nasza propozycja jest niedrogim prezentem dla rowerzysty, ale mimo swojej niewygórowanej ceny, może się on okazać najbardziej przydatny z rowerowych gadżetów. Otóż doradzamy podarowanie miłośnikowi rowerów niewielkiej rzeczy, jaką jest uchwyt na telefon. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak niekomfortowe jest rozmawianie przez telefon podczas jazdy rowerem. Tylko jedna ręka przytrzymuje kierownicę, co sprawia, że jazda jest mniej stabilna. Oczywiście wielu rowerzystów ma na tyle wprawy i doświadczenia, że bez większego problemu poradzi sobie w takiej sytuacji. Jednak jeśli rozmowa przez telefon się dłuży, to taka jazda może się okazać ryzykowna. Bez dwóch zdań pomocnym przyrządem będzie w takich sytuacjach uchwyt rowerowy do telefonu. Jest on niewielki i uniwersalny, gdyż pasuje do każdego roweru. Montuje się go przez przyczepienie do kierownicy, a bardzo duże udogodnienie stanowi to, że da się to zrobić bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Jest to czynność niewymagająca wielkich zdolności manualnych, którą można wykonać w zaledwie kilka minut. To znakomity wybór dla tych, którzy mają wątpliwości, co kupić na prezent dla rowerzysty, aby był on usatysfakcjonowany. Nie wydamy na niego fortuny, a zarazem podarujemy rowerzyście coś bardzo praktycznego. W erze smartfonów niemal w każdej sytuacji ktoś może do nas zadzwonić – także wtedy, gdy jedziemy samochodem lub rowerem. Uchwyt do roweru, np. Setty GSM019263, jest tak samo potrzebny, jak zestaw głośnomówiący w aucie. Pozwala bowiem na skupienie się niemal w pełni na tym, co mamy przed sobą, gdyż obie ręce są wolne. Łatwość montażu to kolejna kwestia przemawiająca za właśnie takim upominkiem. Jednakże dla tych, którzy szukają innego podarunku, mamy kolejne propozycje na to, jaki prezent dla rowerzysty warto kupić.

 • 49,99 zł
 • 99 zł
 • 19,99 zł
 • 44,99 zł
 • 29,99 zł

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

 

Prezent dla rowerzysty - Propozycja nr 2 – Smartwatch

Nasza druga propozycja jest skierowana szczególnie do tych, którzy dysponują o wiele większym budżetem na prezent dla rowerzysty i mogą go obdarować bardziej kosztownym gadżetem niż uchwyt do telefonu. Z telefonem ten sprzęt ma zresztą poniekąd trochę wspólnego. Smartwatch, bo o nim mowa, łączy się w sposób bezprzewodowy ze smartfonem, aby dostarczyć mu informacji dotyczących aktywności fizycznej. Całkowicie podstawową funkcją, obecną niemal w każdym zegarku sportowym, jest pomiar tętna. Jednak ta uniwersalna informacja nie dostarczy nam zbyt wielu konkretów. Osoby uprawiające określoną aktywność fizyczną patrzą bowiem często na inne dane – chociażby czas, w jakim pokonali pewien dystans. To niezwykle istotne zwłaszcza dla osób trenujących bieganie i pływanie, a także dla tych, którzy jeżdżą na rowerze. Właśnie dla tych ostatnich smartwatch będzie bardzo pomocny, ponieważ dostarczy informacji o tym, w jakim czasie rowerzysta pokonał trasę. Zaawansowane urządzenia powinny zapewnić jeszcze bardziej drobiazgowe dane. Jeśli ktoś zastanawia się, jaki prezent dla rowerzysty łączy w sobie praktyczność i niemałą dawkę prestiżu, to mamy już odpowiedź. Smartwatch, taki jak np. Huawei WATCH GT 2 Pro (czarny) czy Garmin Fenix 5 Plus, jest bez wątpienia takim urządzeniem. Dzięki niemu rowerzysta dowie się wielu istotnych rzeczy, które będzie mógł śledzić podczas jazdy, a szczególnie po jej zakończeniu. To sprzęt nowocześnie wyglądający i gustowny. Jego popularność jest nieprzypadkowa, gdyż łączy on w sobie walory estetyczne z funkcjonalnymi. Jeśli ktoś chce sprawić rowerzyście prezent, który go szczerze ucieszy, bez wahania może zdecydować się na zakup zegarka sportowego z funkcją monitorowania jazdy rowerem.

 • 449 zł
 • 849 zł
 • 449 zł
 • 329 zł
 • 549 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

 

Prezent dla rowerzysty - Propozycja nr 3 – Kamera sportowa

Jaki jeszcze można podarować prezent dla rowerzysty będącego jednocześnie gadżeciarzem? Naszym zdaniem znakomitym pomysłem będzie zakup kamery sportowej. Obecnie urządzenia tego rodzaju są coraz tańsze – da się je kupić nawet za kilkaset złotych – i jest to zdecydowanie cena bliższa dolnym rejonom tej skali. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taki podarunek? Wielu rowerzystów traktuje przejażdżki nie tylko jako miłą formę spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim jako pasję. A pasjonaci potrafią przywiązywać naprawdę dużą wagę do tego, co robią. Kamerę sportową można zabrać praktycznie wszędzie, dlatego będzie ona świetna dla tych rowerzystów, którzy zapuszczają się w ekstremalne miejsca do jazdy. Bez wątpienia ci, którzy lubią się chwalić, gdzie ostatnio jeździli i jak im poszło, będą takim prezentem zachwyceni. Te przechwałki będzie można wesprzeć obrazem i dźwiękiem – i to w doskonałej jakości. Kamery sportowe rejestrują bowiem obraz w rozdzielczości HD, Full HD, a coraz częściej nawet w 4K. Dzięki nim rowerzysta będzie mógł utrwalić swoje najbardziej szalone eskapady na dwóch kółkach i wracać do nich z przyjemnością, oglądając je w postaci filmu. Jak wiadomo, pamięć ludzka jest ulotna. Tutaj za to rowerzysta dostanie możliwość zachowania niezwykłych wspomnień z wypraw. Chyba wiele osób ma już pomysł, co na prezent dla rowerzysty wybrać. Kamera sportowa powinna się okazać strzałem w dziesiątkę i rowerzysta bez wątpienia będzie jej bardzo często używał. Przy wyborze warto uwzględnić takie modele, jak np. GoPro HERO7 Silver czy GoPro Hero 5 Black.

Polecane kamery sportowe
 • 1 419 zł
 • 779 zł
 • 259 zł
 • 59,99 zł
 • 2 389 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

 

Prezent dla rowerzysty - Propozycja nr 4 – Lanca do myjki wysokociśnieniowej

Dbanie o czystość to coś niezwykle istotnego w życiu każdego z nas, ale nie ograniczamy się tu tylko do higieny osobistej. Wiele osób, szczególnie mężczyzn, ma prawdziwą obsesję na punkcie wyglądu swoich ulubionych maszyn. Dotyczy to szczególnie samochodów, ale motocykle i rowery również można śmiało zaliczyć do tego grona. Jaki prezent dla rowerzysty, który dba o czystość swojego roweru, będzie najbardziej trafiony. Cóż… tutaj prawdopodobnie odpowiedzią, która nasuwa się jako pierwsza, jest myjka ciśnieniowa. Aczkolwiek jest to sprzęt niezwykle kosztowny, dlatego jego zakup na prezent dla jednej osoby raczej nie wchodzi w grę. Wychodzimy jednak z założenia, że rowerzysta ma już taką myjkę pracującą pod wysokim ciśnieniem. Wiadomo, że to pokaźnych rozmiarów urządzenie potrafi wypuszczać z siebie naprawdę potężne strumienie wody. W przypadku mycia samochodu, szczególnie większych rozmiarów, jest to spora zaleta. Jednak zupełnie inaczej sprawy mają się, gdy trzeba przy jej pomocy wyczyścić mniejszą powierzchnię, choćby właśnie rower. Prezentem dla rowerzysty posiadającego myjkę ciśnieniową, który ułatwi mu komfortowe mycie roweru, będzie bez wątpienia specjalna lanca spryskująca, np. Karcher 2.642-347.0. Nazwa tego akcesorium jest nieprzypadkowa, ponieważ przypomina ono tę starodawną broń. Chociaż w przypadku lanc używanych w rolnictwie i ogrodnictwie, to jeśli służą one do jakiejkolwiek walki, to może być to jedynie walka o czystość. Rozpylają one bowiem strumień wody i opryskują na niewielką odległość. Na prezent dla rowerzysty taki gadżet będzie zatem idealny, ponieważ dostarczy taką ilość wody, jaka będzie konieczna. Warto wspomnieć, że taka lanca może przydać się nie tylko do utrzymania roweru w czystości. Równie dobrze może być ona użyta do czyszczenia drewnianych mebli ogrodowych, motocykli, samochodów, a nawet różnych płaskich powierzchni. Podarunek tego typu będzie więc bardzo pożyteczny ze względu na swoje praktyczne zastosowanie oraz niemałą uniwersalność.

 • 137,99 zł
 • 79,99 zł
 • 219 zł
 • 249 zł
 • 519 zł

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

 

Prezent dla rowerzysty - Propozycja nr 5 – Butelka filtrująca

Każdy rower powinien być wyposażony w miejsce na włożenie bidonu. Nic w tym dziwnego – w końcu niejedna przejażdżka rowerowa pochłania mnóstwo energii i organizmowi trzeba dostarczyć niezbędnych płynów. Nawodnienie jest konieczne, aby mieć siłę do dalszej jazdy. Słowo „nawodnienie” najlepiej potraktować zupełnie dosłownie. Nie ma bowiem lepszego uzupełnienia płynów w sposób naturalny niż picie wody. Jaki prezent dla rowerzysty będzie poprawiał jej jakość? Zdecydowanie okaże się nim butelka filtrująca. Wiadomo, że osoby prowadzące aktywny tryb życia zwracają baczną uwagę na to, co jedzą i piją. Woda źródlana i mineralna w butelkach wiąże się jednak z cyklicznymi wydatkami. Warto postawić więc na filtrowanie. Dzięki procesowi filtracji można zwykłą wodę z kranu uczynić jak najbardziej zdatną do picia i zdrową. Oprócz dzbanków filtrujących na rynku znajdziemy też lżejsze i bardziej kompaktowe rozwiązanie, jakim jest butelka filtrująca. Zazwyczaj ma ona 300, 500, 600 lub 700 mililitrów pojemności. Ciekawą propozycja jest model Dafi Butelka filtrująca 0,5l. Wewnątrz takiej butelki znajdują się oczywiście wkłady, których zadaniem jest filtrowanie wlanej do środka wody. Taki proces sprawia, że woda mająca pewne wady, które przekładały się negatywnie na smak i inne walory, staje się praktycznie tak wartościowa, jak woda butelkowana, którą można znaleźć w sklepie. Butelki filtrujące to świetna opcja dla tych, którzy zastanawiają się, co na prezent dla rowerzysty wybrać. Oprócz tego, że uczynią wodę krystalicznie czystą, to jeszcze będą mogły pełnić funkcję bidonu podczas wypraw rowerowych. Nawet w ekstremalnych warunkach rowerzysta będzie mógł zaczerpnąć wodę i uczynić ją zdatną do picia.

 • 39,99 zł
 • 39,99 zł
 • 29,99 zł
 • 25,99 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link