Prezent dla fana motoryzacji – jak wybrać?

Autor: Kasia

Miłośników motoryzacji nie brakuje. Wielu mężczyzn (ale też kobiet) uwielbia majsterkować przy swoim samochodzie. Często są to godziny spędzone w warsztacie lub garażu, aby dopieścić pojazd i dopasować go do swoich potrzeb. Dlatego każdy podarunek związany z pasją cieszy podwójnie. Podpowiadamy, jaki prezent dla fana motoryzacji sprawdzi się najlepiej.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 1 – Nawigacja samochodowa

Pomysłów na to, co na prezent dla fana motoryzacji sprawdzi się najlepiej, jest wiele. Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych gadżetów, które umilą i ułatwią codzienne użytkowanie auta lub pozwolą ulepszyć jego wyposażenie. Mieszczą się one w różnym przedziale cenowym, dlatego znalezienie podarunku dla miłośnika samochodów związanego z jego pasją nie powinno stanowić problemu, nawet dla tych osób, które nie dysponują dużym budżetem.

Pierwszą propozycją tego, co na prezent dla fana motoryzacji warto wybrać, jest nawigacja samochodowa. Gadżet ten przyda się przede wszystkim tym osobom, które dużo podróżują, często w nowe miejsca. Nie muszą to być dalekie lokalizacje – czasami problem może sprawić znalezienie danej ulicy w większym mieście. Błądzenie to nie tylko strata czasu i pieniędzy, ale też niepotrzebne nerwy.

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:

Nawigacje samochodowe są dostępne w różnych cenach i wariantach. Urządzenia różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem wyświetlacza, liczbą wgranych map, dokładnością oraz rodzajem wyświetlanych informacji (np. prędkość pojazdu, ograniczenia prędkości, kierunek jazdy na danej drodze, liczba metrów do celu lub zakrętu, lokalizacja fotoradarów, najbliższe stacje benzynowe lub punkty postoju). W większości modeli, takich jak np. Navitel E700 Lifetime Europa, dostępna jest nie tylko dwuwymiarowa, ale też trójwymiarowa wizualizacja mapy. Pozwala to na lepsze rozeznanie się w terenie.

 • 2 269 zł
 • 999 zł
 • 1 349 zł
 • 1 059 zł
 • 1 649 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 2 – Kamera samochodowa

Innym pomysłem na to, co wybrać na prezent dla fana motoryzacji, jest kamera samochodowa. Urządzenia tego typu służą do rejestrowania tego, co dzieje się z przodu pojazdu w czasie jazdy. Pozwala to na udokumentowanie przebiegu wydarzeń, gdy dochodzi do wypadku lub kolizji. Jest to ważne ze względu na to, że niekiedy trudno jest ustalić rzeczywistego sprawcę, przez co zostaje ukarana niesłusznie inna osoba. Warto podkreślić, że zgodnie z polskim prawem nagrywanie nie jest zakazane, jednak to sąd decyduje, czy film zostanie włączony do materiału dowodowego. Natomiast w niektórych krajach posiadanie kamery samochodowej wiąże się z otrzymaniem zniżki na ubezpieczenie OC.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Kamerę samochodową umieszcza się na przedniej szybie. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, dlatego nie przeszkadza ono kierowcy. Na prezent dla fana motoryzacji można wybrać też rejestrator, który jest umieszczony w lusterku wstecznym (np. Xblitz Park View).

Polecane rejestratory jazdy
 • 579 zł
 • 249 zł
 • 549 zł
 • 349 zł
 • 569 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 3 – Douszne słuchawki bezprzewodowe

Podczas prowadzenia auta bezpieczeństwo to podstawa. Dodatkowo za niektóre zachowania, np. rozmawianie przez telefon w trakcie jazdy, przewidziane są wysokie kary. Niekiedy jednak odbieranie połączeń w trasie jest konieczne. Dlatego jednym z pomysłów na prezent dla fana motoryzacji są douszne słuchawki bezprzewodowe. Dzięki technologii Bluetooth można połączyć je ze smartfonem i bez obaw prowadzić ważne konwersacje.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Douszne słuchawki bezprzewodowe są małe, lekkie, wygodne i praktycznie niewidoczne. Dzięki temu, że można je umieścić tylko w jednym uchu, nie ma obaw o to, że ograniczone zostaną dźwięki dochodzące z otoczenia (np. sygnał pojazdów uprzywilejowanych). Większość modeli (np. Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic) jest uniwersalna, co oznacza, że pasuje do wszystkich telefonów, bez względu na zainstalowany w nich system operacyjny. Douszne słuchawki bezprzewodowe mają w zestawie etui, które jednocześnie jest ładowarką. Tego typu prezent dla fana motoryzacji ma tę zaletę, że znajdzie swoje zastosowanie także poza samochodem. Można sparować go z komputerem, telewizorem lub odtwarzaczem muzyki i cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem podczas grania w gry lub oglądania filmów, nawet wtedy, gdy w pobliżu znajdują się inni domownicy.

Polecane słuchawki
 • 159,99 zł
 • 169,99 zł
 • 489 zł
 • 529 zł
 • 409 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 4 – Odkurzacz ręczny

Zbierając pomysły na prezent dla fana motoryzacji, warto podejść do tematu z innej strony. Każdy miłośnik samochodów dba o swój pojazd, jak najlepiej potrafi. Dotyczy to nie tylko jego wyposażenia i części, ale też porządku. Auto musi lśnić z zewnątrz i wewnątrz. Dlatego dobrym prezentem miłośnika motoryzacji może okazać się odkurzacz ręczny.

Odkurzacz ręczny jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że nie potrzebuje zasilania z gniazdka elektrycznego. Urządzenia wyposażone są w akumulatory, które mają wystarczającą pojemność do odkurzenia wnętrza auta. Czas pracy na jednym naładowaniu wynosi nawet 15–20 minut. Co więcej, nie potrzeba do niego worków – wszystkie nieczystości wpadają do specjalnego pojemnika, którego zawartość wystarczy jedynie wsypać do kosza na śmieci. Tego typu urządzeń można używać także w domu do zbierania rozsypanych okruszków lub czyszczenia tapicerki mebli. Niektóre modele (np. Bissell Pet Hair) mają wymienne końcówki, dzięki którym problemu nie sprawia zebranie sierści zwierząt.

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:

Odkurzacz ręczny jest lekki i prosty w obsłudze, a dzięki odpowiedniemu kształtowi jest w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki. Jest prezentem dla fana motoryzacji z kategorii praktycznych gadżetów, które warto mieć w garażu pod ręką.

Polecane odkurzacze
 • 159,99 zł
 • 249 zł
 • 359 zł
 • 279 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 5 – Zestaw car audio

Tym, co na prezent dla fana motoryzacji można wybrać, jest zestaw car audio. Dla wielu osób dobre nagłośnienie w samochodzie to podstawa. Dlatego wielu kierowców decyduje się na zmodyfikowanie fabrycznej instalacji i dopasowanie jej do swoich preferencji. Taka ingerencja zwykle wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego podarowanie miłośnikowi dobrego brzmienia chociaż jednego elementu z pewnością będzie dobrym krokiem.

Podstawą dobrego zestawu car audio jest radio samochodowe. Najlepiej sprawdzają się te urządzenia, które pozwalają na odtwarzanie płyt CD – muzyka zapisana w tym formacie zwykle jest lepszej jakości niż plik MP3. Dobrze jest, aby radio miało equalizer (możliwość dostosowania ustawień odtwarzania do rodzaju muzyki), dużą maksymalną moc wyjściową oraz łączność Bluetooth. Przykładem dobrego radia samochodowego na prezent dla fana motoryzacji jest Pioneer DEH-09BT.

Na zestaw car audio składają się też głośniki samochodowe i wzmacniacz samochodowy. Tutaj najlepszą opcją jest skonsultowanie się z osobą obdarowaną. Oznacza to brak niespodzianki, ale gwarantuje stuprocentowe zadowolenie z prezentu. Przy wyborze głośników ważna jest ich liczba, kształt i moc. Z pewnością właściciel pojazdu, który zamierza wymienić nagłośnienie, ma już ustaloną pewną koncepcję. Nie każdy od razu decyduje się na 4 głośniki – część osób woli wybrać jeden o naprawdę dużej mocy wyjściowej. Przykładem takiego urządzenia jest Alpine SWT-12S4 w kształcie tuby.

 • 379 zł
 • 499 zł
 • 249 zł
 • 289 zł
 • 299 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 6 – Kamera cofania

Nawet najbardziej doświadczony kierowca może mieć problem z parkowaniem. Trudności pojawiają się przede wszystkim na małych i zatłoczonych parkingach, których jest coraz więcej w dużych miastach. Nawet niewielki błąd może skutkować wgniecionym zderzakiem, porysowanym lakierem lub, co gorsza, uszkodzeniem cudzego auta, a tym samym koniecznością poniesienia kosztów naprawy z własnego ubezpieczenia OC. Nie każdy pojazd jest wyposażony w czujniki parkowania. Całe szczęście można je dokupić. Dlatego jest to jeden z ciekawszych pomysłów na prezent dla fana motoryzacji.

Na rynku dostępne są kamery cofania. Tego typu gadżet dla fana motoryzacji jest sporym ułatwieniem. Jego montaż nie jest trudny – można to zrobić w niemal każdym modelu auta. Ramkę z kamerą wystarczy umieścić na tylnym zderzaku, przeciągnąć kabel pod wykładziną i podłączyć do monitora, który zwykle umieszcza się na kokpicie (ale też na szybie lub podsufitce – zależy to od wygody kierowcy). Po włączeniu biegu wstecznego na ekranie wyświetla się obraz z tyłu auta. W niektórych urządzeniach (np. Tracer Rview S1 TRAKAM46625) kąt widzenia wynosi nawet 120°. Dobra widoczność jest zapewniona także po zmroku lub w tunelu. Na rynku dostępne są również kamery, które oświetlają przestrzeń za samochodem lub wyznaczają linie pomocnicze, co jeszcze bardziej ułatwia parkowanie w naprawdę ciasnych miejscach.

Polecane kamery cofania
 • 99,99 zł
 • 729 zł
 • 609 zł
 • 109,99 zł

Prezent dla fana motoryzacji – Propozycja nr 7 – Masażer

W zestawieniu, co na prezent dla fana motoryzacji sprawdzi się najlepiej, nie może zabraknąć masażera. To doskonały gadżet dla kierowców, którzy często wyruszają w wielogodzinne podróże. Jak wiadomo, pozostawanie przez dłuższy czas w jednej pozycji nie jest dobre dla kręgosłupa i mięśni. Nie zawsze można robić częste przerwy, dlatego dobrze jest wspierać układ ruchu w inny sposób.

Masażer na prezent dla miłośnika motoryzacji ma postać dużej nakładki na fotel samochodowy. Dzięki temu głowice masujące są umieszczone na wysokości najważniejszych punktów: karku oraz odcinków piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Do urządzenia dołączony jest pilot, za pomocą którego można w prosty sposób wybrać rodzaj i tryb masażu. Niektóre masażery (np. Beurer MG 320) mają funkcję podgrzewania, co bardzo przydaje się w miesiącach jesienno-zimowych.

Pomysłów na prezent dla fana motoryzacji jest naprawdę wiele. Mamy nadzieję, że to właśnie jedna z naszych propozycji okaże się strzałem w dziesiątkę!

Polecane masażery
 • 199 zł
 • 249 zł
 • 179,99 zł
 • 799 zł
 • 249 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link