Prezent dla podróżnika – jak wybrać?

Autor: Joanna

Prezenty dla podróżnika mogą być cenną pomocą podczas dalekich eksploracji, ale też stanowić uroczą dekorację mieszkania, która przypomni o dokonanych osiągnięciach lub pozwoli zaplanować kolejne. Zainspiruj się naszym poradnikiem i wybierz spośród wielu propozycji ten najlepszy!

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 1 – Lodówka turystyczna

Pomysł na prezent dla podróżnika w dużym stopniu zależy od relacji łączących osobę obdarowywaną z osobą obdarowującą. Znając charakter podróży przyjaciela, można dopasować rodzaj podarunku, który sprawi nie tylko przyjemność, ale może również przydać się podczas wyjazdów. Ciekawą propozycją na prezent dla podróżnika jest lodówka turystyczna, szczególnie podczas planowania dalekich wypraw samochodem. Warto szukać modeli, które mają możliwość zasilania 12 i 230 V – to zwiększa mobilność chłodziarki. Szukając prezentu w postaci lodówki turystycznej, trzeba również zwrócić uwagę na pojemność oraz dodatkowe udogodnienia, poprawiające komfort użytkowania, takie jak kółka, przegrody w komorze, kieszenie czy uchwyt. Jednym z bardziej zaawansowanych modeli jest RAVEN ELT002N, który chłodzi bez wykorzystania sprężarki i umożliwia obniżenie ciepłoty komory do 20°C poniżej temperatury otoczenia, a zastosowanie funkcji ECO dodatkowo generuje oszczędności w zakresie zużycia prądu.

A co na prezent dla podróżnika, który potrzebuje również ogrzewania lub zamrażania żywności? Rynek oferuje szeroki wybór różnorodnych urządzeń, które zatroszczą się o właściwe warunki do przetrzymywania najbardziej wymagających produktów.

 • 2 999 zł
 • 339 zł
 • 329 zł
 • 299 zł
 • 33,99 zł

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:


Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 2 – Lornetka

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać na prezent dla podróżnika, który jest miłośnikiem podglądania przyrody z bliska albo poszerzania horyzontów na szczycie góry czy piaszczystych wydm? Ciekawą propozycją może być lornetka obserwacyjna, czyli kompaktowy i poręczny układ optyczny, który można schować do plecaka i przyglądać się wybranym obiektom lub miejscom z odległości nawet 10-krotnie oddalonej od obserwatora. Decydując się na tego typu prezent dla podróżnika, podczas zakupu warto zwrócić uwagę na typ konstrukcji oraz zakres pola widzenia i wartość liniową. Lornetka Nison Aculon T11 8-24x25 dzięki budowie porropryzmatycznej zwiększa możliwości obserwacyjne, a zastosowane soczewki, pokryte wielowarstwową powłoką, pozwalają uzyskać jasny, czysty, dobrej jakości obraz. Ponadto regulacja muszli ocznych ułatwia dopasowanie lornetki względem oczu, a lekki korpus i stabilny uchwyt pozwalają na obserwację w każdych warunkach, np. podczas męczącej wspinaczki lub spokojnego podglądania ptaków wysiadujących w gnieździe.

Zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla podróżnika, który wieczorami lub o brzasku spogląda w niebo? W asortymencie sklepów znajdziesz wiele ciekawych propozycji lornetek astronomicznych, charakteryzujących się dużym przybliżeniem oraz wysokim zakresem ostrości i średnicy obiektywu.

Polecane lornetki
 • 529 zł
 • 699 zł
 • 429 zł
 • 969 zł
 • 109,99 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 3 – Bielizna termiczna

Co wybrać na prezent dla podróżnika lubującego się w zimowych wyprawach połączonych z biwakowaniem? Strzałem w dziesiątkę może okazać się prezent w formie ogrzewanych skarpet, podkoszulki, czapki, szalika, rękawic czy spodni. Bielizna termiczna, czyli wyposażona w system grzewczy część garderoby, emituje i rozprowadza po swojej powierzchni optymalną temperaturę, która zapobiega wychłodzeniu znajdującej się w zasięgu jej działania części ciała. Wkładki do butów GLOVII GW2M 35-40 to praktyczny prezent pod choinkę dla podróżnika; ułatwi zaplanowanie nie tylko kolejnej zimowej wycieczki, ale również weekendowej wyprawy na ryby czy dalekiego spaceru w niesprzyjających warunkach pogodowych. Gadżet dla podróżnika tego typu obsługiwany jest pilotem na baterie. Aby cieszyć się ciepłem i suchością nóg podczas chłodnych i wilgotnych wypraw, wystarczy wcisnąć przycisk startu i ustawić komfortowy dla stóp zakres temperatury. Bielizna termiczna to ciekawy pomysł nie tylko na prezent dla mężczyzny podróżnika. Rozmiary i kolory odzieży są uniwersalne, a wkładki do butów mają specjalne rowki do przycinania, aby móc je dopasować do długości buta i kształtu stopy.

 • 229 zł
 • 419 zł
 • 619 zł
 • 519 zł
 • 599 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 4 – Czytnik e-booków

Gadżety dla podróżnika mogą również odnosić się do innych zainteresowań czy hobby. W czasie odpoczynku na szlaku, w trasie czy przed snem można oddać się czytaniu książek. W tym celu niezbędny będzie czytnik e-booków, czyli kilkucalowy ekran, wyświetlający wszelkiego rodzaju pliki tekstowe i częściowo graficzne, zapisane w formie cyfrowej książki, gazety, pamiętnika, listu czy innego rodzaju dokumentu. Czytnik Pocketbook InkPad 3 to ciekawa opcja zarówno na prezent dla dziecka, jak i dla dorosłej osoby. Za sprawą technologii tzw. elektronicznego papieru urządzenie pozwala na bardziej wyraźny i dokładny odczyt treści tekstu niż w monitorze tabletu, komputera czy smartfona. Ponadto zapewnia relaks przy ulubionej książce w pełnym słońcu, nawet podczas egzotycznych wyjazdów. A co wybrać na prezent dla podróżnika, który chciałby czytać książkę również w nocy lub ma dodatkowe wymagania? Rozwiązaniem jest model z regulacją mocy i barwy doświetlenia. Warto również rozglądać się za możliwością personalizacji tekstu i interfejsu sprzętu, która pozwoli zmieniać wielkość i czcionkę liter, zaznaczać fragmenty tekstu czy tworzyć z nich zakładki i biblioteczkę.

Polecane czytniki e-booków
 • 1 549 zł
 • 979 zł
 • 579 zł
 • 599 zł
 • 849 zł

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:


Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 5 – Ładowarka samochodowa

Zastanawiając się, jaki prezent dla podróżnika wybrać, warto rozważyć zakup ładowarki samochodowej. Ładowarka samochodowa to absolutnie bezcenny gadżet nie tylko w dalekich podróżach, ale również podczas krótkich wycieczek za miasto. Model Reinston ELSA08 2 porty USB + kabel USB-C pozwoli zarówno naładować telefon, jak i umożliwi zasilanie kamery samochodowej, nawigacji, lodówki turystycznej czy innych mobilnych urządzeń. Ładowarka wyposażona jest w dwa porty USB o maksymalnym zasilaniu 4.8 A do jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń, a niebieskie, dyskretne oświetlenie wokół obudowy sygnalizuje pracę i ułatwia użytkowanie również w nocy. Tego typu prezent dla podróżnika ma zazwyczaj uniwersalny design i będzie kompatybilny z gniazdem każdego samochodu. Bez względu na markę i specyfikację techniczną pojazdu ładowarka zapewnia zasilanie niezbędnych podczas wyjazdów urządzeń mobilnych. Asortyment ładowarek jest bogaty. Akcesoria tego typu różnią się między sobą przede wszystkim zakresem napięcia i mocą wyjściową, ale też wyglądem, liczbą i typem portów oraz dodatkami w zestawie, takimi jak kable, uchwyty czy przedłużacze.

 • 79,99 zł
 • 64,99 zł
 • 159 zł
 • 54,99 zł
 • 44,99 zł

Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 6 – Dron

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać na prezent dla podróżnika, który pragnie wznieść się ponad wyżyny swoich możliwości i oglądać piękno lasu, rzeki czy gór z perspektywy lotu ptaka, spełnieniem marzeń może okazać się dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny, sterowany zdalnie za pomocą pilota lub wykonujący lot automatycznie. To również prawdziwa gratka dla miłośników technologii. Aby cieszyć się nietuzinkowymi widokami, warto szukać modeli ze wbudowaną kamerą, jak w DJI Mavic Mini Fly More Combo. Urządzenie ma dodatkowo akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz i GPS/GLONASS, dzięki czemu pilot sprawuje całkowitą kontrolę nad statkiem i w łatwy sposób może pokonywać przeszkody i różne dystanse. Podarunek tego typu to ciekawa opcja na prezent dla małego podróżnika, który zafascynowany światem, chce podziwiać w pierwszej kolejności okolice domu, aby później móc wyruszyć w daleką podróż. A co na prezent dla podróżnika, jeśli nie potrzebuje opcji z kamerą? Rynek oferuje szeroki wybór statków bezzałogowych bez wbudowanej optyki. To daje jednak równie szerokie możliwości użytkownikowi jak sprzęt w nią wyposażony, ponieważ na pokładzie urządzenia można zainstalować dowolny aparat wybrany według własnego uznania. Elektroniczne gadżety dla podróżnika tego typu są pomocne nie tylko do kręcenia materiałów wideo. Drony stanowią cenne narzędzie w wielu obszarach życia, np. do przeprowadzania oględzin stanu technicznego dróg, mostów czy sieci elektrycznych, monitorowania smogu, wykonywania ortofotomap i modeli miast w 3D czy oględzin strat po klęskach żywiołowych.

Polecane drony
 • 4 999 zł
 • 7 799 zł
 • 369 zł
 • 999 zł
 • 8 399 zł

Prezent dla podróżnika – Propozycja nr 7 – Smartwatch

Praktyczny prezent dla podróżnika to bez wątpienia smartwatch. Urządzenie nie tylko wskazuje godzinę i datę, ale przede wszystkim kontroluje parametry życiowe, jak tętno, pułap tlenowy, oddech czy temperaturę ciała, pozwala zatem bezpiecznie dotrzeć do celu w każdych warunkach pogodowych. To szczególnie funkcjonalny gadżet dla miłośników pieszych wypraw za sprawą nadajnika GPS, który poza ustaleniem precyzyjnej lokalizacji zegarka pozwala wysłać sygnał z aktualną pozycją do wybranych osób z listy kontaktów zapisanej na smartfonie. Ponadto urządzenie odtwarza utwory muzyczne z playlisty na słuchawkach bezprzewodowych. Taka opcja z pewnością umili zarówno odpoczynek po długiej wyprawie, jak i doda pozytywnej energii w trakcie maszerowania po szlakach turystycznych. Dobry smartwatch ma również szereg dodatkowych i praktycznych funkcji, ważnych podczas wyjazdów. Będąc posiadaczem Garmin Vivoactice 4, można zapomnieć o noszeniu przy sobie portfela. Urządzenie pozwala na dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

Prezent dla podróżnika zdecydowanie łatwiej wybrać, ponieważ miłośnik wędrówek potrzebuje w zasadzie… wszystkiego! Możemy zdecydować się na ciekawy gadżet lub praktyczne akcesorium. Przed podjęciem decyzji warto wcześniej dowiedzieć się, czy osoba, którą chcemy obdarować nie poszukuje jakiejś konkretnej rzeczy.

 • 1 139 zł
 • 399 zł
 • 549 zł
 • 289 zł
 • 249 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link