Najlepszy powerbank – ranking 2022!
Najlepszy powerbank to powerbank o najlepszym stosunku ceny do pojemności, dla wielu prosta matematyka. Znaleźliśmy dla ciebie taki powerbank! Ranking 2022 wygrywa Reinston 20000 mAh EPB028 (lub czarny 027). W nazwach tych produktów najważniejsze są oczywiście cyferki z ciągiem zer. Pojemność 20 000 mAh, czyli wielokrotne naładowanie smartfona, nawet dwóch jednocześnie – do tego wykorzystujesz dwa porty USB-A. Do zasilenia samego powerbanku służy gniazdo USB-C (szybko) lub microUSB (wolniej). Diodowy wskaźnik naładowania, waga ok. 400 g, grubość 3 cm – wszystko w normie najlepszych powerbanków o takiej pojemności!
Uwaga – dużą popularnością cieszą się też funkcjonalnie bliźniacze modele Reinston EPB025 i 026 o pojemności 10 000 mAh. Są o połowę mniej pojemne, ale też o połowę lżejsze i chudsze. Zliczając sprzedaż tego kwartetu – ranking powerbanków z miażdżącą przewagą wygrywa seria Reinston EPB od 025 do 028!
Dlaczego Xiaomi Redmi Power Bank 10000 mAh jest tak chętnie kupowany i trafia na podium rankingu powerbanków? Bo kosztuje kilkadziesiąt złotych, to najtańszy powebank w zestawieniu. Po drugie dlatego, że to Xiaomi, a tej marce po prostu ufamy. Po trzecie ten model na rynku jest od dwóch lat, więc zebrał już bardzo dużo pozytywnych opinii. Oferuje szybkie (10 W) dwukierunkowe ładowanie USB-C. Sprzęt występuje także w droższej wersji 20 000 mAh, również w bieli. Ładnie wygląda, jest smukły i minimalistyczny!
Oto nowoczesny powerbank z wyświelaczem – ranking 2022 na trzecim miejscu wyróżnia Baseus PPDML-J02 Bipow Digital Display 20000 mAh. Zastosowano tu technologię Power Delivery, ładowanie przez port USB-C jest dwustronne, szybsze, bezpieczniejsze. Najciekawsze udogodnienie zawato w nazwie urządzenia – procentowy wskaźnik naładowania. Tak dziś prezentują się najlepsze powerbanki. Świetna cena! Warto dodać, że model dostępny bywa też w wersji supermocniej 30 000 mAh.
SBS TTBB20000 szturmem wbija się na czwarte miejsce rankingu powerbanków. Włoski producent chwali się technologią inteligentnego ładowania, tak jest opisany port USB-C. To w praktyce oznacza ładowanie zwrotne z mocą 10 W. Ranking powerbanków – i klienci – wyróżniają ten model za dobry stosunek parmaterów do ceny. 20 000 mAh, dwukierunkowe USB-C, 10-watowe USB-A.
Kolejna dość nowa marka odwiedza ranking powerbanków! Zbliżony formą do kwadratu wielkości dłoni bOOst+ BOBB20000PD 30 W zgodnie z nazwą ma pojemność 20 000 mAh i technologię Power Delivery – ładuje komórki i samego siebie z wysoką mocą 30 W. Ma też procentowy wyświetlacz LED. Porty – są tylko dwa (brak microUSB) – znajdują się po przeciwległych stronach ścianki wyświetlaczem. Nietypowy, ergonomiczny design, i jeden z najlepszych powebanków na tej półce cenowej!
-
Uruchamia samochód!
-
Zaciski na klemy
-
Ładowarka samochodowa (wejście do gniazda zapalniczki)
-
Kabel 4w1 (microUSB, miniUSB, Lightning, 30 PIN)
-
Latarka
-
Walizeczka
Tuż za podium pierwszy model z kategorii specjalnej. Forever JS-200 12000 mAh to coś więcej niż jeden z najlepszych powerbanków. To jump starter – car starter. Inna popularna nazwa: power booster. Po polsku: urządzenie rozruchowe. Tak, generowany prąd chwilowy 200–400 A (przez 3 s) ożywia padnięty akumulator! Kiedyś potrzebowałeś w takiej sytuacji drugiego (sprawnego) auta i przewodów rozruchowych albo prostownika podłączanego do gniazdka sieciowego. Potem pojawiły się mobilne startery wielkości gaśnicy, następnie wielkości cegły. Teraz wystarczy zwykły – niezwykły kieszonkowy powerbank za 200–300 zł. Uwaga, od razu zastrzeżenie: silnika ciężarówki raczej tak nie odpalisz. Za to akumulator osobówki kilkukrotnie. I benzynę, i diesla – nawet jednostki kilkulitrowe.
To jeden z dwóch takich modeli w rankingu powerbanków. Wystarczy otworzyć maskę, podłączyć plusowego czerwonego krokodylka powerbanku do plusa akumulatora, czarny minus do minusa, położyć taki zestaw np. na zbiorniku na olej czy płyn, usiąść za kierownicą, przekręcić kluczyk – i załapie! Zostawiasz na luzie, odpinasz starter, akumulator teraz się ładuje z silnika przez alternator. Po pewnym czasie jazdy możesz przystąpić dla odmiany do ładowania samego powerbanku z gniazda zapalniczki – odpowiedni kabel jest w komplecie. Oczywiście nawet najlepszy powerbank typu car starter nie zasili samego akumulatora, to przecież kilkadziesiąt Ah… Lecz zasili smartfon lub tablet, w zestawie jest również kabel z kilkoma zakończeniami (brak końcówki USB-C i wejścia USB-C). Zaświeci też diodami LED.
-
Uruchamia samochód!
-
Zaciski (krokodylki)
-
Ekran LCD
-
USB-C Power Delivery 15 W
-
Latarka
-
Dwudiodowa latarka z sygnałem SOS
Oto drugi najlepszy powerbank do rozruchu silnika samochodowego. Przyjmuje się, że car starter tego typu zadziała w przypadku silników benzynowych do 6 l i diesli do 3,5 l – kable ładujące po stronie powerbanku podłącza się do sporego modułu wpinanego do interfejsu EC5. Baseus CRJS03-01 12000 mAh jest znacznie droższy od urządzenia Forever o tej samej pojemności. Lecz jest też bardziej nowoczesny. Stan naładowania baterii wyświetla się na ekranie, z dokładnością do jednego procentu. Jest port USB-C – technologia ładowania dwustronnego Power Delivery 15 W. A mocne diody latarki mogą automatycznie generować sygnał SOS.
-
Ładowanie laptopów
-
8 końcówek do ładowania
-
Ładowanie bezprzewodowe
-
USB-C Power Delivery 60 W
-
2 x USB-C
-
Ekran LCD
-
Wielokolorowy wskaźnik naładowania
I kolejna niespodziewana umiejętność najlepszych powerbanków – Newell Power Bank GP12 24000 może naładować laptopa. Generuje napięcie wyjściowe 12 V, 16,5 V, 20 V albo aż 24 V, wartość sprawdzisz na wyświetlaczu. Nie musisz się zastanawiać, czy będzie pasował do twojego komputera. Będzie pasował. W komplecie aż osiem końcówek – Dell, HP, Lenovo, Acer, Benq, Toshiba... To wygląda jak zestaw majsterkowicza! Świetny design, format „trzech pudełek na płytę CD ułożonych jedno na drugim”. Widzisz kółko z błyskawicą pośrodku? To przestrzeń ładowania bezprzewodowego (10 W). Szybciej telefon naładujesz oczywiście przez złączę USB-C. Tu są dwa: 18 W i – uwaga – aż 60 W.
To nie jest tani powerbank – ranking docenia jednak jego wielofunkcyjność i innowacyjność. Koronny dowód na to, że takie urządzenia potrafią zaskoczyć możliwościami! A także wykończeniem, ornamentami – wokół włącznika jest ładny wielokolorowy wskaźnik naładowania.
-
Ładowanie bezprzewodowe
-
USB-C Power Delivery
-
Huawei Super Charge
-
Quick Charge 3.0
-
Wyświetlacz LED
-
Podstawka i podpórka na smartfon
Aukey PB-WL03S 20000 mAh to kolejny powerbank z technologią ładowania bezprzewodowego i z ekranem LED – w tym modelu wyświetla poziom naładowania (a nie napięcia). Zdaniem wielu to najlepszy powerbank pod względem ergonomii i konstrukcji – rozkładany, jest podstawką na smartfon. Zasili go błyskawicznie – niezależnie od tego, czy skorzystasz z łącza USB-C PD czy USB-A Quick Charge 3.0 / Huawei Super Charge 22,5 W. Ładowanie bezprzewodowe Qi jest oczywiście nieco wolniejsze. Gdyby cena nie miała znaczenia, ten wielofunkcyjny, innowacyjny model mógłby wygrać ranking powerbanków.
-
Ładowanie urządzeń RTV i AGD
-
2 gniazdka elektryczne
-
USB-C 100 W
-
Fast Charge
-
Łączność Wi-Fi (aplikacja)
-
Rozbudowany wyświetlacz LED
-
Pasek kolorowego podświetlenia LED
-
Latarka z sygnałem SOS
-
Zintegrowany uchwyt
-
Ładowarka samochodowa (wejście do gniazda zapalniczki)
-
Możliwość łączenia w szereg z innymi stacjami
To coś więcej niż powerbank – ranking zamykamy drogą ciekawostką. EcoFlow River 288 Wh jest przenośną stacją zasilania o pojemności 288 Wh. Jak widzisz, pojemność określono inaczej, w watogodzinach, do przeliczenia tego na miliamperogodziny potrzebna jest jeszcze wartość napięcia. Przyjmij, że stanowi równowartość kilkudziesięciu tysięcy mAh, smartfon naładujesz kilkanaście razy. W urządzeniu zastosowano ogniowa litowo-jonowe, jak w pozostałych powerbankach.
Kamping i kamper. Ogród, działka i jacht. Lodówka, mikrofalówka i telewizor. Uniwersalność takiego urządzenia jest nie do przecenienia! Parametry ładowania podejrzysz i zmienisz poprzez aplikację – tego nie oferują nawet inne najlepsze powerbanki. Poza dwoma standardowymi gniazdkami jest m.in. port USB-C o mocy aż 100 W, a jeden z trzech portów USB-A to Fast Charge. Taka stacja ma system chłodzenia, duży i funkcjonalny ekran, efektowny kolorowy pasek LED, który możesz konfigurować przez aplikację. Na telefonie podejrzysz też parametry ładowania, to naprawdę nowoczesny gadżet. Zasilenie samej stacji zajmuje tylko ok. 2 godz., a w komplecie jest m.in. ładowarka samochodowa.
Podsumowanie
Powerbanki to urządzenia skuteczne i bezpieczne, z ogniwami litowo-jonowymi. Zastosowano w nich ochronę przed przeładowaniem i wyładowaniem, przed przepięciem i przegrzaniem, przed prądem przetężeniowym, przed krótkimi spięciami i polem elektromagnetycznym… Dziękujemy za lekturę artykułu, mamy nadzieję, że już wiesz, jaki powerbank – akumulator przenośny – wybrać. Do naszego zestawienia trafiły:
- powerbanki o pojemności od 10 000 do 30 000 mAh, często z portem szybkiego ładowania USB-C PD 18 W i dwoma złączami USB-A Quick Charge 3.0. Można zasilać kilka urządzeń jednocześnie;
- powerbanki z panelem fotowoltaicznym – zasilenie powerbanku za pomocą samej energii słonecznej trwa jednak długo, kilkadziesiąt godzin. Takie modele są zazwyczaj ogumowane, wzmocnione, odporne na upadki, zachlapania, a czasem nawet na kąpiel;
- stacja zasilania – czyli bezspalinowy generator prądu z dwoma gniazdkami elektrycznymi.