Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 1024x85 - 4-16.07
Powerbank Baseus PPDML-I02 Bipow 10000mAh 2xUSB USB-C 15W Biały
Kolor: 
Biały
Pojemność:  10000 mAh
20000 mAh,  30000 mAh
  • Pojemność baterii: 10000 mAh
  • Prąd ładowania portu (max): 3 A
  • Liczba portów wyjściowych: 3
  • Porty i standardy ładowania: USB typ C, USB, micro USB
7999
Powerbank Baseus PPXJ080001 Star-Lord 20000mAh 22,5W Czarny
Kolor: 
Czarny
Pojemność:  20000 mAh
10000 mAh,  30000 mAh
  • Pojemność baterii: 20000 mAh
  • Prąd ładowania portu (max): 3 A
  • Liczba portów wyjściowych: 3
  • Porty i standardy ładowania: USB typ C, USB, micro USB
12999
Zobaczyłeś 20 z 375 produktów

Powerbank – pojemność


Powerbank to praktyczne urządzenie pozwalające naładować baterię np. smartfonu, tabletu lub laptopa. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, czym one się różnią. Dzięki temu można dopasować powerbank do swoich potrzeb.

Mały powerbank ma zwykle 4000-5000 mAh (miliamperogodzin) pojemności. Wartość ta odpowiada przeciętnej baterii współczesnego smartfonu. Takie urządzenie charakteryzuje się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami i ciężarem, dzięki czemu bez problemu można nosić je w torebce lub plecaku. Niska waga jest także atutem podczas podróży lotniczych, nie wpływając znacząco na masę bagażu.

Urządzenie o większej pojemności, np. 10 000 mAh łączy w sobie poręczne wymiary z umiarkowaną wagą. Ładowarka o takiej pojemności umożliwia niekiedy naładowanie dwóch sprzętów jednocześnie. Powerbanki takie sprawdzają się zarówno jako urządzenia noszone do pracy czy szkoły, jak i np. na wycieczkach oraz biwakach.

Oprócz sprzętów ładujących tylko sprzęt elektroniczny można nabyć także specjalny powerbank do samochodu. Urządzenie sprawdza się nie tylko jako dodatkowy zapas mocy dla smartfonu lub tabletu. Może służyć także jako rozrusznik akumulatora pojazdu.

Największe ładowarki przenośne mogą mieć pojemność nawet 30 000 mAh. Niezwykle duży akumulator wiąże się ze znacznym rozmiarem i ciężarem. Takie urządzenie sprawdzi się np. jako powerbank do laptopa. Mobilne komputery mają znacznie większe akumulatory niż smartfony czy tablety, co powoduje, że mniejsza ładowarka nie wystarczy do uzupełnienia energii akumulatora laptopa.

Złącza w ładowarce przenośnej


O funkcjonalności decyduje także liczba i przepustowość złącz, do których podpinane są urządzenia. Z tego względu, wybierając powerbank do telefonu, należy sprawdzić, ile gniazd ma oraz jaka jest jego prędkość ładowania.

Powerbanki wyposażone są w porty USB, do których podłącza się inne urządzenia. Ten uniwersalny standard pozwala naładować sprzęty mające złącza micro USB, USB-C, czy Lightning. Dzięki temu możliwe jest uzupełnienie energii zarówno smartfona z systemem Android, jak i iPhone’a z iOS.

Poszczególne złącza w powerbanku mogą jednak ładować różne sprzęty z innymi prędkościami. Z tego względu przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na parametry takie jak wyrażana w watach (W) moc ładowania akumulatora urządzenia i oznaczane amperami (A) natężenie prądu. Obie te wartości wzajemnie na siebie wpływają, co przekłada się na zależność – im większa moc, tym wyższe natężenie.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ standardowe gniazda ładują urządzenia z mocą 5 W i 2,1 A. Powerbank o takich parametrach nie będzie więc w stanie szybko uzupełnić energii np. w smartfonie z szybkim ładowaniem o wartościach 27 W i 3 A. Mimo tego, że akumulator telefonu ma taką możliwość, proces uzupełniania energii wciąż będzie odbywał się z mocą 5 W i natężeniem 2,1 A.

Co więcej, ma to znaczenie nie tylko w przypadku wyboru ładowarki przenośnej do telefonu, ale także, gdy wybiera się powerbank do tableta. Większe niż w smartfonach baterie takich sprzętów mogą bowiem być podłączone do gniazda znacznie dłużej, zwłaszcza jeśli urządzenie nie obsługuje szybszego standardu ładowania.

Dodatkowe funkcje powerbanku


Podstawową funkcją jest wskaźnik sygnalizujący stan naładowania akumulatora. Często spotykanym rozwiązaniem są diody. Zależnie od ich liczby są w stanie wskazać, ile orientacyjnie procent baterii pozostało – dla np. dwóch z czterech zapalonych diod będzie to odpowiednio 50%. Osoby, którym zależy na precyzyjniejszej informacji, mogą zainteresować się urządzeniem z wyświetlaczem.

Ładowarka przenośna może być zawsze gotowa do pracy, gdy wykorzysta się energię odnawialną do uzupełnienia energii jej akumulatora. Warto więc zwrócić uwagę, czy wybrany model działa także jako powerbank solarny.

Użytkowanie na dworze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia lub zalania ładowarki. Aby się przed tym ustrzec, można wybrać urządzenie ze wzmocnioną obudową. O jej odporności świadczą certyfikaty takie jak IPX7, IP67, IP68, MIL-STD-810 itp.

Innym udogodnieniem, którym warto się zainteresować, jest ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe). Dzięki niemu nie trzeba przejmować się noszeniem dodatkowych kabli. Należy jednak pamiętać, że ten sposób ładowania musi obsługiwać również smartfon lub inny ładowany sprzęt.
Więcej
Ostatnia strona