Najlepsze gry na PS5 – TOP 15 gier. Ranking 2022

Najlepsze gry na PS5 – TOP 15 gier. Ranking 2022
Jesteś szczęśliwym posiadaczem najnowszej konsoli SONY i szukasz fajnych gier na PS5? Trafiłaś(-eś) idealnie! Wybraliśmy najlepsze gry na PS5, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Przybywajcie, fani platformówek, RPG, gier sportowych i otwartych światów. Oto ranking gier PS5 – najlepszych z najlepszych!
  
Ratchet & Clank: Rift Apart
1 miejsce Ratchet & Clank: Rift Apart
Ocena:10.0 / 10
329 zł
Zobacz recenzję
Elden Ring
2 miejsce Elden Ring
Ocena:9.0 / 10
259 zł
Zobacz recenzję
Horizon Forbidden West
3 miejsce Horizon Forbidden West
Ocena:9.0 / 10
319 zł
Zobacz recenzję
Returnal
4 miejsce Returnal
Ocena:9.0 / 10
329 zł
Zobacz recenzję
Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei
5 miejsce Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei
Ocena:9.0 / 10
219 zł
Zobacz recenzję
Demon's Souls Remake
6 miejsce Demon's Souls Remake
Ocena:8.0 / 10
329 zł
Zobacz recenzję
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
7 miejsce Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Ocena:8.0 / 10
269 zł
Zobacz recenzję
Sackboy: Wielka Przygoda
8 miejsce Sackboy: Wielka Przygoda
Ocena:8.0 / 10
319 zł
Zobacz recenzję
Assassin’s Creed Valhalla
9 miejsce Assassin’s Creed Valhalla
Ocena:7.0 / 10
189 zł
Zobacz recenzję
Ghost of Tsushima Directors Cut
10 miejsce Ghost of Tsushima Directors Cut
Ocena:7.0 / 10
339 zł
Zobacz recenzję
Just Dance 2022
11 miejsce Just Dance 2022
Ocena:7.0 / 10
229 zł
Zobacz recenzję
Farming Simulator 22
12 miejsce Farming Simulator 22
Ocena:7.0 / 10
219 zł
Zobacz recenzję
FIFA 22
13 miejsce FIFA 22
Ocena:7.0 / 10
99 zł
Zobacz recenzję
Riders Republic
14 miejsce Riders Republic
Ocena:6.0 / 10
149 zł
Zobacz recenzję
Gran Turismo
15 miejsce Gran Turismo
Ocena:6.0 / 10
319 zł
Zobacz recenzję
1

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • 88/100 na Metacritic
 • Zachwycająca oprawa wizualna
 • Wyjątkowo zróżnicowane lokacje
 • Mnóstwo pomysłowych broni
 • Dostępność tytułu (dla graczy z niepełnosprawnościami)
 • Brak trybu multiplayer

Nie mogło być inaczej! Ranking gier PS5 otwiera tytuł ekskluzywny, stworzony specjalnie na najnowszą generację konsol. Mieć PS5 i nie zagrać w Ratchet & Clank to jak… mieć Switcha i nie zagrać w Mario. Seria ma już ponad 20 lat i liczy miliony fanów na całym świecie. Ostatnia część – Ratchet & Clank: Rift Apart – to prawdziwy pokaz siły drzemiącej w nowej generacji konsol. Platformówka od Insomniac Games wyznacza nową jakość i pokazuje, jak mają wyglądać najnowsze gry na PS5.

W grze wcielamy się w kilku bohaterów, którzy utknęli w alternatywnej rzeczywistości. Dzięki czasoprzestrzennym szczelinom przenosimy się między światami w mgnieniu oka – bez ekranów ładowania! Każda mapa fascynuje ilością kolorów, detali i pomysłów. Ekskluzywność tej top gry na PS5 jest absolutnie uzasadniona. 

Przejście tytułu zajmuje ok. 10–15 godzin, pełnych intensywnych i wyjątkowych doświadczeń. Czas gry nie jest sztucznie rozciągnięty, więc nie ma mowy o nudzie. Ratchet & Clank: Rift Apart zapewnia niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci (PEGI 7), jak i dorosłych. Najlepsze gry na PS5 powinny być dostępne dla każdego!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  11.06.2021
Gatunek  dla dzieci/familijna, platformowa, przygodowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
329 zł
2

Elden Ring

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Ocena 96/100 na Metacritic
 • Różnorodny, otwarty świat
 • Można skakać
 • Dynamiczna pogoda i cykl dobowy
 • Sporadyczne problemy z płynnością na PS5

Na drugim miejscu najlepszych gier na PS5 mamy jedną z ostatnich premier tego roku. Czy Elden Ring to nowsze, lepsze „soulsy”? I tak, i nie – w zależności od wybranego stylu gry. Najnowsze dzieło FromSoftware jest najbardziej przystępnym tytułem studia, jednak wciąż jest to bardzo wymagająca gra. Bossowie nadal mogą nas zabić dwoma ciosami. Różnica jest taka, że teraz możemy wybrać, kiedy i czy chcemy z nimi walczyć.

Otwarty świat opisywanej top gry na PS5 pozwala na rozgrywkę w wybranym przez gracza tempie. Zamiast pędzić od razu do głównej lokacji, możemy zwiedzać jaskinie i wysepki, levelując postać. Świat Elden Ring mocno zachęca do eksploracji, a brak znaczników nie narzuca kolejności zwiedzania. Ciekawość potęguje mapa, na której większość elementów nie jest podpisana. 

Jak na najlepsze gry PS5 przystało, Elden Ring ma rozbudowane elementy RPG. Do wyboru mamy aż dziesięć klas postaci, wygląd których można dowolnie modyfikować. (Nie)stety fabuła gry pozostaje typowa dla FromSoftware – chaotyczna, niezrozumiała i „pozyskiwana” poprzez znalezione przedmioty.

3

Horizon Forbidden West

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Ocena 88/100 na Metacritic
 • Piękna grafika
 • Możliwość eksploracji podwodnej
 • Nowe pomysłowe maszyny
 • Sztampowy otwarty świat, który może się znudzić po kilkudziesięciu godzinach

Podium rankingu gier PS5 zamyka kolejna głośna premiera tego roku. Trzecie miejsce zasłużenie dla kontynuacji przygód Aloy w postapokaliptycznym świecie. Przytłaczająco dobre recenzje graczy i krytyków sprawiają, że Horizon Forbidden West to mocny kandydat do GOTY

Jakie wyzwania czekają na protagonistkę w drugiej części top gry PS5? Szybko rozprzestrzeniająca się plaga, nowe plemiona oraz niebezpieczny Zakazany Zachód. W eksploracji pomogą Aloy nowe narzędzia, takie jak holograficzna lotnia i maska do nurkowania. W Horizon Forbidden West do zwiedzenia mamy ogromny podwodny świat… z ogromnymi podwodnymi maszynami

Deweloperzy wycisnęli maksimum z możliwości najlepszych gier na PS5. W Horizon Forbidden West praktycznie nie ma ekranów ładowania (lub są bardzo krótkie). Dzięki kontrolerowi DualSense i adaptacyjnym triggerom czujemy naciąganie łuku, źdźbła trawy lub uderzenia maszyn. Najnowsze gry PS5 wkraczają na całkowicie nowym poziom imersji!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  18.02.2022
Gatunek  akcja, przygodowa, RPG
Wersja językowa  angielska, polska (dubbing), polska (napisy)
4

Returnal

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • 86/100 na Metacritic
 • Grafika godna nowej generacji
 • Fenomenalna ścieżka dźwiękowa
 • Tryb kooperacji
 • Niemodyfikowalny, trudny poziom gry

Returnal jest tytułem, o którym przed premierą nie mówiło się za dużo i produkcja nie pojawiła się na radarach większości graczy. Szkoda, ponieważ… Returnal to jedna z najambitniejszych premier 2021 roku. Opisując najlepsze gry na PS5, nie sposób ominąć tę produkcję! 

Jak wspomniany wyżej w top gier PS5 Elden Ring, Returnal jest poniekąd definiowany przez poziom trudności. Jest to strzelanka z elementami tzw. bullet hell, której główną oś stanowią wymagające starcia z monstrualnymi bossami. Rozgrywka typu roguelike oznacza, że każda śmierć oznacza rozpoczęcie od nowa. Nie tracimy jednak wszystkiego, a każdy cykl to nowe możliwości, umiejętności i inne zestawy przedmiotów

Walki to niejedyne, co gra ma do zaoferowania, oj nie! Cały proceduralny świat Returnal jest zagadką do rozwiązania. Podobnie jak w innych najlepszych grach na PS5 nikt nie prowadzi gracza za rękę. Sami musimy zrozumieć, co się dzieje, łącząc fragmenty wspomnień protagonistki. Umrzyj, by spróbować kolejny raz przekroczyć własne granice na ciągle zmieniającej się planecie.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  30.04.2021
Gatunek  akcja, strzelanka
Wersja językowa  polska (dubbing)
5

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Poszukiwanie skarbów w ulepszonej oprawie audiowizualnej
 • Dwie gry w zestawie
 • Krótkie czasy ładowania
 • Płatna aktualizacja dla posiadaczy wersji na PS4

Na piątym miejscu w rankingu gier na PS5 mamy klasykę! Posiadacze PlayStation Plus na PS5 mają dostęp do kolekcji produkcji, w której m.in. znajduje się Uncharted 4: Kres Złodzieja. Jest to jednak tylko pojedyncza gra w wersji na poprzednią konsolę. Tymczasem opisywany produkt Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei jest zestawem dwóch zremasterowanych gier stworzonych na najnowszą generację. Pakiet zawiera najlepsze gry na PS5 w postaci ostatnich odsłon serii: Kres Złodzieja oraz Zaginione Dziedzictwo. 

Jest to doskonała okazja na poznanie top gry PS5 bez konieczności kupowania wszystkich poprzednich części. Tym bardziej że Kolekcja Dziedzictwo Złodziei na PS5 doznała sporego odświeżenia. Zadbano o dwa tryby graficzne: natywne 4K z 30 kl./s lub 60 kl./s z rozdzielczością do 4K. Wykorzystano również haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery DualSense. A to wszystko z dźwiękiem Tempest 3D AudioTech.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  28.01.2022
Gatunek  akcja, przygodowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
132 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
121 zł
6

Demon's Souls Remake

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Oprawa wizualna godna PS5
 • Doskonały dźwięk przestrzenny
 • Wierność oryginałowi
 • Tryb multiplayer…
 • … który nie zawsze działa dobrze

Skoro nasz ranking gier PS5 zawiera najnowszą produkcję souls-like, to pora na tytuł, od którego wszystko się zaczęło. Demon’s Souls Remake to odświeżona wersja gry z 2009 r., czyli z czasów PlayStation 3. Demon’s Souls Remake, jak każda produkcja z tego gatunku, polega na metodycznej walce z bossami i ciągłym umieraniu. Walutą gry są dusze, które zbieramy, pokonując wrogów. Dzięki temu możemy ulepszać ekwipunek i statystyki postaci. 

Warto zaznaczyć, że remake top gry PS5 nie skończył się na podmianie tekstur. Całą oprawę graficzną opracowano od nowa. Gra zachwyca poziomem detali, jakością świateł i cieni. Demon’s Souls Remake chodzi w 60 kl./s, a ekrany ładowania trwają sekundę. Do gry dodano nowy soundtrack oraz odświeżone linie dialogowe. Wykorzystana technologia Tempest 3D pozwala na precyzyjną orientację w grze. Od razu ustalimy, z której strony dobiega źródło niepokojących odgłosów…

Zmiany graficzne nie sprawiły jednak, że gra straciła klimat oryginału. Demon’s Souls Remake jest dobrym wyborem nie tylko dla osób, które chcą zacząć przygodę z dziełami Hidetaki Miyazakiego. Zadowoleni będą również gracze, którzy mocno ściskali pada już dekadę temu i chcą wrócić do Demon’s Souls w nowej osłonie. Najlepsze gry na PS5 to niekoniecznie najnowsze produkcje!

7

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Oprawa wizualna
 • Efektowna walka
 • Tryb Nowej Gry+
 • Cztery poziomy trudności
 • Za krótka

Najnowsze gry PS5 dostarczają kontynuację przygód człowieka pająka! Tym razem w rolę protagonisty wciela się siedemnastoletni Miles Morales. Miles dopiero się uczy swoich mocy i chce się wykazać. W grze otrzymujemy trzy drzewka umiejętności do rozwoju, związane z kamuflażem, jadem i zdolnościami bojowymi. W trakcie rozgrywki wyraźnie czuć progres postaci. 

Za produkcją stoi studio Insomniac Games, które w naszym rankingu gier PS5 już zajęło pierwsze miejsce. W najnowszej części Marvel's Spider-Man twórcy kolejny raz przenoszą gracza na Manhattan, tym razem w zimowej odsłonie. Dzielnicę Nowego Jorku eksplorujemy, kołysząc się na pajęczynach i przeskakując między budynkami. Wyspa jest pełna ciekawych misji, aktywności pobocznych oraz, oczywiście, wrogów. Starcia z przeciwnikami są wyjątkowo dynamiczne z powodu specjalnych bioelektrycznych zdolności protagonisty. W Marvel's Spider-Man: Miles Morales nie brakuje też sekwencji skradankowych. 

Główna historia jest ciekawa i wciągająca, ale się kończy po mniej więcej 10 godzinach. Do wyboru mamy poboczne zadania oraz Nową Grę+, co daje dodatkowe 5–10 godzin rozgrywki. Nie wszystkie najlepsze gry na PS5 mają trwać kilkaset godzin, ale warto wziąć ten aspekt pod uwagę przy zakupie.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  12.11.2020
Gatunek  akcja, przygodowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
8

Sackboy: Wielka Przygoda

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Ocena graczy 8,6 na Metacritic
 • Różnorodne, pomysłowe poziomy
 • Wykorzystanie możliwości pada DualSense
 • Kooperacja do czterech osób
 • Oczywista, nieskomplikowana historia

Seria LittleBigPlanet, podobnie jak Ratchet & Clank, jest wizytówką PlayStation w kategorii gier zręcznościowych. Najlepsze gry na PS5 często są platformówkami i nie inaczej jest w tym przypadku. Jednak w odróżnieniu od poprzednich części Sackboy: Wielka Przygoda ma perspektywę 3D, a nie 2,5D. Rozgrywka polega na przemierzaniu różnorodnych krain, by stanąć do walki z antagonistą gry – Vex. Po drodze znajdziemy również wciągające walki z bossami. 

Spin-off LittleBigPlanet jest przyjemną przygodą dla całej rodziny. Można przejść tytuł samemu albo zaprosić do gry znajomych – w trybie kooperacji lokalnej lub sieciowej. Każdy z graczy może modyfikować swój wygląd, odblokowując różne rekwizyty: buty, ubrania, kapelusze itp. 

Przejście głównej historii zajmuje ok. 10 godzin, jednak gra zachęca do kończenia jej parokrotnie. Twórcy obładowali poziomy najprzeróżniejszymi znajdźkami, sekretami, minigrami itp. Przeglądając fajne gry na PS5, warto zwrócić uwagę na tę produkcję!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  12.11.2020
Gatunek  dla dzieci/familijna, platformowa, zręcznościowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
9

Assassin’s Creed Valhalla

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Setki godzin rozgrywki
 • Piękna, klimatyczna oprawa wizualna
 • Wykorzystanie możliwości kontrolera DualSense
 • Powtórzenie tego, co znamy z poprzednich części
 • Powtórzenie tego, co znamy z poprzednich części

Jak jest z nowymi częściami Assassin’s Creed, wie każdy. W gruncie rzeczy to ta sama piaskownica, tylko że z nowym settingiem i assetami. Aczkolwiek żaden ranking gier PS5 nie może się obejść bez Assassin’s Creed Valhalla, która tym razem przenosi graczy do średniowiecznej Anglii. Najmocniejszym punktem dwunastej odsłony jest jej fabuła – wciągająca, nietrywialna, a momentami nawet zaskakująca. Na znaczeniu zyskały też wybory, które wpływają na zakończenie rozdziałów gry. 

Wizualnie tytuł Ubisoftu jest piękny i czarujący, jak na najlepsze gry na PS5 przystało. Poznawanie świata przez pierwszych kilkanaście godzin jest ekscytujące. Niestety później radość z rozgrywki zależy od nastawienia gracza. Mapa gry jest pełna różnorodnych znajdziek i aktywności pobocznych, jednak w opinii wielu osób są one niezapamiętywalne i nudne. W nowej części Ubisoft bardziej je ukrył w interfejsie, obniżając ich rangę do aktywności nieistotnych. 

Czy mimo to warto zwrócić uwagę na nową odsłonę, przeglądając najlepsze gry na PS5? Tak, powinni to zrobić zwłaszcza oddani fani serii, którzy chcą więcej tego samego. Tytuł oferuje 60 godzin rozgrywki przy przechodzeniu głównej historii oraz dodatkowych 30–40 godzin przy misjach pobocznych. Dodatkowe 10 godzin rozgrywki zapewni dodatek Dawn of Ragnarok.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  12.11.2020
Gatunek  akcja, przygodowa
Wersja językowa  polska (napisy)
10

Ghost of Tsushima Directors Cut

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Klimatyczna oprawa wizualna
 • Piękne lokacje
 • Efektowne walki z bossami
 • Dodatkowych 10 godzin rozgrywki w rozszerzeniu
 • Nie najlepszy polski dubbing
 • Zbyt mała różnorodność aktywności pobocznych
 • Romantyzowanie i wybielanie historii samurajów

Na dziesiątym miejscu topu gier PS5 mamy Ghost of Tsushima Director’s Cut – rozszerzoną wersję gry z 2020 r. Tytuł przenosi graczy do czasów feudalnej Japonii, opowiadając o losach samuraja Jina Sakaia. W trakcie gry zwiedzamy Cuszimę, podzieloną na trzy mocno zróżnicowane regiony. Rozszerzenie wprowadza nową lokację – wyspę Iki. W dodatku nie tylko dowiadujemy się o przeszłości Jina, ale także wykonujemy nowe misje i wyzwania. 

Ghost of Tsushima pod wieloma względami jest grą ambitną i nie bez powodu się znalazła w rankingu gier PS5. Zamiast minimapy mamy podmuchy wiatru, zamiast klasycznych cutscenek – przerywniki filmowe na miarę Akiry Kurosawy. Cierpi jednak na typowe problemy otwartego świata – po kilkudziesięciu godzinach rozgrywka może się stać nużąca i powtarzalna. Przejście głównej historii zajmie ok. 25 godzin + dodatkowe 20 godzin zadań pobocznych + 10 godzin rozszerzenia. 

PlayStation 5 wyciąga z Ghost of Tsushima Director’s Cut wszystko, co najlepsze. Scenki fabularne generowane są w czasie rzeczywistym, a detale tekstur zostały jeszcze bardziej podkreślone. Jak w innych najlepszych grach PS5 tutaj także mamy do wyboru tryb wydajności lub rozdzielczości. Pierwszy gwarantuje płynność 60 kl./s, drugi – 4K. Kontrolery DualSense również się sprawują na piątkę – kontroler idealnie oddaje chociażby galop konia czy wyciąganie katany.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  20.08.2021
Gatunek  akcja, przygodowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
11

Just Dance 2022

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Rozrywka dla całej rodziny
 • Urozmaicony styl muzyczny utworów
 • Ładna oprawa wizualna
 • Brak kompatybilności z kamerą HD od PS5

Żaden ranking gier PS5 nie może się obejść bez gry typowo imprezowej. Just Dance 22 zmusi do ruchu każdego i każdą, dorosłych i dzieci. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie i można tańczyć!

Nowa odsłona serii wprowadza ponad czterdzieści nowych utworów. Repertuar jest bardzo urozmaicony, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oprawa wizualna występów także cieszy oko. Animacje są dopieszczone, tła urozmaicone oraz jest wyraźnie więcej efektów specjalnych. Tak mają wyglądać fajne gry na PS5! 

W Just Dance 2022 nie zabrakło sieciowego trybu multiplayer, który tym razem oferuje cross-play. Osobom, które chcą mieć dostęp do bogatej biblioteki utworów z poprzednich edycji, spodoba się Just Dance Unlimited. W płatnej subskrypcji znajdziemy jeszcze więcej kawałków z różnych epok do tańczenia!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  04.11.2021
Gatunek  muzyka, taniec
Wersja językowa  angielska
12

Farming Simulator 22

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Ulepszona grafika
 • Ogromna różnorodność zajęć
 • Nielimitowane godziny rozgrywki
 • Sporadyczne problemy z fizyką jazdy

Nasz ranking gier na PS5 obfituje w wymagające tytuły, więc pora na coś bardziej relaksującego. Farming Simulator 22 to najnowsza osłona serii od Giants Software. Pozycja nie jest zbyt przyjazna dla początkujących, ale po przejściu samouczka i obejrzeniu kilku filmików na YouTube możemy zacząć własną przygodę z rolnictwem. 

Nowa część Farming Simulator zawiera wszystko, co znamy z poprzednich części, ale w lepszym opakowaniu. Oprawa audiowizualna doczekała się sporego liftingu oraz dodano pory roku. Nowościami są także łańcuchy produkcyjne i kalendarz rolnika, co pozwala na bardziej strategiczną rozgrywkę. 

Farming Simulator 22 jest idealną grą na wieczór po trudnym dniu w pracy. Rozgrywka jest relaksująca, a jednocześnie bardzo wciągająca – kwintesencja fajnej gry na PS5. Jest to idealny tytuł dla każdego, kto w minimalnym stopniu interesuje się rolnictwem lub maszynami przemysłowymi.

13

FIFA 22

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja gra FIFA 22 Gra na PS5
 • Lepsza fizyka
 • Niekończące się godziny rozgrywki
 • Nowe animacje
 • Bez rewolucji w porównaniu z poprzednimi częściami

Kolejny rok, kolejny ranking gier PS5 i kolejna część FIFA. Dwudziesta dziewiąta odsłona serii jest uważana za jedną z najlepszych w ostatnich latach. Największą różnicę widać w ruchu zawodników – EA stworzyło ponad cztery tysiące nowych animacji. Sposób poruszania się piłkarzy jest bardziej realistyczny i płynny. Dopracowano też fizykę piłki. Dlaczego warto kupić FIFA 22 właśnie na PS5? Ponieważ tylko właściciele konsol nowej generacji doświadczą przebudowanego systemu animacji (HyperMotion). 

Nie brakuje też kilku nowości, na przykład możliwości stworzenia własnego klubu piłkarskiego w karierze menedżerskiej. Do zmiany doszło również w komentarzu – zamiast Dariusza Szpakowskiego usłyszymy Tomasza Smokowskiego. FIFA 22 należy do top gier PS5 na długie wieczory z przyjaciółmi.

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  1.10.2021
Gatunek  sportowa
Wersja językowa  polska (dubbing)
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
60 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
55 zł
14

Riders Republic

Ocena naszego eksperta:
6.0 / 10
 • Ładne krajobrazy
 • Różnorodność dyscyplin
 • Dużo aktywności i sprzętu do zdobycia
 • Sporadyczne problemy z sterowaniem
 • Humor nastawiony na młodszych odbiorców

Kolejna gra Ubisoftu w naszym zestawieniu, przedstawiającym najlepsze gry na PS5. Tym razem coś dla fanów sportów ekstremalnych od twórców Steep. W Riders Republic możemy się rozwijać w kilku różnych dyscyplinach, m.in.: wyścigi rowerowe, lot w wingsuicie i narciarski styl dowolny. Republiką wyczynowców jest ogromny teren odwzorowujący parki narodowe USA. Gra potrafi zachwycić pięknymi krajobrazami! 

W Riders Republic tworzymy swojego zawodnika, wybierając mu ścieżkę kariery. Jest to fajna gra na PS5, oferująca niezobowiązującą rozgrywkę, do której regularnie chce się wracać. Poziom trudności jest modyfikowalny, więc hardcore’owi gracze także nie będą się nudzili. Warto zaznaczyć, że tylko na konsolach nowej generacji doświadczyć można masowych wyścigów odbywających się w 64 osoby!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  28.10.2021
Gatunek  wyścigi
Wersja językowa  polska (napisy)
15

Gran Turismo

Ocena naszego eksperta:
6.0 / 10
 • Poprawiona oprawa graficzna
 • Wyścigi ładują się natychmiastowo
 • Legendarne samochody
 • Dynamiczna zmiana pogody…
 • … która nie wygląda dobrze
 • Mikrotransakcje albo grindowanie
 • Brak dialogów, same napisy

Nasz ranking gier PS5 zamyka Gran Turismo 7. Jest to pełnoprawna kontynuacja wyścigowej serii od PlayStation po dziewięciu latach od premiery poprzedniej części. Zadowoleni muszą być zwłaszcza fani historii motoryzacji. W Gran Turismo 7 znajdziemy wiele sekwencji z legendarnymi modelami, przeczytamy ciekawostki oraz zobaczymy archiwalne zdjęcia. 

Gran Turismo 7 jest symulatorem przystępnym dla każdego. W grze są wyzwania o różnym poziomie trudności, takie jak licencje, wyścigi, puchary oraz misje. Nowością jest Kawiarnia, w której wybieramy zadania, a wirtualni asystenci dzielą się wiedzą (poprzez napisy). 

Nie trzeba mieć kierownicy, by grać w Gran Turismo 7. Do dobrej zabawy większości osobom wystarczy pad DualSense. Choć, oczywiście, kierownica daje dodatkowe możliwości i wyciąga więcej z najlepszych gier PS5!

Platforma  PlayStation 5
Data premiery  04.03.2022
Gatunek  wyścigi
Wersja językowa  polska (napisy)
Edycja:
Standardowa

Najlepsze gry na PS5 – podsumowanie


Nasz ranking gier PS5 zaprzecza przeświadczeniom, że oferta gier na PlayStation 5 jest słaba. Przedstawione zestawienie jest bardzo różnorodne – są propozycje zarówno dla niedzielnych graczy, jak i tych pragnących wyzwań. Niektóre z przedstawionych tytułów oferują rozgrywkę na kilkaset godzin, a inne – na dziesięć. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie wśród gier na PS5

Przy szukaniu top gry PS5 pod uwagę były brane takie czynniki, jak: oceny krytyków i graczy, nieszablonowość, ambicja, oprawa audiowizualna oraz wykorzystanie możliwości nowej generacji konsoli. Niestety pod uwagę nie były brane gry niezależne z powodu ich ograniczonej dystrybucji.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są najlepsze gry na PS5! Zajrzyj również do pozostałych rankingów:

Najlepsze gry na PC,

Najlepsze gry na PS4.


60% osób oceniło ten ranking jako przydatny
60% osób oceniło ten ranking jako przydatny