Niezawodny i niedrogi oczyszczacz powietrza do domu – jaki wybrać?

Autor: Joanna

Zdecydowałeś się na zakup oczyszczacza powietrza do domu, a teraz szukasz odpowiedniego modelu? By cieszyć się urządzeniem funkcjonalnym i wydajnym, wcale nie musisz wiele wydać. Przeczytaj poradnik i przekonaj się, na co zwracać uwagę i jaki oczyszczacz powietrza sprawdzi się w warunkach Twojego domu najlepiej.

Wydajny oczyszczacz powietrza do domu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co wziąć pod uwagę przed zakupem oczyszczacza powietrza,

- jaki oczyszczacz powietrza wybrać do 500 zł,

- jaki oczyszczacz powietrza wybrać do 750 zł.

Oczyszczacz powietrza w domu – przygotowanie do zakupu

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczemNowoczesne oczyszczacze powietrza mogą znacząco różnić się od siebie wydajnością i liczbą funkcji, dlatego ważne jest dobranie ich do konkretnych warunków – tych panujących u Ciebie w domu czy firmie. Musisz bowiem pamiętać, że nawet jeśli dany model oczyszczacza powietrza świetnie spełnia swoją funkcję u sąsiada, niekoniecznie będzie równie dobry dla Ciebie.
  1. Pod uwagę weź przede wszystkim wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować. Zwróć uwagę na maksymalną powierzchnię podaną w specyfikacji przez producenta.
  2. Wydajność oczyszczacza powietrza określa się w ilości powietrza możliwej do przefiltrowania w przeciągu godziny. Do większych pomieszczeń, a także tych o szczególnej funkcji – pokoju dziecięcego czy sypialni – warto wybrać model o wyższej wydajności.
  3. Jeśli oczyszczacz powietrza będzie stał w pokoju dziennym lub kuchni, poziom hałasu nie będzie miał aż tak wielkiego znaczenia. Jeżeli jednak będziesz chciał przy włączonym urządzeniu spać lub odpoczywać, koniecznie wybierz model pracujący cicho.
  4.  Wśród rozszerzonych opcji oczyszczacza powietrza popularną i przydatną jest nawilżanie. Jeśli urządzenie ma wbudowany higrostat, samodzielnie ustali, kiedy powietrze wymaga nawilżenia, a kiedy już zyskało odpowiedni poziom wilgotności.

PORADA EKSPERTA

Kupujesz oczyszczacz powietrza do sypialni? A może dzielisz pokój ze współlokatorem? Wybierz model pozwalający na pracę w trybie nocnym – będzie cichszy..

Przeczytaj poradnik prezentujący 7 parametrów, którymi powinien odznaczać się dobry oczyszczacz powietrza, by zgromadzić kompletną wiedzę przed dokonaniem zakupu.

Jaki oczyszczacz powietrza do 500 zł?

Duży oczyszczacz powietrza z nawilżaczemWśród dostępnych w naszym asortymencie oczyszczaczy powietrza znajdziesz urządzenia droższe i przeznaczone do dużych przestrzeni, ale także atrakcyjne cenowo i dopasowane do pomieszczeń w domku jednorodzinnym czy mieszkaniu w bloku.

Sharp FU-Y30EU-W to model przeznaczony do pokojów o powierzchni nieprzekraczającej 21 m. Odznacza się 3-stopniową filtracją powietrza i współpracuje z filtrami HEPA, a więc działającymi nie tylko oczyszczająco, ale również likwidującymi bakterie, grzyby i alergeny. Jest dobrym rozwiązaniem dla alergików, astmatyków oraz osób podatnych na uczulenia. Ponieważ ma wbudowany jonizator, oczyszczone powietrze nabiera cech nadmorskiej bryzy.

Nieco prostszym modelem oczyszczacza powietrza do domu jest Adler AD 7961. Podczas wielostopniowego filtrowania wykorzystuje filtr wstępny oraz HEPA. Nie zużywa wiele mocy, dzięki czemu nie odczujesz dużej różnicy w zużyciu prądu. Ma estetyczną obudowę, więc pasuje do każdego pokoju.

Powietrze w większym pomieszczeniu, bo sięgającym nawet 30 m, oczyścisz dzięki modelowi Camry CR 7960. Urządzenie korzysta z filtrów wstępnych, węglowych i HEPA. Przy regularnej pracy hałas może sięgnąć 55 dB, jednak oczyszczacz powietrza można przełączyć na tryb nocny, więc sprawdzi się także w sypialni. Wyposażony został także w dodatkowe opcje, takie jak timer czy wskaźnik zabrudzenia filtra.


  • 999 zł
  • 1 599 zł
  • 689 zł
  • 899 zł
  • 699 zł

Oczyszczacz powietrza do domu – do 750 zł

Cichy oczyszczacz powietrza do sypialniJeśli dysponujesz nieco większym budżetem, możesz wybrać jeden z oczyszczaczy powietrza do 750 zł. To wciąż znacząco mniej względem najdroższych modeli, sięgających nawet kilku tysięcy złotych!
Nowoczesny AirFree P40 to oczyszczacz powietrza do domu z technologią TSS. Podczas pracy emituje delikatne światło, więc możesz go wykorzystać jako lampkę nocną przy łóżku lub ustawić w pokoju dziecięcym, by podopiecznym łatwiej było zasnąć.
Model DeLonghi AC100został stworzony z myślą o pomieszczeniach obszernych, np. salonach w domach jednorodzinnych, strychach, piwnicach. Podczas pracy może filtrować powietrze w pokoju liczącym nawet 40 m2. Dzięki filtrowi węglowemu pozbędziesz się zapachu dymu papierosowego, HEPA pomoże Ci się uporać z bakteriami i grzybami, a filtr wstępny zatrzyma sierść zwierząt domowych.
Oczyszczacz powietrza Venta LW 15 wyróżnia się na tle pozostałych niezwykle niskim poziomem hałasu – przy maksymalnej pracy osiąga jedynie 32 dB. Ma niepowtarzalny wygląd i atrakcyjny kolor antracytowy. Poza oczyszczaniem powietrza również je nawilża. Gdyby tego było mało, pozwala na zastosowanie wewnątrz olejku zapachowego, dzięki czemu mieszkanie wypełni się przepięknym aromatem.

CZY WIESZ ŻE...

Technologia TSS, zwana także ceramicznym rdzeniem sterylizującym TSS, niszczy nawet 99,99% szkodliwych mikroorganizmów! Wśród nich wymienia się roztocza, zarodki pleśni i grzybów, bakterie czy wirusy. Powietrze jest jeszcze czystsze i zdrowsze..

Wybrałeś już model oczyszczacza powietrza do swojego domu? Przejrzyj ofertę także pod kątem prezentu dla najbliższych. Takie urządzenie bowiem to podarunek wartościowy i przydatny. Pokaż bliskim, że Ci na nich zależy!

Zapoznaj się również z naszym artykułem: Idealny prezent dla Pani domu pod choinkę - zobacz nasze propozycje.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link