Ranking oczyszczaczy powietrza – najlepsze modele

Ranking oczyszczaczy powietrza – najlepsze modele
Autor: Piotr
Domowe powietrze bywa bardziej zanieczyszczone niż to za oknem – cyrkuluje w nim nie tylko smog (zwłaszcza zimą!), ale też całe mnóstwo innych zanieczyszczeń i alergenów, które można i należy usunąć. Najlepsze oczyszczacze powietrza pomieszczenie sterylizują, deodoryzują, a czasem nawilżają. Usuwają wirusy, grzyby, bakterie, roztocza, pleśń, kurz, zapachy, gazy, jak również włosy czy martwe komórki naskórka – także z dywanów czy tapicerki. W tym celu mają po trzy lub więcej filtrów: wciągają powietrze brudne, wypuszczają czyste. W standardzie czujnik stężenia pyłków PM2,5, często także wilgotności i gazów. Oto nasz ranking oczyszczaczy powietrza!
  
Sharp KC-G60EUW
1 miejsce Sharp KC-G60EUW
Ocena:10.0 / 10
3 299 zł
Zobacz recenzję
Dyson Pure Hot + Cool Link HP04
2 miejsce Dyson Pure Hot + Cool Link HP04
Ocena:10.0 / 10
3 199 zł
Zobacz recenzję
Philips Dual Scan AC3858/50
3 miejsce Philips Dual Scan AC3858/50
Ocena:10.0 / 10
2 499 zł
Zobacz recenzję
Panasonic FVXR90GK
4 miejsce Panasonic FVXR90GK
Ocena:10.0 / 10
2 699 zł
Zobacz recenzję
Electrolux Pure A9 PA91-604DG
5 miejsce Electrolux Pure A9 PA91-604DG
Ocena:9.0 / 10
1 849 zł
Zobacz recenzję
Samsung AX60R5080WD/EU
6 miejsce Samsung AX60R5080WD/EU
Ocena:8.0 / 10
1 599 zł
Zobacz recenzję
Toshiba CAF-X116XPL
7 miejsce Toshiba CAF-X116XPL
Ocena:7.0 / 10
1 399 zł
Zobacz recenzję
Webber AP 9700W (złoty)
8 miejsce Webber AP 9700W (złoty)
Ocena:7.0 / 10
1 399 zł
Zobacz recenzję
Xiaomi Mi Air Purifier Pro H
9 miejsce Xiaomi Mi Air Purifier Pro H
Ocena:7.0 / 10
1 049 zł
Zobacz recenzję
RAVEN EOP003
10 miejsce RAVEN EOP003
Ocena:7.0 / 10
899 zł
Zobacz recenzję
1

Sharp KC-G60EUW

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Jonizator (własna technologia Plasmacuster)
 • 6 czujników
 • Funkcja nadmuchu punktowego
 • Nawilżanie
 • Wymiana filtra co dekadę
 • Skuteczność potwierdzona atestami

Sharp to wiodący producent najlepszych oczyszczaczy powietrza, w  tej dziedzinie firma jest uznawana za zdecydowanie godną zaufania. To ważne, bo ciężko sprawdzić jakość takiego produktu metodami domowymi, a tym bardziej wierzyć influenserom laikom powtarzającym hasła marketingowe. Recenzja „powietrze wyraźnie lepsze” to żadna recenzja. Dobry oczyszczacz domowy jest drogim urządzeniem z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Sprzęty Sharpa nie są najtańsze, ale poza potwierdzoną licznymi atestami (British Allergy Fundation, Państwowy Zakład Higieny) i badaniami laboratoryjnymi skutecznością oczyszczania zazwyczaj oferują też funkcję nawilżania ewaporacyjnego. Z bogatego portfolio firmy – w naszym sklepie ma dwa razy więcej modeli od drugiego pod tym względem Philipsa – wybraliśmy Sharp KC-G60EUW. Jeden z niższych produktów w zestawieniu (66 cm), ale kubaturą należy do największych, bo jest też najgłębszy (37 cm).

Ranking oczyszczaczy powietrza wygrywa sprzęt z górnej półki z rozbudowaną automatyką. Mamy tu aż sześć czujników regulujących parametry pracy, co wpływa zarówno na jej skuteczność, jak i oszczędności w codziennym użytkowaniu. Oprócz sensorów zanieczyszczeń (PM 2,5 – smog) i kurzu, zapachów, temperatury (wyższa temperatura – większe nawilżanie) oraz wilgotności (wyższa wilgotność – intensywniejsza jonizacja), są też moduły wykrywające ruch (aktywacja przepływu powietrza) i światło (ciemne pomieszczenie – wyłączenie wyświetlacza, tryb nocny). Tak jak pozostałe oczyszczacze Sharpa, powszechnie uważane za najlepsze oczyszczacze powietrza, gwoździem programu jest opatentowana technologia Plasmacluster – nasycania pokoju ciężkimi aerojonami, nawiewanymi wraz z oczyszczonym powietrzem. To zestaw (ang. cluster) cząsteczek dodatnich i ujemnych, które „wytwarzają rodniki hydroksylowe niszczące wirusy i zarodniki grzybów oraz niwelują nieprzyjemne zapachy”. Dodatkowy „prysznic” możesz włączyć przed snem, to funkcje Ion Shower oraz antypyłkowa Pollen. Zneutralizowana drobina staje się za ciężka, by unosić się w powietrzu, i opada. Nie dostanie się do płuc – usuniesz ją podczas odkurzania czy ścierania kurzu. Urządzenie możesz też wykorzystać do zabiegów punktowych, np. dezynfekcji garderoby czy zasłon – w trybie Spot wykorzystany jest wywiew horyzontalny. Nie obawiaj się o swoje zdrowie – skóra neutralizuje jony. Dziwi tylko brak obsługi przez aplikację w modelu za tę cenę…

Czterostopniowa filtracja powietrza, poza HEPA (klasa 13), węglowym i wstępnym mamy jeszcze filtr nawilżający (mata łączy suche powietrze z cząsteczkami wody). Po zakończonej pracy automatycznie zamyka swoje łopatki, chroniąc wnętrze z flirtami. Dzięki tym zabiegom wymiana filtrów praktycznie nie jest konieczna – dokonujesz jej raz na 10 lat. Sharp KC-G60EUW, który wygrywa ranking oczyszczaczy powietrza, poradzi sobie z pomieszczeniem do 50 m2. Jeśli nie potrzebujesz aż takiej wydajności, sprawdź bliźniaczy tańszy model Sharp KC-G50EUW (model Sharp KC-G40EUW różni się pod paroma względami).
Poziom hałasu w trybie nocnym  24 dB
Filtracja powietrza  4-stopniowa
Filtry  HEPA 13, nawilżający, węglowy, wstępny
Tryby pracy  automatyczny, nocny, usuwania bakterii i wirusów
Czujniki  kurzu i PM 2,5, nieprzyjemnych zapachów, ruchu, światła, temperatury, wilgotności
2

Dyson Pure Hot + Cool Link HP04

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Funkcja wentylatora
 • Funkcja ogrzewacza
 • Oczyszczanie 360°
 • Liczne czujniki, bogate raporty
 • Unikalna ruchoma konstrukcja (wentylator, ogrzewacz)
 • Kolorowy wyświetlacz z animacjami
 • Krótka żywotność filtrów

Każde urządzenie Dysona w mieszkaniu to gwarantowany efekt „wow” – innowacyjny, świetny design, z którym w parze idzie wyjątkowa funkcjonalność. Charakterystyczne obłości, kolorystyka, skuteczność – brytyjska marka pod wodzą wynalazcy, inżyniera i projektanta Jamesa Dysona jest przez konkurencję naśladowana, kopiowana, lecz pozostaje niepodrabialna. 

Zacznijmy od najważniejszego i widocznego „na papierze”: niesamowita wydajność 360-stopniowego oczyszczacza, który znajduje się w podstawie urządzenia. 1116 m3/h – do tego wyniku konkurencja nawet się nie zbliża! To dwu-, trzy-, nawet czterokrotnie więcej niż inne modele z rankingu oczyszczaczy powietrza. Firma w specyfikacji nie podaje ważnej informacji – jaka jest maksymalna powierzchnia pomieszczenia, w którym sprzęt pracuje. Wiemy tylko, że wydajność oczyszczania testowano na 81m3. Przyjmując, że wysokość mieszkania to 2,5+ m – wychodzi 30+ m2. 

Dyson Pure Hot + Cool Link HP04 jest także – zgodnie z nazwą – wentylatorem oraz ogrzewaczem. Elipsoidalna część oscyluje – zakres ruchu można ustawić. Inne najlepsze oczyszczacze powietrza nie mają takich funkcjonalności! Producent podkreśla, że ocieplanie jest równomierne – testowano to na 35m3, czyli ok. 14 m2. Pozostając przy wymiarach, warto zaznaczyć, że to najsmuklejsze urządzenie w zestawieniu, o średnicy podstawy 25 cm i całkowitej wysokości aż 76 cm, i najlżejsze, nieco ponad 5,5 kg. To naturalnie ma znaczenie przy przenoszeniu.

Na ładnym kolorowym wyświetlaczu – cecha charakterystyczna urządzeń Dysona (np. odkurzaczy) – odczytasz stan zanieczyszczenia nie tylko pyłkami PM2,5 i PM10, lecz również NO2 (toksyczny dwutlenek azotu – na ekranie ikonka rury wydechowej) i lotnymi związkami organicznymi (aceton, terpeny, toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren, formaldehyd i in.). To prawdziwy ekran z animacjami – a nie panel podświetlonych ikon, świetnie wygląda. „Link” w nazwie sprzętu oznacza oczywiście połączenie z telefonem – fajna jest możliwość zdalnego ustawienia temperatury. Telefon poinformuje cię też o konieczności wymiany filtrów węglowego lub HEPA (osobne wskazania – odliczanie godzin). Zestaw kosztuje ok. 400 zł. Niestety, robisz to co ok. pół roku. Ciekawostka – firma informuje, że węgiel z tego pierwszego „pokryłby 40 boisk piłkarskich” (bo 1 g ma powierzchnię ponad 1000 m²), a ten drugi to „złożony 200-krotnie dziewięciometrowy splot włókien borokrzemowych”. Ranking oczyszczaczy powietrza na drugim miejscu stawia urządzenie, które jest efektem pracy 160 inżynierów – prototyp nr 3695!

Wydajność  1116 m3/h
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry  HEPA, węglowy, wstępny
Tryby pracy  automatyczny, nocny, rozproszony, użytkownika
Czujniki  kurzu i PM 2,5, lotnych związków organicznych, temperatury, wilgotności
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
3 008 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
2 816 zł
3

Philips Dual Scan AC3858/50

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50
 • Usuwanie mikrocząsteczek mniejszych niż PM0,1
 • Liczne czujniki, bogate raporty
 • Kolorowy wyświetlacz z animacjami
 • Obicie z tkaniny

Na kolorowym ekranie z animacjami aż trzy wskazania: poziom cząsteczek PM2,5 , alergenów IAI (od 1 do 12) i szkodliwych gazów (skala czterostopniowa). Jakość powietrza wskazuje też kolorowy pierścień wokół wyświetlacza. To samo – i dużo więcej – w aplikacji (NO2, SO2, O3, CO w pomieszczeniu, a także smog w mieście, to funkcja online). Philips jest jednym z czołowych producentów rozwiązań inteligentnego domu! Firma od lat rywalizuje też z Sharpem o miano najpopularniejszego producenta najlepszych oczyszczaczy powietrza. 

Wśród wielu modeli wybraliśmy oczywiście najlepszy, najbardziej wydajny Philips Dual Scan AC3858/50. „Dual Scan”, bo „podwójny czujnik automatycznie wykrywa zanieczyszczenia 1000 razy na sekundę”. Jeden (AreaSense) widzi pyłki PM2,5 oraz alergeny , a drugi czuje gazy. Jest też czujnik światła – nocą wyłączy panel LCD. Urządzenie usuwa cząsteczki „800 razy mniejsze od smogu”, co daje… 0,003 mikrometra, czyli znacznie mniejsze niż PM0,1. Dookólny filtr HEPA wymieniany co trzy lata (cena: ok. 300 zł), niezły rezultat – żywotność podejrzysz w telefonie lub na wyświetlaczu. Ranking oczyszczaczy powietrza punktuje także elegancje – trzecie miejsce zajmuje model z materiałowym obiciem, taki sprzęt nie musi być plastikowym klockiem. Do tego Philips Dual Scan AC3858/50 jest smukły (72x30x30 cm), tylko Dyson Pure Hot + Cool Link HP04 zajmuje mniej powierzchni.
Promocja Filtr za 1 zł  PromocjaPromocja
Poziom hałasu w trybie nocnym  22,5 dB
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry  NanoProtect HEPA, węglowy, wstępny
Tryby pracy  automatyczny, nocny, turbo
Czujniki  alergenów, gazu, kurzu i PM 2,5
2 499 zł
2 699 zł
Taniej o 200 zł
Cena obowiązuje: 24.09.2021 - 29.09.2021
4

Panasonic FVXR90GK

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Własna technologia czyszczenia powietrza nanokropelkami
 • Liczne czujniki
 • Funkcja nadmuchu punktowego
 • Nawilżanie
 • Wymiana filtrów co dekadę
 • Skuteczność potwierdzona atestami
 • Brak obsługi przez aplikację

Panasonic FVXR90GK chwali się atestami nie tylko PZH, lecz również Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a urządzenie było testowane w ojczyźnie przez poważnie brzmiące instytucje Kitasato Research Center of Environmental Sciences oraz Japan Food Research Laboratories. Ranking oczyszczaczy powietrza pokazuje, że Kraj Kwitnącej Wiśni to także kraj rozkwitu takich produktów! Panasonic opatentował technologię, którą ochrzcił Nanoe: ten model (jeden z nielicznych modeli tej marki na polskim rynku) rozprzestrzenia setki miliardów kilkunanometrowych kropelek wody na sekundę, które eliminują wirusy, grzyby i alergeny oraz neutralizują zapachy. W specyfikacji najdumniej wygląda pole: „megaprzechwytywacz”… W celu maksymalizacji efektu możesz zastosować tryb nadmuchu punktowego. Osobną sprawą jest nawilżanie – kupujesz dwa w jednym! 

Kolejna nazwa własna to Econavi – sprzęt monitoruje stan powietrza co godzinę i z czasem „uczy się”, o jakiej porze prawdopodobnie konieczna będzie aktywacja (zaczyna 5 minut wcześniej). Wyłącza się, gdy wykona robotę. Wie też, kiedy się kręcisz po domu – wtedy np. podświetla panel. Najlepsze oczyszczacze powietrza mają zespół czujników, tu aż pięcioelementowy. Poza sensorem obecności człowieka (termometr), są też: wilgotności, zanieczyszczeń, zapachu i światła. Elegancka czarna maszyna ma równie elegancki panel dotykowy, a stopień zanieczyszczenia powietrza wskazuje kolorowymi diodami na całej swej szerokości. Wygląda świetnie, życzymy jak najwięcej niebieskiego! Samo urządzenie raczej korpulentne, dość niskie, ale szerokie i głębokie (64x40x30 cm). Aha, wymiana filtrów HEPA i nawilżającego tylko raz na dekadę – o konieczności tego pierwszego zabiegu poinformuje wskaźnik. Nie dowiesz się tego z aplikacji, bo tu nie ma łączności z Wi-Fi.

Wydajność  455,2 m3/h
Poziom hałasu w trybie nocnym  25 dB
Filtry  dezodorujący, HEPA, nawilżający
Tryby pracy  automatyczny, nocny
Czujniki  gazu, kurzu i PM 2,5, ruchu, światła, wilgotności
5

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
Promocja oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DG
 • Oczyszczanie 360°
 • Jonizator
 • Elegancki panel dotykowy z dobrym wyświetlaczem
 • Obicie z tkaniny, uchwyt
 • Nagroda za design
 • Skuteczność potwierdzona atestami
 • Dodatkowe filtry (ze znacznikami RFID) dostępne osobno
 • Ograniczone sterowanie na panelu

Wygląda świetnie – Electrolux lubi takie materiałowe obicia i metaliczne kształty, podobnie wygląda jeden z klimatyzatorów tej firmy. Są tu nawet eleganckie rączki! Waży niecałe 9 kg, dasz radę przenieść z pokoju do sypialni! Na górze jest efektowny – być może najbardziej efektowny ze stawki, którą pokazuje ten ranking oczyszczaczy powietrza – panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości z otoczką wskazującą kolorem jakość powietrza (aż sześć stopni). Nagroda za design Red Dot 2020 nie może dziwić…. Sterowanie na wyświetlaczu jest jednak (nazbyt) ograniczone – fajnie korzysta się z suwaka intensywności pracy. Więcej osiągniesz za pomocą aplikacji. Tam m.in. graficzny podgląd odczytów: PM10, PM2,5, PM1, CO2, TVOC (lotnych związków organicznych), wilgotności, a także online’owe wskazanie jakości powietrza na zewnątrz. Przez telefon możesz również uruchomić jonizator.

Najlepsze oczyszczacze powietrza to przede wszystkim najlepsza wydajność, spójrz na specyfikacje. Oczyszcza do 129 m2, każdy chciałby mieć taki pokój (a nawet całe mieszkanie)! Należy zaznaczyć, że to wyliczenie szwedzkiego instytutu, według amerykańskiej normy AHAM Electrolux Pure A9 oczyści 52 m2. W każdym razie skuteczność potwierdzona certyfikatem ECARF – Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami – oraz rekomendacją Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POchP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc). Są tu oczywiście czujniki ustawiające automatykę pracy, ten system nazwano PureSense. Powietrze przechodzi przez 360-stopniowy filtr pięciostopniowy: siatkowy, antybakteryjny, HEPA, węglowy i jonizator. Do tego możesz dokupić filtry wymienne. Jesienią i wiosną montujesz filtr antysmogowy czy antybakteryjny, wiosną antyalergiczny, jest też antyzapachowy. Co więcej urządzenie zapamięta, jak długo korzystasz z danego filtra (znacznik RFID), by poinformować o konieczności wymiany. Kosztują 300-400 zł. Trwałość: minimum rok.
Poziom hałasu w trybie nocnym  16 dB
Filtracja powietrza  5-stopniowa
Filtry  HEPA, węglowy
Tryby pracy  automatyczny, nocny
Czujniki  jakości powietrza, PM 1,0, PM 10, PM 2,5, światła, temperatury
Kolor:
ciemnoszary
1 849 zł
2 199 zł
Taniej o 350 zł
Cena obowiązuje: 24.09.2021 - 29.09.2021
6

Samsung AX60R5080WD/EU

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
Promocja oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD/EU
 • Wlot z przodu
 • Nawiew trójstronny
 • Numeryczne wskazanie stężenia cząstek
 • Chowane kółka
 • Obsługa przez aplikację
 • Skuteczność potwierdzona atestami

Numeryczny wyświetlacz stężenia cząstek PM1, PM2,5, PM10 oraz gazów (czterostopniowy) – rzadkość! Duży ekran – pola zmieniają kolor w zależności od wskazań, nad nim pasek LED jeszcze bardziej jaskrawo informujący o jakości powietrza. Skuteczność modelu Samsung AX60R5080WD/EU potwierdzają Polskie Towarzystwo Alergologiczne i Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego, ranking oczyszczaczy powietrza zdecydowanie bierze takie rekomendacje pod uwagę. 

Wlot nie znajduje się z tyłu – jak w innych urządzeniach o zbliżonej bryle – tylko od frontu. Nawiew jest trójstronny: nie tylko u góry, ale i z boków. Dobrze pomyślane! Kolejne ciekawe rozwiązanie: chowane kółeczka, to (obok Toshiba CAF-X116XPL) najlepszy oczyszczacz powietrza pod względem wygody przemieszczenia! Choć trzeba zaznaczyć, że jest wysoki – najwyższy w zestawieniu (78 cm). Dobrze wygląda obsługa przez smartfon, produkt jest częścią Samsungowego ekosystemu SmartThings. Wymiana filtra zintegrowanego co 6-12 miesięcy (ok. 250 zł), jej konieczność jest sygnalizowana na panelu i w aplikacji.
Wielorabaty Piąty produkt za 1 zł!  PromocjaPromocja
Drugi wybrany produkt za 1 zł Filtr za 1 zł  PromocjaPromocja
Poziom hałasu w trybie nocnym  20 dB
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry  HEPA 13, węglowy, wstępny
Tryby pracy  automatyczny, nocny
Czujniki  gazu, kurzu i PM 2,5, nieprzyjemnych zapachów, PM 1,0, PM 10
1 599 zł
1 799 zł
Taniej o 200 zł
Cena obowiązuje: 24.09.2021 - 29.09.2021
7

Toshiba CAF-X116XPL

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Najlepsza wydajność
 • Jonizator
 • Numeryczne wskazanie stężenia cząstek
 • Chowane kółka
 • Dobra cena!
 • Wymienny filtr w zestawie
 • Duży
 • Brak obsługi przez aplikację

Japonia po raz trzeci podbija ten ranking oczyszczaczy powietrza – japoński oczyszczacz to dobry oczyszczacz! Wydajność 700 m3/h, rekord! Równie dobrze brzmi 84 m2. Toshiba CAF-X116XPL to prawdopodobnie najbardziej efektywne urządzenie w zestawieniu. I przy tej mocy - cena zdecydowanie korzystna. Świetnie wygląda, wzrok przyciąga numeryczny wyświetlacz stężenia cząstek PM2,5 na ładnym, kolorowym, frontowym panelu dotykowym. Jest też kolorystyczne wskazanie zanieczyszczenia szkodliwymi gazami.

Najlepsze oczyszczacze powietrza, czyli najlepsza filtracja. Tu filtr nazwano True HEPA 5w1 (warstwy: wstępna, PET, HEPA, węgiel aktywny, „przedłużająca żywotność”), jego trwałość to maksymalnie dwa lata (stan zużycia widoczny na ekranie). Do tego drugi taki jest w zestawie, świetna wiadomość! Zamiennik: 350-400 zł. Stan bieżącego zanieczyszczenia podejrzysz przez – uwaga – okrągłe okienko w tylnej pokrywie, pomysłowo. Poznasz go też dzięki wskazaniu na panelu LCD. Uwaga, to największe urządzenie w rankingu. I wysokie, i szerokie, i – przede wszystkim – głębokie: 71x36x36 cm.

Poziom hałasu w trybie nocnym  21 dB
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry  HEPA, PET, węglowy
Tryby pracy  nocny
Czujniki  kurzu i PM 2,5
8

Webber AP 9700W (złoty)

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Nawilżanie
 • Lampa UV-C
 • Jonizator
 • Numeryczne wskazanie stężenia cząstek
 • Skuteczność potwierdzona atestami

Webber to marka własna poznańskiej firmy Metrex, która chwali się 25-letnią działalnością importersko-dystrybutorską na rynku AGD. Oczyszczacze są rozbudowaną gałęzią produktową Webbera, a Webber AP 9700W to najpopularniejszy model. Ranking oczyszczaczy powietrza z przyjemnością prezentuje model ze złotym wykończeniem, niezły pomysł, aby się wyróżnić na tle innych urządzeń. Twórcy chwalą filtrację – uwaga – ośmiostopniową, której skuteczność potwierdza atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. 

Najpierw filtr wstępny – usuwa sierść czy kurz. Potem cztery filtry zintegrowane w dwóch płytkach (wymiana co 9-24 miesiące, zestaw po 200 zł). Zimny katalizujący, który radzi sobie z folmaldechydami, benzenem, lotnymi związkami organicznymi, plus węglowy (zapachy, gazy). Następnie antybakteryjny, który usuwa roztocza, drobnoustroje i bakterie, oraz najważniejszy HEPA13 – do smogu i bakterii. Następnie czas na Lampę UV-C, zabójcę wirusów i roztoczy. Jonizator „emituje życiodajne jony” (cząsteczki naładowane ujemnie łączą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami kurzu, dymu czy bakterii, powodując ich opadanie). A filtr wodny wspomaga nawilżanie. Tak, to jeden z najtańszych modeli z nawilżaniem! Dziwne tylko, że nie ma higrometru… Jest za to numeryczny wyświetlacz stężenia cząstek na pomysłowym okrągłym, centralnie umiejscowionym ekranie. Tylko PM2,5, ale to i tak cecha wyróżniająca!

Technologię skanowania powietrza nazwano tu True Lumos, najlepsze oczyszczacze powietrza to najlepsza automatyka! Nie zabrakło czujnika światła, jest też obsługa przez smartfon. Zaznaczmy jednak, że „Smart Life” to aplikacja zewnętrzna, a nie własna Webbera, korzysta z niej wielu innych producentów i nie jest tak intuicyjna jak apki, z których korzystają inne oczyszczacze z Wi-Fi.

9

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H
 • Numeryczne wskazanie stężenia cząstek
 • Termometr
Zagadka. Co to jest: białe, z ekranem OLED-owym, obsługą przez smartfon i dobrym stosunkiem jakości do ceny? To musi być urządzenie Xiaomi! Ranking oczyszczaczy powietrza model Xiaomi Mi Air Purifier Pro H wyróżnia także za numeryczne wskazanie stężenia cząstek. Do tego oczywiście kolorowy „pierścień stopnia zanieczyszczenia”. Jest higrometr, a nawet termometr! Jest czujnik światła. Żywotność 360-stopniowego filtra (warstwa wstępna, HEPA plus filtr aktywny) do 14 miesięcy, zamiennik kosztuje 250 zł.
Poziom hałasu w trybie nocnym  34 dB
Filtracja powietrza  wieloetapowa
Filtry  HEPA, węglowy
Tryby pracy  automatyczny, nocny, użytkownika
Czujniki  jakości powietrza, PM 2,5, temperatury, wilgotności
1 049 zł
1 099 zł
Taniej o 50 zł
Cena obowiązuje: 24.09.2021 - 29.09.2021
10

RAVEN EOP003

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Oczyszczanie 360°
 • Jonizator
 • Cena
 • Mniejsza wydajność od konkurentów
 • Brak obsługi przez aplikację
Ranking oczyszczaczy powietrza zamyka najtańszy w zestawieniu Raven EOP003. „Zamyka”, ale to ciągle oznacza, że pokonał wiele modeli, które nie załapały się do zestawienia! Teoretycznie znacznie mniejsza wydajność od wyżej notowanych konkurentów: 360 m3/h, średnio niemal o połowę… Możesz go jednak stosować w bardzo dużym pomieszczeniu, nawet do 72 m2, pod tym względem dogania pozostałe najlepsze oczyszczacze powietrza. Bardzo dobrze wygląda, ma ładny podświetlany panel, z kolorowym „pierścieniem stopnia zanieczyszczenia”  i porządny trójstopniowy filtr 360-stopni (wymieniany co parę miesięcy). Powietrz wciągane jest z każdej strony, a do tego mamy wbudowany jonizator!

Podsumowanie


Czy udało ci się przeczytać cały ranking oczyszczaczy powietrza do końca? Musisz być naprawdę zainteresowany tematem! Jeżeli prezentowane urządzenia są za drogie, sprawdź nasz „ranking oczyszczaczy powietrza do 1000 zł” tam także mamy wiele interesujących pozycji. Pamiętaj, powietrze w mieszkaniu warto oczyszczać nie tylko zimą, ale przez cały rok!

100% osób oceniło ten ranking jako przydatny
100% osób oceniło ten ranking jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link