Najlepsze odkurzacze centralne według naszych klientów

Autor: Joanna

Chcesz sprzątać szybciej, komfortowo i z lepszym efektem? Instalacja centralnego odkurzania w domu to jedno z korzystnych rozwiązań. Jeśli mieszkasz w sporym budynku i masz do wysprzątania kilka pokojów, czasem rozmieszczonych na innych piętrach, posługiwanie się odkurzaczem centralnym będzie wygodniejsze niż noszenie tradycyjnego urządzenia. Sprawdź, jakie modele wybierają nasi klienci.

Odkurzacze centralne

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są zalety centralnego odkurzania,

- czy odkurzacz centralny jest równie wielofunkcyjny co tradycyjny,

- jaki odkurzacz centralny wybierają klienci Euro.

Zalety centralnego odkurzania

centralny odkurzacz w domuSkoro zainteresował Cię zakup odkurzacza centralnego, zapewne wiesz, jakie korzyści przynosi zastąpienie nim klasycznego urządzenia do sprzątania. Czy jednak znasz wszystkie zalety związane z wykorzystaniem do codziennych porządków centralnego odkurzania?
  • Odkurzacz centralny jest cichy. W przeciwieństwie do klasycznego odkurzacza umożliwia oglądanie filmu, rozmawianie, słuchanie muzyki. Dzieje się tak, ponieważ jednostka centralna znajduje się w oddaleniu od pomieszczeń, np. w piwnicy, garażu, na strychu.
  • Odkurzacz centralny jest higieniczny.Kurz nie pozostaje w mieszkaniu, a zanieczyszczone powietrze jest w pełni usuwane. To ważne szczególnie w sytuacji, gdy w domu mieszkają alergicy.
  • Odkurzacz centralny jest wygodny.Jeśli mieszkasz w domku piętrowym, docenisz możliwość przenoszenia między pokojami jedynie lekkiej rury i podłączania jej do gniazda wtykowego. To możliwe, ponieważ instalacja centralnego odkurzania mieści się w ścianach, pod podłogą, nad sufitem, a nawet w przewodach wentylacyjnych.
  • Odkurzacz centralny jest skuteczny.Nie musisz się przejmować zapełnionym workiem, który osłabi moc ssania i uniemożliwi usuwanie większych zabrudzeń, dopóki nie wymienisz go na nowy.

WARTO WIEDZIEĆ

Pojemnik na zanieczyszczenia wystarczy opróżniać raz na kilka miesięcy. Nie wymaga kupowania worków, choć jeśli chcesz, możesz ich używać.

Czy odkurzacz centralny jest równie wielofunkcyjny co tradycyjny?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybór odkurzacza centralnego to dobre rozwiązanie w domu, w którym są i panele, i kafle, i podłogi drewniane, i dywany, odpowiedź brzmi… tak! Szeroki asortyment akcesoriów, takich jak końcówki do sprzątania, ssawki, szczotki czy trzepaczki Ci dokładne wysprzątanie każdego z rodzajów powierzchni. Obejrzyj te akcesoria i zamów wygodnie przez internet.
centralne odkurzanie w domuPamiętaj też, by podczas montowania centralnego odkurzacza w domu rozplanować gniazdka wtykowe we wszystkich kluczowych pomieszczeniach. Co prawda elastyczne węże są długie – mają nawet kilkanaście metrów – jednak wygodniej będzie Ci podłączać je bezpośrednio w sprzątanym pokoju, niż przeciągać z jednego do drugiego.

Jaki odkurzacz centralny wybierają klienci Euro?

W zależności od wielkości domu nasi klienci wybierają np. odkurzacz w ścianie Columbia Vac CV 12S. To urządzenie stworzone z myślą o powierzchni domu nieprzekraczającej 200 m2. Moc silnika wynosi 1200 W, a ssania 340 AirWat. Poziom hałasu na poziomie 58 dB umożliwia prowadzenie rozmów podczas sprzątania, nawet telefonicznych. Zbiornik o pojemności 20 litrów wyklucza konieczność częstego opróżniania. Gniazda wtykowe możesz zainstalować w maksymalnie 5 pokojach, np. salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni i na przedpokoju. Obudowa ze stali nierdzewnej jest odporna na uszkodzenia i wilgoć. Użytkownik Ralfi_VR pisze: Siła ssania bardzo dobra, brak worków to duże ułatwienie.
Odkurzacz centralny Columbia Vac CV 16Ssprawdzi się także w domu o bardziej nietypowym układzie pomieszczeń oraz z większą ich liczbą. Umożliwia wykonanie instalacji centralnego odkurzania o długości 60 m i zamontowanie gniazd wtykowych w aż 7 pomieszczeniach. Z racji, że ma 1600 W, bez trudu usuwa większe zabrudzenia. 20-litrowego zbiornika na zabrudzenia nie trzeba często opróżniać. 58 dB hałasu to poziom niezakłócający spokoju bezpośrednio w sprzątanym pomieszczeniu.
Obejrzyj wszystkie urządzenia do sprzątania dostępne w sklepach Euro i skompletuj akcesoria niezbędne do pracy centralnym odkurzaczem w domu. Przekonaj się, że codzienne obowiązki mogą być przyjemne, szybkie i łatwe!
 
 
 
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link