Komu przyda się irygator do zębów?

Ola

Irygator to urządzenie do czyszczenia zębów wodą pod ciśnieniem. Umożliwia m.in. doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych osobom, które noszą aparat ortodontyczny lub mają ciasno osadzone uzębienie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, komu jeszcze przyda się irygator do zębów. Sprawdź, jak działa i jakie ma zalety. Wybierz model dla siebie, jeśli zechcesz dołączyć go do akcesoriów pielęgnacyjnych.

irygator do zębów do użytku domowego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest irygator do zębów,

- do kogo skierowane są irygatory stomatologiczne,

- jakie są rodzaje irygatorów dentystycznych.

Czym jest irygator do zębów?

przygotowanie do zabiegu pielęgnacyjnego z irygatorem dentystycznymIrygator do zębów – zwany również dentystycznym lub stomatologicznym – to urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej, które w modelu mobilnym, takim jak np. Panasonic EW1211W845, jest bardzo podobne do szczoteczki elektrycznej. Jednak w przeciwieństwie do szczoteczki irygator wykorzystuje się do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, nie zaś samych płytek zębowych.

Działanie irygatora dentystycznego polega na czyszczeniu zębów wodą pod ciśnieniem. Jest ona wystrzeliwana z otwartej końcówki irygatora wodnego, którą umieszcza się w jamie ustnej. Zabieg sprawia, że dokładnie usuniesz spomiędzy zębów resztki jedzenia i inne osady. Ograniczysz ryzyko powstania próchnicy lub zapalenia dziąseł.

Do kogo skierowane są irygatory stomatologiczne?

Po irygator stomatologiczny często sięgają osoby z aparatem ortodontycznym oraz takie, które mają ciasny zgryz. Warto jednak wiedzieć, że irygator to urządzenie uniwersalne i może go używać każdy. Szczególnie polecany jest dla osób:

  • z krwawiącymi dziąsłami,
  • ciasnym przestrzeniami między zębami,
  • aparatami,
  • implantami,
  • mostami,
  • chcących zadbać o higienę jamy ustnej bardziej.

Korzystanie z irygatora do zębów niesie szereg korzyści. W trakcie zabiegu dziąsła są delikatnie i naturalnie masowane, co je wzmacnia, a w efekcie zapobiega krwawieniu lub zmniejsza jego obfitość. W modelach takich jak Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 możesz samodzielnie wyregulować ciśnienie wody w strumieniu.

Sprawdź, jak wybrać irygator dentystyczny, jeśli zdecydujesz się na zakup.

IRYGATOR DO ZĘBÓW CZY NIĆ DENTYSTYCZNA?

Do pielęgnacji jamy ustnej warto używać obu tych akcesoriów. Jeśli jednak zastanawia Cię, który daje lepsze efekty, odpowiedź brzmi: irygator stomatologiczny. Strumień lepiej dociera do zakamarków i wymiata zabrudzenia. Nić nie zmieści się wszędzie, a w ciasnych przestrzeniach międzyzębowych może doprowadzić do krwawienia.

Jakie są rodzaje irygatorów dentystycznych?

irygator stomatologiczny Panasonic EW1211W845Irygatory do zębów występują w różnych wariantach, a rozróżnienie zostało przeprowadzone na podstawie budowy. Najwygodniejsze i cechujące się największą mobilnością są irygatory bezprzewodowe. Zobacz, jakie modele są dostępne w asortymencie RTV EURO AGD.

Irygator wodny bezprzewodowy jest poręczny i kompaktowy. Mieści się w dłoni. Kiedy wybierasz się w podróż, bez problemu zmieścisz go w kosmetyczce lub etui podobnym do tego, które jest przeznaczone na szczoteczkę do zębów. Taki irygator dentystyczny ma zbiornik na płyn wbudowany w rękojeść. Znajduje się w nim także akumulator. Uwaga: aby dokładnie umyć uzębienie, będziesz musiał napełnić zbiornik od dwóch do trzech razy.

Alternatywny wobec modelu bezprzewodowego jest dostosowany do warunków domowych irygator stomatologiczny stacjonarny. Składa się z obszernej bazy, czyli zbiornika na płyn, na którym znajdują się włącznik oraz pokrętło do regulacji ciśnienia wodnego strumienia. Rękojeść połączona jest z bazą cienkim wężykiem doprowadzającym płyn. Stacjonarny irygator do zębów podłącza się do gniazda elektrycznego.

Ciekawe rozwiązanie stanowi zestaw irygator do zębów + szczoteczka elektryczna. Są podłączone do tej samej bazy i odznaczają się podobnym designem. Przykład to zestaw Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20. Oba urządzenia odznaczają się zasilaniem akumulatorowym i działają do 30 minut bez przerwy. W komplecie znajdują się 4 wymienne dysze do irygatora wodnego. Skorzystasz też z funkcji czyszczenia zębów za pomocą mikropęcherzyków. Podczas takiego zabiegu sprężone powietrze łączy się z wodą i tworzy mikropęcherzyki, które wpływają na eliminację bakterii odpowiedzialnych za powstawanie płytki nazębnej.

Jeśli chcesz korzystać z dobrego irygatora do jamy ustnej, koniecznie zobacz, jakie modele polecają nasi klienci. Wybierz jeden z nich i przeprowadzaj czyszczenie przestrzeni międzyzębowych sprawniej i skuteczniej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!